Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

HÁt mi nem szedtük szét csak le engedtük a váltó olajat és bele töltöttük az újat.

Nem láttunk ott semmilyen szüröt.

A motor olajét azt 1böl megtaláltuk.

Lehet hogy valamit rosszul csináltunk vagy kihagytunk?

Írja,hogy a szűrő a váltóban van.

Tehát nem kellene egy álltalános olajcserekor cserélni mert akkor kívülre tették volna. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Váltóolajat cserélnék az astrámban!C16Nz, hány liter kell bele?Milyen olaj?És hogy cserélem le? :lol:

Köszke

1.6L megy bele.

GM kéziváltóolaj kell bele. Esetleg Metabond GL-4 váltóolaj.

Mással inkább ne kísérletezz.

Alul a kartert kell lecsavarozni, ott tudod leengedni. Felül a szuszogót kell lecsavarni, ott lehet betölteni.

Link to comment
Megosztás:

1.6L megy bele.

GM kéziváltóolaj kell bele. Esetleg Metabond GL-4 váltóolaj.

Mással inkább ne kísérletezz.

Alul a kartert kell lecsavarozni, ott tudod leengedni. Felül a szuszogót kell lecsavarni, ott lehet betölteni.

Alul a kartert kell lecsavarozni, ott tudod leengedni. Felül a szuszogót kell lecsavarni, ott lehet betölteni.

Magyarul??Nem vagyok autószerelö :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Nemrég elkopott a kuplungom és lett új.

De utána miután elhoztam szerelőtől nehezen vette az 1-2-t és a hátramenetet.

Próbáltam tekergetni az t a kis gumi izét ami a kuplungbovden végén van de csak nem

tökéletes.

Szerintetek mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Nemrég elkopott a kuplungom és lett új.

De utána miután elhoztam szerelőtől nehezen vette az 1-2-t és a hátramenetet.

Próbáltam tekergetni az t a kis gumi izét ami a kuplungbovden végén van de csak nem

tökéletes.

Szerintetek mi lehet?

pedig valamit ott kéne állítani mert nem emel ki rendesen. szerintem

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem.

Nemrég elkopott a kuplungom és lett új.

De utána miután elhoztam szerelőtől nehezen vette az 1-2-t és a hátramenetet.

Próbáltam tekergetni az t a kis gumi izét ami a kuplungbovden végén van de csak nem

tökéletes.

Szerintetek mi lehet?

Nincs nagy holtjátéka a rudazatnak? Lehet csak egy rudazatállításra lenne szükség.

Legegyszerűbb ha visszaviszed és elmondod ez van. Ez garanciális probléma.

Link to comment
Megosztás:

Ezt már én is sok helyről hallottam,de be is bizonyította ezt már valaki?

Ez nekem kb olyan,mint ahogy az etanol eszi a benzincsöveket!

Igazából a gépzsír nem a gumigyűrűre a legveszélyesebb, hanem a műanyag alkatrészekre. Némely fajta műanyag ugyanis a gépzsírtól megduzzad, és megszorul, ezért használnak a műanyag mechanikáknál (főleg a finommechanikáknál, pl. magnók, videók mechanikáinál) inkább szilikonzsírt, az nem bántja a műanyag alkatrészeket.

Link to comment
Megosztás:

ja. :) pedig már egyszer bekentem zsírral. Nem az a baj hogy nehéz volt betenni sebességbe, hanem a kart nehéz mozgatni. zsírzás után jobb lett. :lol:

Akkor lehet hogy a rudat kéne bekenni, ami átviszi a kar mozgását a mocitérbe. Nem tom hogy hívják, olyan szép fényes. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezelött bekentem zsírral minden olyan helyen ahol valami súrlódik, :lol: a váltókar alatt is meg a rudazatot is. Mindenhol.

mondtátok hogy nem tesz jót neki a zsír, lehet beigazolódik. :lol: néha nehéz vissza rakni kettőbe (erőltetni kell) De lehet hogy váltó olajat kéne cserélnem, mert már majdnem egy éve megvan a kocsi de még nem történt meg.

Link to comment
Megosztás:

Ezelött bekentem zsírral minden olyan helyen ahol valami súrlódik, :lol: a váltókar alatt is meg a rudazatot is. Mindenhol.

mondtátok hogy nem tesz jót neki a zsír, lehet beigazolódik. :lol: néha nehéz vissza rakni kettőbe (erőltetni kell) De lehet hogy váltó olajat kéne cserélnem, mert már majdnem egy éve megvan a kocsi de még nem történt meg.

A váltórudazat be lett állítva? Kapcsolási nehézségnél azzal szokták kezdeni, he nem segít akkor stift(ek) csere, ha az sem akkor jöhet a többi. Nem hiszem hogy elégtelen kenés miatt csak a kettes működne nehezen. Az ilyen, egyest, hátramenetet, meg ötödiket....stb nehezen veszi gondokon tapasztalatom szerint a rudazat beállításával sokat lehet javítani. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is érdekesen járt a váltókar ("kószált", nem adott ponton vette a fokozatokat) aztán kiszedtem az összekötő villájából vagy miből a kis rugós stiftet, kicseréltem egy újra és azóta mintha új lenne a váltó. Nincs holtjáték, félrekapcsolás, hátramenet kapcsolásakor recsegés és hadd ne soroljam, szinte szokatlan volt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.