Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

lehet tévedek, de nekünk nem csak a pedál magasságát lehet állítani azzal a csavarral, ami a bowden végén van?

űgy tudom, lehet rosszul, nekünk a kinyomó csapágy állandóan hozzáér a szerkezethez, és ezért nem lehet állítani a fogásponton.

haverom 14éves astráján is ugyan ugy lenn fog mint nekem a 7 évesen.

pedig nyomja neki ő is

Link to comment
Megosztás:

lehet tévedek, de nekünk nem csak a pedál magasságát lehet állítani azzal a csavarral, ami a bowden végén van?

űgy tudom, lehet rosszul, nekünk a kinyomó csapágy állandóan hozzáér a szerkezethez, és ezért nem lehet állítani a fogásponton.

haverom 14éves astráján is ugyan ugy lenn fog mint nekem a 7 évesen.

pedig nyomja neki ő is

Ja asszem írja is a javítási kézikönyv, meg hogy ne legyen a 3 pedál egy sikba, most nem tom melyiknek kell előrébb állnia.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy kopik elvileg vándorol felfelé, s egy idő után állítani kell rajta különben előfordulhat, hogy nem emel ki rendesen (kormányközép alja - kuplungpedál távolság benyomott és felengedett állapot között 125-132mm lehet elvileg ).

lehet tévedek, de nekünk nem csak a pedál magasságát lehet állítani azzal a csavarral, ami a bowden végén van?

űgy tudom, lehet rosszul, nekünk a kinyomó csapágy állandóan hozzáér a szerkezethez, és ezért nem lehet állítani a fogásponton.

haverom 14éves astráján is ugyan ugy lenn fog mint nekem a 7 évesen.

pedig nyomja neki ő is

Link to comment
Megosztás:

Ugye jól tudom, és normális az ha változik a motor hangja kinyomott és felengedett kuplungnál? Természetesen álló helyzetben, és üresben. Ült vki a kocsimban, és azt mondta azért más a hangja, mert kevés a sebváltóolaj. :D

az nemjó ha változik, hajóltudom... ;)

Link to comment
Megosztás:

igen van kiemelő villa, meg a csapágy

a csapágy nekifeszül a rugó tárcsának ez pedig elmozdul a nyomlaptól ami a kuplungtárcsát préseli a lendkerékhez oldódik a kötés, és elforog a kuplungtárcsa, és ez az egész a nyelestengelyen van, illetve a főtengelyen már a lendítőkerék....

valamennyire változik a hangja a mocinak sztem, de nem nagyon.

Link to comment
Megosztás:

igen van kiemelő villa, meg a csapágy

a csapágy nekifeszül a rugó tárcsának ez pedig elmozdul a nyomlaptól ami a kuplungtárcsát préseli a lendkerékhez oldódik a kötés, és elforog a kuplungtárcsa, és ez az egész a nyelestengelyen van, illetve a főtengelyen már a lendítőkerék....

valamennyire változik a hangja a mocinak sztem, de nem nagyon.

Akkor nincs gond, nekem se nagy a változás, de észrevehető. :D

Link to comment
Megosztás:

beállításra meg annyit, hogy a pedál magasságát állítod... tehát ugyan oda viheted a fogáspontott, mint ujkorában.

nincs hézag a kinomó csapágy és a rugótányér közt.

így nem lehet állítani csak a pedál magassáávala fogáspontot.

A fogáspont marad ahol van, már megszoktam. Amúgy se tudom hol volt újkorában! :D

Link to comment
Megosztás:

leeresztettema váltóbol az olajat..

egy bő liter jött le összesen ..

1.6 a feltöltési mennyiség, akkor miért csak 1 lityó jött le? :D

igy nemigazán meremm beletölteni az 1,6ot.. nemszeretném, hogy kinyomja a szimeringet.

ellnőrző lyuk meg hol van? ;)

néztem az ldalát vanak csavarok, de hogy melyiket kell kiszeni és ellenőrizni ez jókérdés.

Link to comment
Megosztás:

leeresztettema váltóbol az olajat..

egy bő liter jött le összesen ..

1.6 a feltöltési mennyiség, akkor miért csak 1 lityó jött le? ;)

igy nemigazán meremm beletölteni az 1,6ot.. nemszeretném, hogy kinyomja a szimeringet.

ellnőrző lyuk meg hol van? :P

néztem az ldalát vanak csavarok, de hogy melyiket kell kiszeni és ellenőrizni ez jókérdés.

Az oldalán kell lenni vmi ellenőrző liknak, ha kicsavarod, ott kell kifolyni pár csepp olajnak ha jó a szint. Annyit regéltek erről a váltóolajról, kifutok megnézni nálam mi újság. :D

Link to comment
Megosztás:

leeresztettema váltóbol az olajat..

egy bő liter jött le összesen ..

1.6 a feltöltési mennyiség, akkor miért csak 1 lityó jött le? :D

igy nemigazán meremm beletölteni az 1,6ot.. nemszeretném, hogy kinyomja a szimeringet.

ellnőrző lyuk meg hol van? ;)

néztem az ldalát vanak csavarok, de hogy melyiket kell kiszeni és ellenőrizni ez jókérdés.

A bal féltengely mögött/fölött.

Link to comment
Megosztás:

Akkor tessék olvasgatni egy kicsit!

vltki2.th.jpg

na jol emlékeztem én márezt is kitárgyaltam, csak a pontos részleteket elfelejtettem.

itt irja mizuvan.

én pl nem a szuszogón töltöttem, hanem a spirál kihajtásnál....

egyszerűbb volt azt kihúzni, meg egyet már csináltunk szervízben, csak az dízeles volt.

és azt is ott csináltuk nem volt baja.

Link to comment
Megosztás:

mentem egy próbakört...

hát nem tudom milyen lesz, mert most sípol egy kicsit...

az eredeti olajjal is csinált ilyesfajta hangot, mult tavassz elején, de az egszercsak eltünt.

nem csúnya zúgó hang ez, hanem szép sípoló

3.ban ugy 50-70 4ben 80-100ig hallom.

remélem nem lesz rossz ez az olaj, ugyan ugy mint a moci olaj se volt.

Link to comment
Megosztás:

Ha kuplungot cseréltetek akkor mit érdemes cserélni? Mert ha már cserélek akkor egy kicsit keményebbet szeretnék. Itt nézegettem őket. A 3 ágú már nagyon durva lenne utcára, vagy az a kevlár is már érezhetően erősebb? Amúgy ezek tartósabbak is? Egy ilyen cserekor a csapágyat is kell cserélni és a szerkezetet is? Ezekből milyen márkát javasoltok?

Link to comment
Megosztás:

De a Sachs az kicsit keményebb mint a gyári? Mert nekem olyan kellene, mi akkor is bírja ha kicsit bevadulok néha! :D Szóval utcára kell, de a mostanin érzem, hogy néha csúszik ha gyorsulgatok, ez most gyári benne. Ezért gondoltam a leggyengébb szinteresre vagy kevlárosra. A motor amúgy nincs nagyon tuningolva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.