Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

na végre egy olyan aki vágja a témát...

bocs de ezt 3 éves jogsival is vágom, hogy az eredeti Gm az piros :lol:

Tápi te nem cserélted még le?

én azért akarom még most lecserélni, mert amig jó a váltó addig lehet megőrizni az állapotát, de ha már szét van kopva és zúg meg recseg akkor csecs van, akkor csapágyazás szinkronozás stb stb...

szóval valaki aki cserét és már egy ideje benne vanaz mit tud mondani pl a metabondos oilrol?

Nekem az van benne, a 2. egy kicsit akad, de előtte is azt csinálta. Nincs vele problémám.

Link to comment
Megosztás:

...szóval valaki aki cserét és már egy ideje benne vanaz mit tud mondani pl a metabondos oilrol?

Nekem GM olaj van benne Metabond GT adalékkal. Kicsit talán halkabb, meg hidegben kevésbé akad, mint előtte, de sajna kicsit zajos valami azon a környéken, sztem a difi lehet.

Link to comment
Megosztás:

Azon agyalok, hogy a stifteknél azt a 2 szivacs pogácsát nem lehetne helyettesíteni vmi gumival?

Én raktam bele sima tekerős vizcsap gumit, nem tom hogy hívják egy kis lik van középen, azt 10-es fúróval kitágitottam. De kettőt raktam mindkét felére, mert vékonyabb mint az eredeti. Egy kicsit segített. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én raktam bele sima tekerős vizcsap gumit, nem tom hogy hívják egy kis lik van középen, azt 10-es fúróval kitágitottam. De kettőt raktam mindkét felére, mert vékonyabb mint az eredeti. Egy kicsit segített. :lol:

Azt a müanyag izét le lehet pattintani? Mert csak ugy férnék hozza a pogácsákhoz, hogy ki tudjam cserélni

Link to comment
Megosztás:

hello

válto olaj táma:

ki cserélt már benne és mire?

sokan mondják, hogy csak GM olaj...ami elvileg piros stb... de most néztünk egy Gm palackot és sárga volt benne a cucc szóval :S

Metabondot ismerem én is magát az olajat, és az adalékot az zsír, mármint a mociba valót, de váltóbavalót nem ismerem

Gabi igen te mondtad, de te sztem elég gyakran cserélgeted, és egy hosszabbtávú tapasztalatot várnék.

ha jol emlékszem más is cserélte metabondosra a váltó olaját, legyen szíves elmesélni mik a tapasztaltok

köszi üdv

Nekem már rég Meta váltóolajjal fut a gép, ha ez megnyugtat :lol:

Nekem ugyan GL-5 van benne a sperr miatt, de gyári váltókba a GL-4 való.

GM gyári kéziváltóolaj piros színű, és furcsa szaga van, mintha eperszirup lenne :lol:

Nekem GM olaj van benne Metabond GT adalékkal. Kicsit talán halkabb, meg hidegben kevésbé akad, mint előtte, de sajna kicsit zajos valami azon a környéken, sztem a difi lehet.

Ha gondolod, van egy pöpec állapotú F13-F15 diffim ócsóé :lol:

Persze lehet még nyelestengely csapágy is, de az el szokott hallgatni, ha benyomod a kuplungot.

Link to comment
Megosztás:

Persze lehet még nyelestengely csapágy is, de az el szokott hallgatni, ha benyomod a kuplungot.

Akkor az lehet, mert olyankor elhalkul.

Viszont valami kottyanik nem kicsit az erőátvitelben, ha (pl. 1-esben) felengedem a kuplungot, koppanik kicsit, kinyomva megint, mintha valaminek nagy holtjátéka lenne. Remélem csak a kuplungszerkezet rugói adták fel a dolgot, mert az van itthon másik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gépjárművem állapota közel a véglegeshez, már csak a zörgések eliminálása maradt hátra (ajtókárpit és váltó). Ezek közül egyértelműen a váltó a zavaróbb.

Elindulásnál, amikor nem izmos gázzal, hanem nagyon finoman szeretnék elindulni a váltókar/kulissza fennhangon zizegésbe kezd. (Legalább is mintha onnan eredne a zaj, és nem a motortérből.) Emellett a váltó olyan Opel-esen határozatlan, bár még rossz sebességbe szerencsére nem sikerült kapcsolnom. A váltókart elég széles tartományban lehetett mozgatni még sebességben is, ezért a karon lévő csillapítógyűrűnek nevezett gumigyűrűt cseréltem (szigszalag tuninggal erősítve), ami segített elég sokat, de még mindig elég nagy a kar játéka és sajnos a zizegés sem múlt el. A hang akkor is jelentkezek ha alacsonyabb fordulaton cirkálok, (jellemzően 2000 körül), illetve erősebb gázadásoknál. A motortérben lévő stiftet néztem, de még jónak tűnik. Marad a váltófelújító készlet beszerzése és teljes kulissza szétszerelés vagy van valakinek még egy tuti tippje?

Előre is köszönöm a javaslatokat!

Link to comment
Megosztás:

Gépjárművem állapota közel a véglegeshez, már csak a zörgések eliminálása maradt hátra (ajtókárpit és váltó). Ezek közül egyértelműen a váltó a zavaróbb.

... de még mindig elég nagy a kar játéka...

Végleges? :lol: Olyan nincs is. Valamit mindig kell rajta mókolni úgyis. :lol:

De hol a holtjáték? Mozgasd meg a kart és nézd meg hol "akad el" a mozgás. Ott a gond. A motortérben meg szintén, ha tudsz mozgatni valamit úgy hogy nem mozog minden más, akkor nem jó. Bármilyen apró is a lötyögés meg kell szüntetni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gépjárművem állapota közel a véglegeshez, már csak a zörgések eliminálása maradt hátra. (...) A hang akkor is jelentkezek ha alacsonyabb fordulaton cirkálok, (jellemzően 2000 körül), illetve erősebb gázadásoknál. A motortérben lévő stiftet néztem, de még jónak tűnik. Marad a váltófelújító készlet beszerzése és teljes kulissza szétszerelés vagy van valakinek még egy tuti tippje?

Előre is köszönöm a javaslatokat!

Üdv!

Nekem üres járatban is közben elkezd dorombolni vagy zizegö hangot adni. Ezt nem sikerült semmiképp megszüntetnem. Most lett korrektül beállítva a váltórudazat s a mennyekben érzem magam kapcsoláskor. Holnap kicserélem a stift 2 pogácsáját, azzal annyit dobok a szerkezeten, hogy semilyen panaszom ne lehessen rá! A stift állapota nem biztos, hogy amitöl "jónak tünik" attol végzi a dolgát rendesen! Sokat segitettek nekem a srácok itt a fórumon, meg is lett az eredménye, ezeket tudom neked is ajánlani!

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem a válaszokat!

Novvy: Elkövettem azt a hibát, hogy vétel után a vezérlés cseréjénél nem cseréltettem ki az összes bakot, így érezni az elhasználódásukat (illetve csak erre tudok gyanakodni, mert azonos alapjárati fordulaton nálam jön ki legjobban a diesel feeling a hasonló motorral szerelt cartársak autóihoz viszonyítva). Van valami módszer, hogy bontás nélkül meg lehessen nézni mennyire vannak elhasználódva?

Tápiószecső: Hétvégi programnak betervezve.:lol:

Reckatee: stift cserét terveztem, csak elmaradt valahogyan, hétvégén azt is megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem a válaszokat!

Novvy: Elkövettem azt a hibát, hogy vétel után a vezérlés cseréjénél nem cseréltettem ki az összes bakot, így érezni az elhasználódásukat (illetve csak erre tudok gyanakodni, mert azonos alapjárati fordulaton nálam jön ki legjobban a diesel feeling a hasonló motorral szerelt cartársak autóihoz viszonyítva). Van valami módszer, hogy bontás nélkül meg lehessen nézni mennyire vannak elhasználódva?

Szóval mibajod a dízellel???? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.