Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Remélem ezt nem az én kommentemből szűrted le. Én nem azért cseréltem mert valami baja volt a réginek. :lol: Én nem emlékszem, hogy valakinek a rudazatkopáson kívül nagyobb gondja lett volna a mechanikus váltójával. Azt meg aprópénzből lehet orvosolni.

Amúgy a tiéden nincs bot? :lol: (fura hogy botosnak hívod)

autószerelő /kasznis berkekben így hívják :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sanci: olyan bontóban kell venni ahol visszaveszik ha valami gond van. Nem egy ilyen hely van. :lol:

Hát felénk számla ellenében sem biztos, hogy visszavennék -"lehet nem azt hoztam vissza amit elvittem vagy ki tudja mit csináltam vele" alapon. Nagy a bizalmatlanság errefelé, nem úgy áll mindenki egy idegenhez mint én.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 5ajtós F Astrába 3év alatt 175e ment, de csak féltengelyt kellett cserélni 92ezernél. Azon kívűl soha semmi baja nem volt. 1.4 8v vadállat volt, és imádtam. Ezért szeretnék megint F Astrát.

Nos ha elmondanám, hogy miért is ment szét egyből azt mondanák páran micsoda egy b@rom vagyok, úgyhogy inkább megtartom magamnak, Lényeg, hogy nem egészen a gyári dolgai voltak benne, ment is mint gyereknek az "ágybamuszáj" -és hát azért...

Link to comment
Megosztás:

Nos ha elmondanám, hogy miért is ment szét egyből azt mondanák páran micsoda egy b@rom vagyok, úgyhogy inkább megtartom magamnak, Lényeg, hogy nem egészen a gyári dolgai voltak benne, ment is mint gyereknek az "ágybamuszáj" -és hát azért...

Ahhhhha... értem

Link to comment
Megosztás:

Nos ha elmondanám, hogy miért is ment szét egyből azt mondanák páran micsoda egy b@rom vagyok, úgyhogy inkább megtartom magamnak, Lényeg, hogy nem egészen a gyári dolgai voltak benne, ment is mint gyereknek az "ágybamuszáj" -és hát azért...

Na akkor összefoglalnám a megtudtakat : az automata jó, csak figyelni kell az olajszintet és időben cserélgetni kell az olajat, mert ha nem, drága lehet a javítása, de a bontott se túl vészes. A manuális jó, de a rudazat kophat idővel, és nem nagyon szereti ha felhúzzák a motort. De ha szétpattan, az se a világ vége, mert van occó bontott. Jól foglaltam össze? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na akkor összefoglalnám a megtudtakat : az automata jó, csak figyelni kell az olajszintet és időben cserélgetni kell az olajat, mert ha nem, drága lehet a javítása, de a bontott se túl vészes. A manuális jó, de a rudazat kophat idővel, és nem nagyon szereti ha felhúzzák a motort. De ha szétpattan, az se a világ vége, mert van occó bontott. Jól foglaltam össze? :lol:

és legalább 1-2 literrel többet fogyaszt :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem a városban 12 liter , de ez nem mérvadó

ugyanis nem vagyok meggyőződve , hogy a motorom tökéletesen végzi a dolgát

nekem az 1.4es 8szeleppel 7körül evett a városban, a kombira meg a szedánra nem emlékszem , az 1.4 Si B Corsa 9körül de a mostani B Corsa 1.2-es 5-6 körül. Ahhoz képest a 10-12 számottevő. Majd kevesebbet telefonálok, sörözöm, nassolok :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem az 1.4es 8szeleppel 7körül evett a városban, a kombira meg a szedánra nem emlékszem , az 1.4 Si B Corsa 9körül de a mostani B Corsa 1.2-es 5-6 körül. Ahhoz képest a 10-12 számottevő. Majd kevesebbet telefonálok, sörözöm, nassolok :lol:

feltettem a használauto.hu-ra a verdámat , zöld astra 1996-os , benzin gázos

Link to comment
Megosztás:

Na akkor összefoglalnám a megtudtakat : az automata kevés számú tapasztalat alapján jó, csak figyelni kell az olajszintet és időben cserélgetni kell az olajat, mert ha nem, drága lehet a javítása, de a bontott se túl vészes. A manuális nagy számú tapasztalat alapján jó, de a rudazat idővel kopik, de javítása nem komoly dolog, és nem nagyon szereti ha felhúzzák a motort. De ha szétpattan, az se a világ vége, mert van rengeteg occó bontott. Jól foglaltam össze? :lol:

Szerintem. + a fogyi amit írtak, és szerintem bizonyos helyzetekben kevésbé dinamikus az aut, de nincs vele tapasztalat úgyhogy semmi konkrét.

A motorfelhúzást nem tudom hogy érted. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem. + a fogyi amit írtak, és szerintem bizonyos helyzetekben kevésbé dinamikus az aut, de nincs vele tapasztalat úgyhogy semmi konkrét.

A motorfelhúzást nem tudom hogy érted. :lol:

Szerintem úgy, hogy kézi váltóval lehet gyötörni a motort magas fordulatszámon, de outómatával bajosan. :lol:

Link to comment
Megosztás:

gondolom arra gondol, hogy chippeléssel meg egyébb módosításokkal növelve van a motor teljesítménye és kinyírja a fokozatokat

De ez éppúgy gond az autómata váltóval is nem? És a hozzászólásban érvként volt említve mint a kézi váltó hátránya az autómatával szemben. :lol: Amúgy nekem is megfordult a fejemben az autómatára átszerelés, mert a család nő tagja le akart vizsgázni, és hát szóval lett volna ilyen igény. Azóta szerencsére meggondolta magát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

gondolom arra gondol, hogy chippeléssel meg egyébb módosításokkal növelve van a motor teljesítménye és kinyírja a fokozatokat

Dehogy nyírja. A gyári teljesítmény közel kétszeresénél vagyok és röhögve viszi a váltóm.

A kulcsszó a nyomaték ahogy említették is, de ezt meg ne kavarjátok már a teljesítménnyel. Szívó autónál lényegében lehetetlen ilymódon tönkretenni. Feltöltéssel már tényleg lehet, de itt most nem ilyen motorokról van szó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem. + a fogyi amit írtak, és szerintem bizonyos helyzetekben kevésbé dinamikus az aut, de nincs vele tapasztalat úgyhogy semmi konkrét.

A motorfelhúzást nem tudom hogy érted. :lol:

A motorfelhúzást úgy értettem, hogy több lovat hoznak ki a motorból így-úgy, és a nem a többletlóerőre tervezett váltó nem bírja hosszútávon a megnövekedett nyíróerőt.

Persze az automata sem biztos hogy kibírja ha több a nyomaték a tervezetthez képest. Csak a kézit olcsóbb megjavítani, ha úgy adódik.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor összefoglalnám a megtudtakat : az automata kevés számú tapasztalat alapján jó, csak figyelni kell az olajszintet és időben cserélgetni kell az olajat, mert ha nem, drága lehet a javítása, de a bontott se túl vészes. A manuális nagy számú tapasztalat alapján jó, de a rudazat idővel kopik, de javítása nem komoly dolog, és nem nagyon szereti ha felhúzzák a motort. De ha szétpattan, az se a világ vége, mert van rengeteg occó bontott. Jól foglaltam össze? <- igen, így pontosabb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Dehogy nyírja. A gyári teljesítmény közel kétszeresénél vagyok és röhögve viszi a váltóm.

Még... :lol:

Egyébként van bőven tűrése magának a váltónak, de a nagyobb terhelésre sajna rövidül

pár alkatrész élettartama... pl látványosan a nyelestengely csapágyé, de a többi csapágy is

látványosan használódik, és sajna ezek igen szar konstrukciós dolgok, a csoporttengely

csapágya pl simán a tengelyen futó görgőkből áll, ami azért faxa, mert így koptatja magát

a tengelyt is... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még... :lol:

Egyébként van bőven tűrése magának a váltónak, de a nagyobb terhelésre sajna rövidül

pár alkatrész élettartama... pl látványosan a nyelestengely csapágyé, de a többi csapágy is

látványosan használódik, és sajna ezek igen szar konstrukciós dolgok, a csoporttengely

csapágya pl simán a tengelyen futó görgőkből áll, ami azért faxa, mert így koptatja magát

a tengelyt is... :lol:

Rövidül? Az enyhe kifejezés.

12 ezret futott úgy, majd linkelek egy fotót mi maradt belőle. Olyan lett egy 5 padlónál mint én egy vegyi mérgezés után -hiányzik egy pár fogunk.

És bizony lerágja azt a tengelyt akármennyire is felkeményítették, arról nem is beszélve, hogy ugyebár az 1,2 fokozat meg simán a tengelyen fut (tűgörgők nélkül) ami be van hornyozva srégen, hogy keresztül szívja az olajat -ami végül is nem rossz megoldás ha meg van a kellő fordulatszám hozzá, nincs agyon terhelve és jó is az olaj valamint nincsenek valamivel eltömődve ezek a hornyok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.