Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Nem károsodik ilyenkor a motor? Este megint megyek az asszony elé, és kipróbálnám persze csak odafele! :lol:

Azért tilt a vezérlés, hogy ne károsodjon. Persze ha mindíg tiltásig pörgeted, akkor azért az élettartam nem fog növekedni! :lol:

De az igaz, hogy az egynégyesnyóccelepes nagyon bírja a strapát. Meraza kicsinyke teljesítmény nem veszi igénybe a nagyobb teljesítményre méretezett alkatrészeket nagyon.

Harmadikban 120-ig (óra szerint!... ami valójában kb. 110) rendszeresen huzattam az enyémet annó. Ma is jó a gép 300 ezerhez nagyon közel...

Ha a vezérműszíjat időben cserélteted, akkor a 100-nál nyugodtan visszanyomhatod 3.-ba. Motorfék!!! :lol: Aztán onnan még el is indul.

Link to comment
Megosztás:

De ha félsz, hogy elszakad a vezérműszíj akkor inkább hagyd mert abban az esetben kicsit átrendezheti a cuccost a mociban.

Ettől nem lehet :lol:

Nyugodtan el lehet menni tiltásig, az pont egy olyan határ, aminél még nem károdosik a motor, persze nem huzamosabb

idő alattra van ez értve :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ettől nem lehet :D

Nyugodtan el lehet menni tiltásig, az pont egy olyan határ, aminél még nem károdosik a motor, persze nem huzamosabb

idő alattra van ez értve :lol:

Én még sohasem toltam autót tiltásig... :lol:

a Zastrát kb 6.000-ig pörgettem, a kis swiftet sem forgattam tovább 5.500-nál.

apum swiftjét is csak 6.800ig :lol: de még nem szabályzott.

Valahogy nincs szívem így kínozni a motorokat. Pedig régen rengeteg alkalmam volt rá, persze mindig más kocsijával :D

Link to comment
Megosztás:

Kösz a sok szurkolást de nem lett leszabályzásig pörgetve este, mert odafele be sem melegedett, visszafele meg az asszonnyal nem mertem hátha letépi a kapaszkodót. :lol: Majd máskor. Egyébként lehet hogy volt már ilyen, multkor 2.esben padló nem tudom hol jártam mert nincs ford.szám mérőm, de elkezdett rángatni. Azt hittem vmi gond van , és félreálltam de aztán ment rendesen. Szóval lehet"elmentem" ha már erről beszélgettek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kösz a sok szurkolást de nem lett leszabályzásig pörgetve este, mert odafele be sem melegedett, visszafele meg az asszonnyal nem mertem hátha letépi a kapaszkodót. :lol: Majd máskor. Egyébként lehet hogy volt már ilyen, multkor 2.esben padló nem tudom hol jártam mert nincs ford.szám mérőm, de elkezdett rángatni. Azt hittem vmi gond van , és félreálltam de aztán ment rendesen. Szóval lehet"elmentem" ha már erről beszélgettek. :lol:

Van ilyen! Valaki észre sem veszi és elmegy! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csöpög valami az 1.8 alatt. :lol: Bár a csöpögés enyhe kifejezés. 4 napot állt és így ránézésre legalább fél deci lötty jött ki. A lendkerék vonalában pedig elég olajos is a váltóharang. A lötty meg pirosas színű. Ugye más szerint is egyértelműen váltóolaj? Vagy lehet akár szervó is? Szerelő meg nem mondta, és már megvettem minden cuccot a nagyszervízhez. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem sűrűn járok pályán de 120-130 környékén már 2800-3000 r/min körül forog és ott már szereti a kaját, na most egy kímélő(bb) fokozat nem jönne rosszul.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem sűrűn járok pályán de 120-130 környékén már 2800-3000 r/min körül forog és ott már szereti a kaját, na most egy kímélő(bb) fokozat nem jönne rosszul.

Szerintem ha utánaszámolsz, többe kerülne a leves, mint a hús. Tudnál spórolni 1 L gázolajat ( lehet, még annyit sem ), ahhoz pedig, hogy egy ilyen átalakítás / beruházás rentábilis legyen, elég sok ezer km-t kellene megtenni. Szerintem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csöpög valami az 1.8 alatt. :lol: Bár a csöpögés enyhe kifejezés. 4 napot állt és így ránézésre legalább fél deci lötty jött ki. A lendkerék vonalában pedig elég olajos is a váltóharang. A lötty meg pirosas színű. Ugye más szerint is egyértelműen váltóolaj? Vagy lehet akár szervó is? Szerelő meg nem mondta, és már megvettem minden cuccot a nagyszervízhez. :lol:

Nézd meg azt a váltóolajat nincs-e sok benne -tudod, sík terepen a szintellenőrző csavart ki és megcsurran egyből belőle de lehet csak szimplán szétment a nyelestengely szimering.

Az enyémbe sok volt az olaj, kb 2-3 decivel több, leengedtem belőle + picikét megemeltem a kocsi jobb oldalát és azóta semmi, még csak csepp sem vigyorog a harang alján pedig már azt is kezdtük gyanúsítani, hogy a főtengely szimering mehetett szét nem csak a nyelestengelyé.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem sűrűn járok pályán de 120-130 környékén már 2800-3000 r/min körül forog és ott már szereti a kaját, na most egy kímélő(bb) fokozat nem jönne rosszul.

Tudd meg milyen váltód van. Egy hosszabb 5diket a legegyszerűbb belerakni. De lehet egy hosszabb váltót, vagy egy hosszabb végáttételt. Ezek néhány 10ezerből megvalósíthatók, de még így is egy nagyságrenddel olcsóbb lenne mint egy 6os, ha egyáltalán az megvalósítható. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudd meg milyen váltód van. Egy hosszabb 5diket a legegyszerűbb belerakni. De lehet egy hosszabb váltót, vagy egy hosszabb végáttételt. Ezek néhány 10ezerből megvalósíthatók, de még így is egy nagyságrenddel olcsóbb lenne mint egy 6os, ha egyáltalán az megvalósítható. :lol:

Sajnos nagyon jól tudom milyen és hogy hogyan néz ki belülről, F13. Volt javítva, széthányta az 5.-iket.

Na most így ahogy van az áttételezés közúton pont jó (80-90 közt 1700-2000 közt pörög) de ha pályán haladok/nék vele akkor már naftában nem a legjobb mert ott már szereti a 6 környékét, ha hegyes-völgyes akkor meg akár a 8-at is. Na most ha minden igaz akkor unokahugom élettársa németből tudna hozni egyet -talán lehet egy "köszönöm"-ért- és azért kérdeztem, hogy melyik mehetne rá ami megpasszol vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Szemezek egy '97es F Astráva, ami 2000-es 8szelepes, de lehet hogy 16, ez még nem tiszta,de autómata. Nem valami gyakori párosítás. Ettől olyan izgalmas :lol: Tud valaki valami infót erről a tipusról? Jó ez a motor, főleg ha autómatával kapcsolják össze,vagy inkább ne is gondolkozzam rajta? Tudom hogy a jó az relatív és sok mindentől függ, de mi a gyakorlati tapsztalat?

Előre is köszi a választ !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Szemezek egy '97es F Astráva, ami 2000-es 8szelepes, de lehet hogy 16, ez még nem tiszta,de autómata. Nem valami gyakori párosítás. Ettől olyan izgalmas :lol: Tud valaki valami infót erről a tipusról? Jó ez a motor, főleg ha autómatával kapcsolják össze,vagy inkább ne is gondolkozzam rajta? Tudom hogy a jó az relatív és sok mindentől függ, de mi a gyakorlati tapsztalat?

Előre is köszi a választ !

Ha 8 szelepes tényleg, akkor az a motor (C20NE) szinte agyonverhetetlen. De nem túl valószínű, hogy az van benne. Inkább 16-os (C20XE, vagy XEV)

Az autómata váltóról csak annyit nyilatkozom, hogy nekem nem kéne. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha 8 szelepes tényleg, akkor az a motor (C20NE) szinte agyonverhetetlen. De nem túl valószínű, hogy az van benne. Inkább 16-os (C20XE, vagy XEV)

Az autómata váltóról csak annyit nyilatkozom, hogy nekem nem kéne. :lol: :lol:

Miért nem kéne? Rossz tapasztalatod van az Opel automatáról, vagy csak inkább szeretsz váltogatni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.