Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Valakinek van ötlete erre?

1-esbe kipörögnek a kerekek kuplung benyomásakor meg furcsa süvítő hangja van.

Kuplung (vagy vezérműszíj)?

De mikor bemelegszik mint ha megszűnne. <_<

1-esbeN sok a kakaó, és bizonyára a turbó süvít. :huh:

De a viccet félretéve, nem értem, ha finoman engeded fel akkor nem fogja ezt csinálni. Vagy nem? Süvítő hangja lehet azt hiszem generátornak is, de a levegőnek is akár, meg sokminden másnak. Hirtelen kezdte el csinálni vagy egyre erősödik (mármint a hang)?

Link to comment
Megosztás:

1-esbeN sok a kakaó, és bizonyára a turbó süvít. <_<

De a viccet félretéve, nem értem, ha finoman engeded fel akkor nem fogja ezt csinálni. Vagy nem? Süvítő hangja lehet azt hiszem generátornak is, de a levegőnek is akár, meg sokminden másnak. Hirtelen kezdte el csinálni vagy egyre erősödik (mármint a hang)?

Finoman felengedve nem.

Autópályán kicsit toltam neki, ennyire kikormoltam volna?

Eddig nem csinálta.

De akkor csinálja amikor kuplungolok.

Link to comment
Megosztás:

Finoman felengedve nem.

Autópályán kicsit toltam neki, ennyire kikormoltam volna?

Eddig nem csinálta.

De akkor csinálja amikor kuplungolok.

Most hogy kicsit hidegebb van a gumi nem feltétlen tapad annyira.

Kinyomva süvít vagy kinyomás és visszaengedés alatt vagy közvetlen miután visszaengedted?

Találgatni mondjuk tudok, de amúgy foglalmam sincs. Lehet, hogy a csillapítás mondta fel a szolgálatot a kuplungtárcsában. De passz.

Link to comment
Megosztás:

Most hogy kicsit hidegebb van a gumi nem feltétlen tapad annyira.

Kinyomva süvít vagy kinyomás és visszaengedés alatt vagy közvetlen miután visszaengedted?

Találgatni mondjuk tudok, de amúgy foglalmam sincs. Lehet, hogy a csillapítás mondta fel a szolgálatot a kuplungtárcsában. De passz.

"Kinyomva süvít és kinyomás és visszaengedés alatt"

Egészen pontosan, akkor kuplung?

Link to comment
Megosztás:

Akkor én is kérdeznék kuplungosat: mitől lehet az, hogy amikor felengedem a kuplungot, valami koppan, és csak ezután kezd húzni, meg kinyomáskor is, mintha lenne valami holtjáték az erőátvitelben. Főleg motorfékre váltáskor érezni, néha rángat miatta kicsit az autó. Lehet, hogy a kuplungszerkezetben a rugók vannak összetörve, és az lötyög?

Link to comment
Megosztás:

Akkor én is kérdeznék kuplungosat: mitől lehet az, hogy amikor felengedem a kuplungot, valami koppan, és csak ezután kezd húzni, meg kinyomáskor is, mintha lenne valami holtjáték az erőátvitelben. Főleg motorfékre váltáskor érezni, néha rángat miatta kicsit az autó. Lehet, hogy a kuplungszerkezetben a rugók vannak összetörve, és az lötyög?

Hát bizony ez is lehet. <_< Neked még régi típusú váltód van, nem? Oda be lehet nézni anélkül, hogy le kellene szedni az egész váltót. Asszem.

Link to comment
Megosztás:

Akkor én is kérdeznék kuplungosat: mitől lehet az, hogy amikor felengedem a kuplungot, valami koppan, és csak ezután kezd húzni, meg kinyomáskor is, mintha lenne valami holtjáték az erőátvitelben. Főleg motorfékre váltáskor érezni, néha rángat miatta kicsit az autó. Lehet, hogy a kuplungszerkezetben a rugók vannak összetörve, és az lötyög?

Én inkább a difi lógására tippelnék...

Link to comment
Megosztás:

Egy barátom c16nz motoros astrája csinálja 3dik és 5dik fokozatban hogy kis sebességnél visító hangot ad.Nem vészesen de őt zavarja.Érdekes módon nagyobb sebességnél halkul.Mitől lehet ez?F13 van neki rajta.Köszi az ötleteket! <_<

Megnézném az olaj szintjét abban a váltóban...

Link to comment
Megosztás:

Cseréltek már benne olajat szerintem a szint rendben van viszont a cégétől hozott vmi olajat bele....nem tudom milyet.De miért csak ebben a két fokozatban hallható? <_<

Talán mert az a két fokozat a legkopottabb. Ugyanis leginkább akkor süvít a váltó, amikor megnő az illesztési hézag a fogaskerekek között.

Érdemes volna tudni, milyen olajat rakott bele... sokat számít :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Cserélnem kell vmi tömítést a váltóban, mert kicsit engedi az olajat, és a szerelőm szerint jobb ezt addig, amíg nem haszontalankodik tovább... Nekem is van egy enyhe sivító hangom olykor olykor, és ha nagy hideg van nagyon akad a váltó, melegen nem. Mondjuk erről már írtam korábban is. Amúgy a kocsiban 55.000km van.

Ha úgy döntenék, cserélem a váltóolajat, milyet vegyek bele, ami jó minőségű, de max. 6000-8000Ft-ból kijön? Persze beszerzési ár körül gondolkodom, mert az egyik barátom tudja így hozni a szükséges dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Cserélnem kell vmi tömítést a váltóban, mert kicsit engedi az olajat, és a szerelőm szerint jobb ezt addig, amíg nem haszontalankodik tovább... Nekem is van egy enyhe sivító hangom olykor olykor, és ha nagy hideg van nagyon akad a váltó, melegen nem. Mondjuk erről már írtam korábban is. Amúgy a kocsiban 55.000km van.

Ha úgy döntenék, cserélem a váltóolajat, milyet vegyek bele, ami jó minőségű, de max. 6000-8000Ft-ból kijön? Persze beszerzési ár körül gondolkodom, mert az egyik barátom tudja így hozni a szükséges dolgokat.

F astrában 55e km? Mikori évjárat?

Ha olaj lesz cserélve simán lehet a tömítést is, Melyik tömítésről van szó?

GM kéziváltóolaj, 2 liter 5-ért van.

Link to comment
Megosztás:

Talán mert az a két fokozat a legkopottabb. Ugyanis leginkább akkor süvít a váltó, amikor megnő az illesztési hézag a fogaskerekek között.

Érdemes volna tudni, milyen olajat rakott bele... sokat számít <_<

Értem.Biztos hogy váltóolaj került bele...de hogy azon belül milyen azt nem tudom.Mindenesetre köszi Gabi! :huh:

Sziasztok!

Cserélnem kell vmi tömítést a váltóban, mert kicsit engedi az olajat, és a szerelőm szerint jobb ezt addig, amíg nem haszontalankodik tovább... Nekem is van egy enyhe sivító hangom olykor olykor, és ha nagy hideg van nagyon akad a váltó, melegen nem. Mondjuk erről már írtam korábban is. Amúgy a kocsiban 55.000km van.

Ha úgy döntenék, cserélem a váltóolajat, milyet vegyek bele, ami jó minőségű, de max. 6000-8000Ft-ból kijön? Persze beszerzési ár körül gondolkodom, mert az egyik barátom tudja így hozni a szükséges dolgokat.

Az elsőfeléhez nem tudok hozzászólni de olaj ügyben én gyári opel-t tennék bele,mert az nem olyan gatya mint a motorolajuk.

Link to comment
Megosztás:

Sztem egyben van a váltóm (akik eddig ültek benne, szerelőtől kezdve, mindenki mondta, milyen megkímélt és jól karbantartott), de gondolom, te arra gondolsz, hogy megbontva megnézni... A kocsit nem szoktam hajtani, legfeljebb dinamikusabban gyorsulgatok közepes fordulatszámon, hogy hamar felkapcsolhassak. Persze pl. 60-ról nem szoktam 5.-ben jelentőset gyorsulni, mindig vissza is váltok, nem terhelem.

Link to comment
Megosztás:

Sztem egyben van a váltóm (akik eddig ültek benne, szerelőtől kezdve, mindenki mondta, milyen megkímélt és jól karbantartott), de gondolom, te arra gondolsz, hogy megbontva megnézni... A kocsit nem szoktam hajtani, legfeljebb dinamikusabban gyorsulgatok közepes fordulatszámon, hogy hamar felkapcsolhassak. Persze pl. 60-ról nem szoktam 5.-ben jelentőset gyorsulni, mindig vissza is váltok, nem terhelem.

A rudazat kívül van, nem kell ahhoz szétszedni.

Link to comment
Megosztás:

1.8-1.9L kell bele, és ha metabondot választasz, akkor a GL-4 kell neked. Mehet a GT is bele ha akarsz.

Na hát valahogy én is így akartam írni csak már ragadtak le a szemeim. Akkor inkább GM vagy Meta ???

Nekem a stiftjeim is ki vannak kopva, sokszor be sem tudom tenni sem 1-be sem 2-be....nem tudom, hogy lehetne orvosolni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.