Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

A váltókar egy hosszbordás cső, egy új gomb rá tétele egy egyszerű rányomás -levétele meg ugyanez fordított irányban. Egyedül egy csésze alakú valaminek kell ott maradnia amit akkor húzol fel mikor hátramenetbe teszed és semmi másnak avagy látnod kell a váltókart a kis bordázatával.

Köszönöm a korrekt választ.

Link to comment
Megosztás:

És forgatva.

Ha már eltört akkor másképp nem is fog lejönni, sőt. Ha egyben van akkor is mozgatni kell kicsit -más kérdés, hogy visszakerül-e még és egybe kéne-e maradnia.

Link to comment
Megosztás:

kiszeded a komplett váltókart? <_<

vagy hogy kerül a satuba?

Nem nagy ördöngősség egyébként, váltószoknya felemelése után a kart előre tolva (pl. 3-asba) alul látható a csapszeg, aminek van egy rugós félkör alakú rögzítő füle. Azt kiakasztod, csapszeg kihúz, és máris a kezedben a váltókar.

Link to comment
Megosztás:

Lehet Kuplungtárcsát cserélni Astrába anélkül hogy szét kelljen szedni az egész váltót?

Lehet de szét kell húzni a váltót és a blokkot valamint az 5-ik deknijét le kell venni és kijjebb kell húzni a nyelestengelyt -tudomásom szerint, én még nem csináltam de nem is nagyon akarom.

Link to comment
Megosztás:

Lehet de szét kell húzni a váltót és a blokkot valamint az 5-ik deknijét le kell venni és kijjebb kell húzni a nyelestengelyt -tudomásom szerint, én még nem csináltam de nem is nagyon akarom.

Vannak váltók, ahol meg lehet csinálni a nyelestengely kijjebb húzásával, de vannak olyanok is, aminél le kell venni a váltót a motorról

(astrában ez csak úgy lehetséges, ha a bölcsőt is lejjebb engedik).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tud valaki Astra F-hez, 92-es évjárat, 1,6-os benzines (c16nz) autóhoz komplett váltót? Mert már egy év alatt kb a 4. nyomcsapágyat, 2. kuplungtárcsát fogyasztotta el a kocsi. Azt mondják cseréljek váltót, mert az lehet a baj. Próbáltam már LUK szerkezet+tárcsa+nyomcsapágy, de ezeket is kinyírta. Látszik egy hegesztés a váltó elülső részén, áll törött volt a kocsi és lehet hogy a váltó sérült, ezért kellett hegeszteni, vagy a fene tudja... a lényeg hogy nagy mennyiségben fogyasztja a kuplungot és a nyomcsapágyakat. <_< Mert ha ez tényleg váltócserével megoldható, akkor vennék egyet!

Segítségetek előreis köszönöm!

Szép estét!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem tud valaki Astra F-hez, 92-es évjárat, 1,6-os benzines (c16nz) autóhoz komplett váltót? Mert már egy év alatt kb a 4. nyomcsapágyat, 2. kuplungtárcsát fogyasztotta el a kocsi. Azt mondják cseréljek váltót, mert az lehet a baj. Próbáltam már LUK szerkezet+tárcsa+nyomcsapágy, de ezeket is kinyírta. Látszik egy hegesztés a váltó elülső részén, áll törött volt a kocsi és lehet hogy a váltó sérült, ezért kellett hegeszteni, vagy a fene tudja... a lényeg hogy nagy mennyiségben fogyasztja a kuplungot és a nyomcsapágyakat. <_< Mert ha ez tényleg váltócserével megoldható, akkor vennék egyet!

Segítségetek előreis köszönöm!

Szép estét!

Nézd meg pontosan, milyen tipusú az a váltó, általában rá van írva a tetejére (pl. F13), aztán írd be az "Adok-veszek-cserélek" részbe, a Keresek / Váltók rovatba :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.