Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok!

Már nem látszott ki az olajos koszból a váltóm, ezért kicseréltem a váltókulissza szimeringet és a váltófedél alatti tömítést. Ez a kettő jó is lett, viszont a váltó alján a teknőnél még mindig olajfolyás látszik. A tömítést itt is kicseréltem gyárira. Sziloplasztot nem használtam a boltos ajánlása alapján. A meghúzási nyomatékokat betartottam és nem igazán tudom elképzelni hogy szivárog ott át az olaj.. Előtte egy vastagabb tömítés volt fenn, plusz piros szilo, de az is folyatott. Nincs még a környéken valami szimering ahonnan oda folyhat az olaj és így becsap engem? Pl. a féltengely ahol csatlakozik a váltóhoz? Mert ott is elég olajkoszos minden. Az olaj ami szivárog egyértelműen váltóolaj a színéből és szagából ítélve.

Tudna valaki segíteni aki küzdött már hasonló problémával?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már nem látszott ki az olajos koszból a váltóm, ezért kicseréltem a váltókulissza szimeringet és a váltófedél alatti tömítést. Ez a kettő jó is lett, viszont a váltó alján a teknőnél még mindig olajfolyás látszik. A tömítést itt is kicseréltem gyárira. Sziloplasztot nem használtam a boltos ajánlása alapján. A meghúzási nyomatékokat betartottam és nem igazán tudom elképzelni hogy szivárog ott át az olaj.. Előtte egy vastagabb tömítés volt fenn, plusz piros szilo, de az is folyatott. Nincs még a környéken valami szimering ahonnan oda folyhat az olaj és így becsap engem? Pl. a féltengely ahol csatlakozik a váltóhoz? Mert ott is elég olajkoszos minden. Az olaj ami szivárog egyértelműen váltóolaj a színéből és szagából ítélve.

Tudna valaki segíteni aki küzdött már hasonló problémával?

Igena féltengelynél is van szimering, meg a másik oldalon a motor és a váltó köztött is van szimering ami szivároghat. Mondjok onnan inkább a váltó alsó "pupos " részére szokott az olaj kerülni.

Link to comment
Megosztás:

Igena féltengelynél is van szimering, meg a másik oldalon a motor és a váltó köztött is van szimering ami szivároghat. Mondjok onnan inkább a váltó alsó "pupos " részére szokott az olaj kerülni.

Jövő héten lesz első teleszkóp csere, kicseréltetem ezzel együtt a féltengely szimmeringet is, szerintem az lesz a bűnös. A váltó és a blokk találkozásánál nem látszik szivárgás szerencsére.

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem lenne egy szakmájsztró szerelőúrhoz, aki már csinált ilyet, 1985-ös E Kadetthoz kellene váltó, 1,6-os dízel, ugye sima GM szívódízel, és kérdezném, hogy erre rámenne-e egy 2001-es évjáratú német motoros 1.7 td Astrából kibányászott F13, vagy F15 ös váltó, gond nélkül? Merthogy a Kadettban egy 4 sebességes váltó van, és manapság az már kicsit kevés. Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Keresgéltem, egy májsztró írta egy fórumon ezt, a váltózörgéssel kapcsolatban:

Ezek az üresben halható zajok azoknál a váltóknál szokott előfordulni aminél a bemenö tengelyre épitik a kapcsoló és szinkron agyat.A hang elhalgat ha benyomjuk a kuplungot vagy ha megemeljük a fodulatot ill.erősödhet ha alapjaraton bekapcsoljuk a klimát.

A hiba az hogy a motor alapjárati remegése átkerül a váltó bemenő tengelyére és a rajta levő szinkron,kapcsoló gyűrü,fogaskerék illesztési hézagai életre kelnek.A kuplung tárcsa rugós agy részének kelene csillapitani ezt a rezgést ill. akuplungtárcsa agy részének kiverődése a nyeles tengelyen is okozhatja ezt a hangot.

Nem kel félni, kár szétszedni a világ végére is elmegy így.

Mondjuk észrevettem, hogy nem egyenletes a motor járása, cseréltem volna váltót, és zörgött volna az is...valószínűleg adagolót, porlasztókat kellene inkább cserélni...de minek, amíg még pöc-röff az autó.

Hello!

Ezt nem akkor lehet észlelni, ha a kinyomó csapággyal van gond?

U.I.: Hogyan tudok idézésnél egy szöveg részletet pl kiemelni, félkövérrel, vagy piros betűszínnel...? vagy 10 perce ezzel próbálkozok, de nem jön össze! <_<

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Ezt nem akkor lehet észlelni, ha a kinyomó csapággyal van gond?

U.I.: Hogyan tudok idézésnél egy szöveg részletet pl kiemelni, félkövérrel, vagy piros betűszínnel...? vagy 10 perce ezzel próbálkozok, de nem jön össze! <_<

A hsz-ablak felett vannak a Betűtípusok, Méretek, Szöveg színe ikonok, kijelölöd a kiemelni kívánt részt, majd a megfelelő színre kattintasz, és berakja egy color....stb keretbe.

Link to comment
Megosztás:

Nekem F18-as váltóm van és szeretném lecserélni az olaját. Azon kívül, hogy leveszem az alsó takarólemezt és kiömlik majd az olaj. Hogy lehet a legegyszerűbben feltölteni vacakolás nélkül? Mert ilyet még nem csináltam...

Ha azon is van szuszogó, fellül műanyag kupakkal takart levegőző, akkor ott.

200005-20110324-w2zeLX.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszi :P Majd megskubizum! És kell bele 1,9 L <_<

Arra készülj fel, hogy egy fél délután, mire levakarja az ember a maradék tömítést, én legalábbis szórakoztam vele egy darabig, még a drótkoronngal is alig akart lejönni. Tömítést egy kartondobozból nyírtam, az is jómóka. :angry:

Bár a szervízkönyv azt írja, a gyári olajat nem szükséges cserélni, a piros löttyöt, amit leengedtem belőle, semmi gond nem volt vele, csak már kevés volt. Inkább ellenőrizd oldalt a szintellenörző csavaron, hogy mennyi van benne, a mágnesét kukázd ki, és tölts utána ugyanolyan olajat. Nekem ha még egyszer tömítést kellene vakargatnom a váltóról, lehet, inkább eladnám az autót...

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Ezt nem akkor lehet észlelni, ha a kinyomó csapággyal van gond?

Nem, egyértelmű valtózörgés, most, hogy öntöttem bele olajat, elhalkult egyértelműen. Most másképp zörög...:angry:

Fura egy váltók ezek, a difiben áll a majdnem 2 liter olaj, a váltó fogaskerekek meg alapjáraton ha áll az autó, szárazon zakatolnak...ezt is aki megtervezte... <_<

Link to comment
Megosztás:

Arra készülj fel, hogy egy fél délután, mire levakarja az ember a maradék tömítést, én legalábbis szórakoztam vele egy darabig, még a drótkoronngal is alig akart lejönni. Tömítést egy kartondobozból nyírtam, az is jómóka. :angry:

Bár a szervízkönyv azt írja, a gyári olajat nem szükséges cserélni, a piros löttyöt, amit leengedtem belőle, semmi gond nem volt vele, csak már kevés volt. Inkább ellenőrizd oldalt a szintellenörző csavaron, hogy mennyi van benne, a mágnesét kukázd ki, és tölts utána ugyanolyan olajat. Nekem ha még egyszer tömítést kellene vakargatnom a váltóról, lehet, inkább eladnám az autót...

Tudom, azt írják mindenhol, hogy örökös mint a nyomorúság. De azért én lecserélem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem, egyértelmű valtózörgés, most, hogy öntöttem bele olajat, elhalkult egyértelműen. Most másképp zörög...:P

Fura egy váltók ezek, a difiben áll a majdnem 2 liter olaj, a váltó fogaskerekek meg alapjáraton ha áll az autó, szárazon zakatolnak...ezt is aki megtervezte... <_<

Úgy kell állni mindig, hogy a váltófelé lejtsen, és ne a difibe kössön ki. Vagy benne maradt egy darab tömítés amit nem korongoztál le? :angry: :P

Link to comment
Megosztás:

Úgy kell állni mindig, hogy a váltófelé lejtsen, és ne a difibe kössön ki. Vagy benne maradt egy darab tömítés amit nem korongoztál le? <_< :angry:

Legalább 45 fokban kellene állni, hogy a váltórészbe is menjen olaj..:P

Annyira nem tanulmányoztam át, de úgy látom, hogy a difi van alul ugye, fölötte meg a váltó. A difit meg félig elönti az olaj. Úgy látszik nem alapjáratra tervezték ezeket a váltókat, hanem úgy, hogy folyton menjenek vele. :P

Link to comment
Megosztás:

Legalább 45 fokban kellene állni, hogy a váltórészbe is menjen olaj..<_<

Annyira nem tanulmányoztam át, de úgy látom, hogy a difi van alul ugye, fölötte meg a váltó. A difit meg félig elönti az olaj. Úgy látszik nem alapjáratra tervezték ezeket a váltókat, hanem úgy, hogy folyton menjenek vele. :angry:

Azért egy váltó teljesen más mint egy motor. Váltóban fogaskerekek vannak és golyós csapágyak, ott nem csúszás hanem inkább gördülés van. Talán csak a szinkrongyűrű kivétel. Ott ha már van egy vékony olajréteg a felületen már elég kenés, és az induláskor kevesbb olaj a felületen sem okoz jelentős kopást. Ha meg elindul az ember az a difi jól össze fröcsköl mindent olajjal ott belül :P

Link to comment
Megosztás:

Azért egy váltó teljesen más mint egy motor. Váltóban fogaskerekek vannak és golyós csapágyak, ott nem csúszás hanem inkább gördülés van. Talán csak a szinkrongyűrű kivétel. Ott ha már van egy vékony olajréteg a felületen már elég kenés, és az induláskor kevesbb olaj a felületen sem okoz jelentős kopást. Ha meg elindul az ember az a difi jól össze fröcsköl mindent olajjal ott belül <_<

No igen, de valahogy mégis zakatol a váltó, gondolom nem véletlenül. Ha olajban menne a váltó része is, -30 fokban üresben elindulna simán az autó, úgy megfogná. Mondjuk az is elárul sokat, hogy nem az örökkévalóságnak tervezték a váltót, hogy a difire műanyagból van rárakva az a fogaskerék, ami a kilóméterspirált hajtja. Végülis mindegy, mert semmi kopás nincs rajta. Ezek után ki tudja, még mi lehet a váltó részében...bár nem tudni, mennyi kilóméter lehet a váltóban, lehet, van már 500 ezer is, az autóban se tudom mennyi van, ilyen korú autónál bármi lehet már, találkoztam már olyannal, hogy Peugeot 205 hátramenetben kidobálta a fokozatot, és olyan érdekes nyammogó hangot adott(tipikusan fogatlan volt a hátrameneti fogaskerék) vagy Fiat Ritmonál bent kellett tartani a váltókart 5. ben, szétszedésnél kiderült, hogy a váltóvilla volt elkopva, ugyan ki lett cserélve, de utána meg úgy búgott a váltó, hogy senkinek se tudtam eladni az autót...valószínűleg a hézagolást elb.sztam. Ezért gontoltam, egy Opelnél nem lehet nagyon ilyen gond már...erre...

Link to comment
Megosztás:

Üdv kis segítséget szeretnék kérni, a váltókar szoknya a G astrámban elkopott és elég csúnya így, ki akarom cserélni és odáig már eljutottam hogy kiszereltem az autóból , csak a szoknya alján lévő keretet nem tudom leszedni, nem feszegettem nehogy eltörjön , az ragasztva van vagy csak patentos , valami tipp? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.