Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Nagyon a váltóra tippelek, hogy avval van a gond. Egy kérdésem lenne a nagyon hozzáértőkhöz, sima 1.7-es dízelhez kellene váltó, elvileg bármelyiket rá tudom rakni, amit találok hozzá? Annyi különbséget találtam csak, hogy a nyeles tengely fogszáma más lehet valamelyiknél. De a váltóharang, önindító, felfogatópontok gondolom ugyanazok.

D-DR-DTL vonalon szerintem igen. Nem tennék nagyobb összeget arra, hogy bármelyik másik jó lenne hozzá :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippeket mindenkinek, tényleg lövésem nincs, hogy mitől lehet, lehet benne valami, hogy valami 20 forintos alkatrész zörgése lehet, mert nagyon rendszertelen hangja van, semmi köze a főtengelyhez, hol halk, hol hangosabb, ilyenkor van az, hogy szétszedni az egészet, és ami zörög benne, azt zörgésmentesíteni, és csönd lesz. :D

Amúgy csak akkor hallgat el, ha padlóig nyomom a kuplungot, félúton is még zakatol.

Nekem is ugyanez van... Csak még nem ilyen súlyos. :D

Hideg reggeleken amikor indítom, akkor ugyanígy csinál mint neked... ha nincs kinyomva a kuplung, akkor zörög, de ha egy kicsit lenyomom, akkor elcsendesül, de pár km megtétele után abbahagyja, hidegen megint csinálja.

Szerelő haveromnak is így volt - ugyancsak opel-él! Hajtotta, amíg már megadta magát (illetve olyan hangja volt, hogy az már elviselhetetlen volt). Még ment vele vagy 70.000-et, miután el kezdett zörögni!

Kinyomócsapágy volt a baja az övének. Nekem is cserélnem kell, de majd egyszerre csináljuk meg a kuplunggal, meg a vezérléscserével. Kivesszük a motort, így könyebb lesz szerintem, sajna ablakocska nincs rajta. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanez van... Csak még nem ilyen súlyos. :D

Hideg reggeleken amikor indítom, akkor ugyanígy csinál mint neked... ha nincs kinyomva a kuplung, akkor zörög, de ha egy kicsit lenyomom, akkor elcsendesül, de pár km megtétele után abbahagyja, hidegen megint csinálja.

Szerelő haveromnak is így volt - ugyancsak opel-él! Hajtotta, amíg már megadta magát (illetve olyan hangja volt, hogy az már elviselhetetlen volt). Még ment vele vagy 70.000-et, miután el kezdett zörögni!

Kinyomócsapágy volt a baja az övének. Nekem is cserélnem kell, de majd egyszerre csináljuk meg a kuplunggal, meg a vezérléscserével. Kivesszük a motort, így könyebb lesz szerintem, sajna ablakocska nincs rajta. :lol:

Nálam hidegen nem csinálja, akkor nincs egyáltalán hangja, de ha eléri a motor az üzemi hőt, akkor zakatol. Azért gondoltam, ha rakok bele valami sűrűbb trutymákot, akkor csendben lesz. Bár ennek már mindegy, csak tudnám mi adja ezt a hangot. :D Szerintem valami szinkrongyűrű+váltóvilla kopás lehet, és a bordástengely bordáihoz verődik néha, mert nagyon rendszertelen hangja van. A 2 centi vastag retket levakartam a váltóról, F16 van ráírva, találtam egy F18 váltót, valahogy rápaszírozom(egyedül, élmény lesz....:) )

Link to comment
Megosztás:

Nagyon a váltóra tippelek, hogy avval van a gond. Egy kérdésem lenne a nagyon hozzáértőkhöz, sima 1.7-es dízelhez kellene váltó, elvileg bármelyiket rá tudom rakni, amit találok hozzá? Annyi különbséget találtam csak, hogy a nyeles tengely fogszáma más lehet valamelyiknél. De a váltóharang, önindító, felfogatópontok gondolom ugyanazok.

Én biztos nem cserélnék emiatt váltót. Kis zörgés egy ennyi idős autónál, csak álló helyzetben. Szerintem másra is el lehet költeni azt a pénzt. :D

Link to comment
Megosztás:

Nálam hidegen nem csinálja, akkor nincs egyáltalán hangja, de ha eléri a motor az üzemi hőt, akkor zakatol. Azért gondoltam, ha rakok bele valami sűrűbb trutymákot, akkor csendben lesz. Bár ennek már mindegy, csak tudnám mi adja ezt a hangot. :D Szerintem valami szinkrongyűrű+váltóvilla kopás lehet, és a bordástengely bordáihoz verődik néha, mert nagyon rendszertelen hangja van. A 2 centi vastag retket levakartam a váltóról, F16 van ráírva, találtam egy F18 váltót, valahogy rápaszírozom(egyedül, élmény lesz....:) )

Én biztos nem cserélnék emiatt váltót. Kis zörgés egy ennyi idős autónál, csak álló helyzetben. Szerintem másra is el lehet költeni azt a pénzt. :D

Hja, hajtsd amíg tudod, aztán majd csak ha megadja magát (jobban mint most), akkor cseréld le!

Egyedül meg főleg ne kínlódj vele!

Amúgy az F18 nem is rávaló. Nem biztos, hogy jobb lesz vele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hja, hajtsd amíg tudod, aztán majd csak ha megadja magát (jobban mint most), akkor cseréld le!

Egyedül meg főleg ne kínlódj vele!

Hát ez az, hogy nem tudni, mikor leheli ki a lelkét.Mondjuk nem annyira érdekel, csak furán néznek rám Budapesten a pirosnál dekkolva, amikor zakatol valami mint egy gőzmozdony, gondolják szerencsétlen barom alatt nemsokára szétesik az a roncs.

Mondjuk váltót egyszer hallottam hogy kifeküdt, egy 155-ös Alfánál, 2000-es benzines, a pajti kihuzatta 3. ban, majd sikeresen berakta 2.ba...egy darab fog letörhetett, mert utána való nap blokkolt a kerék menet közben, és szétrepedt a váltóház, légzsák nem nyílt, ezért az illetőnek kijött elöl vagy 6 foga.

Nem olyan gond egyedül a váltócsere, csak a nyelestengellyel szórakozni kissé bosszantó. 10 rongyért adják a váltót, f16 os lenne inkább.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez az, hogy nem tudni, mikor leheli ki a lelkét.Mondjuk nem annyira érdekel, csak furán néznek rám Budapesten a pirosnál dekkolva, amikor zakatol valami mint egy gőzmozdony, gondolják szerencsétlen barom alatt nemsokára szétesik az a roncs.

......

Nem olyan gond egyedül a váltócsere, csak a nyelestengellyel szórakozni kissé bosszantó. 10 rongyért adják a váltót, f16 os lenne inkább.

Ha ugyanolyan a váltó, és meg tudod csinálni egyedül, akkor 10-et megér. A biztonságérzet is, ha más nem! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Sajnos nagyon úgy néz ki, h váltócsere előtt állok.

x17dtl kódú astrába milyen váltót vegyek?

Eddig nem sikerült még leolvasnom, h milyen van benne.

A különböző váltóknak lehet esetleg pozitív hatásuk autópályán( kisebb fogyasztás)?

A válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Sajnos nagyon úgy néz ki, h váltócsere előtt állok.

x17dtl kódú astrába milyen váltót vegyek?

Eddig nem sikerült még leolvasnom, h milyen van benne.

A különböző váltóknak lehet esetleg pozitív hatásuk autópályán( kisebb fogyasztás)?

A válaszokat előre is köszönöm

A bal első kerék felől próbáld meg, az oldalán valahol ott kell lennie. Csak elég halvány felirat, jól le kell pucolni a váltó oldalát. Valszeg F13WR3.55 vagy F13WR3.74, vagy esetleg F15WR3.55 lehet benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint van valami. A kuplung felengedésénél mintha akadna a pedál, benyomásnál semmi baj nincs. Nem tudom mi lehet a baja. Valaki járt már így? Amúgy szépen veszi a sebességet csak felengedésnél akad...

Gyors válasz kellene.

Előre is nagyon szépen köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint van valami. A kuplung felengedésénél mintha akadna a pedál, benyomásnál semmi baj nincs. Nem tudom mi lehet a baja. Valaki járt már így? Amúgy szépen veszi a sebességet csak felengedésnél akad...

Gyors válasz kellene.

Előre is nagyon szépen köszönöm.

Kuplungbowden kezd kirojtosodni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint van valami. A kuplung felengedésénél mintha akadna a pedál, benyomásnál semmi baj nincs. Nem tudom mi lehet a baja. Valaki járt már így? Amúgy szépen veszi a sebességet csak felengedésnél akad...

Gyors válasz kellene.

Előre is nagyon szépen köszönöm.

Hy

Nekem amikor megvettem az autót felengedésnél a kuplung nem követte a lábamat, de amikor ki lett cserélve a bowden ez eltűnt.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Amit szabad szemmel látni lehet azon nincs semmi hiba a külső vezetőcső kicsit korrodált. Azt le vegyem róla???? írd már le légyszíves konkrétan mert igen bamba vagyok ma:S

Nem lehet levenni róla, ha kiszeded a bowdent, akkor lehet kicsit ide-oda tologatni a csőben, hogy az eddíg rejtett részeket is lehessen látni. Akaszd ki a bowden végét a váltó villájából, és húzkod meg úgy is, akkor is akad?

Link to comment
Megosztás:

Keresgéltem, egy májsztró írta egy fórumon ezt, a váltózörgéssel kapcsolatban:

Ezek az üresben halható zajok azoknál a váltóknál szokott előfordulni aminél a bemenö tengelyre épitik a kapcsoló és szinkron agyat.A hang elhalgat ha benyomjuk a kuplungot vagy ha megemeljük a fodulatot ill.erősödhet ha alapjaraton bekapcsoljuk a klimát.

A hiba az hogy a motor alapjárati remegése átkerül a váltó bemenő tengelyére és a rajta levő szinkron,kapcsoló gyűrü,fogaskerék illesztési hézagai életre kelnek.A kuplung tárcsa rugós agy részének kelene csillapitani ezt a rezgést ill. akuplungtárcsa agy részének kiverődése a nyeles tengelyen is okozhatja ezt a hangot.

Nem kel félni, kár szétszedni a világ végére is elmegy így.

Mondjuk észrevettem, hogy nem egyenletes a motor járása, cseréltem volna váltót, és zörgött volna az is...valószínűleg adagolót, porlasztókat kellene inkább cserélni...de minek, amíg még pöc-röff az autó.

Link to comment
Megosztás:

Keresgéltem, egy májsztró írta egy fórumon ezt, a váltózörgéssel kapcsolatban:

Ezek az üresben halható zajok azoknál a váltóknál szokott előfordulni aminél a bemenö tengelyre épitik a kapcsoló és szinkron agyat.A hang elhalgat ha benyomjuk a kuplungot vagy ha megemeljük a fodulatot ill.erősödhet ha alapjaraton bekapcsoljuk a klimát.

A hiba az hogy a motor alapjárati remegése átkerül a váltó bemenő tengelyére és a rajta levő szinkron,kapcsoló gyűrü,fogaskerék illesztési hézagai életre kelnek.A kuplung tárcsa rugós agy részének kelene csillapitani ezt a rezgést ill. akuplungtárcsa agy részének kiverődése a nyeles tengelyen is okozhatja ezt a hangot.

Nem kel félni, kár szétszedni a világ végére is elmegy így.

Mondjuk észrevettem, hogy nem egyenletes a motor járása, cseréltem volna váltót, és zörgött volna az is...valószínűleg adagolót, porlasztókat kellene inkább cserélni...de minek, amíg még pöc-röff az autó.

Látod látod, ezt mondtuk mi is! :D Az enyém már vagy 15- 20.000 km-t mentem így vele... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Tudna segíteni valaki?

Nekem van egy 1.4 8v astrám (az autóval nincs semmi gond, tökéletesen üzemel) az alufelni eléggé megfogta. Arra gondoltam hogy egy 1.2 b corsából a váltót át építem mivel ha jól tudom annak rövidebb az áttételezése de méreteiben és felfogatásában megegyezik a két váltó!

Az lenne a kérdésem hogy megoldható lenne ez a dolog vagy sem hátha foglalkozott már valaki hasonló dologgal, vagy esetleg ha már volt hasonló téma a fórumon akkor kb hol található az meg mert vissza néztem a témákat de sajnos én nem találtam meg (lehet hogy átfutottam felette).

Előre is köszönöm!

Üdv: Máté

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Tudna segíteni valaki?

Nekem van egy 1.4 8v astrám (az autóval nincs semmi gond, tökéletesen üzemel) az alufelni eléggé megfogta. Arra gondoltam hogy egy 1.2 b corsából a váltót át építem mivel ha jól tudom annak rövidebb az áttételezése de méreteiben és felfogatásában megegyezik a két váltó!

Az lenne a kérdésem hogy megoldható lenne ez a dolog vagy sem hátha foglalkozott már valaki hasonló dologgal, vagy esetleg ha már volt hasonló téma a fórumon akkor kb hol található az meg mert vissza néztem a témákat de sajnos én nem találtam meg (lehet hogy átfutottam felette).

Előre is köszönöm!

Üdv: Máté

Megoldás: keskenyebb gumi. Ezért 175-ös a nyári gumim.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Tudna segíteni valaki?

Nekem van egy 1.4 8v astrám (az autóval nincs semmi gond, tökéletesen üzemel) az alufelni eléggé megfogta. Arra gondoltam hogy egy 1.2 b corsából a váltót át építem mivel ha jól tudom annak rövidebb az áttételezése de méreteiben és felfogatásában megegyezik a két váltó!

Az lenne a kérdésem hogy megoldható lenne ez a dolog vagy sem hátha foglalkozott már valaki hasonló dologgal, vagy esetleg ha már volt hasonló téma a fórumon akkor kb hol található az meg mert vissza néztem a témákat de sajnos én nem találtam meg (lehet hogy átfutottam felette).

Előre is köszönöm!

Üdv: Máté

Nem a felni fogta meg. :D

De a corsa váltó remek ötlet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.