Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

sziasztok. szeretnek egy astra F-be C20NE-t betenni turboval. eggyes szakik szerint a legjobb valto szamomra az az F18-as lenne. gyorsulasi versenyekre jarok es a mostani valtom ami egy F16CR vacakol, mert nem tudom megporgetni csak a jobboldali kereket. utannaolvastam es allitolag az F18+ valtoban letezik bepitet sperr lamellas difi, ami nekem nagyon kellene. kerdesem: latott mar valaki iesmit?? fizikailag es nem csak kepeken es internetes oldalakon? allitolag 93 vagy 94 utanni C20XE-s astra, vectra es caliba szereltek

elore is koszi :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. szeretnek egy astra F-be C20NE-t betenni turboval. eggyes szakik szerint a legjobb valto szamomra az az F18-as lenne. gyorsulasi versenyekre jarok es a mostani valtom ami egy F16CR vacakol, mert nem tudom megporgetni csak a jobboldali kereket. utannaolvastam es allitolag az F18+ valtoban letezik bepitet sperr lamellas difi, ami nekem nagyon kellene. kerdesem: latott mar valaki iesmit?? fizikailag es nem csak kepeken es internetes oldalakon? allitolag 93 vagy 94 utanni C20XE-s astra, vectra es caliba szereltek

elore is koszi :)

Ez mondjuk jobb helyen lenne itt : http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...&start=2940 :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. szeretnek egy astra F-be C20NE-t betenni turboval. eggyes szakik szerint a legjobb valto szamomra az az F18-as lenne. gyorsulasi versenyekre jarok es a mostani valtom ami egy F16CR vacakol, mert nem tudom megporgetni csak a jobboldali kereket. utannaolvastam es allitolag az F18+ valtoban letezik bepitet sperr lamellas difi, ami nekem nagyon kellene. kerdesem: latott mar valaki iesmit?? fizikailag es nem csak kepeken es internetes oldalakon? allitolag 93 vagy 94 utanni C20XE-s astra, vectra es caliba szereltek

elore is koszi :)

Az F18+ a közhiedelemmel ellentétben nem sperres, a + annyit jelent, hogy erősebbek a fogaskerekek, mint a sima F18-ban.

Az F18-ak pedig mind erősebbek, mint az F16-ok és az F20-ak, mert nem üreges a nyelestengely.

C20NE turbóval kapcsolatban meg annyit, hogy mire rendesen megcsinálod, az se lesz sokkal olcsóbb, mint egy C20LET motor vásárlása. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali! Mai nap megejtettem a difi fedél leszedését és a difi vizsgálgatását!

Mindennel van holtjáték nem éppen hangya######nyi...a Keréktől a féltengelyig majd a váltófogaskerekeig majd a Difi fő fogaskerékig

majd a bolygókerekekig.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Készítettem pár képet, ez jó lessz másoknak is akik még nem szedték le a fedelet de le akarják :)

..........

Szép leírás, nem kéne gyikbe berakni fotóstól mindenestől?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne! Hirtelen elindulásnál miért lehet az hogy 1-esből kinyomja üresbe? De nem mindig

THx :)

Ha rendesen be van állítva a váltórudazat, nincs túlzott holtjáték sehol, akkor kellemetlenebb a helyzet. A kapcsolóvilla tengelyének reteszelése szórakozik.

Használd így, amíg csak tudod. Elég csak utána dönteni a sorsáról.

Szép leírás, nem kéne gyikbe berakni fotóstól mindenestől?

Szép leírás, de szerintem csavarokat és tömítést különböző nézetből fényképezve sokan láttak már. Egyedül csak a difi látványa okozhat némi (vagy nemi) izgalmat, de abból sem látszik túl sok.

Link to comment
Megosztás:

Ha rendesen be van állítva a váltórudazat, nincs túlzott holtjáték sehol, akkor kellemetlenebb a helyzet. A kapcsolóvilla tengelyének reteszelése szórakozik.

Használd így, amíg csak tudod. Elég csak utána dönteni a sorsáról.

Szép leírás, de szerintem csavarokat és tömítést különböző nézetből fényképezve sokan láttak már. Egyedül csak a difi látványa okozhat némi (vagy nemi) izgalmat, de abból sem látszik túl sok.

Thx az infót! Majd ha kuplungozásra kerül a sor kiderül :)

Link to comment
Megosztás:

Hát csak 1 telefon volt nálam sajnos... :) mostanában nem szedem szét még1x

Esetleg szavazzuk meg :D

Én szavazok melletted! :D

Egyébként sztem beleöntheted a fél litert is, mert amikor én is megvettem hasonlóképp jártam el és nekem két litert adtak hozzá amire azt mondták kell is bele.

C14NZ motorom van a váltót nem tudom de ha érdekes megnézem délután/hnap...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csal kilométerórám, ezért egy másik topic-ban oda jutottunk, hogy lehet, hogy valamilyen tök más autóba való váltóm van, mint ami kellene, hogy legyen (F Astra, 1996, X14NZ)

Kerestem a váltón a számot, de nem találtam ott, ahol lennie kellene, pedig eléggé végigtapogattam (alul nem, mert nem fértem hozzá, de kitekert kormány mellett néztem a váltó oldalát is). Találtam más számokat viszont, de ezek köszönőviszonyban sincsenek azzal, amikről beszélgettetek eddig.

Ezek a számok egymás alatt három sorban a következők:

808980-6

90 344 608

9186

(elvileg ezek, bár lehet, hogy valahol nem jól láttam, mert bár letakarítottam a szükséges helyen az olajsarat, nem feltétlenül látszódott rendesen)

Csatolom a képeket is.

Image001.jpg

Image002.jpg

Ennél az utolsónál azt jelöltem be, hogy hol találtam a számokat. Ez az a konzol, amire maga a váltórudazat csatlakozik a csuklóval.

Image003.jpg

Ki tudná megmondani, hogy milyen váltó van az autómban?

Köszi és üdv:

Darren

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos ez pont nem az a szám, mivel ez a kulisszáé mind. A váltónak oldalt van a bal kerék felől, alul egy kis sávban, már bánom, hogy anno nem csináltam róla fotót. Valahogy így kéne kinéznie az adatoknak rajta: F 13 W 4.18 Természtesen ez nem azt jelenti, hogy ez van ráírva, bár X14NZ-hez nem nagyon raktak hosszabb váltót szerintem. Legalábbis általános ismereteim és az itt leírtak szerint 4.18-as végűekkel szerelték az C/X14NZ motorokat.

Szerk: egyébként az enyémben F 15 W 3.74-es váltó van (második leghosszabb) és mégis W1102-es óra van hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Itt is kerested?

Pont a váltórudazat alatt.

Igen. Nem fértem hozzá teljesen, ezért próbáltam kitapogatni, de sehol a rudazat környékén nem találtam számot, Dawid el is mondta nekem, hogy hol van (köszönöm).

Az egyik fotón, amit találtam a fórumon oldalt van a szám, de én itt kitekert kormány mellett sem láttam, és ott is végigtapogattam. Hol lehet még az a fránya szám? Alul esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Igen. Nem fértem hozzá teljesen, ezért próbáltam kitapogatni, de sehol a rudazat környékén nem találtam számot, Dawid el is mondta nekem, hogy hol van (köszönöm).

Az egyik fotón, amit találtam a fórumon oldalt van a szám, de én itt kitekert kormány mellett sem láttam, és ott is végigtapogattam. Hol lehet még az a fránya szám? Alul esetleg?

Hát amiről tudok, az vagy fent, vagy oldalt van. :)

Amúgy itt a képen csak az F13 látszik. A folytatása hol van?

Nem tudom, fent nincs az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Két kérdésem lenne váltóval kapcsolatban:

1. Az enyémben F13-as váltó van, ha szemben állok az autóval akkor előlről megy a váltóba egy kétvezetékes csatlakozó, az miaz?

2. A váltóm eléggé zörgős (belül a váltókarnál) a GYIK-ban leírt váltórudazat beállítással orvosolható ez a probléma. Egyébként a rázkódástól zörög, mert ha megfogom a váltókart akkor nem rázkódik--> nem zörög.

Link to comment
Megosztás:

Két kérdésem lenne váltóval kapcsolatban:

1. Az enyémben F13-as váltó van, ha szemben állok az autóval akkor előlről megy a váltóba egy kétvezetékes csatlakozó, az miaz?

2. A váltóm eléggé zörgős (belül a váltókarnál) a GYIK-ban leírt váltórudazat beállítással orvosolható ez a probléma. Egyébként a rázkódástól zörög, mert ha megfogom a váltókart akkor nem rázkódik--> nem zörög.

1. tolatólámpa kapcsoló.

2. inkább a váltókar mechanikáját kéne orvosolni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.