Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy c14se mocim most lett megokositva kicsit hengerfej meg ilysemi by:subi:), és jol megy de nemtom nem az igazi 1-2 be csak 3000 felett huz meg, lehet a probléma oka h nem a gyári váltó van f13as hanem az f16 és az áttételek miatt ???? köszi

Kellene a váltó száma,bal kerékjárat felöl letudod olvasni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pesten tudna nekem ajánlani egy szakit, aki a sebváltómat helyre tudná hozni? Volt váltórudazat állítás, de most meg 5-ik sebességem nincs, vagy nagyon ritkán tudom csak beerőszakolni. Nem igazán értek hozzá, ezért kellene egy mesterember.

Előre is köszi!

Üdv, Tibor

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem az lenne opel es szaktársak

kellene 1 kis segitség c14nz re kellene valami rövidebb váltó? gyárim ????????? Passz nem tudom

tehát nem a lehető legrövidebb váltót keresem hanem az aranyközéputat:) :lol: Opel astra f sedan 1998as Válaszokat várom

Meg tudod nézni milyen van rajta. Kormányt balra tekered ütközésig és a váltó oldalán vannak valami számok....na azok elárulják mi van rajta. Írd be fórumra amit ott látsz, itt majd választ kapsz mindenre. Szerintem az autódon pont az aranyközépút van mert a 60 lóhoz nincs amiért hosszabb váltót tenni. A rövdebbel meg kipörgetnéd a lelkét.

Link to comment
Megosztás:

hát nah igen:(

lehet hogy csak kérdezem:(

de nem tun valaki rövid váltót ???

de minnnnyá megnézem:) köszi szaktársak

Igazából nem sok értelme van szerintem c14nz-re rövidebb váltót rakni, nem fog sokkal jobban gyorsulni, és szétpörgi magát. Vagy vontatsz vele? ha több erőt akarok akkor megyek 4.-ben. Vagy 3.-ban. :lol: Jöttünk haza Pestről dugig pakolva nem tudta tartani a 140-et emelkedőn 5.-ben visszaraktam 4.be, úgy is lassult, vissza 3-ba, de úgy meg letiltott. :lol:

Link to comment
Megosztás:

F13W megszületett ő lessz csak van valami szám mögötte w asszem meg pár szám de tökig ér a sár:) tehát akkor f13 deeeee rövidebb váltót szeretnék a vasba mert szeretem a gyorsulást ! etanol rövidváltó paragi dob aztán :lol: ennyi............. de ez van ! Tennék én bele gsi motort meg van is mindennel eggyütt de 1 nap alatt visszarakni ciki:) ha rendőt nézte volna a számot aztán aszt monta inkább holnap nézné meg:) :lol: DOHC felirat vigyorgott !!!

tehát akkor segitség help valamivel rövidebb 5 ös váltó! mennnyen 160 at mert 4 ben megy annyit de 5 ben meg lomha ! meg sok a város fogyasztáscsökkentés! Válaszokat váróm!

Link to comment
Megosztás:

F13W megszületett ő lessz csak van valami szám mögötte w asszem meg pár szám de tökig ér a sár:) tehát akkor f13 deeeee rövidebb váltót szeretnék a vasba mert szeretem a gyorsulást ! etanol rövidváltó paragi dob aztán :lol: ennyi............. de ez van ! Tennék én bele gsi motort meg van is mindennel eggyütt de 1 nap alatt visszarakni ciki:) ha rendőt nézte volna a számot aztán aszt monta inkább holnap nézné meg:) :( DOHC felirat vigyorgott !!!

tehát akkor segitség help valamivel rövidebb 5 ös váltó! mennnyen 160 at mert 4 ben megy annyit de 5 ben meg lomha ! meg sok a város fogyasztáscsökkentés! Válaszokat váróm!

F13CR 4.18. Ennél rövidebb nincs. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most hüjülsz !

Nem értek hozzá de most mi van ilyenkor?

Mennyivel rövidebb

tud valaki számolni áttételt ??????

Mert jó lenne!

Mármint aki azt mondja ennyivel rövidebb és ennyit fog pörögni 100nál és most ennyit pörög:) Vagy ez álom ennyire senki nem ért itt hozzá:lol: ???????

Mert én még ennyire se mind ti de szeretnék okosodni jó tanártok:):lol::):(:):D:):D

Link to comment
Megosztás:

F13W megszületett ő lessz csak van valami szám mögötte w asszem meg pár szám de tökig ér a sár:) tehát akkor f13 deeeee rövidebb váltót szeretnék a vasba mert szeretem a gyorsulást ! etanol rövidváltó paragi dob aztán :lol: ennyi............. de ez van ! Tennék én bele gsi motort meg van is mindennel eggyütt de 1 nap alatt visszarakni ciki:) ha rendőt nézte volna a számot aztán aszt monta inkább holnap nézné meg:) :( DOHC felirat vigyorgott !!!

tehát akkor segitség help valamivel rövidebb 5 ös váltó! mennnyen 160 at mert 4 ben megy annyit de 5 ben meg lomha ! meg sok a város fogyasztáscsökkentés! Válaszokat váróm!

Igazából a c14nz gyenge ahhoz, hogy 5.-ben hozza a végsebességet, nekem sem éri el 5.-ben a 150-et, csak 4.-ben és ha akkor felkapcsolok akkor már stabilan tartja. Lejtőn, hátszélben. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most hüjülsz !

Nem értek hozzá de most mi van ilyenkor?

Mennyivel rövidebb

tud valaki számolni áttételt ??????

Mert jó lenne!

Mármint aki azt mondja ennyivel rövidebb és ennyit fog pörögni 100nál és most ennyit pörög:) Vagy ez álom ennyire senki nem ért itt hozzá:lol: ???????

Mert én még ennyire se mind ti de szeretnék okosodni jó tanártok:):(:):D:):D:):D

A google.hu kereső oldal csodákra képes. :lol:

Itt van egy rakás váltó típus, áttételszámokkal.

Link to comment
Megosztás:

Most hüjülsz !

Nem értek hozzá de most mi van ilyenkor?

Mennyivel rövidebb

tud valaki számolni áttételt ??????

Mert jó lenne!

Mármint aki azt mondja ennyivel rövidebb és ennyit fog pörögni 100nál és most ennyit pörög:) Vagy ez álom ennyire senki nem ért itt hozzá:lol: ???????

Mert én még ennyire se mind ti de szeretnék okosodni jó tanártok:):lol::):(:):D:):D

kicsit durva ez a stílus... szerintem.

és legelső körben pucold meg a váltódat, és kiderül van e rövidebb attol.

ha régebbi a verda, akkor a váltó rudazatt alatt is ott lesz a szám, de ha ujabb pl faceliftes, akkor baloldalon lesz a szám beleütve a perembe.

kép:

http://s8.images.www.tvn.hu/2009/06/21/20/...ac8640149f4.jpg

itt is keresheted, alol az a fényes fekete a bölcső, hogy el tudd képzelni hol is :D

sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.