Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Összefoglalva, ha gyanú van rá, hogy szőrösödik, és szakadni fog, egyszerűbb, és olcsóbb cserélni, mint kuplung nélkül hazamenni.

Én is kicseréltem mikor szőrösödni kezdett. Aztán a jó kis pesti forgalomban egyszer csak beesett a kuplung pedál...

Mint kiderült a régi bowdenen fémből készült az a fura alakú anya amivel állítani lehet, az újon müanyagból :rolleyes:

Naná, hogy 2 nap után kiszakadt a menet belőle. Szerencsére találtam M8-as anyát a szerszámosban, így nem kellett kuplung nélkül hazamenni. Otthon előkotortam a régit, a műanyagot meg megsuhintottam jobb kézzel bal váll felett...

Link to comment
Megosztás:

Én is kicseréltem mikor szőrösödni kezdett. Aztán a jó kis pesti forgalomban egyszer csak beesett a kuplung pedál...

Mint kiderült a régi bowdenen fémből készült az a fura alakú anya amivel állítani lehet, az újon müanyagból :D

Naná, hogy 2 nap után kiszakadt a menet belőle. Szerencsére találtam M8-as anyát a szerszámosban, így nem kellett kuplung nélkül hazamenni. Otthon előkotortam a régit, a műanyagot meg megsuhintottam jobb kézzel bal váll felett...

Műanyag...azért ez pofátlanság. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

SOS! SOS! SOS!

Most áltam neki a váltó kulisszának, és lényeg h váltót összehoztam, csavart kicsavartam, dugót kihúztam elkezdtem forgatni de nekem nem állt be egy pontba.

A fúrószár kb olyan mélységben megy be, majd csavart meghúztam váltótol kivettem.

DEE NINCS RÜKVERCEM, ott az eggyes, eggyes helyén 3mas 3nál 5, 2őt és4et enged kapcsolni

MIT TEGYEK??? Valaki???

Link to comment
Megosztás:

SOS! SOS! SOS!

Most áltam neki a váltó kulisszának, és lényeg h váltót összehoztam, csavart kicsavartam, dugót kihúztam elkezdtem forgatni de nekem nem állt be egy pontba.

A fúrószár kb olyan mélységben megy be, majd csavart meghúztam váltótol kivettem.

DEE NINCS RÜKVERCEM, ott az eggyes, eggyes helyén 3mas 3nál 5, 2őt és4et enged kapcsolni

MIT TEGYEK??? Valaki???

Gyík-ban le van írva pontosan a váltórudazat állítása :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

asszem haldoklik a kuplungom :lol:

nagyon lent fog, már állítottam rajta többször is :D alapjáraton üresben kiengedve kicsit moccan az autó, és hallik, hogy ki van engedve a kuplung, hangosabbnak tűnik :P

Vagy nyúlik a bowdened :rolleyes:

Az a hang pedig kinyomó-, vagy nyelestengely-csapágy.

Link to comment
Megosztás:

Gyík-ban le van írva pontosan a váltórudazat állítása :rolleyes:

Hát a leírás nem is volt gond, de a képek nem a legjobbak...

De lényeg hogy tegnap elvittem a szalonos szerelőhöz, orvosoltuk a problémát némi anyagi fedezetért!

Egyébirtánt ezzel csak utána állítani lehet a váltót. Teljes sikert nem lehet vele elérni és váltó típusonként más és más az ami kopik és cserére szorul, mutatta is a szervízprogit...

Link to comment
Megosztás:

Hát a leírás nem is volt gond, de a képek nem a legjobbak...

De lényeg hogy tegnap elvittem a szalonos szerelőhöz, orvosoltuk a problémát némi anyagi fedezetért!

Egyébirtánt ezzel csak utána állítani lehet a váltót. Teljes sikert nem lehet vele elérni és váltó típusonként más és más az ami kopik és cserére szorul, mutatta is a szervízprogit...

Melyik képpel volt gond? Mert akkor csinálok helyette másikat, esetleg más szögből. Általában segítt a beállítás, ha nem akkor cserélni kell a stiftet(-eket), vagy ezt.:

300086.jpg

Link to comment
Megosztás:

Öntöttem aszuszogón keresztül bele váltóolajat, a szintellenőrző csavart meg kitekertem, gondolván ha elkezd csöpögni akkor jó a szint. De már csak akkor vettem észre, amikor a beleöntött 7 deciből olyan 2-3 kifolyt. :rolleyes: Mintha könnyebb lenne a váltás.

Szinellenőrző csavar kitekerve.:

300568.jpg

És letakarítva.:

300569.jpg

Hiába no, a váltóban is akad kopó alkatrész. :D

Link to comment
Megosztás:

Melyik képpel volt gond? Mert akkor csinálok helyette másikat, esetleg más szögből. Általában segítt a beállítás, ha nem akkor cserélni kell a stiftet(-eket), vagy ezt.:

http://kep.ivpicture.hu/300086.jpg

Azt a tengelyt nem jól értelmeztem amit forgatni kell, és vsz amiatt ment el nekem. De persze ha másoknak egyértelmű volt akkor én vagyok a bamba :rolleyes:

De hál isten beállítva jól megy mostmár, plussz csapszeg csere!

Képpel nem idézünk! -j0hnny-

Link to comment
Megosztás:

Azt a tengelyt nem jól értelmeztem amit forgatni kell, és vsz amiatt ment el nekem. De persze ha másoknak egyértelmű volt akkor én vagyok a bamba :rolleyes:

De hál isten beállítva jól megy mostmár, plussz csapszeg csere!

Arról a tengelyről van szó amelyik bemegy a váltót tetejébe, ha valaki mozgatja a váltókart előre -hátra, akkor látod, hogy ki-be csúszik, oldalra mozgatáskor pedig forog. Olyan fényes mint egy munkahenger a hidraulikánál.

Link to comment
Megosztás:

Arról a tengelyről van szó amelyik bemegy a váltót tetejébe, ha valaki mozgatja a váltókart előre -hátra, akkor látod, hogy ki-be csúszik, oldalra mozgatáskor pedig forog. Olyan fényes mint egy munkahenger a hidraulikánál.

Nem értem, pedig én is azt mozgattam szerintem, de valahol vmit mégis eltoltam...

Annyit tudok pozitívumként hozzá tenni hogy ha 2-3mm hosszan kúposra köszöröltük a fúrószárat sokkal könnyebb volt megtalálni a jukat a tengelyen.

Link to comment
Megosztás:

Automata váltos F Astrát át lehet alakítani manuálisra? Az elektronikai részre gondolok, nem a mechanikaira... :lol:

át.

egy haveromnak is 1.8-as át lett alakítva manuálisra.

Elektronika? van rajta 1 spirál, meg 1 tolatólámpa kapcsoló, oszt cső :(

Ha jól tudom az automata váltónak külön vezérlője szokott lenni... nem tudom, astránál is így van? :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

c14se motorkódú verdába milyen a gyári váltó??f14?f16?

ez lenne az első kérdésem.

a másik hogy ehhez kellene nekem nem tudom jól mondom-e de kinyomócsapágy villa mert az enyém szét van kopva és féloldalasan nyomja a csapágyat és hangja van!a kinyomócsapágy új kb 1000 kilómétert ment a szerkezet is új de mégis hangja van.

nah röviden ennyi:)

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy c14se mocim most lett megokositva kicsit hengerfej meg ilysemi by:subi:), és jol megy de nemtom nem az igazi 1-2 be csak 3000 felett huz meg, lehet a probléma oka h nem a gyári váltó van f13as hanem az f16 és az áttételek miatt ???? köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

c14se motorkódú verdába milyen a gyári váltó??f14?f16?

ez lenne az első kérdésem.

a másik hogy ehhez kellene nekem nem tudom jól mondom-e de kinyomócsapágy villa mert az enyém szét van kopva és féloldalasan nyomja a csapágyat és hangja van!a kinyomócsapágy új kb 1000 kilómétert ment a szerkezet is új de mégis hangja van.

nah röviden ennyi:)

előre is köszi

Nyelestengely csapágyat kellene inkább cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.