Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

köcce,

a gyertyafuratot, milyen cuccossal pucoltad ki ilyen jól ?? (egyébként nekem a pár ezer km es gyertyáim néznek ki így- igaz nem ennyire sok pólusúak.)

nekem 7 éves a kocsi

féktisztítóval.

de sztem jó akármilyen olajos csavarlazító is.

meg egy kis darab rongy hosszú csavarhúzóval.

a képek szarok lettek, nem látszik a lényeg, az pedig a kopottságuk, nem a színük, a színnel nincs baj.

Link to comment
Megosztás:

Sikamikáltam majd egy órát, még a kábeleket is elhúzkodtam a tetejétől, hogy jobban hozzáférjek. De akkor se lehet úgy hozzáférni, mint pölö aknából.

nemértek hozzá, nekem sincs aknám, igaz nem olyan idős mint neked, de nekem lejön.

a motortérből el lehet érni

Link to comment
Megosztás:

permetezz rá hideg zsíroldót,

Szerintem :)

Szerintem meg inkább ne ugyanis a hideg zsíroldó és a festékek java nincsenek jó viszonyba egymással, ha jut belőle akkor a festék nemigen fog ott maradni. Brigéciol (esetleg "2000" verziója) vagy amit nagyon tudok ajánlani az a Xintex "Aquatex" zsírtalanítója <_< és attól nem is mattul az alumínium mint a Brigécioltól :lol: vagy esetleg gázolajjal (+ ecsettel) is fel lehet áztatni és úgy könnyen viszi a locsolótömlős víz is.. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szét kaptam a járművet (kiszedtem a váltót), sajnos kiderült, hogy a nyeles tengely csapágy kotyog (valószínűleg ez adta a hangot felengedett kuplungnál üresben) és úgy tűnik, hogy F15-nek felel meg a váltó.

Nem tud valaki egy viszonylag egyszerű módszert a nyeles tengely csapágy kihúzására a váltó szétszerelése nélkül?

Megnéztem ennél kifelé jön ki csak nem tudom mivel lehet megfogni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szét kaptam a járművet (kiszedtem a váltót), sajnos kiderült, hogy a nyeles tengely csapágy kotyog (valószínűleg ez adta a hangot felengedett kuplungnál üresben) és úgy tűnik, hogy F15-nek felel meg a váltó.

Nem tud valaki egy viszonylag egyszerű módszert a nyeles tengely csapágy kihúzására a váltó szétszerelése nélkül?

Megnéztem ennél kifelé jön ki csak nem tudom mivel lehet megfogni.

Pedig szét kell kapni.

És ha jól emlékszem, elég spéci a csapágy, nem a normál kompakt, hanem csak a görgősor.

Link to comment
Megosztás:

Az biztos, hogy kifelé jön mert a ház belső felén csak akkora a furat, mint a tengely.

Megrendeltem a csapágyat majd meglátom hogy néz ki.

Szerintem nem olyan egyszerű ez a téma, ha még nem láttál ilyet, érdemes lenne egy jó

szakihoz menni, aki nem feltétlen lehúzós. Pl Patyi Lacinak oda lehet vinni szatyorban is

a váltót, és garantáltan jól kapod vissza <_< És nem húzza le rólad az utsó bőrt :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem olyan egyszerű ez a téma, ha még nem láttál ilyet, érdemes lenne egy jó

szakihoz menni, aki nem feltétlen lehúzós. Pl Patyi Lacinak oda lehet vinni szatyorban is

a váltót, és garantáltan jól kapod vissza <_< És nem húzza le rólad az utsó bőrt :)

Igen megnéztem valóban szét kell húzni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.