Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Egy kis esztergálás nem probléma, de ha marni kell, még azt is meg tudom oldani. Sőt még betétet is fel tudunk rá tenni, ha nagyon kopott a csapágy illesztés. :D

A difit nem akarom bántani, mert ahhoz nem érzek affinitást, Emlékeim szerint nem volt vele különösebb gond.

Hát ha érzel rá késztetést, nekiállhatsz, aztán majd mondod a tapasztalatokat :D

Difinél inkább csak a támcsapágyaknál lehet gond, illetve érdemes akkor már annak

is beállítani az illesztését.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis esztergálás nem probléma, de ha marni kell, még azt is meg tudom oldani. Sőt még betétet is fel tudunk rá tenni, ha nagyon kopott a csapágy illesztés. :D

A difit nem akarom bántani, mert ahhoz nem érzek affinitást, Emlékeim szerint nem volt vele különösebb gond.

Ha kopott a tengelyvég, fémszórás és köszörülés! De nem mezei köszörűssel, mert az hazavágja. Olyan köszörűs kell aki ismeri a fémszórt felület tulajdonságát. Ugyanis nem szikrázik köszörüléskor. Ha kell cím tudok adni. Nekem ingyen csinálta a kis Simsonom főtengelyét, igaz kiderült, hogy főiskolás társak voltunk, csak alattam végzett. Szimpatikus ember és jó munkát végez.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Annak büdösnek is kell lennie gyárilag :D

Ha nem volt nagyon sötét, és nem volt benne fémreszelék, akkor nem volt annak semmi baja :D

Milyen W számú olajat raktál bele?

Nálam alacsony fordulaton csörgött a váltó, valszeg a csoporttengelyek csapágyazása fáradt el kisit.Mivel vezérlést is cseréltek a hozzáértők, így beiktattam egy váltóolaj cserét is.Gyári került bele+adalékként zajcsökkentő is lett hozzá öntve.Kezd halkulni.Eőzőleg is gyári olaj volt benne, de elég híg, és főleg inkább sötét volt.Meg valszeg kevés is......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha tudna vki segíteni azt megköszönném!Van 1 1.4 es f astrám benne 1 olyan váltóval ami nagyon nehezen veszi az 1 est és néha a kettest kb 10 km után javul a helyzet. Az elején azt hittem kuplung és kicseréltük de a probléma továbra is fent áll! Sajnos a váltó számát nem tudom de nem volt egyszerű kicserélni a kuplungot még a bölcsőt is le kellet venni!

Olajhoz viszont nem nyúltunk lehet az a ludas hmm....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha tudna vki segíteni azt megköszönném!Van 1 1.4 es f astrám benne 1 olyan váltóval ami nagyon nehezen veszi az 1 est és néha a kettest kb 10 km után javul a helyzet. Az elején azt hittem kuplung és kicseréltük de a probléma továbra is fent áll! Sajnos a váltó számát nem tudom de nem volt egyszerű kicserélni a kuplungot még a bölcsőt is le kellet venni!

Olajhoz viszont nem nyúltunk lehet az a ludas hmm....

Lehet bizony.

üdv josh

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.