Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

warwolf és uhuhu akkor ha jól értelmezem akkor ti jöttök?

visszaolvastam:

sajnos el kell hogy keseritselek, de mi a Veterán opel talira menyünk Kecskemétre.

Én többet nem megyek Corsaclubhungari talira... Nálam ők rettenetesen lejáratták magukat, és én nem szeretnék ilyen emberek közé tartozni. Biztos van közötte rendes ember is, de akiket láttam fótona keritésen kivül, illetve akikkel beszéltem a kapunál, azok nem voltak tul szimpatikusak.

Ezt most te nem érted, hogy mit és mért mondtam........ de ha egyszer eljössz egy Opeltalira, akkor elmesélem....

Remélem nem sértettelek meg, és nincs harag!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem én is benéztem v.mit.Szóval én holnap, a veteránra megyek ki.Meg Uhuhu is, meg Redi is, meg ilyenek. :roll:

Úúú... mé? Nem arról volt szó?? Én is elnéztem. Félreértettem. Bocsánat. :oops:

A corsaclub engem sem érint. Meg a többieket sem akiket soroltam.

Link to comment
Megosztás:

Tudom! És gratula! Sok sikert és örömöt hozzá. :wink:

Az első igazi öröm, hogy ma végre lemostam a motort, és a motorteret gőzborotvával, mert kb. 1000 éves olajsár borította az egészet.kicsit olyan minden mind1 alapon csináltam, aztán hagytam "száradni" a napon, és utána kb. 20 másodpercnyi köszörülés után lazán beindult.Nem kellett törölgetni, meg fújkálni semmit sem.

Most szép tiszta a motortér!

Link to comment
Megosztás:

Milyen Corsa,és milyen lesz mikor kész lesz?

Háát, most még egy 89'-es A Corsa,de 91'-es cuccokkal lesz összerakva az eleje, mert az designosabb!Amúgy 1.2S marad még jövő tavaszig, aztán meglátjuk, hogy mit lehet belsőleg kihozni belőle.Ami a lényeg, hogy full lakat, fény, és friss mszv. lesz rajta.Széép úúj verda! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Még egy kis zazulás, és bármi lehet belőle! :( :D :D :wink:

A 91-es facelift-es Corsáknak tényleg szebb az eleje.Nekem is volt ótóim között egy 92-es 3-ajtós ,fekete, 1.4i motoros már az ujabb elejü Corsa,csak jött a gyerek és nagyobb után kellett nézni amibe minden cucc belefért,igy fájó szívvel de meg kellett válni tőle!

Link to comment
Megosztás:

.Nekem is volt ótóim között egy 92-es 3-ajtós ,fekete, 1.4i motoros már az ujabb elejü Corsa,csak jött a gyerek és nagyobb után kellett nézni amibe minden cucc belefért,igy fájó szívvel de meg kellett válni tőle!

Hál'Istennek az avataron szereplő járgányba belefér minden! :lol: Tul.képpen ezért vettem.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tegnap óta már én is boldog Corsa tulajdonos vagyok (bár ha a részletekre gondolok nem vagyok olyan boldog :( ).

Eddig mindössze egy dolog okozott némi bosszúságot .

Az probléma a következő: a rádió előkészítés helyén csak egy tátongó lyuk fogadott, semmi takarólemez, esetleg tárolórekesz. A kereskedő állította, hogy ez így jár... Így vezetés közben utasaim elmerülhetnek a Corsa kábelezésének látványában. :lol:

Hogy feloldjam ezt a "kisebb esztétikai hibát" vettem ma egy tárolórekeszes rádió beépítő keretet. Hááát... Nem igazán megy a helyére, pedig a körvonalai illeszkednek. Valamiért (vsz a rögzítő fülek miatt) nem megy a helyére. Miközben próbáltam a helyére pattintani észrevettem még valamit. Sehol sem láttam a rádióra vezető kábeleket, pedig a hangszórókról lejönnek a kábelek.

Hova dughatták el őket? Ja igen, ma hallottam, hogy nemrég megváltoztattak valamit a rádiócsatikon Opeléknál. Tudnátok erről valamit mondani?

Üdv:

Fodi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap óta már én is boldog Corsa tulajdonos vagyok (bár ha a részletekre gondolok nem vagyok olyan boldog :( ).

Eddig mindössze egy dolog okozott némi bosszúságot .

Az probléma a következő: a rádió előkészítés helyén csak egy tátongó lyuk fogadott, semmi takarólemez, esetleg tárolórekesz. A kereskedő állította, hogy ez így jár... Így vezetés közben utasaim elmerülhetnek a Corsa kábelezésének látványában. :lol:

Hogy feloldjam ezt a "kisebb esztétikai hibát" vettem ma egy tárolórekeszes rádió beépítő keretet. Hááát... Nem igazán megy a helyére, pedig a körvonalai illeszkednek. Valamiért (vsz a rögzítő fülek miatt) nem megy a helyére. Miközben próbáltam a helyére pattintani észrevettem még valamit. Sehol sem láttam a rádióra vezető kábeleket, pedig a hangszórókról lejönnek a kábelek.

Hova dughatták el őket? Ja igen, ma hallottam, hogy nemrég megváltoztattak valamit a rádiócsatikon Opeléknál. Tudnátok erről valamit mondani?

Üdv:

Fodi

A csati hozzá van fogatva a műszerfal merevítőhöz. Kábelkötözővel,vagy szigszalaggal.(Az antennáé is) :wink:

Sok sikert az autóhoz üdv. a fórumon :wink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ezek szerint a majdani beépítő jómunkásemberek biztosan megtalálják. :(

Újabb apró bosszúság: hiába kértem 175/60R14 gumikat a pótkerék maradt az eredeti 155-ös... Na mindegy, most már írok valami jót is a kocsiról. :lol:

Az eddig használt autókhoz képest (Lada1200, Skoda120, Citroen Saxo) messze ez a legjobb. Bár a Skodát nagyon megkedveltem... :lol:

Meglepően csendes (bár eddig még nem mentem vele 100 felett), kényelmes (bár még mindig nem találtam meg az igazán jó üléspozíciót), viszonylag jól megy, de érthető módon még nem hajtottam meg. Azzal még várok pár ezer kilométert... :lol:

Holnap meg valahogy csakazértis belefaragom azt a beépítő keretet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem írtad,hogy milyen moci van a kocsidban :roll:

Egyébként a rádió előkészítés azt jelenti,hogy nincs benne a vakdugó a rádió helyén 8)

Azért előkészítés mert így könnyebb beszerelni az álltalad választott fejegységet.

Ezeket a motorokat már nem nagyon kell járatni de azért 1-2 ezer kilóméterig ne kergesd nagyon :wink:

Link to comment
Megosztás:

Mesélhetnél róla még (moci, felszereltség, kivitel, szín stb.) megképet is mutathatnál róla tán :lol: :) :( :D :D

Az autó egy ezüst 1.2-es Fantasy Cool, pár aprósággal kiegészítve (oldalléc, osztott ülés, 175-ös gumik).

Kép lesz, de most még csak egy mobiltelefonos kép van róla. Holnap, vagy holnapután csinálok majd róla valami jól beállított sztárfotót... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.