Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

én nem tudok szervó nélküliről.

Hajjajj... pedig nekem sincs.

Közlekedni lehet vele, bár nőként a parkolás az lehet hogy nem lesz éppen komfortos... sztem vételkor vidd magaddal az asszonyt aztán próbálja ki hogy mennyire nehéz tekerni...

A corsa a gyártás napjától can-bus, legalábbis a karosszériavezérlője.

Na ez újdonság nekem, de elfogadom ha így van, viszont akkor megkérdezném hogy miben nyilvánul ez meg? Hogyan lehet egyértelműen megkülönböztetni egy CAN buszos autót egy nem CAN buszostól? Illetve mit csinál az a karosszériavezérlő, mert az enyém pl. full fapad, semmi elektronika nincs benne, így nem látom igazán létjogosultságát/értelmét semmiféle vezérlőnek, következésképpen CAN busznak se.

Link to comment
Megosztás:

én is el tudom fogadni, ha a tiédben nincs szervó akkor nincs. Na körülnézek a googlen

Mikor mi kerestük a corsát akkor én is próbáltam egy szervő nélkülit. Hát katasztrófális volt. Nehéz is volt tekerni és sokat is kellett tekerni. Egy körforgalomban rendesen kellett forgatni a kormányt, mert egy kormányfogásból nem lehetett megoldani.

Lehet annak az autónak a futóművével is voltak gondok, de nagyon rossz élmény volt az F-astrából átülve is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Pár hete votlam olajat cseréltetni a váltóban, gondoltam megosztom a tapasztalatokat.

Nos, az én 1,2 twines manuál váltós corsám 87500 km-el került hozzám. én már a 3. tulaj vagyok ugyhogy ez vagy valós vagy nem. Túlzottan nem érdekelt a km szám mert sem az utastér sem pedig a külseje nem volt lelakva. A kuplung kicsit felül fog dehát ez van, nem kell induláskor leugrálni róla.. lényeg a lényeg... most fordult 100k-ba és főként a hidegebb idő beálltával induláskor elkezdett vacakolni a váltó... ez annyiban nyilvánult meg hogy az első pár km-en elég nehezen vette a fokozatokat illetve 1-esben ha nagyon lassan engedtem fel a kuplungot berázkódott a kaszni mintha le akarna fulladni...

Szülők astráját vittem olajcserére és ha már ott voltam rákérdeztem meg tudják e oldani a váltóolajcserét. mivel ők egy olajszervíz, így szétszerelesést nem vállaltak de van vákumos szívó cuccuk amivel megoldható. vissza mentem a corsával meg is volt a dolog kb 15 perc alatt. azt mondták fémreszelék sajna volt dögivel a mágnesen és az előírt feltöltési mennyiség sem volt benne. (valahol itt a fórumon is olvastam h ez előfordulhat mert a gyárban súly alapján töltik vagy mi...)

mindegy most van benne 1,5 L zsír új váltóolaj, és hát azt kell h mondjam azért érezni a különbséget.

hideg reggelen sincs gond a fokozatokkal és az a bizonyos rángatás sincs meg. az egész 6700 Ftba fájt, ennyit nekem megér h nem kell beerőszakolnom a váltót a fokozatokba.

jah még annyi h sokan azt mondják h ez egy zárt rendszer így az olaj nem fáradhat el hiszen nem éri levegő meg mindenféle vegyi anyagok. A srácok erre azt mondták h ez igaz, viszont a polcon kint lévő bontatlan olaj is 5 év után már nem teljesen ugyan az. (van benne logika, hasonló a helyzet a túltárolt gumikkal is... így nem hinném h marketing duma volt)

ezen a gondolatmeneten elindulva nem lehet abból baj ha le van cserélve. ;)

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki pontosan milyen méretekkel bír a GID kijelző?

Kérdem ezt csupán azért, mert sok helyen olvasom a 7"-os méretet, így egy GID keretbe könnyen tudnék egy 7"-os tabot aplikálni :)

És az olyan fantasztikus lenne, hogy a kocsi is okos lenne tőle :D Pl. beállítanám, hogy ha a gps azt érzi, hogy elmozdult a kocsi, akkor küldd egy jelet a telefonomra. Meg hát nyomon is tudom követni, mikor hol van az autó... Meg ugye naviként is használható. Vagy filmezésre. Meg zenelejátszóként is menne (úgyis támogatja a hifim az androidot). Meg rá tud csatlakozni az odb-re BT-on, így kiírja az összes adatot a kocsiról (mi hány fokos, turbó töltöttség stb...). Arról nem is beszélve, hogy már magyar maps hangvezérlés is van az androidon.

Szóval zsír lenne ha beférne oda :D

Na, megvettem a keretet cromaxban. kemény 2800ft, nem egy összeg, de sajnos ez csak a keret, a tetejét nem adják hozzá (felső burkolat) ilyet hol tudok beszerezni?

Lemértem és hihetetlen módon tökéletesen pontosan belefér a 7" ha megnagyobbítom a lyukat rajta :)

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki pontosan milyen méretekkel bír a GID kijelző?

Kérdem ezt csupán azért, mert sok helyen olvasom a 7"-os méretet, így egy GID keretbe könnyen tudnék egy 7"-os tabot aplikálni :)

És az olyan fantasztikus lenne, hogy a kocsi is okos lenne tőle :D Pl. beállítanám, hogy ha a gps azt érzi, hogy elmozdult a kocsi, akkor küldd egy jelet a telefonomra. Meg hát nyomon is tudom követni, mikor hol van az autó... Meg ugye naviként is használható. Vagy filmezésre. Meg zenelejátszóként is menne (úgyis támogatja a hifim az androidot). Meg rá tud csatlakozni az odb-re BT-on, így kiírja az összes adatot a kocsiról (mi hány fokos, turbó töltöttség stb...). Arról nem is beszélve, hogy már magyar maps hangvezérlés is van az androidon.

Szóval zsír lenne ha beférne oda :D

Na, megvettem a keretet cromaxban. kemény 2800ft, nem egy összeg, de sajnos ez csak a keret, a tetejét nem adják hozzá (felső burkolat) ilyet hol tudok beszerezni?

Lemértem és hihetetlen módon tökéletesen pontosan belefér a 7" ha megnagyobbítom a lyukat rajta :)

Keret nélkül be is próbáltam a tabot, nagyon jól fog ez kinézni :)

Link to comment
Megosztás:

képeket követelek!

Az még odébb van. Ki kell vágni a keretet (ami nem lesz egyszerű hogy szép is legyen), keríteni kell egy borító fedelet rá, tabhoz töltőt beépíteni meg okosítani a szoftware-t. Pl. mikor gyújtást adok rá jelenjen meg szépen az opel logó aztán a zenelejátszó indulhat :D

De valahogy így fog kinézni :D

1133801358Untitled-1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint nem a "kupolát" szerezted meg a kijelző fölé csak a függőleges kijelző köré való keretet?

és a külső hőmérséklet? Rádió kijelző? előbbit nem szívesen adnám fel

Igen, csak keretet kaptam, de most utána érdeklődtem, van hozzá burkolat is, délután jön (most voltban bent csergőben, telefonon azt mondták van készleten, oda érve a kisebbikre gondoltak és már gyárban sincs ilyen... cromaxot felhívtam, nekik van)

Mivel ez sim kártyás tab, így van rajta net, a hőmérséklet meglepő pontossággal így látható.

Rádió kijelzésem eddig sem volt, mert jvc hifi van benne, pont hogy jobb ha a tab írja ki az infókat

Link to comment
Megosztás:

No, megjött a burkolat is.

Valahogy így fog kinézni ha kész lesz, de az még odébb van. Picit lejjebb kell süllyeszteni a tabot, hogy beférjen tökéletesen, töltést is be kell építeni, a vágást lecsiszolni, kipárnázni szóval lesz még munka vele. De nagyon jól néz ki :)

2012-12-21_15.07.06__816_x_612__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2012-12-21_15.17.32__816_x_612__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Most vettem egy 2003-as 1.0 C Corsát, Szerintem jó vétel volt, garantáltan 10E km-rel...

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, tudja-e valaki, hogy a kezelési útmutatót, kézikönyvet le tudom-e tölteni valahonnan. Az Opel oldalán csak újabb generációst találtam, egyébként meg csak angol nyelvűt..

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

No, megjött a burkolat is.

Valahogy így fog kinézni ha kész lesz, de az még odébb van. Picit lejjebb kell süllyeszteni a tabot, hogy beférjen tökéletesen, töltést is be kell építeni, a vágást lecsiszolni, kipárnázni szóval lesz még munka vele. De nagyon jól néz ki :)

Jó lesz, tényleg. Én is néztem már 2 DIN-es rádiókat, merthogy léteznek android alapúak, de méreg drága. A tablet alternatíva, csak ha elgondolkodom rajta, hogy ettől fogva az a Tab csak az autóé.......... Míg ha kézben tartható akkor bárhova jó. Ha nem sajnálod rá a pénzt csináld. Tényleg jó lesz az. Mellesleg tökéletes a pozíció, rálátás, napsütés szempontjából is.

És ha haladsz a projekttel dobj be egy -két képet. Végre valami komolyabb átalakítás :-D

Link to comment
Megosztás:

Jó lesz, tényleg. Én is néztem már 2 DIN-es rádiókat, merthogy léteznek android alapúak, de méreg drága. A tablet alternatíva, csak ha elgondolkodom rajta, hogy ettől fogva az a Tab csak az autóé.......... Míg ha kézben tartható akkor bárhova jó. Ha nem sajnálod rá a pénzt csináld. Tényleg jó lesz az. Mellesleg tökéletes a pozíció, rálátás, napsütés szempontjából is.

És ha haladsz a projekttel dobj be egy -két képet. Végre valami komolyabb átalakítás :-D

Én is néztem annó mikor hifit vettem bele, node 150e-ret kiadni érte, soha... Gondolkodtam is rajta akkor, hogy a tabot beépítem a hifi helyett és rákötöm erősítőre. De aztán mégse lett, engem pl. zavar, hogy ott lent lenne, nagyon félre kell nézni az útról ha a hifi helyére néz az ember. Itt fent pedig pont képben van, nem vonja el a figyelmemet.

10éves autó 10e km-rel. Az a kemény :D

Nem tudom egyébként, hogy jó-e ha ilyen keveset mentek vele. Mert olajat pl. évente kell cserélni (bár az újabbaknál 2 évet mondanak), kérdéses, hogy ezt megtették-e. Ha pedig nem garázsban állt, akkor a fékek is durva állapotban lehetnek.

De ha jó áron vetted akkor jól jártál, remélem nem egy nepper biztosított a km óra állásáról.

Kézikönyvet le lehet tölteni, valahol van link itt a fórumban, javaslom kereső használatát, sec pec meglesz ;)

Link to comment
Megosztás:

sgery! le a kalappal jó ötlet, nagyon!

Nagyon tetszik a dolog de nem félsz attól h valami suttyónak megtetszik a cucc? mert azt azért aki kicsit is ért az autókhoz levágja h ez utólagos cucc, ergó elég kitépni a helyéről és lesz egy használtató tabletje (amit ő 99% h gpsnek hisz először)...

Link to comment
Megosztás:

10éves autó 10e km-rel. Az a kemény :D

Nem tudom egyébként, hogy jó-e ha ilyen keveset mentek vele. Mert olajat pl. évente kell cserélni (bár az újabbaknál 2 évet mondanak), kérdéses, hogy ezt megtették-e. Ha pedig nem garázsban állt, akkor a fékek is durva állapotban lehetnek.

De ha jó áron vetted akkor jól jártál, remélem nem egy nepper biztosított a km óra állásáról.

Kézikönyvet le lehet tölteni, valahol van link itt a fórumban, javaslom kereső használatát, sec pec meglesz ;)

Nem hiszem, hogy a 67 éves néni, aki a szalonból megvette 10 éve visszatekerte volna az órát... :)

Olajcsere mindenképpen, és szerelőbácsihoz is elviszem átnézés céljából.

A fórumot elkezdtem olvasgatni, csak a lustaság... :D

Bepróbálom a keresőt, köszi a segítséget!

És meg is van...

A link halott volt, de azért böngészőben megnyitva megtaláltam.

Örök hála!

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy a 67 éves néni, aki a szalonból megvette 10 éve visszatekerte volna az órát... :)

Olajcsere mindenképpen, és szerelőbácsihoz is elviszem átnézés céljából.

A fórumot elkezdtem olvasgatni, csak a lustaság... :D

Bepróbálom a keresőt, köszi a segítséget!

És meg is van...

A link halott volt, de azért böngészőben megnyitva megtaláltam.

Örök hála!

Honnan tudod, lehet egy hacker mamóka :D

Sose szerettem az idős vezetőket, úgy pörgetik a motort és égetik a kuplungot mit a csuda :(

Nem hinném, hogy ezért törik majd fel a kocsit, csavarhúzó nélkül nem tudja kivenni, sokat kell bontani hozzá és ezt látni is. Előbb viszik el a hifit, azt 2mp kivenni...

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Most vettem egy 2003-as 1.0 C Corsát, Szerintem jó vétel volt, garantáltan 10E km-rel...

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, tudja-e valaki, hogy a kezelési útmutatót, kézikönyvet le tudom-e tölteni valahonnan. Az Opel oldalán csak újabb generációst találtam, egyébként meg csak angol nyelvűt..

Előre is köszönöm!

Szia!

Én is most tervezek venni egy ilyen autót. Írhatnál majd véleményt az autóról. Esetleg szervos-e vagy sem. Van-e benne ABS...fényképek...stb.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés, hátha tudtok rá válaszolni.

Fúrnék a burkolat tetejére egy kb 4mm-es lyukat, amire kellene egy műanyag, puha nyomógomb (alatta egy pöcök + rugó lenne, így lehetne megnyomni a bekapcsoló gombot). Itt olyasmire gondolok, mint pl. a vízálló telefonokon a bekapcsoló gomb vagy mint a mostani tid kijelző gombja csak puhábban. De hogy hívhatják, hogy keressem?... :)

A mai napon már sikerült kellően lesüllyesztenem, hogy mindent patent legyen. Pont úgy sikerült, hogy feszül picit, így nem kell kipárnázni. A felső házba is belemartam picit belülről, hogy abba is patentül beleüljön. Alul is kellett faragni, hát nem lett szép, de úgysem látszik :D Azért nem volt épp könnyű kifaragni úgy, hogy még ne lyukadjon át sehol az anyag de kellő helye legyen a kütyünek.

2012-12-22_15.26.56__816_x_612__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2012-12-22_16.08.09__816_x_612__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2012-12-22_16.05.33__816_x_612__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ez igen, elismerésem!

Végre valaki be mert vállalni egy nagyobb lélegzetű módosítást...kicsit még irigykedem is, ha nem hiányoznának a motorikus adatok és nem lenne Veramon BC-m, még én is nekiállnék valami hasonlónak. Bár Androidra már vannak OBD programok (egy csomó mindent az is ki tud olvasni a motorvezérlőből, a sebességtől kezdve a hűtőfolyadék hőmérsékletéig) szóval akár a kvázi BC is megoldható... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez igen, elismerésem!

Végre valaki be mert vállalni egy nagyobb lélegzetű módosítást...kicsit még irigykedem is, ha nem hiányoznának a motorikus adatok és nem lenne Veramon BC-m, még én is nekiállnék valami hasonlónak. Bár Androidra már vannak OBD programok (egy csomó mindent az is ki tud olvasni a motorvezérlőből, a sebességtől kezdve a hűtőfolyadék hőmérsékletéig) szóval akár a kvázi BC is megoldható... ;)

Meg is lesz, van hozzá BT odb olvasóm és a progi is megvan, már régebben használtam is. Szinte mindent mutat, összes féle hőmérséklet, turbó nyomás, valós sebesség, fogyasztás stb stb... Van hozzá widget is, így ki lehet rakni az asztalra, hogy folyamatosan mutassa.

Link to comment
Megosztás:

Lett egy kis gond.

Épp a tab szivargyújtós töltőjét kötöttem át a folyamatos áramról a szivargyújtó áramára (hogy csak akkor kapjon áramot, ha vezetek...). Tehát most ez a töltő a hifi folyamatos áramára volt kötve, a sietségben pedig elfelejtettem levenni az akkut, így mikor átvágtam szikrázott egyet és kiment egy biztosíték (gondolom) mert most nincs benne áram. Viszont a biztosíték táblában minden biztosíték ép. Ilyenkor mi van? Hol keressem a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Lett egy kis gond.

Épp a tab szivargyújtós töltőjét kötöttem át a folyamatos áramról a szivargyújtó áramára (hogy csak akkor kapjon áramot, ha vezetek...). Tehát most ez a töltő a hifi folyamatos áramára volt kötve, a sietségben pedig elfelejtettem levenni az akkut, így mikor átvágtam szikrázott egyet és kiment egy biztosíték (gondolom) mert most nincs benne áram. Viszont a biztosíték táblában minden biztosíték ép. Ilyenkor mi van? Hol keressem a hibát?

a szivargyújtó kábelét vágtad el??

motorkód/évjárat kellene ,hátha látok valamit :)

Link to comment
Megosztás:

a szivargyújtó kábelét vágtad el??

motorkód/évjárat kellene ,hátha látok valamit :)

Nem. A hifi tápkábelére volt rákötve egy szivargyújtós töltő, a kettő közötti kábelt vágtam el.

Z13DT 2005/05

A szivargyújtónál van most is áram, csak a hifinél nincs.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.