Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Na, még egy hibát találtam: A hátsó ablakomosó nem tudom hova, de nem a hátsó ablakra nyomja a löttyöt :( Most kereshetem hol van eltörve.

Valószínűleg, ha a csomagtartó ajtónál az átvezetőgumit lehúzod meg is találod a szakadást, általában ott szokott eltörni a cső, mivel jobbára csak ott mozog.

Link to comment
Megosztás:

Toldozgatni lehet csak vagy ki lehet úgy húzni az egész csövet hogy az egészet egy újjal helyettesítsem? Vagy ahhoz tetőkárpitot is kell bontani?

Nekem amikor eltörött (igaz Corsa B de a lényeg ugyan az) a csomagtartó ajtó spriccelőjétől egészen a törésig újrahúztam, ott pedig egy összekötővel megtoldottam, de azért kellett nekem mert rövid volt, ha elér akkor nem kell újrahúzni, mert nem egyszerű, ha az egészet újra szeretnéd akkor komplett tetőkárpit bontás, az nem 5 perces munka, mert az összes oszlopműanyagot is kell bontani stb.

Link to comment
Megosztás:

Olajcsere megvolt. Nem tűnt rossznak ami benne volt de jobb tiszta lappal indulni.

Az olajszűrő viszont szörnyen nézett ki. Mint amit már régen nem cseréltek és még meg is volt csavarodva kicsit (lehet nem belevaló volt benne :unsure: )

Levegőszűrőt nem cseréltem mert az úgy nézett ki mint az új. Pollenszűrőre viszont ráfért. Gyertyákat is cseréltem. NGK volt benne (nem voltak rondák) de beleraktam a gyári GM gyertyákat. Viszont a trafóról a gyertyákra menő gumikból kettő csúnyán szétporladt, szóval holnap azokat is be kell szereznem.

Amit olajcsere alatt észrevettem, hogy a katalizátor utáni flexi hálós kipufogó elem sérült. Valamin fennakadhatott és ha odalépek bizony van is hangja :( Gondolom az sem 2 fillér. Lehet azzal megvárom a májusi műszakit.

Link to comment
Megosztás:

Apropó gyertyák!

Cseréltem gyertyát és a haynes könyv is írja hogy ellenőrizzük a gyertyahézagot mielőtt beszereljük viszont a könyvben nem találtam sehol hogy mennyinek is kell lennie. Egyenlőre bekerült úgy ahogy volt GM gyári gyertya volt csak a jó értékre állították, bár ránézésre nagyobb a hézak mint a kivett ngk gyertyákon.

A trafósor alján a gyertyákra menő gumi "csöcsök" el vannak öregedve repedezve. Márkaszervíz azt mondta csak egyben kapható a trafó híddal 70eFt :(

Nyugtassatok meg hogy ez kapható valahol külön is!

Link to comment
Megosztás:

Apropó gyertyák!

Cseréltem gyertyát és a haynes könyv is írja hogy ellenőrizzük a gyertyahézagot mielőtt beszereljük viszont a könyvben nem találtam sehol hogy mennyinek is kell lennie. Egyenlőre bekerült úgy ahogy volt GM gyári gyertya volt csak a jó értékre állították, bár ránézésre nagyobb a hézak mint a kivett ngk gyertyákon.

A trafósor alján a gyertyákra menő gumi "csöcsök" el vannak öregedve repedezve. Márkaszervíz azt mondta csak egyben kapható a trafó híddal 70eFt :(

Nyugtassatok meg hogy ez kapható valahol külön is!

z12xe van neked??

ha igen akkor csak egyben kapható...

jobb árért keres meg priviben ;)

Link to comment
Megosztás:

z12xe van neked??

ha igen akkor csak egyben kapható...

jobb árért keres meg priviben ;)

Köszi de már megoldódott. Egy szervizben kukáztak nekem egy halott trafóhídról kettőt :)

Most benne az új olaj, új szűrők, és új gyertyák. Határozottan jobb lett a hangja a motornak, de hidegen indítás után nagyon nehezen tér észhez továbbra is. Lefulladás határán dadog vagy 15-20mp ig.

Várom a tippeket :)

Saját tippjeim:

-injektorok elengedik a nyomást majd indulásnál idő kell míg rendesen kap naftát (egy protec kezelés majd utána az üzemanyag szűrőt is cserélni fogom)

-olajnyomás későn jut el a hidrotőkék vagy láncfeszítőhöz (olajnyomás lámpa hamar elalszik)

-esetleg a pillangószelep mozgatója tér magához nehezen?

Link to comment
Megosztás:

Hát úgy néz ki beszoptam :(

Ma voltunk egy alig 100km-es körön az autóval. Kapott előtte egy kis protec adalékot, hogy az injektorokat kitisztítsa.

Szépen indult, jól is ment. Már kezdtem úgy érezni minden ok. Aztán hazafelé mikor már majdnem hazaértünk egy motorfékes gurulás majd egy hirtelen bal kanyart követően egy akkora kékes fűst felhő tört elő az autóból hogy nem láttam a mögöttem jövőt. Az autó ment tovább, és nem is tudtam reprodukálni a dolgot, de rendesen megijedtem.

A nívó pálca alapján ezen a kb 100km-en eltünt 2rovátkányi (a min-max között 5 van). Ezek után a katalizátor épségében sem bízom. Szóval rendesen beszoptam.

Most már csak abban reménykedem, hogy egy szelepszár szimering cserével megúszom, de lehet így marad a most következő téli szezonra aztán majd tavasszal a májusi műszaki előtt elgondolkodunk mi legyen vele. felgyújtom vagy költök rá hogy műszakin átmenjen.

Az már csak hab a tortán hogy azt is észrevettem, hogy a bal fényszoró mozog. A felfogató füle letört mert a sárvédő lemez sarka beljebb van nyomódva kicsit. Méghogy törésmentes autó. blabla

Sosem vettem kereskedőtől autót, de ez volt az első és utolsó is az tuti. A trükkje bejött mert annyira megörültem a jól kinéző autónak a sok hulladék után amit ebben az árkategóriában láttunk, hogy nem néztem meg alaposan az autót. Amit előzetesen elterveztem, hogy műszaki átvizsgálás nélkül nem veszek autót még azt sem tartottam be.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez bizony szívás, részvétem :/

Sajnos semmit sem szabad vásárolni úgy, hogy előtte nem nézed át teljesen. Ennek ellenére nem minden kereskedő rossz, azért lehet tőlük is vásárolni, csak nem szabad elhinni azt amit mondanak. Hiába mondják hogy piros az autó, ha zöld.. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát ez bizony szívás, részvétem :/

Sajnos semmit sem szabad vásárolni úgy, hogy előtte nem nézed át teljesen. Ennek ellenére nem minden kereskedő rossz, azért lehet tőlük is vásárolni, csak nem szabad elhinni azt amit mondanak. Hiába mondják hogy piros az autó, ha zöld.. :)

Azért az vigasztal, hogy a kasztni rozsdamentes és egyben van. Motort meg csak megcsinálom vagy cserélem. Legrosszabb esetben is 100eft egy jó állapotú komplett bontott motor (persze most már csak kipróbálhatót veszek) Még akkor is alatta vagyok annak az árnak mint amibe általában ezek a c corsák kerülnek. Szóval olcsó volt de megvolt az oka csak nem árulták el :(

Nem is bánnám a szerelgetést, csak időm nincs sok rá meló mellett. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az egyik barátnőm kapott kölcsön egy C corsát pár hónapra hogy gyakorolja a vezetést. Viszont a belső tükör össze vissza mozog benne. Nem tudjátok hogy lehetne fixálni? Az F astrámban is mozgott anno... de ott látni hol kell meghúzni a rögzítő csavart. A corsában nem találtam ilyet. Ha van ötlet szívesen várom. Köszi! ;)

Link to comment
Megosztás:

Csmagtér ajtózárral is van problémám (mintha nem lenne elég anélkül is)

Központi szépen nyitja és zárja, de kulccsal nem lehet bezárni. Gonodolom ez nem normális.

Sztem maga a zárszerkezetben lévő lamellák estek szét. Egyik ismerősömnek volt ilyen gondja, 1x megjavították neki, bírta is 1 évig, aztán zárcsere lett a vége.

Link to comment
Megosztás:

Hát úgy néz ki beszoptam :(

Ma voltunk egy alig 100km-es körön az autóval. Kapott előtte egy kis protec adalékot, hogy az injektorokat kitisztítsa.

Szépen indult, jól is ment. Már kezdtem úgy érezni minden ok. Aztán hazafelé mikor már majdnem hazaértünk egy motorfékes gurulás majd egy hirtelen bal kanyart követően egy akkora kékes fűst felhő tört elő az autóból hogy nem láttam a mögöttem jövőt. Az autó ment tovább, és nem is tudtam reprodukálni a dolgot, de rendesen megijedtem.

A nívó pálca alapján ezen a kb 100km-en eltünt 2rovátkányi (a min-max között 5 van). Ezek után a katalizátor épségében sem bízom. Szóval rendesen beszoptam.

Most már csak abban reménykedem, hogy egy szelepszár szimering cserével megúszom, de lehet így marad a most következő téli szezonra aztán majd tavasszal a májusi műszaki előtt elgondolkodunk mi legyen vele. felgyújtom vagy költök rá hogy műszakin átmenjen.

Az már csak hab a tortán hogy azt is észrevettem, hogy a bal fényszoró mozog. A felfogató füle letört mert a sárvédő lemez sarka beljebb van nyomódva kicsit. Méghogy törésmentes autó. blabla

Sosem vettem kereskedőtől autót, de ez volt az első és utolsó is az tuti. A trükkje bejött mert annyira megörültem a jól kinéző autónak a sok hulladék után amit ebben az árkategóriában láttunk, hogy nem néztem meg alaposan az autót. Amit előzetesen elterveztem, hogy műszaki átvizsgálás nélkül nem veszek autót még azt sem tartottam be.

Link to comment
Megosztás:

Hát úgy néz ki beszoptam :(

Ma voltunk egy alig 100km-es körön az autóval. Kapott előtte egy kis protec adalékot, hogy az injektorokat kitisztítsa.

Szépen indult, jól is ment. Már kezdtem úgy érezni minden ok. Aztán hazafelé mikor már majdnem hazaértünk egy motorfékes gurulás majd egy hirtelen bal kanyart követően egy akkora kékes fűst felhő tört elő az autóból hogy nem láttam a mögöttem jövőt. Az autó ment tovább, és nem is tudtam reprodukálni a dolgot, de rendesen megijedtem.

A nívó pálca alapján ezen a kb 100km-en eltünt 2rovátkányi (a min-max között 5 van). Ezek után a katalizátor épségében sem bízom. Szóval rendesen beszoptam.

Most már csak abban reménykedem, hogy egy szelepszár szimering cserével megúszom, de lehet így marad a most következő téli szezonra aztán majd tavasszal a májusi műszaki előtt elgondolkodunk mi legyen vele. felgyújtom vagy költök rá hogy műszakin átmenjen.

Az már csak hab a tortán hogy azt is észrevettem, hogy a bal fényszoró mozog. A felfogató füle letört mert a sárvédő lemez sarka beljebb van nyomódva kicsit. Méghogy törésmentes autó. blabla

Sosem vettem kereskedőtől autót, de ez volt az első és utolsó is az tuti. A trükkje bejött mert annyira megörültem a jól kinéző autónak a sok hulladék után amit ebben az árkategóriában láttunk, hogy nem néztem meg alaposan az autót. Amit előzetesen elterveztem, hogy műszaki átvizsgálás nélkül nem veszek autót még azt sem tartottam be.

Nyugi,nem vagy egyedül.Engem is megszivattak,de nem ilyen durván.Én is kereskedőtől vettem az 1.2es corsikát.Nekem a motor egész jó eddig,de apró bosszantó,otthon összetákolt hibák előjöttek.biztonsági öv nem csuszik vissza,ablakok beáznak,nincs belső világíttás stb.Nekem nem tudta letagadni,hogy törött,mert látható a festésen,uj ABS es disel hátsó hid van rajta.Valószínü hátulról tolták meg,és a bal elejét beletolták valamibe.De ha nem nézem meg,esetleg egy női vevő vagyok,nem árulja el hogy törött.

Vissza van kurblizva az óra tuti,90ezer km egy 2001es autóba:) Jött azzal a szöveggel,hogy nézzem meg a kormányt,nem kopott.Persze hogy nem kopott,ha kinyilt a lufi mikor összetörték,és kapott egy uj kormányt.Vezetőülés is egész uj,valószínü eltörött.

De ennk ellenére megvettem,mert ilyen korba és árba csak hasonló autót kapok.Az vigasztalt,hogy a panelok ujak rajt,és tényleg nem rozsdássak.:)

Párom nem rég szerezte meg a jogsit,ez az első autója.Ha horpad rajt valami,nem érdekel,kikalapáljuk.1-2évig hajtja,aztán cseréljük fiatalabbra.

Januárba ugyanettöl a kereskedőtől vettem egy 2008as H astrát,azzal nagyon jól jártam.

Az astrának már más volt az adás vételi szerződése is,ott garanciát vállat a km ora állásra,és a törésmentességre is.

Na ja.Ahhoz árverésen jutott lising autó volt.

Link to comment
Megosztás:

Csmagtér ajtózárral is van problémám (mintha nem lenne elég anélkül is)

Központi szépen nyitja és zárja, de kulccsal nem lehet bezárni. Gonodolom ez nem normális.

Sajnos normális. Egyszerűen úgy összerohad, hogy nem tudsz vele mit kezdeni. Mikor én észrevettem addigra már nem tudtam elfordítani kulccsal. Gyorsan megnéztem a zafiráét is..........vazze az se működött, de egy napi csavarlazítózás után megindult. A corsaé nem indult meg. Így járt..............ha nem használja az ember a kulcsos verziót akkor ez a sorsa. Biztos a sok por, só, eső teszi tönkre

Link to comment
Megosztás:

Hát úgy néz ki beszoptam :(

Ma voltunk egy alig 100km-es körön az autóval. Kapott előtte egy kis protec adalékot, hogy az injektorokat kitisztítsa.

Szépen indult, jól is ment. Már kezdtem úgy érezni minden ok. Aztán hazafelé mikor már majdnem hazaértünk egy motorfékes gurulás majd egy hirtelen bal kanyart követően egy akkora kékes fűst felhő tört elő az autóból hogy nem láttam a mögöttem jövőt. Az autó ment tovább, és nem is tudtam reprodukálni a dolgot, de rendesen megijedtem.

A nívó pálca alapján ezen a kb 100km-en eltünt 2rovátkányi (a min-max között 5 van). Ezek után a katalizátor épségében sem bízom.

Tehát kb. 200km-en megeszik 10liter benzin mellé 1liter olajat.

Ne küzdj vele szerintem.

Szimeringeket kicserélni hátha megjavul alapon teljesen felesleges pénzkidobás lesz. 26éves autóm szimering baj tüneteit produkálta,a gyáriakat mikor kiszedtük betonkemények voltak,alig tömítettek,rossz szimeringekkel evett 3000km-en 1liter olajat.

Ha esetleg szelepvezetők miatt zabálja az olajat,mert billegnek bennük a szelepek ,akkor is 80ropi környéke csak egy normális gépműhely díja egy 16V hengerfejnél.

Amúgy nagyon egyszerű eldönteni merre van a hiba: felső tömítetlenség esetén csak hosszú alapjárat után nyom füstöt,de aztán pörgetve,nyitott fojtószelepnél elmúlik.

Ha gyűrű bajok vannak,akkor pont pörgetve füstöl.

De ilyen mértékű olajfogyasztásnál szinte biztosan gyűrűknél vannak bajok. Felújítani nem éri meg,drágább,mint egy jó bontott blokk és nem biztos,hogy jó lesz. Pl. kopott gyűrűknél még ha a hüvely nem is kopott meg,attól még a dugó palástja egész biztosan. Tehát gyűrűgarnitúrát csak dugókkal együtt érdemes,dugókat meg blokkal együtt leginkább. :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos normális. Egyszerűen úgy összerohad, hogy nem tudsz vele mit kezdeni. Mikor én észrevettem addigra már nem tudtam elfordítani kulccsal. Gyorsan megnéztem a zafiráét is..........vazze az se működött, de egy napi csavarlazítózás után megindult. A corsaé nem indult meg. Így járt..............ha nem használja az ember a kulcsos verziót akkor ez a sorsa. Biztos a sok por, só, eső teszi tönkre

Nem írtam le pontosan. Szóval: A kulcs belemegy, el is tudom fordítani majd ott kihúzni, szóval nem a lamellák, ennek ellenére nem zár be :( Majd belenézek, de most nem ez a leg égetőbb.

Link to comment
Megosztás:

Nyugi,nem vagy egyedül.Engem is megszivattak,de nem ilyen durván.Én is kereskedőtől vettem az 1.2es corsikát.Nekem a motor egész jó eddig,de apró bosszantó,otthon összetákolt hibák előjöttek.biztonsági öv nem csuszik vissza,ablakok beáznak,nincs belső világíttás stb.Nekem nem tudta letagadni,hogy törött,mert látható a festésen,uj ABS es disel hátsó hid van rajta.Valószínü hátulról tolták meg,és a bal elejét beletolták valamibe.De ha nem nézem meg,esetleg egy női vevő vagyok,nem árulja el hogy törött.

Vissza van kurblizva az óra tuti,90ezer km egy 2001es autóba:) Jött azzal a szöveggel,hogy nézzem meg a kormányt,nem kopott.Persze hogy nem kopott,ha kinyilt a lufi mikor összetörték,és kapott egy uj kormányt.Vezetőülés is egész uj,valószínü eltörött.

De ennk ellenére megvettem,mert ilyen korba és árba csak hasonló autót kapok.Az vigasztalt,hogy a panelok ujak rajt,és tényleg nem rozsdássak. :)

Párom nem rég szerezte meg a jogsit,ez az első autója.Ha horpad rajt valami,nem érdekel,kikalapáljuk.1-2évig hajtja,aztán cseréljük fiatalabbra.

Januárba ugyanettöl a kereskedőtől vettem egy 2008as H astrát,azzal nagyon jól jártam.

Az astrának már más volt az adás vételi szerződése is,ott garanciát vállat a km ora állásra,és a törésmentességre is.

Na ja.Ahhoz árverésen jutott lising autó volt.

Hát végig rágtuk egy ügyvéddel a dolgot. Simán neki lehetne menni jogi úton a kereskedőnek és rá is lehetne sózni a javítások költségét. A probléma csak az hogy magas az ügyvédi költség +illetékek+bíróságra járás, idegeskedés kb egy évig. Amíg viszont egy hangyányi esélye is van annak hogy nem nyerek márpedig manapság minden elképzelhető addig csak plusz kockázat, hogy még több pénzt veszítsek. Szóval kihagyom pedig megérdemelné.

Magam fogom csinálni. Ladás alapokkal és haynes könyvvel felvértezve. Na meg szerszámok is akadnak. Első körben lekapom a hengerfejet azt meglátjuk mi van odabent. Ha reménytelen több időt nem fecsérelek rá és jöhet a bontott komplett motor.

Link to comment
Megosztás:

A felnid lehet akár gyári is, az eredeti felniméret motortípusfüggő, a Z10XE-n pl. 5x13 ET49 lemezfelni van fent, de a csúcsváltozatra 7x17-es alut is lehetett rendelni.

A belső levegő keringetés meg sajnos nem standard felszereltség, ha nem találod akkor a tiédben sincs. Ha van akkor a fűtés tekerőgombjai alatt van 3 kapcsoló (klíma, ablakfűtés, belső levegő keringetés), ezek közül a jobb szélső lesz az. De az a gyanúm hogy csak a klímásokban volt ilyen, esetleg a modellfrissítés utániakban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Próbáltam rákeresni, hogy volt e már a kérdés de nem találtam.

A hátsó ablaktörlő kart szeretbém kicserélni, de sajnos nem tudom a régit leszedni.

A neten ugyan láttam okos tool okat hozzá, de sajnos nincs kéznél hasonló, tehát nekem kellene megoldani. wd40 nem segit, nagyon meg em akarom erőltetni, mert féltem az ablakot és az ablaktörllő motort.

Ti hogy oldjátok meg ezt a problémát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Próbáltam rákeresni, hogy volt e már a kérdés de nem találtam.

A hátsó ablaktörlő kart szeretbém kicserélni, de sajnos nem tudom a régit leszedni.

A neten ugyan láttam okos tool okat hozzá, de sajnos nincs kéznél hasonló, tehát nekem kellene megoldani. wd40 nem segit, nagyon meg em akarom erőltetni, mert féltem az ablakot és az ablaktörllő motort.

Ti hogy oldjátok meg ezt a problémát?

meglazítod az anyát, annyira hogy a menet még rajta legyen

alá támasztól egy villáskulccsal...( vigyázva a fényezésre és üvegre )

és óvatosan ráütsz az anyára

a befújás az segíthet ;)

nekem ez bevált

Link to comment
Megosztás:

Nálatok hol áll a vízhőfok mutató? Nálam a 80° alatt egy mutatónyival. Termosztát rendesen működik, mert sokáig hideg a hűtőhöz menő cső aztán hirtelen nyit a termosztát de mintha korán tenné ezt. Vagy a műszer nem jó ill. annak a jeladója? Araszoláskor vagy álló helyzetben persze feljebb kúszik de ha van rendes menetszél akkor ott áll 80 alatt mint a cövek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.