Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Most jöttem haza Üllő 11.ker között 3,8L/100km volt az átlag fogyasztás. Egész jó :)

(van egy progim rákötve a computer kiolvasóra, az pontosan megmondja. előző fogyasztást is jól írta, így ez is helyes lehet)

Húú, az nagyon jó fogyasztás...

Visszatérve a kettöstömegüre, a népitéleten, az általam elolvasott beszámolók között, (g astrákat is olvastam1.7cdti) még senki nem panaszkodott rá.

Viszont egy munkatársamnak, 180 ezernél kellett cserélni mondeon.

Link to comment
Megosztás:

Húú, az nagyon jó fogyasztás...

Visszatérve a kettöstömegüre, a népitéleten, az általam elolvasott beszámolók között, (g astrákat is olvastam1.7cdti) még senki nem panaszkodott rá.

Viszont egy munkatársamnak, 180 ezernél kellett cserélni mondeon.

g-be van kettőstömegű ??

megnéztem .... és ha jól néztem akkor van :)

ami jó moci olajosból Y17DT ,szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Húú, az nagyon jó fogyasztás...

Visszatérve a kettöstömegüre, a népitéleten, az általam elolvasott beszámolók között, (g astrákat is olvastam1.7cdti) még senki nem panaszkodott rá.

Viszont egy munkatársamnak, 180 ezernél kellett cserélni mondeon.

Infó a témával kapcsolatban:

http://totalcar.hu/magazin/technika/2010/04/29/minek_nekunk_kettostomegu_lendkerek/

"Jól látszik, hogy a dízel Mondeók jó részében 200-300 ezer km között, az Alhambra/Galaxy/Sharan triumvirátusnál 100-150 ezer km között általában megadja magát"

Link to comment
Megosztás:

Infó a témával kapcsolatban:

http://totalcar.hu/m...megu_lendkerek/

"Jól látszik, hogy a dízel Mondeók jó részében 200-300 ezer km között, az Alhambra/Galaxy/Sharan triumvirátusnál 100-150 ezer km között általában megadja magát"

Olvastam ezt a cikket, érdekes hogy a fordokat emeli ki, amikben hamar tönkre megy.

Lehet hogy az opel motorokat jobban birja a kettös? :D

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy néha mikor üresben van és lassulok / állok akkor a motor picit felpörög egy pillanatra max 1500ig, de rögtön vissza is ugrik utána alapjáratra. Ezt egymás után max 2-3x csinálja aztán minden rendben.

Nem mindig csinálja, nincs rendszere, de azért csinálja.

Mennyire szeretik ezek a dieselek az alacsony fordulatszámon közlekedést? (1500alatt...) vagy kéne néha huzatni is?

Tempomatról semmi ? :(

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy néha mikor üresben van és lassulok / állok akkor a motor picit felpörög egy pillanatra max 1500ig, de rögtön vissza is ugrik utána alapjáratra. Ezt egymás után max 2-3x csinálja aztán minden rendben.

Nem mindig csinálja, nincs rendszere, de azért csinálja.

Mennyire szeretik ezek a dieselek az alacsony fordulatszámon közlekedést? (1500alatt...) vagy kéne néha huzatni is?

Tempomatról semmi ? :(

nem szeretik az alacsony fordulatot ... nem tud kiégni az a rengeteg korom...

Link to comment
Megosztás:

nem szeretik az alacsony fordulatot ... nem tud kiégni az a rengeteg korom...

Úgy olvastam, hogy kiégni csak autópályán tud, mert városban csak 300fokot tud elérni a kipufogó rendszer.

Én inkább azt gondoltam, hogy nincs elég huzat, ami kivigye a kormot

Link to comment
Megosztás:

Úgy olvastam, hogy kiégni csak autópályán tud, mert városban csak 300fokot tud elérni a kipufogó rendszer.

Én inkább azt gondoltam, hogy nincs elég huzat, ami kivigye a kormot

ebbe is van igazság :)

sose volt olajos kocsim :)

nemtudom hogy abban van e igazság hogy 16 szelepes CR diesel-t úgy kell használni mint egy benzinest ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy C corsám 1,7DTI és az a gondom vele hogy nagyon felhúzósan indul hidegen melegen egyaránt. Hibakódot nem ír és ha beindult megy mint a meteor és semmi gond vele! Ha esetleg valakinek már volt ilyen gondja megköszönném a sgítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van egy 2004 es 1.7-es C-s Combo-m, ami egr (agr) szelep hibás és szeretném kitakaritani,de nem tudom hol találom. Már próbáltam kiguglizni,de nem hozott eredményt...ha esetleg tudnátok ebben segíteni...jó lenne egy motor tér "robbantott" ábra is de azt sem találtam...

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam,azért nem találtam,mert én a kis elektromosat kerestem,de ez meg az a "ufo" alaku,ha jol tudom a vákumos verzio,sokkal nagyobb mint az elektromos,és tényleg gáz helyen van,nem tudom ki e lehet szedni(én itthon)

És ezt a vákumost ugyan ugyan úgy kitisztíthatom mint az elektromosat?

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam,azért nem találtam,mert én a kis elektromosat kerestem,de ez meg az a "ufo" alaku,ha jol tudom a vákumos verzio,sokkal nagyobb mint az elektromos,és tényleg gáz helyen van,nem tudom ki e lehet szedni(én itthon)

És ezt a vákumost ugyan ugyan úgy kitisztíthatom mint az elektromosat?

akkor megvan ez a lényeg :)

nemtom a vákuumosat hogyan kell takarítani :), csak elektronyosat takarítottam ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! C Corza 1,7 DTI-m van. Tartósan magasabb sebességnél, a műszerfalon lévő narancssárga autó+villáskulcs kivillan, aztán a kocsiból elmegy az erő, lelassítok 5 perc múlva lámpa elalszik, erő visszajön.

A hibakód olvasó szerint most a főtengely helyzetérzékelő dobta be a törülközőt, de ez már vagy az 5.variáció.

Tapasztalt valaki hasonló jelenséget?

Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! C Corza 1,7 DTI-m van. Tartósan magasabb sebességnél, a műszerfalon lévő narancssárga autó+villáskulcs kivillan, aztán a kocsiból elmegy az erő, lelassítok 5 perc múlva lámpa elalszik, erő visszajön.

A hibakód olvasó szerint most a főtengely helyzetérzékelő dobta be a törülközőt, de ez már vagy az 5.variáció.

Tapasztalt valaki hasonló jelenséget?

Köszi a választ.

Olvasgass az astra g dízel topikban, valszeg a computer csatlakozóiban már megjelent a gázolaj, egy szelepet kell cserélni az adagolón.

Húzd szét a motor tetején található nagy csatikat és nézd meg, hogy van-e benne gázolaj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.