Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok

Egy kis segítséget kérnék

Most cseréltettem le a motorolajat OPEL CORSA C Z10XE 93.000 km.

5L kiszerelésben vettem az olajat.

Viszont a nivó pálcán a felső jelzés fölött van 1mm el az olajszint.

5W 30 olajat rakattam bele....

Ha abból indulok ki hogy meleg állapotban még kicsit tágul az olaj, érdemes leengedni belőle, illetve okozhat-e ez bármi problémát ?

Válaszotokat előre is köszönöm

Nem egészséges állapot.

Vannak olyan kútak, ahol le tudják szivattyúzni.

ÖMW asszem, de lehet máshol is van ilyen szolgáltatás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy Opel Corsa C Z10XE motor 1.0

90.000 km van benne

raktam bele GM 5W-30 szintetikus olajat

Meleg motor esetén leálláskor csörgő hang jön a motorból ?

Tegyek bele 10W -40 eset ???

Válaszotokat előre is köszi....

Ne tegyél.

A Z10XE láncos, és ugyan nem eskü, de ha csak leállításkor csörren, akkor sanszos hogy kezdi megadni magát a láncfeszítő és/vagy nyúlik a vezérműláncod.

Ha nagyon parázol akkor cseréltess vezérműláncot/feszítőt, de szvsz ha együtt tudsz élni ezzel a csörrenéssel akkor még az sem sürgős mert ha jól tudom ez a tünet még csak kezdődő hibajelenségre utal, ha majd már menet közben is csörög (nem csak leállításkor), akkor lesz sürgős a csere.

Az olajnak semmi köze hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Olyan kérdésem lenne h van az ecotec motor és van a twinport motor...ezeket hogyan lehet megkülönböztetni egymástól?Ugye az ecoteces motoron rajta van a motor burkolatán.És a twinportén?Azon is?Mert pl használtautón minden twinportnak irt kocsi ewcotec motoros... <_<

Így nem fogod tudni megkülönböztetni őket, legalábbis nem hozzáértő szemmel biztosan nem.

Legegyszerűbb ha előveszed a forgalmit, és a motorkód/motorszám rovatban amelyiknél a motorkód 6. karaktere egy "P" betű, na az TwinPort. Pl: Z10XEP, Z14XEP, Z16XEP

Link to comment
Megosztás:

Így nem fogod tudni megkülönböztetni őket, legalábbis nem hozzáértő szemmel biztosan nem.

Legegyszerűbb ha előveszed a forgalmit, és a motorkód/motorszám rovatban amelyiknél a motorkód 6. karaktere egy "P" betű, na az TwinPort. Pl: Z10XEP, Z14XEP, Z16XEP

Értem!Köszöntem <_<

És ugye a twinport elvileg jobb mint az ecotec?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Volt már vkinek olyan, hogy kb 10mp alapjárat után megváltozik a motor hangja, és ha ekkor adok egy gázfröccsöt, akkor szinte krákogós hangja van az első pár pillanatban? z17dth

Am, ha nem várom meg a hangváltozást, akkor normál hangja van ugyanolyan gázfröccsnél, és krákogás után is normális... ?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

kigyulladt a szervíz lámpa a cdti corsán, de semmi tünetet (eddig) nem produkált

nem tud valaki pécsett embert aki kiolvasná a hibakódot kevés pénzért?

opelnél nem tudom mennyiért csinálják (valaki 5ezret mondott amit soknak találnék) esetleg vkinek erről infója?

Link to comment
Megosztás:

A padlógáz+padlófék+gyújtás módszer nem működik dízelnél?

Hogy márkaszervizben mennyiért csinálják az teljesen esetleges, én jártam már olyan helyen ahol 5000-et kértek érte, de olyan helyen is ahol ingyen megcsinálták.

Az ingyenes pont jó lenne! :)

Köszi,holnap megpróbálom,hátha működik.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Vettem új első lámpákat a Corsa-mba, (Corsa C), de nem tudom hogy álljak neki beszerelni! :S

Még nincs a kezeim közt a lámpa (úton van), de neten láttam, hogy le kell bontani teljesen az autó elejét.

Hogyan álljak neki??? Leírás, kép, videó, akármi jöhet...

Köszönöm szépen előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Z17DTH corsa, kis fordulaton, dugóban araszoláskor berángat.

Gyakorlatilag, mintha ~1500-ig csak on/off lenne a ház, alig lehet szépen adagolni.

Mi lehet a gond? EGR szelep? Ha jól tudom, ebből is ki lehet szedetni végleg az EGR-t, ha igen, ki tudja megcsinálni nekem?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

én épp múlthetén beszéltem a szakszervizzel, (nem hordom hozzájuk) a kiolvasás 7500Ft, mert felszámolnak 1óra munkadíjat :) közbe át is vizsgálják, (olyan nincs, hogy csak kiolvassák) Nekem is azt kellet volna, mert a hangja kicsit megváltozott a motornak, de közbe rájöttem, hogy a kútnál lehetett probléma az üzemanyag minőségével. A motorunk egyforma, csak a márkajelzés más.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

én épp múlthetén beszéltem a szakszervizzel, (nem hordom hozzájuk) a kiolvasás 7500Ft, mert felszámolnak 1óra munkadíjat :) közbe át is vizsgálják, (olyan nincs, hogy csak kiolvassák) Nekem is azt kellet volna, mert a hangja kicsit megváltozott a motornak, de közbe rájöttem, hogy a kútnál lehetett probléma az üzemanyag minőségével. A motorunk egyforma, csak a márkajelzés más.

közben megkérdeztem opeléknál 4500 pénz lett volna,de egy ismerős ismerőse 2000 -ért olvas

úgyhogy ő lett a befutó

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy hibakód semmi.

Voltam szervízben, csináltak teljes hibadiagnosztikát, hideg motornál alapjáraton végigkapcsolgatták az injektorokat, és megállapították, hogy azoknak semmi baja. Valami olyan hiba lehet, ami nem ad hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy hibakód semmi.

Voltam szervízben, csináltak teljes hibadiagnosztikát, hideg motornál alapjáraton végigkapcsolgatták az injektorokat, és megállapították, hogy azoknak semmi baja. Valami olyan hiba lehet, ami nem ad hibakódot.

A hibakód ha van akkor egy támpont lehet, persze nem old meg semmit, viszont a jó minőségű üzemanyag megoldotta a problémáimat. Gyönyörű hang és semmi korom. :D :) ismét imádom :o (igencsak hiányzott a dermedésgátló a korábbi üzemanyagomból.......)

Link to comment
Megosztás:

Levetted az akksisarut és most kéri a biztonsági kódot.

Ha megvan ez a kód (rajta van a Car Pass-on) akkor írd ide a rádiód pontos típusát és megmondom hogy kell újraaktiválni.

Ha nincs meg, akkor forgalmi és némi (nem kevés) pénzmag ellenében márkaszervizben megmondják a kódot, esetleg próbálkozhatsz kikódoltatni valakivel, hátha sikerül. Ha ezek közül egyik megoldás sem tetszik akkor a rádió már csak alkatrésznek jó sajna...

Link to comment
Megosztás:

Én Pécsett az Opel Zengőnél 4500 HUF-ért megkaptam a rádió kódját! Lemerült az akksim és kérte a kódot a rádió. Senki se tudta megoldani, úgyhogy befáradtam opelékhez. :o

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Opel Corsa C comfort típusú autóm, amiben a a gyári rádió azt írja ki, hogy "SAFE". Ilyenkor mi a teendő?

Előre is kössz a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2003-as corsa-m semmi gondom vele eddig, de néha beinditás után nem alszik ki a szerviz lámpa. Ez valami hibát takar, vagy csak semmi hiba nélkül nem alszik ki??? Amúgy a kocsin semmi változást nem érzek, elsőre indul, ugyanúgy megy minden oké vele, csak idegesít ha nem alszik ki a villáskulcs :-) Ha valaki tud légyszi irjon rá választ mihamarabb, előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.