Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Hali!

Van egyik ismerősnek egy 1.2-es C Corsaja. 236-os tárcsa van rajt és elég gyenge rajt a fék. Nekem van Ate 52-es nyergem ami egy Vectraról való, ehhez a 256-os tárcsa passzol. A baj az , hogy a C Corsa felfogatási pontjai messzebb esnek egymástól így nem lehet a 256-os szettet felszerelni.

Kérdés: Melyik típusnak a féknyergét lehetne feltenni? 14-es a télikerék szal max akkora méretig.

Köszi: Robi

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Van egyik ismerősnek egy 1.2-es C Corsaja. 236-os tárcsa van rajt és elég gyenge rajt a fék. Nekem van Ate 52-es nyergem ami egy Vectraról való, ehhez a 256-os tárcsa passzol. A baj az , hogy a C Corsa felfogatási pontjai messzebb esnek egymástól így nem lehet a 256-os szettet felszerelni.

Kérdés: Melyik típusnak a féknyergét lehetne feltenni? 14-es a télikerék szal max akkora méretig.

Köszi: Robi

Hali!

Az enyémen is 240-es hűtött volt gyárilag és helyette raktam szintén hűtött gyári 260-at ,de szinte semmi különbséget nem érzek igaz nagy sebességről ritkán fékezek főleg többször egymás után.

Ja ahhoz h felrakd mindent cserélni kell nyereg,kengyel stb.

A gsi-n van 280-as de ha jól tudom az már 5 lyukú.

Ha sima nem hűtött van rajta és csere előtt áll tudok adni hűtöttet kb 80% tárcsával betéttel és mindennel szinte egy pár új tárcsa áráért.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az enyémen is 240-es hűtött volt gyárilag és helyette raktam szintén hűtött gyári 260-at ,de szinte semmi különbséget nem érzek igaz nagy sebességről ritkán fékezek főleg többször egymás után.

Ja ahhoz h felrakd mindent cserélni kell nyereg,kengyel stb.

A gsi-n van 280-as de ha jól tudom az már 5 lyukú.

Ha sima nem hűtött van rajta és csere előtt áll tudok adni hűtöttet kb 80% tárcsával betéttel és mindennel szinte egy pár új tárcsa áráért.

A gsi nem 5lukas. ^_^

Szerintem bármelyik gastraról át lehet tenni.

Link to comment
Megosztás:

Nézetem pár gsi-t és tényleg 4 lyukú :D

Valamiért az 5 rémlett.

Viszont a g astra fék egy az egyben szerintem nem megy fel a corsára.

Faragva meg az impreza fék is felrakható :D

Akkor nem tudom. ^_^ Ccorsaba annyira még nem ástam bele magam. :D

D OPC az öt :D

Csak mondjuk azért a faragás mértéke nem mindegy ;)

Üdvözöllek a C corsa topikban. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Van egyik ismerősnek egy 1.2-es C Corsaja. 236-os tárcsa van rajt és elég gyenge rajt a fék. Nekem van Ate 52-es nyergem ami egy Vectraról való, ehhez a 256-os tárcsa passzol. A baj az , hogy a C Corsa felfogatási pontjai messzebb esnek egymástól így nem lehet a 256-os szettet felszerelni.

Kérdés: Melyik típusnak a féknyergét lehetne feltenni? 14-es a télikerék szal max akkora méretig.

Köszi: Robi

Szerintem a Combo-ét kéne megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szombaton vettem egy fekete 3 ajtós C Corsat! 1.3 CDTI, 2005, 111000km van benne! Kereskedésből vettem, nem tudták megmondani mikor volt szervizelve, de ég benne a szervízlámpa... Egyébként nagyon egyben van a kocsi, újszerű a belseje, meg volt kímélve! A héten viszem, és lecseréltetem az olajat, szűrőket, induljon tiszta lappal... A vezérlést mennyinél célszerű cserélni?

Holnap csinálok pár képet róla, lássátok ti is a kis gépet... ^_^

Ja igen: Projektoros lámpám van és észrevettem, hogy az egyik lámpa kékesen világít, míg a másik nem, vajon milyen ízzó lehet benne? Kicserélném a nemkéket :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beléptem a klubba egy 1.2-es Corsa C-vel! Ő az első autóm, nagyon szeretem! 2002 decemberi.

Annak ellenére, hogy használt (első tulajtól) még nem volt vele komolyabb gondom. Eddig...

Mostanság ebben a rohadt esős időben jelentkezik a dolog:

Menet közben egyszer csak elmegy a műszerfal, az összes mutató nullára, semmi visszajelző fény, se index, semmi.

Aztán egyszer csak kigyullad a kézifék lámpa, aztán visszaáll minden, a kézifék pedig kialszik. :D

Volt, hogy 20km-en keresztül nem tudtam mennyivel megyek, van hogy csak egy pillanat.

Kontakthibára gyanakodtam, kimértem minden biztosítékot. Rendben voltak. Egyszer kiégett a bal első és a bal hátsó lámpám, egyszerre!!!

Később rájöttem, hogy az esős-párás időhöz köthető a dolog. Csak akkor csinálja!

Egyik nap (szintén szakadó eső) a garázs előtt pár méterre ment el a műszerfal. Beálltam, leállítottam a motort.

Gondoltam beindítom újra, gyújtáskor csak a bal oldali sárga és a felette levő piros fény égett (nem tudom már pontosan mik azok). A motor beindult, majd leállt. Többszöri próbálkozásra sem indult.

Reggel indultam melóba, felhős de nem esős időben, pöccre indult a kocsi! :D Gondolom megszáradt éjjel a garázsban! :D

Pénteken viszem szerelőhöz, de előtte gondoltam írok erre a fórumra hátha találkozott már valaki hasonló jelenséggel és megtudom mire számítsak.

Köszi előre is a válaszokat...

Üdv, Adrián

helo!

ugyanez a jelenség volt nálam is, leestek a mutatók, kéziféklámpa, stb, 1000 helyen kerestem rá választ, villanyos se tudta... ekkor kezdtem el olvasgatni a neten.

olvastam itt korábban, hogy kilazul a műszerfal csatlakozója és kontaktos, meg kell erősíteni és működni fog! szétszedéshez segítség itt:

http://kuma.atw.hu/opel/pdf/corsa_c_muszer...gitas_csere.pdf

természetesen azóta új ledek is vannak nekem ^_^

üdv B

Link to comment
Megosztás:

helo!

ugyanez a jelenség volt nálam is, leestek a mutatók, kéziféklámpa, stb, 1000 helyen kerestem rá választ, villanyos se tudta... ekkor kezdtem el olvasgatni a neten.

olvastam itt korábban, hogy kilazul a műszerfal csatlakozója és kontaktos, meg kell erősíteni és működni fog! szétszedéshez segítség itt:

http://kuma.atw.hu/opel/pdf/corsa_c_muszer...gitas_csere.pdf

természetesen azóta új ledek is vannak nekem ^_^

üdv B

Igen-igen, én is rájöttem hogy a műszerfal kontakthibás! Mióta kiszedte a villanyos szaki és visszarakta, azóta semmi! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van itt olyan, aki G Astra után használ Corsa C - t? Esetleg mindkettőt? Konkrétan azt szeretném tudni, hogy a gyakorlatban milyen a menetdinamikai különbség az 1.4 16v (Z14XE) meg az 1.2 Twinport Corsa között. És az is érdekelne, milyen a hangszigetelésbeli különbség. Én csak az Astrát próbáltam. Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van egy Z10XE Opel Corsa C kocsim.

Ha meleg a motor akkor alapjáratom kerreg, valamint meleg motor esetén leállításkor.

KM állás 93.000 km

Szerintetek mi lehet a gond ?

Olajat nem tudom mikor cseréltek benne, szerintetek vezérműlánc probléma vagy az

az elégtelen olaj előfeszítés a okozza a problémát vagy valami más ?

Válaszotokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van egy Z10XE Opel Corsa C kocsim.

Ha meleg a motor akkor alapjáratom kerreg, valamint meleg motor esetén leállításkor.

KM állás 93.000 km

Szerintetek mi lehet a gond ?

Olajat nem tudom mikor cseréltek benne, szerintetek vezérműlánc probléma vagy az

az elégtelen olaj előfeszítés a okozza a problémát vagy valami más ?

Válaszotokat előre is köszönöm

először is cserélj olajt :GM Dexos2 5W30 rakajál bele

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis segítséget kérnék

Most cseréltettem le a motorolajat OPEL CORSA C Z10XE 93.000 km.

5L kiszerelésben vettem az olajat.

Viszont a nivó pálcán a felső jelzés fölött van 1mm el az olajszint.

5W 30 olajat rakattam bele....

Ha abból indulok ki hogy meleg állapotban még kicsit tágul az olaj, érdemes leengedni belőle, illetve okozhat-e ez bármi problémát ?

Válaszotokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.