Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Tagnapelőtt vezettem feleségem Corsáját, és megfigyeltem, hogy a hűtővíz hőmérséklete kb megáll 86-87 foknál. Az én Astrámban a 90 fok az alap, onnan vannak elhajlások, de a függőleges állás a normál.

Tudtok segíteni, hogy ez egy egészséges Corsa esetében hogy van?

Nálam is kb ott áll meg...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van pár corsa c alkatrészem a motoralkatrész topicban, van ami nem a motorral függ össze! de oda került az árakban segítsetek hogy sokat írtam vagy szimplán nincsen kereslet az 1,7dtire? klíma meg ilyesmi... nézzétek meg! köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nem tudja valaki a Corsa c Kormánymű persely(Javitó szett) Cikkszámát?

most rendeltem egyet de nekem úgy tünik hogy ez nem a persely hanem a Kormányösszekötő szimering gyűrűje (GM:1609166 / 93192433)

vagy esetleg valaki egy képet be tudna szúrni róla!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nem tudja valaki a Corsa c Kormánymű persely(Javitó szett) Cikkszámát?

most rendeltem egyet de nekem úgy tünik hogy ez nem a persely hanem a Kormányösszekötő szimering gyűrűje (GM:1609166 / 93192433)

vagy esetleg valaki egy képet be tudna szúrni róla!

Köszi

Nekem úgy rémlik hogy gyárilag nincsen javítószett a kormányműhöz, csak komplett csere (felújított) kormányművet lehet kapni... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nálam egy sonar van javításon. Kissé műanyag gagyi az egész.

A helyedben inkább simát vennék, ami olyan mint a gyári, csak fekete. :rolleyes: Az angel különben is lejárt már.

Köszi a választ!

Tudnál akkor valami tippet adni hogy honnan és milyet rendeljek???

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Beléptem a klubba egy 1.2-es Corsa C-vel! Ő az első autóm, nagyon szeretem! 2002 decemberi.

Annak ellenére, hogy használt (első tulajtól) még nem volt vele komolyabb gondom. Eddig...

Sikerült előre jutnod a kérdésben azóta?

Nekem is pontosan ezek a tünetek, csak annyi eltéréssel, hogy néha szép napsütésben is csinálja, általábban bukkanó, vagy rázós úttest is segít az előjövetelének, de a megszűnésének is. Amikor nem indít rendesen, akkor a "sárga autó benne villáskulcs" lámpa villog, ami a könyv szerint immobilizer hiba, de többszöri próbálkozásra meg megy. Attól tartok, hogy elviszem egy szakihoz, és nem tudjuk reprodukálni ott és akkor.

Üdv,

Robi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lettem Opel tulajdonos. Egész pontosan egy Combo-t sikerült vennem 2003-as modelt, Ishuzu motorost.

Viszont sajnos az ismerkedésünk nem éppen jól alakult. Kezdetnek elég sok hiba van.

Igazából már elég sokat megcsináltattam az elmúlt két hét alatt mióta nálam van, de van egy dolog amit nem értek és még a komputer sem jelzi ki a szervízben.

A hiba jelenség egész pontosan a következő:

47-53km/h között 4 sebességeben tempó tartás mellett elkezd rángatni az autó.

Gyorsításnál semmi gond, más sebességben semmi gond, kizárólag ebben a szakaszban van gond és 4-esben, de csak is akkor amikor tartanám ezt a tempót.

Szerintetek mi lehet a gond?

(azért írtam ebbe a topicba, mert ez Corsa C alapja van, remélem nem gond)

Köszi előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lettem Opel tulajdonos. Egész pontosan egy Combo-t sikerült vennem 2003-as modelt, Ishuzu motorost.

Viszont sajnos az ismerkedésünk nem éppen jól alakult. Kezdetnek elég sok hiba van.

Igazából már elég sokat megcsináltattam az elmúlt két hét alatt mióta nálam van, de van egy dolog amit nem értek és még a komputer sem jelzi ki a szervízben.

A hiba jelenség egész pontosan a következő:

47-53km/h között 4 sebességeben tempó tartás mellett elkezd rángatni az autó.

Gyorsításnál semmi gond, más sebességben semmi gond, kizárólag ebben a szakaszban van gond és 4-esben, de csak is akkor amikor tartanám ezt a tempót.

Szerintetek mi lehet a gond?

(azért írtam ebbe a topicba, mert ez Corsa C alapja van, remélem nem gond)

Köszi előre is a segítséget.

Szia!

Lehet csak a motor fordulattal lehet gond, túl alacsony a fordulatszám, esetleg. Más fokozatban azonos fordulatszámon is megnézted ezt a jelenséget?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan 2 éve vagyunk ennek a kis sárkánynak a tulajdonosai. 1.2-es kis vaddiszónk van! :D A lényeg hogy akadnak vele gondok, sajnos. Jelenleg fényszóró problémák vannak vele. Ezt lehet orvosolni, nem is ez lenne a kérdésem, hanem az, hogy esetleg a hagyományos izzós első lámpákat ki lehet-e cserélni projektoros izzós lámpabúrákra? Tehát ezalatt azt értem, hogy a felfogatási pontok megegyeznek-e, vagy elektromos oldalról elég-e neki annyi amper és fesz amennyit kap a régi típusú. Elektromos fényszóró állítás adott, bár ahogy tudom ezekbe a corsakba ez alapfelszereltség. 2001-es a kicsikénk, ha számítana az évjárat!

Várom a válaszotokat!

Üdv.:

Szilárd

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan 2 éve vagyunk ennek a kis sárkánynak a tulajdonosai. 1.2-es kis vaddiszónk van! :D A lényeg hogy akadnak vele gondok, sajnos. Jelenleg fényszóró problémák vannak vele. Ezt lehet orvosolni, nem is ez lenne a kérdésem, hanem az, hogy esetleg a hagyományos izzós első lámpákat ki lehet-e cserélni projektoros izzós lámpabúrákra? Tehát ezalatt azt értem, hogy a felfogatási pontok megegyeznek-e, vagy elektromos oldalról elég-e neki annyi amper és fesz amennyit kap a régi típusú. Elektromos fényszóró állítás adott, bár ahogy tudom ezekbe a corsakba ez alapfelszereltség. 2001-es a kicsikénk, ha számítana az évjárat!

Várom a válaszotokat!

Üdv.:

Szilárd

Hát ha ehhez a típushoz gyártanak projektoros lámpatestet akkor minden további nélkül szvsz.

Itt mondjuk van belőle, de ez elég ronda szvsz...

Link to comment
Megosztás:

Hát ha ehhez a típushoz gyártanak projektoros lámpatestet akkor minden további nélkül szvsz.

Itt mondjuk van belőle, de ez elég ronda szvsz...

Szia!

Köszi az ifót, de le is törtem, mert mondta munkatársam, hogy azzal a lámpátestel kell használni, ami a forgalmiban fel van tüntetve! :D Szívás! De nem gond! Cserélni így is úgy is kell mind a két oldalit, mert az egyik elektromos és gyári, de megadta magát a mozgató motor, a másik meg utángyártott és kézi fényszórómagasságállításos. Ez a depoauto valami ez webshop is?

Üdv.:

Szilárd

Link to comment
Megosztás:

Neked benne van a forgaliban, hogy cikkszámra milyen lámpád van? Nem hinném. :D

Nem tudom még, szerintem nem arra gondol a munkatársam, hanem hogy a lámpa típusa milyen lehet...

Az autojogász szerint jogosan büntet az auto lámpa típusa miatt a rendőr, ha nem az előírt van benne. Ez a totalcar.hu-n van fenn. De mindegy, mert úgytűnik találtam egy oldalt, ahol az én 2000-es corsámhoz megfelelő lámpa van, csak hát 20/db, nem olcsó! :wacko: Depo márkájú.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tűnik, hogy megtalálhattam az mi a Corsánkhoz való lámpát, a miénk 2000-es évjáratú, az első szériából való.

Rátaláltam erre a weboldalra:

http://minalko.addel.hu/products.php?prcat...b75b38f70eb5df3

Ezen belül vana 12-13-as tétel. Ezek valók elvileg a mi corsánkhoz. De a miénknek az irányjelző burkolata is átlátszó. Ebből a motorosat szeretném megvenni, tehát a 13-as tételt.

Véleményetek szerint megvetem? Esetleg küldök képet is a Corsánkról!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom még, szerintem nem arra gondol a munkatársam, hanem hogy a lámpa típusa milyen lehet...

De ez sincs benne sem a forgalmiban, sem pedig az autó semelyik papírjában!

A projektoros lámpatest használatát, amennyiben E-jel van benne, szvsz nem tiltja semmi az ég világon. Ha xenonnal használod az már más kérdés, de azt is a KRESZ előírási szabályozzák, nem az autó dokumentumai.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.