Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok! Új vagyok itt, igaz nem Corsás, hanem Combo-s de majdnem ua. <_<

Szóval én egy 2004-es Combo Tour 1,6 boldog tulaja vagyok. Imádom a verdát, semmi bajom vele. Egy dolgot hiányolok belőle, a tempomatot. Mivel a Combo szinte ugyanaz mint a Corsa (csak az enyém egy kicsit púposra sikerült) így talán tudtok segíteni. Lehet-e ebbe tempomatot szerelni, ha igen akkor kb mennyibe fájna ez? Illetve tudtok-e olyan valakit ajánlani, aki be tudja szerelni, és megbízható?

Előre is köszi. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szervusztok!

Új vagyok itt és bevallom nem olvastam végig az összes hozzá szólást (mea culpa mea maxima culpa).

Így nézzétek el ha hasonló kérdés már lett volna.

Szal!

Egy 5 éves Opel Corsa C (Z14XEP motorral) büszke második tulajdonosaként érdekelne, hogy a most tapasztalható nagy melegekben, muszáj ennek az autónak folyton erősen 90 fok felett tartania a hűtővizet? Nem forralta még, csak épp más egyszerűbb autók után kissé szokatlan.

Továbbá a vezérmű láncnak új korában is van/volt némi surrogó hangja?

Utoljára pedig, hogy a vezérmű lánc hány kilométerre van tervezve: ellentmondó híreket hallottam erről (90000kM, 120000kM, "örök élet", "nem lehet elég korán cserélni", stb.).

Előre is köszönöm.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt, igaz nem Corsás, hanem Combo-s de majdnem ua. :)

Szóval én egy 2004-es Combo Tour 1,6 boldog tulaja vagyok. Imádom a verdát, semmi bajom vele. Egy dolgot hiányolok belőle, a tempomatot. Mivel a Combo szinte ugyanaz mint a Corsa (csak az enyém egy kicsit púposra sikerült) így talán tudtok segíteni. Lehet-e ebbe tempomatot szerelni, ha igen akkor kb mennyibe fájna ez? Illetve tudtok-e olyan valakit ajánlani, aki be tudja szerelni, és megbízható?

Előre is köszi. :(

Szervusz!

Egy általam hozzá értőnek mondott ismerősöm szerint, csak az 1.4-es motorral szerelt CORSA-khoz nem lehet tempomatot társítani (mondjuk ezt így önmagában furcsálom). Ha ez igaz, akkor igaz lehet a COMBO-kra is, bár ezekben nem vagyok tuti.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szervusz!

Egy általam hozzá értőnek mondott ismerősöm szerint, csak az 1.4-es motorral szerelt CORSA-khoz nem lehet tempomatot társítani (mondjuk ezt így önmagában furcsálom). Ha ez igaz, akkor igaz lehet a COMBO-kra is, bár ezekben nem vagyok tuti.

Üdv.

Sziasztok!

Nekem a 2004-es évjáratú 1.4-es (Z14XEP) Corsához simán ment a tempomat utólag. Kar megrendelve kb 10-15e (+kuplungkapcsoló), +programozás.

Link to comment
Megosztás:

Helló Helló!

Nem tudja valaki mitől lehet hogy alkalmanként mint a gyárkéményből úgy ömlik a füst a kipuból? Ezt megelőzi egy fémes kattogó hang,eddig csak kanyarokban tapasztaltam de most már egyenesen haladáskor is előjön... Mi szelepszár szimeringre vagy hidrotőkére gyanakszunk. Hidrotőkére leginkább a tipikus corsás kattogás miatt is.. Valaki tapasztalt már ílyet vagy egyedül vagyok ezzel a jelenséggel? :) :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem a 2004-es évjáratú 1.4-es (Z14XEP) Corsához simán ment a tempomat utólag. Kar megrendelve kb 10-15e (+kuplungkapcsoló), +programozás.

Szervusz!

Megkérhetnélek hogy írj erről a tempomat beszerelésről dologról kicsit bővebben? Már persze ha egyáltalán van róla bővebb infód. Az is érdekelne, hogy mi vele a tapasztalatod?!

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

szevasztok

2001-es (145 000 km-rel) corsa c 1.2-vel van a következő gondom.

a kormány 60 alatt becsuklik balra, és a kormányozási erő sem szimmetrikus. 60 felett nem csuklik be, viszon balra húz. a szervízben futóműállításra küldtek, de miután belőtték is maradt a probléma. majd a szervóra gyanakodtak, persze mindjárt cserére 100 ezrekért.

tud valaki mondani vvmi okosat?? mi a gond, és mit lehet tenni, és az mennyibe fog fájni nekem????

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Most szemezgetek egy 2004/03-as Németországból behozott 1,3 CDTI motoros corsával, és valószínű meg fogom venni, de lenne pár kérdésem a tapasztalataitokról.

A kocsi óra szerint 90.000-et mutat, amit nem tartok reálisnak, ismerve a Német felhasználói szokásokat, ill. a Magyar kereskedőket :huh:

Lényeg hogy ha megveszem úgy gondoltam hogy rögtön irány a szervíz, mivel úgyis óra szerint esedékes lenne, ill. biztos ami biztos.

Ilyenkor a szokásos dolgok cseréjén túl mit érdemes megnézetnem, cseréltetnem, computer szoftverfrissítés? Milyen olajat érdemes rakatni bele, ill. az opel szervizeknél működik az, hogy én viszem az olajat, ők meg belerakják?

Mit érdemes nekem megcsinálnom ezen kívül hogy a kocsi még sokáig jól menjen? Tippek, tanácsok?

Ami problémám van a felszereltséggel, állapottal az 4. pontban fogalmazható meg.

1, gyári kazettás magnóval van szerelve. Erre létezik valami megoldás hogy CD-s rádió belemenjen?

2, projektoros lámpák valahogy utólag beszereltethetőek? Mennyiért?

3, Azt már tudom hogy a tempomat utólag beszerelhető, de mennyiért?

4, Mibe kerül a váltó és a kézifékkar szoknyájának cseréje?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most szemezgetek egy 2004/03-as Németországból behozott 1,3 CDTI motoros corsával, és valószínű meg fogom venni, de lenne pár kérdésem a tapasztalataitokról.

A kocsi óra szerint 90.000-et mutat, amit nem tartok reálisnak, ismerve a Német felhasználói szokásokat, ill. a Magyar kereskedőket :huh:

Lényeg hogy ha megveszem úgy gondoltam hogy rögtön irány a szervíz, mivel úgyis óra szerint esedékes lenne, ill. biztos ami biztos.

Ilyenkor a szokásos dolgok cseréjén túl mit érdemes megnézetnem, cseréltetnem, computer szoftverfrissítés? Milyen olajat érdemes rakatni bele, ill. az opel szervizeknél működik az, hogy én viszem az olajat, ők meg belerakják?

Mit érdemes nekem megcsinálnom ezen kívül hogy a kocsi még sokáig jól menjen? Tippek, tanácsok?

Ami problémám van a felszereltséggel, állapottal az 4. pontban fogalmazható meg.

1, gyári kazettás magnóval van szerelve. Erre létezik valami megoldás hogy CD-s rádió belemenjen?

2, projektoros lámpák valahogy utólag beszereltethetőek? Mennyiért?

3, Azt már tudom hogy a tempomat utólag beszerelhető, de mennyiért?

4, Mibe kerül a váltó és a kézifékkar szoknyájának cseréje?

Vezérléscsere feltétlenül ajánlott lenne, nem utcáról kellne bemenned kellene bemenned egy márkaszervízbe.

Feltétlenül 1.3as érdekel csak ? 1.7es Gsi felszereltségű nem lehet érdekes ?

http://www.hasznaltauto.hu/3141698_opel_corsa_2003

Link to comment
Megosztás:

Vezérléscsere feltétlenül ajánlott lenne, nem utcáról kellne bemenned kellene bemenned egy márkaszervízbe.

Feltétlenül 1.3as érdekel csak ? 1.7es Gsi felszereltségű nem lehet érdekes ?

http://www.hasznaltauto.hu/3141698_opel_corsa_2003

Bocs, ezt nem értem, miért kéne a vezérlést cserélni? Azt olvastam hogy az 1,0-s benzineseknél volt gond a vezérműlánccal, de az 1,3 dízelnél ilyen problémáról még nem hallottam (ez nem azt jelenti hogy nem volt, még nem értem végig a fórum átolvasásán)

Köszi, de a Gsi nem érdekel, igazából a motor nem is számított a választásnál, csak az, hogy közel legyen, és viszonylag gyorsan, de az 1,3 CDTI motor időközben meg is tetszett.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, ezt nem értem, miért kéne a vezérlést cserélni? Azt olvastam hogy az 1,0-s benzineseknél volt gond a vezérműlánccal, de az 1,3 dízelnél ilyen problémáról még nem hallottam (ez nem azt jelenti hogy nem volt, még nem értem végig a fórum átolvasásán)

Köszi, de a Gsi nem érdekel, igazából a motor nem is számított a választásnál, csak az, hogy közel legyen, és viszonylag gyorsan, de az 1,3 CDTI motor időközben meg is tetszett.

Ez te írtad mende : "A kocsi óra szerint 90.000-et mutat, amit nem tartok reálisnak, ismerve a Német felhasználói szokásokat, ill. a Magyar kereskedőket" ? :huh:

Számomra ez lenne az első, ha nem megbízható ismerősőtől vennek autót, de nekem mindegy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez te írtad mende : "A kocsi óra szerint 90.000-et mutat, amit nem tartok reálisnak, ismerve a Német felhasználói szokásokat, ill. a Magyar kereskedőket" ? :huh:

Számomra ez lenne az első, ha nem megbízható ismerősőtől vennek autót, de nekem mindegy :lol:

Ok, de ezért láncos a motor, nem vezérműszíjas, hogy bírja sokáig, vagy nem? BMW-nél 300e km alatt ilyen szóba sem kerülhet normál esetben, de jópár német fórumot átböngészve 150-180e-t futott 1,3 CDTi-knél sem számoltak be ilyen problémáról.

Egyébként az én megérzésem, szervízkönyv, éves futás, stb. szerint olyan 120e km lehet az autóban.

A vezérlés csere miatt szerintem majd a szervízben érdeklődök, hogy szerintük kell-e (hangja, egyéb jelek alapján), aztán majd eldől, vagy igen, vagy nem, de ha kellene akkor csalódnék a láncos motorokban.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

megvettem életem első autoját egy 2003-as corsát 1.0 ecotec motorral, 62000 km van benne, nagyon tetszik a kocsi, jol is megy ahoz képest hogy 1000es motor van benne

de... egy gondom van vele, (illetve nem tudom hogy feltétlenül gond-e) melegen alapjáraton elég furcsának találom a hangját, olyan hasonlit a dízelre, a vezérműszíjnál hallom ezt a furcsa csattogo hangot, viszont ha felpörgetem vagy menet közben eltünik a hang, normális minden, mondták a szalonban hogy először mindenki furcsának találja a hangját mert hogy 3 hengeres stb...

szoval csak annyit szertnék kérdezni hogy mitöl lehet ez? minden 3 hengeres corsa ilyen? sajnos másképp nem nagyon tudom leirni, nem is értek hozzá annyira

ha valaki tudna válaszolni azt megköszönném :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hogy létezik egy 2003 -as autóra még ilyen garancia...???

2 hetet kaptam rá, azt mondták ha valami ez idő alatt felmerül visszavihetem, meg is csinálták

apropo rádio nem volt az autoban, egyik haverom külcsön adott egyet, csak akkor estem pofára mikor be akartam tenni, ugyanis a gyári rádiohoz valo a csatlakozo, meg az antenna kábel is...

nem tudjátok mennyiért lehet ilyen átalakítot szerezni vagy esetleg egy uj csatlakozot?

Link to comment
Megosztás:

Autókhoz kínálunk extrákat és kiegészítőket, beszerelve akár házhoz menve!

Kínálatunkban megtalálhatóak az alábbi áruk:

-riasztók

-kp. zár

-el. ablakemelő

-tempomat (bármilyen tipusba)

-tolatóradar

-tolatókamera

-ülésfűtés

-fényszorómosó

-tuning box és fogyasztás csökkentő

-autóhifi

-kipufogó

-karosszéria elemek

Szolgáltatásaink:

-szervíz

-beépítés

-motor és optikai tuning

Bővebb információ:

www.logicsound.atw.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha találkozott már valaki ezzel a hibával: "P0400 , kipufogógáz visszavezetés, hiba az alapbeállításban". C Corsa 1.7 DTI, 2002. évj. Konkrétan mi ez a hiba? Az EGR szelepet működtető vákuumnak "utat engedő" mágnesszelep hibájára utal? És ha igen, akkor mennyibe kerül egy ilyen mágnesszelep, (mert webáruházakban nem találom)?

Előre is kössz a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.