Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

tedd sebességbe....

a fékdob nem kopott, megégett???

Én nem nagyon használom a kéziféket, inkább sebességbe rakom. Viszont nemsokára oktatókocsi lesz, és ott muszáj használni, kell a gyakorlatokhoz, a forgalomban.

Gondoltam én is a fékdobra. Válla nincs, talán egy kis szabályzással fel lehetne frissíteni a felületet. Nem tudom segítene-e....... :(

Link to comment
Megosztás:

Én nem nagyon használom a kéziféket, inkább sebességbe rakom. Viszont nemsokára oktatókocsi lesz, és ott muszáj használni, kell a gyakorlatokhoz, a forgalomban.

Gondoltam én is a fékdobra. Válla nincs, talán egy kis szabályzással fel lehetne frissíteni a felületet. Nem tudom segítene-e....... :(

Segíthet. Viszont akkor ismételten új fékpofát kéne belerakni, és ha lehet, akkor célgéppel beillesztetni.

Link to comment
Megosztás:

Szinte új pofák voltak hátul, viszont a felülete üveges volt, szerintem megégett picit. Ezért is lettek kicserélve.

Ha csak épp a felülete van egy kicsit megkapatva, az is gondot okozhat?

Az okozhat gondot, ha a fékpofa nem fekszik fel teljes felületén a fékdobba. Azok a pontok, amelyikek hozzáérnek, azok meg fognak égni.

Link to comment
Megosztás:

Lehet,hogy nagyon rá van állítva és ezért fog picit és megég :roll:

Azt nem tudom mitől éghetett el, ez is okozhatta. Mikor nálam lett rajt állítva, már akkor is ilyenek voltak a pofák, csak gondoltuk egy próbát megér.

Mit gondoltok, érdemes a dobot egy kicsit "megpörgetni"?

Link to comment
Megosztás:

ezért szoktak a nagyok dobot és pofát együtt cserélni. igy nem hibázik az ember, és nem dolgozik kétszer, és olcsobb mint amennyibe neked most lesz....

:roll:

Én amúgy még nem hallottam, hogy valaki a pofákkal együtt új dobokat vett volna. Még az Opel szervizben is szabályoztatják ilyen esetben.

A szerelés egyébként nem kerül pénzembe. :(

Link to comment
Megosztás:

Én amúgy még nem hallottam, hogy valaki a pofákkal együtt új dobokat vett volna. Még az Opel szervizben is szabályoztatják ilyen esetben.

A szerelés egyébként nem kerül pénzembe. :(

opel szervizben nnem hiszem hog szabályoztatják. az opel nem támogatja a felszabályzást. csere. mi igy csináljuk. ugyanis rendeltetésszerü használatnál általában 150-180.000 km-t elmegy egy hátsó fék.

utána a dob is csere. azaz együtt a kettőt.

Link to comment
Megosztás:

amugy a hátsó fék önállitó. nem kell állitani, mert ha ráállitasz, akkor befog.

Tudom mire gondolsz, de valahogy mégsem kóser az az automata. Ahol jelenleg dolgozom, ott is van 4 G-s Astra, Corsa Combo, mindegyiknek a legvégén fog valamit a kézifékje, akkor viszont fog, mint az állat.

Link to comment
Megosztás:

opel szervizben nnem hiszem hog szabályoztatják. az opel nem támogatja a felszabályzást. csere. mi igy csináljuk. ugyanis rendeltetésszerü használatnál általában 150-180.000 km-t elmegy egy hátsó fék.

utána a dob is csere. azaz együtt a kettőt.

Én már hallottam, hogy szabályoztak, de ezzel nem a szervizeket akartam sározni, lehet fusi munka volt, vagy valami ismerős autója, nem tudom pontosan. :(

Link to comment
Megosztás:

Tudom mire gondolsz, de valahogy mégsem kóser az az automata.

Én mikor szerkesztettem a hátsó fékem, az egyik oldalra sajnos új autómatát kellett vennem, mert a régi olymértékben be volt penészedve, hogy megmozdítani nem tudtam.Valamint egy rögzítő "alátét" is hibádzott róla, valszeg szakember rakta össze korábban.A másik oldalra pedig egy erőteljes csavarlazítós áztatás, és utána zsírzás megtette a hatását, mert azóta is pöpecül műxik a hátulja. :roll:

Link to comment
Megosztás:

na hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba:

Köszi az infót! :(

Talán megoldódik a gondom. Elvittem ma a dobokat és a "régi" pofákat egy szakihoz. Kicsit megkapatja a dobokat, az 1mm szerintem bőven belefér. A pofákat felbetétezi, ha jól emlékszem 5.5mm-es betétekkel, s azokat szabályozza majd a dobhoz. Pár dolgot már csinált nekem, mindíg profin dolgozott, remélem ez most sem lesz másképp.

Link to comment
Megosztás:

Én mikor szerkesztettem a hátsó fékem, az egyik oldalra sajnos új autómatát kellett vennem, mert a régi olymértékben be volt penészedve, hogy megmozdítani nem tudtam.Valamint egy rögzítő "alátét" is hibádzott róla, valszeg szakember rakta össze korábban.A másik oldalra pedig egy erőteljes csavarlazítós áztatás, és utána zsírzás megtette a hatását, mert azóta is pöpecül műxik a hátulja. :roll:

Nálam ezek rendben vannak, legalábbis nincsenek berohadva. :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.