Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Jól elküldtek a csereigényemmel együtt, mondván, mivel a korábbi 1 év garanciával ellentétben az autómra(2003-as modellév) már 2 év teljes körű garanciát kaptam, ebben már nem tudják kicserélni.

Az 1 év garanciásokban természetesen (méltányosságból) kicserélik, a 2 év garanciával szerintük lemondtam minden további jogomról.

Így fogtam a 26.000 Ft-os árajánlatom és eljöttem.

Ha jól tudom, minden autóra 3 év szavatosság is van! Ez azt jelenti, ha a dologról be tudod bizonyítani, hogy már az átvételnél is hibás volt, ki kell cserélniük!!!

(Garanciánál nem kell bizonygatnod, ott nekik kell, ha azt mondják Te tetted tönkre!)

Már pedig ha másnak kicserélték, mert hibás, akkor a Tiédet sem kell külön szakértőhöz vinni.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, minden autóra 3 év szavatosság is van!
ezt nagyon rosszul tudod. 2 év gari van és slussz.

Ez azt jelenti, ha a dologról be tudod bizonyítani, hogy már az átvételnél is hibás volt, ki kell cserélniük!!!

itt akkor van baj, hogy egy 2,5 éves autónál hogy bizonyitod be, hogy az átvételnél is rossz volt?

ha rossz volt, akkor mért nem jelentkezett a hiba 2,5 évig?

(Garanciánál nem kell bizonygatnod, ott nekik kell, ha azt mondják Te tetted tönkre!)

ebben is tévedsz. egy 2,5 éves autónál beszélhetünk asszem elhasználódásról is. az meg mért lenne garanciális? főképp hogy 2 év garancia van.....

Link to comment
Megosztás:

Igen, de szerintem te kevered a szavatosság és a jótállás fogalmait.

A jótállás azt jelenti, hogy a kereskedő, gyártó garantálja, hogy bizonyos időtartamon belül a termék kifogástalanul fog működni.

Szavatossággal pedig az eladó azért vállal felelősséget, hogy az eladáskor hibátlan terméket adott át a vevőnek, tehát nincs olyan rejtett hibája, amely csak később fog kiderülni.

Vagy nem? :dontknow:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni! Most tervezem Corsa vásárlását. Szükséges-e az 1.4-es motor a klímához, vagy az 1.2-es is bírja?

Köszi

Szia!!

Bírni fogja de ha előzni akarsz akkor nem csak visszaváltanod kell hanem a klímát is kikell kapcsolni.

Sztem 1,4 :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha gyártanak ilyet, akkor nem lehet rossz. De semmiképp sem olyanoknak van az 1.2 + klíma kitalálva, akikben felmerül ez a kérdés. :wink: Mert ha már felmerül, akkor te nem vagy a dinamikus vezetés ellensége. :roll: Szóval szerintem is szorítsd ki valahogy azt a plusz párszázezret.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis tanácsot kérni.

2 hónapja vettem egy 1.7 DTI Corsa-t. 2 éves a kiciske, nagyon pöpec állapotban van, viszont a kézifékkel nem tudok megbékélni. Állítottunk is már rajt, új fékpofák kerültek bele, de valahogy most sem az igazi.

Hogyan tudnék rá tuti kis kéziféket varázsolni?

Előre is köszi!

Lauda

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis tanácsot kérni.

2 hónapja vettem egy 1.7 DTI Corsa-t. 2 éves a kiciske, nagyon pöpec állapotban van, viszont a kézifékkel nem tudok megbékélni. Állítottunk is már rajt, új fékpofák kerültek bele, de valahogy most sem az igazi.  

Hogyan tudnék rá tuti kis kéziféket varázsolni?

Előre is köszi!

Lauda

Esetleg egy szerelőhöz elvinnéd :roll:

Egyébként mi a baj vele?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg egy szerelőhöz elvinnéd :roll:

Egyébként mi a baj vele?

Szerelő állított rajt, és ő cserélte a pofákat is, én csak "segédkeztem". :( Szerinte jó ez így, :?: persze nem ő használja. Majd kiszakad az ember keze, úgy be kell tépni, hogy valóban rögzítse a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.