Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa C - Általános -


tourist

Recommended Posts

Naggyon helyes kis gép! Körül néztem még azon az oldalon amit adtál nem rossz, vannak ott szerzemények nem is kevés :thumbright:

Köszönöm szépen! :wink:

De mostmár kanyarodjunk vissza a témához plíz :roll:

[highlight=red:6f41bac4a1]CORSA C [/highlight:6f41bac4a1]

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Egy kis segitseget kernek.

A C Corsaban (2003-as evjarat, 1.0-es viva) van a fekbetetben mechanikus kutyu, ami a kopast jelzi? Csak mert ket harom napja, ha lehuzom az ablakot, es lekapcsolom a radiot, akkor enyhe sivitolo hangot hallok fekezeskor illetve balrakanyarodaskor?!

Koszi az infot.

HA cserelnem kell (25e km van benne), akkor az megint mi penzbe kerulnekem?

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segitseget kernek.

A C Corsaban (2003-as evjarat, 1.0-es viva) van a fekbetetben mechanikus kutyu, ami a kopast jelzi? Csak mert ket harom napja, ha lehuzom az ablakot, es lekapcsolom a radiot, akkor enyhe sivitolo hangot hallok fekezeskor illetve balrakanyarodaskor?!

Koszi az infot.

HA cserelnem kell (25e km van benne), akkor az megint mi penzbe kerulnekem?

Hali! Van kopás jelző! De az 25e-nél gyanus lenne. Érdemes leszedni a kereket elől, és szemmel megnézni. Üdv
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogyan lehet leszedni az ablaktekerőt?

Egy Omega-gyűrűnek nevezett készség van az ablakemelő kar és a kárpit között, ha egy kellően vékony csavarhúzóval betámasztasz az Omega szára felől és elkezded ütni a másik irányba (nem kell durván, csak hogy lejöjjön az Omega-gyűrű az ablakemelő tengelyéről. Vigyázz hogy el ne ugorjon), akkor simán le tudod húzni a kart a tengelyről.

Link to comment
Megosztás:

biztos a szalonnal van a baj. ugyannis a váltórudazat cserét az opel 3 évig dijmentesen cseréli, mert gyártási hibásak a rudazatok.

Sziasztok!

Gondolom, a legtöbben akkor csatlakoznak egy fórumhoz, ha gondjuk van. (Én is...)

Novemberben lesz 3 éves a Corsám (1.2 Comfort, 46000 km) és most jött elő a váltóproblémája (1-2 seb. nehezen kapcsolható).

Néhény fórumot végogolvasva ez nem egyedi.

Itt olvastam először, hogy 3 éves koráig díjmentesen javítják(Tehét ez elismert típushiba?).

Ha kötözködnek, mire hivatkozhatok.

Olvastam, hogy a törvény szerint a tartós fogyasztási cikkekre 3 év a szavatosság.

Talán erre?

Szeretnék felkészülve bemenni a szervízbe (és esetleg nem átvágva kijönni). A célszervíz a kecskeméti Opel Tormási.

Eddig korrektek voltak, bár csak kötelező szervízen voltam.

Ha mégsem jön össze, kb. mennyibe kerül a műtét?

Adjatok tanácsot, ha tudtok!

Köszönöm!

hezo

Link to comment
Megosztás:

Tárgy: Sebességváltó rudazat - Sérült csapágycsészék a terelő emelő szerelvényen

Modellek: Motorok: Opció:

Corsa-C 2001...,Corsa-C Combo 2001... All,All F13,F17

Reklamáció: Szennyeződés és rezgések miatt idő előtti kopás léphet fel a terelő emelő csapágycsészéin. Ezt a sebességváltó rudazat jelentős játékán és a szivacsos kapcsoláson lehet észrevenni. Egyedi esetekben nem lehet sebességfokozatot kapcsolni.

Ok: A rezgések és a szennyeződés a sebességváltó rudazat tönkremeneteléhez vezetnek.

Gyártási megoldás: A módosított sebességváltó rudazatot 2003 óta alkalmazzák a dízelmotoros és 2004 óta az Ottó-motorral rendelkező járművek gyártásánál.

Hibaelhárítás:

Vevőreklamáció esetén a sebességváltó rudazatot ki kell cserélni.

Garanciális igényeket 3 évnél nem idősebb és kevesebb mint 100.000 km-t

futott gépjárművek esetében lehet benyújtani.

A garanciateljesítés határideje a garanciális vállalások irányelvei

szerint történik.

kimásoltam a TIS ből....

Link to comment
Megosztás:

"A garanciateljesítés határideje a garanciális vállalások irányelvei

szerint történik."

Ez jól hangzik, de ez alatt mit értsek.

Garanciális igényeket 3 évnél nem idősebb és kevesebb mint 100.000 km-t

futott gépjárművek esetében lehet benyújtani.

A garanciateljesítés határideje a garanciális vállalások irányelvei

szerint történik.

Szerintem inkább így kell ezt értelmezni.

Link to comment
Megosztás:

Tormási??Amúgy az egyik kolléga is most vitte vissza az 1.0-ás masináját, hasonló problemmel!Megcsinálták gariba!

Erről a sebváltó rudazatról már régebben is volt itt szó,én is érdeklődtem utána mert októberben viszem 2 évesre a gépet(Debrecenbe) .Bár ez a hiba nálam még csak1-2 szer jelentkezett,szólok,hogy cseréljék ki.2003-as a Corsám és benzines tehát akkor még a régi kiadás.

Link to comment
Megosztás:

Jól elküldtek a csereigényemmel együtt, mondván, mivel a korábbi 1 év garanciával ellentétben az autómra(2003-as modellév) már 2 év teljes körű garanciát kaptam, ebben már nem tudják kicserélni.

Az 1 év garanciásokban természetesen (méltányosságból) kicserélik, a 2 év garanciával szerintük lemondtam minden további jogomról.

Így fogtam a 26.000 Ft-os árajánlatom és eljöttem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.