Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

csinálj már egy képet a motorodról please....

Van róla, ill. a klímahűtőről, de nem tudom feltenni. A Képhost-on rajta van, de nem tudom a fórumra áttenni.

Link to comment
Megosztás:

Ha az eredetvizsgán átment, akkor vizsgán sem lehet gond.

Átment. Csak mint kuriózum. Addig témázunk rajta,hogy mindjárt keresek egy x16szer bontottat. Amúgy meg az F Astrák döntő hányada 1.4 60 paci, mégsem hallottam még senkit a kardjába dőlni. :D Azokba még akarattal sem lehetne gyengébbet tenni.

Link to comment
Megosztás:

Átment. Csak mint kuriózum. Addig témázunk rajta,hogy mindjárt keresek egy x16szer bontottat. Amúgy meg az F Astrák döntő hányada 1.4 60 paci, mégsem hallottam még senkit a kardjába dőlni. :D Azokba még akarattal sem lehetne gyengébbet tenni.

Bocsi, ha fájón érint a téma.

Egyébként egy olyan f astrával bejártuk Európát széltébe hosszába.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, ha fájón érint a téma.

Egyébként egy olyan f astrával bejártuk Európát széltébe hosszába.

Nem fáj. Amúgy meg minden része jól működik, ezt úgy veszem mint egy kis szépséghiba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.6 os Astrám. X16XEL kódú motor van benne. Azt figyeltem meg, hogy hidegen (amikor sokat állt) a motor eléggé egyenetlenül jár. A fordulat olyan 1500-2000 között mozog és eléggé ugrál. Ha bemelegedik nincs ilyen gond. Engem zavar ez a dolog.

Szerintetek mi lehet az oka ennek?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1.6 os Astrám. X16XEL kódú motor van benne. Azt figyeltem meg, hogy hidegen (amikor sokat állt) a motor eléggé egyenetlenül jár. A fordulat olyan 1500-2000 között mozog és eléggé ugrál. Ha bemelegedik nincs ilyen gond. Engem zavar ez a dolog.

Szerintetek mi lehet az oka ennek?

Köszi!

A szokásos :alapjárati motor,folytószelep tisztítás esetleg még AGR és vákumcsövek !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Az autómat megnéztük computerrel 105hibakódot dobta ki.Konkrétan tudja valaki hol keressem a hibát? :D

Vagy esetleg mit kell cserélni?Légtömegmérőt vagy valamelyik szenzor lenne a baj?

P0105=Magasságjeladó/szivócsőnyomás-jeladó funkció-rendellenesség.Ez mit jelent?

köszönet ha valaki tud nekem segíteni. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítséget kérnék hogy találkoztatok már olyan problémávalhttp://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/huh.gif (astra g 1.6 1.6v 2000évj. )hogy az ablaktörlő motor lassan jár, megvan a 3 fokozat de nagyon lusta!!ez azt jelenti hogy nemsoká tönkremegy..vagy valami elekromos hiba lehet?köszönöm előre is a válaszokat, megjegyzéseket!

további szép napot!

http://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/biggrin.gif

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék hogy találkoztatok már olyan problémávalhttp://www.opelforum.hu/style_emoticons/default/huh.gif (astra g 1.6 1.6v 2000évj. )hogy az ablaktörlő motor lassan jár, megvan a 3 fokozat de nagyon lusta!!ez azt jelenti hogy nemsoká tönkremegy..vagy valami elekromos hiba lehet?köszönöm előre is a válaszokat, megjegyzéseket!

Opelnél még nem.

Viszont a céges OFF Fiatom ON csinált már ilyet, ott az volt az ok amire te is gondoltál, azaz megadta magát az ablaktörlőmotor. Pontosabban ez csak közvetett ok volt, igazából azért forgott lassan mert szorult, a tengelyéhez befolyt a víz és a rozsda meg tette a dolgát... mondjuk az nekem nem egészen tiszta hogy az ablaktörlőszerkezetet és környékét miért nem csinálják vízmentesre hiszen kizárólag nedves környezetben dolgozik... azért az elég csúnya hogy bele tud folyni a víz... mert ha egy műszerfal tönkremegy attól hogy belemegy a víz azt még megértem mert annak ez nem természetes közege, de egy ablaktörlőmotor?

Link to comment
Megosztás:

Opelnél még nem.

Viszont a céges OFF Fiatom ON csinált már ilyet, ott az volt az ok amire te is gondoltál, azaz megadta magát az ablaktörlőmotor. Pontosabban ez csak közvetett ok volt, igazából azért forgott lassan mert szorult, a tengelyéhez befolyt a víz és a rozsda meg tette a dolgát... mondjuk az nekem nem egészen tiszta hogy az ablaktörlőszerkezetet és környékét miért nem csinálják vízmentesre hiszen kizárólag nedves környezetben dolgozik... azért az elég csúnya hogy bele tud folyni a víz... mert ha egy műszerfal tönkremegy attól hogy belemegy a víz azt még megértem mert annak ez nem természetes közege, de egy ablaktörlőmotor?

Tesóm Corsáján a hátsó ablaktörlő télen sosem működött...., belefolyt a víz és befagyott mindig. Törve volt az autó hátulja, és a lapát tövénél lévő gumi szigetelés is tönkre volt, és a lapát végén lévő műanyag is hiányzott. Ezek pótlásával és cseréjével megoldódott a probléma.

Meglepően jól bírta a vizet is, a befagyást is, és az erőltetést is. Szóval bírnia kell szerintem a vizet....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.