Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Pedig a kevesebbet forgó kormány sokkal jobb autózhatóságot eredményez.

Egy gyártó színvonalát az is mutatja, hogy a sportosnak nevezett termékei mennyiben is különböznek a hagyományos utcai társaitól. (Hondánál tudok csak példával szolgálni. A civic 1,6VTi-hez képest az integra sportosabb, ennek megfelelően más a futómű, kormánymű, váltó, motor, stb. Nem sokkal, csak pont annyival, hogy élvezetesebb legyen tőle!)

Tehát ha egy gyártó pénzt, időt, energiát és legfőképpen mérnöki munkaórát szán egy (szerintetek felesleges) kormány áttétel módosításnak, akkor szerintem az nem feleslegesen történik.

Egy autó autózhatósága függ a futóműtől, kormányzástól, motortól, fékektől.

Ha felesleges a változtatás, akkor miért cserélnek annyian 256-os első fékre, miért cserélik ki a főfékhengert 22-esre, miért nem használ mindenki lemezfelnit, miért van a c20 ne és c20xe motor, lehetne mindenből csak egy.

Ui: Azért egy igencsak sportos hot hatch a másik kocsim(aláírásomban), és családi autó ide vagy oda az opelnél is keresem az a kis pluszt amitől GSI a GSI, és nem feltétlenül csak a motort nézem.

Itt már nagyon belementél. Pont egy olyat hasonlítasz egy olyanhoz ami mindig is ég sé föld volt. A japánok javára természetesen. De ezt ne firtassuk igazad van amit mondtál ez tény.

De az oepl negyed anyni pénzt nem forgatott a gsi-be mint a te általad hozott 2példa autóba a japánok.

A féket meg a munkahengert azért cserélik hogy emg tudj állni 150lóval mivel a c20xe-be annyi van. és a ne be pedig 115 tehát ezért a fék.

A gsi egy sport változat aminek a kinézete és a motorja volt nagyobb jobb. A futómű nem sokkal marad el az utcaitól se magasságba se konfortba se sehol. -2cm a gis-nek nem sokkal keményebb gátló. 20-22es stabilizátor elől és egy plusz stabilizátor hátul. kb ennyi a futómű. A motor volt a nagy ugrás ahhoz meg kell a fék. Szerintem korántsem annyira kiélezett. És nem hinném hogy komoly összegeket fordítottak minden porcikájába az autónak hogy a kormány művet is meg faragják. Én értem mit mondasz és tisztába vagyok vele mi a követelménye a sport autózásnak, de szerintem ez a gsi korántsem annyira kiforrott, hogy ennyire kiélezett a kormány műve is.... kizártnak tartom.... A felhozott példád pedig szerintem nem hejt álló. :lol: Hiszen tudjuk milyen autókat építettek a japánok anno és most is szóval semikor nem sorolható a gsi mellé egyik sem sehogy sem. És pedig nem vagyok Japán fan de ez így van. Én azt mondom szerezz egy gsi kormány művet tedd be nézd meg és ha úgy van ahogy gondolod oszd meg velünk légyszives. ;)

JKa és a gsi azért gsi mert olyan a kinézete amilyen, ebben volt a nagy motor fedélzeti komputer, 256os fék ezért gsi. :) A neve is csak a teljesítményre utal Grand Sport Injection. Úgy tudom. Tehát ezt a pluszt nem fogod megtalálni. Ja és azért használnak az emberek alufelnit mert jobban néz ki mint a lemez.

Aki pedig féket cserél valószínüleg foglalkozik az autójával és szeretne jól megállni hiszen köztüdott a 236os gyári fék szart sem ér.

Én nekem 16os lemez felnim van a 236-al nem tudom satuzni. Én ezért fogok 256ra cserélni a nagyobb jobb fék erő végett.

Tudok a kérdéseidre válaszolni nyugodtan fel teheted őket. :) de ne ebbe a rovatba mert ez már igen csak OFF. De nekeresd a gsi-be a rövidebb kormányzást mert NINCS. :P Nem ezért gsi a gsi mert 1el kevesebbet forog a kormánya. PONT.

Néhány idézet a gsi mivoltjáról. Ha már általad kihegyezett sport kocsiról ebszélünk. :lol: De tudod google a barátod.

Ez a futómű végtelenül egyszerű, buta konstrukció. Ez egyrészt kellemetlen, mivel a csillapítása pocsék.

A kasztni sajnos nem túl merev,

Az autó össze-vissza billegett, bizonytalan volt, --Feltételezem hogy a kormány túl finom volt a kezének. :lol:--

Elérkeztünk az autó leggyengébb pontjához, a fékhez.

Egyetlen egy apróság: bármilyen betéttel vagy tárcsával próbálkoztam, hiába. A fék egyszerűen nem harap

Az utastér és a műszerfal - mint az autó maga - elég parasztosra sikeredett, az ülések sportosak, de oldaltartásuk távolról sem tökéletes, a mostanra valószínűleg fényesre kopott bőrkormány pedig egy számmal nagyobb a kelleténél

Szerintem nincs miről beszélnünk tovább. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Itt már nagyon belementél. Pont egy olyat hasonlítasz egy olyanhoz ami mindig is ég sé föld volt. A japánok javára természetesen. De ezt ne firtassuk igazad van amit mondtál ez tény.

De az oepl negyed anyni pénzt nem forgatott a gsi-be mint a te általad hozott 2példa autóba a japánok.

A féket meg a munkahengert azért cserélik hogy emg tudj állni 150lóval mivel a c20xe-be annyi van. és a ne be pedig 115 tehát ezért a fék.

A gsi egy sport változat aminek a kinézete és a motorja volt nagyobb jobb. A futómű nem sokkal marad el az utcaitól se magasságba se konfortba se sehol. -2cm a gis-nek nem sokkal keményebb gátló. 20-22es stabilizátor elől és egy plusz stabilizátor hátul. kb ennyi a futómű. A motor volt a nagy ugrás ahhoz meg kell a fék. Szerintem korántsem annyira kiélezett. És nem hinném hogy komoly összegeket fordítottak minden porcikájába az autónak hogy a kormány művet is meg faragják. Én értem mit mondasz és tisztába vagyok vele mi a követelménye a sport autózásnak, de szerintem ez a gsi korántsem annyira kiforrott, hogy ennyire kiélezett a kormány műve is.... kizártnak tartom.... A felhozott példád pedig szerintem nem hejt álló. ;) Hiszen tudjuk milyen autókat építettek a japánok anno és most is szóval semikor nem sorolható a gsi mellé egyik sem sehogy sem. És pedig nem vagyok Japán fan de ez így van. Én azt mondom szerezz egy gsi kormány művet tedd be nézd meg és ha úgy van ahogy gondolod oszd meg velünk légyszives. :)

JKa és a gsi azért gsi mert olyan a kinézete amilyen, ebben volt a nagy motor fedélzeti komputer, 256os fék ezért gsi. :) A neve is csak a teljesítményre utal Grand Sport Injection. Úgy tudom. Tehát ezt a pluszt nem fogod megtalálni. Ja és azért használnak az emberek alufelnit mert jobban néz ki mint a lemez.

Aki pedig féket cserél valószínüleg foglalkozik az autójával és szeretne jól megállni hiszen köztüdott a 236os gyári fék szart sem ér.

Én nekem 16os lemez felnim van a 236-al nem tudom satuzni. Én ezért fogok 256ra cserélni a nagyobb jobb fék erő végett.

Tudok a kérdéseidre válaszolni nyugodtan fel teheted őket. :P de ne ebbe a rovatba mert ez már igen csak OFF. De nekeresd a gsi-be a rövidebb kormányzást mert NINCS. :lol: Nem ezért gsi a gsi mert 1el kevesebbet forog a kormánya. PONT.

Érdekes ezeket olvasni egy opel tulajtól! :lol:

Azért a GSI-nél is van néhány apróság ami megkülönböztette a sima szériáktól. Éppen te írtad a kanyarstabilizátort. A futóműben a rugó sem ugyan az, a motor nagyon nem, és hozzá a váltó (rakhattak volna bármit alá, mégsem tették)

Ezektől a kis dolgoktól lesz másabb (jobb, rosszabb) a szériához képest.

A japán tényleg teljesen más, de azért egy GSI sem 8 munkaóra alatt készült el a gyárban...

Rajta vagyok a kormánymű témán, csak még azt kellene megtudnom (Mondjuk GSI tulajoktól), hogy mennyit is fordul a kormányuk. Mert ugye az sem biztos, hogy az NE ugyan olyan mint az XE... Fura, hogy annyi mindent legóztatok már az évek során, de sorra beleütközök GSI témába egy csomó feltáratlan dologba. (A GSI részre meg nincs jogosultságom írni...)

Abbahagyom az Offolást, és kereslek mondjuk privátban!

Link to comment
Megosztás:

Érdekes ezeket olvasni egy opel tulajtól! :lol:

Azért a GSI-nél is van néhány apróság ami megkülönböztette a sima szériáktól. Éppen te írtad a kanyarstabilizátort. A futóműben a rugó sem ugyan az, a motor nagyon nem, és hozzá a váltó (rakhattak volna bármit alá, mégsem tették)

Ezektől a kis dolgoktól lesz másabb (jobb, rosszabb) a szériához képest.

A japán tényleg teljesen más, de azért egy GSI sem 8 munkaóra alatt készült el a gyárban...

Rajta vagyok a kormánymű témán, csak még azt kellene megtudnom (Mondjuk GSI tulajoktól), hogy mennyit is fordul a kormányuk. Mert ugye az sem biztos, hogy az NE ugyan olyan mint az XE... Fura, hogy annyi mindent legóztatok már az évek során, de sorra beleütközök GSI témába egy csomó feltáratlan dologba. (A GSI részre meg nincs jogosultságom írni...)

Abbahagyom az Offolást, és kereslek mondjuk privátban!

Opel tulaj és szeretem is a gsi-t és akarok is. De minek mondjak róla olyanokat ami nem valós. ;) Az ABS meg a fék az szinte mindegyik astrára kiróható. ABS szinte semelyikben nem működik. Pl baráti kőrbe van vektra astra egyiknek sem működik az ABS. A futóműve pedig mondom semmibe nem változik annyi, hogy max alacsonyabb 2cm-rel..... De szerintem ez csak a súlynak köszönhető.. Ne-Xe rugója más ezt tudom. :) Ezeket egyébként egy népitéletből másoltam.

A fék pedig lehet, hogy azt a 150lovat és nagyobb súlyt nehezebben fékezi. De az én 1.4embe 16os felnivel harapni fog. :) szóval.... Korántsem egy kiélezett verseny autósem. Független attól, hogy az xe és a váltója jól sikeredett. a gsi stabrudak az én 1.4embe szintén jól szuperállnak. :P Szóval alulméretezték. :lol: Ahhoz az erőhőz elég de korántsem olyan sportos. Mint ahogy te is azt gondolod. Jól meg megy jól néz ki de kell arra is költeni. :lol: Hogy még jobb legyen.

Opel tulaj ide vagy oda..... Hiába szeretm az adott típust minek istenítsem azt ami valóban nem jó rajta? :lol: Minek istenítsema 236os féket holott egy szar. Minek istenítsem a futóművet ha egy szar. :D Mondjuk nekem már nem gyári :lol: És a 256os fék a gsi-t kezeli de nyilván sokkal jobban fog dolgozni a kevesebb súlyú gyengébb teljesítményű autómba. mint a gsi-be......

Link to comment
Megosztás:

Opel tulaj és szeretem is a gsi-t és akarok is. De minek mondjak róla olyanokat ami nem valós. :) Az ABS meg a fék az szinte mindegyik astrára kiróható. ABS szinte semelyikben nem működik. Pl baráti kőrbe van vektra astra egyiknek sem működik az ABS. A futóműve pedig mondom semmibe nem változik annyi, hogy max alacsonyabb 2cm-rel..... De szerintem ez csak a súlynak köszönhető.. Ne-Xe rugója más ezt tudom. :) Ezeket egyébként egy népitéletből másoltam.

A fék pedig lehet, hogy azt a 150lovat és nagyobb súlyt nehezebben fékezi. De az én 1.4embe 16os felnivel harapni fog. :P szóval.... Korántsem egy kiélezett verseny autósem. Független attól, hogy az xe és a váltója jól sikeredett. a gsi stabrudak az én 1.4embe szintén jól szuperállnak. :lol: Szóval alulméretezték. :lol: Ahhoz az erőhőz elég de korántsem olyan sportos. Mint ahogy te is azt gondolod. Jól meg megy jól néz ki de kell arra is költeni. :lol: Hogy még jobb legyen.

Nah most akkor ácsi. Azért, mert az 1.4 nem fordul át az első kerekén a nagyfékkel, azért a GSI-n az alul van méretezve? Vagy mert a kisebbe belemegy, és jó a stabrúd, azért az eredeti helyén alul van méretezve? :lol: (népítéletet meg hagyjuk xD ) Persze, mindig lehet jobbat tenni bele, meg nagyobbat, meg mindig lehet építeni, de a 90'-es évek elejéről beszélünk. Persze, van aki most is 308-as tárcsával, meg Saab futóművel nyomul, egy őőő.. 1.6-osban ( :D ) de nem azért mert nem lehet élni a gyárival, csak simán beteg :lol: :lol:. Mondtam hogy csütörtökön meglesem egy GSI-ben, hogy mennyit forog, aztán megmondom jobb -e annyival hogy érdemes legyen hozzányúlni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nah most akkor ácsi. Azért, mert az 1.4 nem fordul át az első kerekén a nagyfékkel, azért a GSI-n az alul van méretezve? Vagy mert a kisebbe belemegy, és jó a stabrúd, azért az eredeti helyén alul van méretezve? :lol: (népítéletet meg hagyjuk xD ) Mondtam hogy csütörtökön meglesem egy GSI-ben, hogy mennyit forog, aztán megmondom jobb -e annyivel érdemes legyen hozzányúlni. ;)

Félre érteted. :) De azt írtam hogy az 1.4be bőven jobban harap a 256os fék mint a gsi-be. És stabrudról pedig azt írtam hogy 20-22es van a gsi-be. Ahhoz a teljesítményhez és hogy igazán sport verda legyen KEVÉS mié nincs benne 26os 28as. :) És a kisebb autómba az 1.4be a 16os után a 22es stabrúd igen is jobb. Hol itt a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Félre érteted. :lol: De azt írtam hogy az 1.4be bőven jobban harap a 256os fék mint a gsi-be. És stabrudról pedig azt írtam hogy 20-22es van a gsi-be. Ahhoz a teljesítményhez és hogy igazán sport verda legyen KEVÉS mié nincs benne 26os 28as. ;) És a kisebb autómba az 1.4be a 16os után a 22es stabrúd igen is jobb. Hol itt a probléma?

Pont most értünk el az eredeti kérdéshez. Tehát a GSI ugye a csúcs az F astrában (gyáriban)és annak a cuccait beletéve a kisebb motoros kaszniba érezhető javulások lesznek a kocsin. (stabrúd, fék, esetleg kormánymű, stb)

Link to comment
Megosztás:

Pont most értünk el az eredeti kérdéshez. Tehát a GSI ugye a csúcs az F astrában (gyáriban)és annak a cuccait beletéve a kisebb motoros kaszniba érezhető javulások lesznek a kocsin. (stabrúd, fék, esetleg kormánymű, stb)

A kormánymű kivételével. Érezhető.. De akkor sem földhöz vágós de érzed.. És hamar megszokod. :lol: De a kormánymű sztem ugyan az. ;)

Link to comment
Megosztás:

A kormánymű kivételével. Érezhető.. De akkor sem földhöz vágós de érzed.. És hamar megszokod. ;) De a kormánymű sztem ugyan az. :)

Nyeeeeeemszerintemeznimáána... harmadszor mondom el: csütörtökön megnézem van -e különbség, amíg nem próbáltad, miért mondasz véleményt? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nyeeeeeemszerintemeznimáána... harmadszor mondom el: csütörtökön megnézem van -e különbség, amíg nem próbáltad, miért mondasz véleményt? :lol:

Nem érdekel a kipróbálásod ;) UGYAN AZ Szerintem... Honnan tudod, hogy nem próbáltam? :) Csak nem figyeltem mert annyira jelentéktelen volt számomra. Meg nem azzal foglalkoztam mennyit lehet tekerni koptól koppig. :) Próbáld ki. De szerintem ugyan az.... :P

Link to comment
Megosztás:

Nem érdekel a kipróbálásod ;) UGYAN AZ Szerintem... Honnan tudod, hogy nem próbáltam? :) Csak nem figyeltem mert annyira jelentéktelen volt számomra. Meg nem azzal foglalkoztam mennyit lehet tekerni koptól koppig. :) Próbáld ki. De szerintem ugyan az.... :P

Nem érdekel a szerintemed :lol:

Szerintem meg az volt a kérdés hogy mennyit fordul, nem pedig az, hogy szerinted jelentéktelen-e. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem jelentéktelen mert nem létezik:D Nincs ilyen hogy 1el kevesebbet perdül. ;) Na...

Pedig de. Felidegelsz kimegyek a garázsba, van ott egy GSi kormánymű, igaz nincs beépítve, így kicsit nehéz ellenőrizni... különben is hideg van, én meg influenzás vagyok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pedig de. Felidegelsz kimegyek a garázsba, van ott egy GSi kormánymű, igaz nincs beépítve, így kicsit nehéz ellenőrizni... különben is hideg van, én meg influenzás vagyok :lol:

Hát akkor kérlek menj ki és vedd videóra... ;) kiváncsian várom de sztem nem forog kevesebbet. De megkérdeztem egy gsi-s ismerősömet és azt mondja ö szerinte se forog kevesebbet. :) pedig gsi-je van. :) és ő se nézegeti ezt a kifonomult teknikát. :P

Link to comment
Megosztás:

üdv!

A minap sikerült hozzájutnom egy légzsákos kormányhoz, jó állapotban (már régóta szerettem volna, mert sokkal jobban tetszik a formája) :lol:

kaptam hozzá légzsák indítót is, de nem számít, mert nem a légzsák miatt keleltt, gondolom azzal sokat kéne szívni hogy működjön.

na de arra nem találtam egyértelmű választ, hogy rámenne-e ez a kormány most a régi, nem légzsákos kormányom helyére?

szétkaptam mindkét kormányt, és nagyjából hasonlónak tűnt, de még nem volt lehetőségem leszedni a régit, és pontosan rámérni..

ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném, ahogy láttam, az állítáható kormányoszloppal szívás van, de ezt nem tudom, hogy működik-e egy az egyben, vagy valamit még vegyek a sráctól, aki árulta?

Link to comment
Megosztás:

üdv!

A minap sikerült hozzájutnom egy légzsákos kormányhoz, jó állapotban (már régóta szerettem volna, mert sokkal jobban tetszik a formája) :lol:

kaptam hozzá légzsák indítót is, de nem számít, mert nem a légzsák miatt keleltt, gondolom azzal sokat kéne szívni hogy működjön.

na de arra nem találtam egyértelmű választ, hogy rámenne-e ez a kormány most a régi, nem légzsákos kormányom helyére?

szétkaptam mindkét kormányt, és nagyjából hasonlónak tűnt, de még nem volt lehetőségem leszedni a régit, és pontosan rámérni..

ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném, ahogy láttam, az állítáható kormányoszloppal szívás van, de ezt nem tudom, hogy működik-e egy az egyben, vagy valamit még vegyek a sráctól, aki árulta?

Semmit nem kell venni, passzolni fog rá egy az egyben. ;)

Link to comment
Megosztás:

üdv!

A minap sikerült hozzájutnom egy légzsákos kormányhoz, jó állapotban (már régóta szerettem volna, mert sokkal jobban tetszik a formája) :lol:

kaptam hozzá légzsák indítót is, de nem számít, mert nem a légzsák miatt keleltt, gondolom azzal sokat kéne szívni hogy működjön.

na de arra nem találtam egyértelmű választ, hogy rámenne-e ez a kormány most a régi, nem légzsákos kormányom helyére?

szétkaptam mindkét kormányt, és nagyjából hasonlónak tűnt, de még nem volt lehetőségem leszedni a régit, és pontosan rámérni..

ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném, ahogy láttam, az állítáható kormányoszloppal szívás van, de ezt nem tudom, hogy működik-e egy az egyben, vagy valamit még vegyek a sráctól, aki árulta?

Én raktam az autóba légzsákot ahhoz kellett kormány oszlopot is cserélnem, hogy a légzsákos kormány fel menjen. Mert elvileg a sima rúdra nem fog felmenni a lufis kormány. Másrészt ha fel is megy nem lesz dudád. Hiszen a duda az a sima kormány hátulján lévő rézkarikán érintkezik még a légzsákos az átvezetőn keresztül kapja a érintkezést. Tehát az átvezetőt és a kormányt nem fogod tudni fel rakni a sima kormányra. És még ha átvezetővel is raktad fel akkor még midnig nem biztos, hogy lesz dudád mert a sima vezetékelés nem mindig elkég a dudának valamikor relézni kell nekem pl kellett.

De Nem akarok személyeskedni, meg hülyeségeket beszélni. Én kicseréltem A-Z ig az autót lehet hogy rosszul tudom. Majd aki ért hozzá meg mondja

Link to comment
Megosztás:

Én raktam az autóba légzsákot ahhoz kellett kormány oszlopot is cserélnem, hogy a légzsákos kormány fel menjen. Mert elvileg a sima rúdra nem fog felmenni a lufis kormány. Másrészt ha fel is megy nem lesz dudád.

huff, hát ez elég elkeserítően hangzik.. a duda relézése a legkevesebb.. elsőként fizikailag kéne, hogy rámenjen, aztán a dudával lehet kezdeni utána bármit, egyébként sem a gyári van benne..

Link to comment
Megosztás:

Semmit nem kell venni, passzolni fog rá egy az egyben. ;)

annak bizony örülnék! :lol:

amúgy, ha sikerülne rárakni, műszakin nem néznének csúnyán, hogy nincs benne gyárilag légzsák? Függetlenül attól, hogy gyakorlatilag ezek után se lenne, csak a kormányra lenne ráírva, hogy airbag?

Link to comment
Megosztás:

Lehet tévedek, én másképp emléxem, de lehet yankee-nek lesz igaza. :lol:

Rövidebb a légzsáktalan kormány rud azon része amire ráhúzod a kormányt. Azt hiszem átvezető nélkül is.... de átvezetővel meg még reménytelen a dolog teljesen. A duda végett pedig kénytelen az ember felrakni az átvezetőt..

Link to comment
Megosztás:

Rövidebb a légzsáktalan kormány rud azon része amire ráhúzod a kormányt. Azt hiszem átvezető nélkül is.... de átvezetővel meg még reménytelen a dolog teljesen. A duda végett pedig kénytelen az ember felrakni az átvezetőt..

Akkor ennyi. ;)

Én emlékeztem rosszul.

Amúgy sosem értettem miért szép az a nagy bufla lufis kormány... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor ennyi. ;)

Én emlékeztem rosszul.

Amúgy sosem értettem miért szép az a nagy bufla lufis kormány... :lol:

Nekem sem az esetem.

Nekem csak a multikormány végett kellett a légzsák opció. :) És átmenetileg a rusnya gyári kormány. :) Volt is már fent meg elsz is majd b veki vagy b omi multikormánya. Szerintem ez a legszebb ha lehet így nevezni. :P

Link to comment
Megosztás:

Amúgy sosem értettem miért szép az a nagy bufla lufis kormány... :lol:

Nekem kifejezetten tetszik, ezért is vettem, de most nem ez a lényeg ;)

Akkor elhozom majd a kormányrudat is. Ezt egyébként mennyire nehéz cserélni?

Akkor már, ha vissza megyek.. a kormányburkolat jó lesz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.