Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Hali!

Valaki ha, tudja mondja már el nekem hogy X14NZ-n hol a szervó szivattyú helye. (Ékszíjas típus)

Kép lenne a legjobb. Az probléma amugy az, hogy amit végül tudtam szerezni szivattyú, az nem jó oda, ahova először próbáltuk felrakni, azaz a vezérműszíj takaró alá. Vagy valami ilyesmi. Mint ahogy a kollégának a képen van.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=1c8d68be7...&aid=178056

Jómunkás ember azt mondta nekem rá, hogy ami nekem van az a jobb első motortartóhoz megy fel, csak a bakot ki kell cserélni másik fajtára.

Énnemtom, de kezd tele lenni a tököm. :D :D

Hagyományos ékszíjas szervó nem volt X14NZ-ben, az csak a dieselekben és C20NE motoros kocsikban volt, úgyhogy ha ragaszkodsz hozzá, barkácsolnod kell a tartókonzolját. X14NZ-ben a 6-bordás szíjas, feszítőgörgős rendszerű szervó volt gyárilag. A fényképen látható harmadik fajta szervó, aminél a szivattyú ott van a vezérműszíj kivágásában a régi ('93 előtti) C14/C16NZ motoros kocsikban volt, 5-bordás szíjjal, talán ezt lehet beépíteni a legkönnyebben a Tiédbe is.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Szerintetek mitől lehet az hogy ha eltekerem a kormányt kattan egyet majd ha vissza tekerem megint kattan? nem nagyot csak kicsit, de ma kezdte el csinálni.

Nem csak akkor ha tökig ki tekerem vagy csak egy bizonyos állásban. ha mondjuk félig kivan tekerve a kormány es megmozdítom kattan ha egyenes állásban van megmozdítom akkor is. néztük mi az összekötőket, gömbfejeket nem az a baj. lehet hogy kormánymű lesz belőle? vagy a szervóval van vmi gáz? amugy nincs holtjátéka a kormánynak ha ez számít. ja és ez egy x14nz.

köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Szerintetek mitől lehet az hogy ha eltekerem a kormányt kattan egyet majd ha vissza tekerem megint kattan? nem nagyot csak kicsit, de ma kezdte el csinálni.

Nem csak akkor ha tökig ki tekerem vagy csak egy bizonyos állásban. ha mondjuk félig kivan tekerve a kormány es megmozdítom kattan ha egyenes állásban van megmozdítom akkor is. néztük mi az összekötőket, gömbfejeket nem az a baj. lehet hogy kormánymű lesz belőle? vagy a szervóval van vmi gáz? amugy nincs holtjátéka a kormánynak ha ez számít. ja és ez egy x14nz.

köszi

Szervóolaj van benne rendesen?

Link to comment
Megosztás:

Szervóolaj van benne rendesen?

megmondom őszintén azt még nem néztem soha, van valami aurája és visszatart, nem merem kinyitni a tartály :D

de ha azt mondod, h nyugodtan nézem meg és nem lesz baj, akkor lemegyek megnézem:D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Szerintetek mitől lehet az hogy ha eltekerem a kormányt kattan egyet majd ha vissza tekerem megint kattan? nem nagyot csak kicsit, de ma kezdte el csinálni.

Nem csak akkor ha tökig ki tekerem vagy csak egy bizonyos állásban. ha mondjuk félig kivan tekerve a kormány es megmozdítom kattan ha egyenes állásban van megmozdítom akkor is. néztük mi az összekötőket, gömbfejeket nem az a baj. lehet hogy kormánymű lesz belőle? vagy a szervóval van vmi gáz? amugy nincs holtjátéka a kormánynak ha ez számít. ja és ez egy x14nz.

köszi

nekem megszorult a toronycsapágyam és elpattogott rajta a rugó :D

Link to comment
Megosztás:

nekem megszorult a toronycsapágyam és elpattogott rajta a rugó :D

kb 3 hete lett kicserélve az egyik kormányösszekötő gömbfej, meg kilett szedve a toronycsapágy is mert kerék agyat kellett cserélni és nem volt semmi baja..

Link to comment
Megosztás:

megmondom őszintén azt még nem néztem soha, van valami aurája és visszatart, nem merem kinyitni a tartály :D

de ha azt mondod, h nyugodtan nézem meg és nem lesz baj, akkor lemegyek megnézem:D

hidegen az alsó bütyöknél kell lennie az olajszintnek, melegen a felsőnél. a tartályba szagolj bele és ha égett szaga van, akkor sürgősen cseréld le az olajat.

Link to comment
Megosztás:

megmondom őszintén azt még nem néztem soha, van valami aurája és visszatart, nem merem kinyitni a tartály :D

de ha azt mondod, h nyugodtan nézem meg és nem lesz baj, akkor lemegyek megnézem:D

Ha sokáig nem jelentkezel, legalább tudjuk, hogy hol keressünk! :D :) B) :D

Kitekered, megnézed a szintet és ennyi!

Link to comment
Megosztás:

Ha sokáig nem jelentkezel, legalább tudjuk, hogy hol keressünk! :D :) B) :D

Kitekered, megnézed a szintet és ennyi!

megnéztem!!:D pont elég van benne és nincs éget szaga se! viszont mentem egy kört a ház körül és egyre jobban idegesít ez a jelenség.:D

Link to comment
Megosztás:

megnéztem!!:D pont elég van benne és nincs éget szaga se! viszont mentem egy kört a ház körül és egyre jobban idegesít ez a jelenség.:D

Nézd meg esetleg a pedáloknál a rögzítő csavarokat, hátha meglazultak. Ofkorsz a kormányrúd mentén. Nekem is kopog sajnos kicsit, de lusta vagyok megnézni a két csavart. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

A problémám a következô. A szervó teljesen kitekert állapotban "sírt" ekkor nem tekertem ki a kormányt teljes végállásba, hogy nehogy tönkremenjen. Ezután hidegen lassú autózás mellett teljes kormány úton nyekergett. Ezután néha nem volt szervó rásegítés, mostanra meg teljesen megszünt. Olaj van a tartályban, viszont tegnap valamiért leszedtem az utastérben a biztositék takaró mûanyagját és az olajos volt. Kérdésem adott, mi lehet a hiba? Esetleg a szervószivattyú mehetett tönkre, vagy az utastérbe található valami csô aminek a szervóhoz köze van, és esetleg itt szivárog az olaj és ettôl lett olajos a biztosíték tábla takarómüanyagja isés ez miatt a szivárgás miatt nincs szervóm. X17Dtl motorkódú az autó ha ez számít valamit. Köszönöm a segítséget mindenkitôl.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A problémám a következô. A szervó teljesen kitekert állapotban "sírt" ekkor nem tekertem ki a kormányt teljes végállásba, hogy nehogy tönkremenjen. Ezután hidegen lassú autózás mellett teljes kormány úton nyekergett. Ezután néha nem volt szervó rásegítés, mostanra meg teljesen megszünt. Olaj van a tartályban, viszont tegnap valamiért leszedtem az utastérben a biztositék takaró mûanyagját és az olajos volt. Kérdésem adott, mi lehet a hiba? Esetleg a szervószivattyú mehetett tönkre, vagy az utastérbe található valami csô aminek a szervóhoz köze van, és esetleg itt szivárog az olaj és ettôl lett olajos a biztosíték tábla takarómüanyagja isés ez miatt a szivárgás miatt nincs szervóm. X17Dtl motorkódú az autó ha ez számít valamit. Köszönöm a segítséget mindenkitôl.

Hát a beltérbe nincs cső... Ott csak annyi van hogy a tűzfalón benyúlik egy kis csöcs a kormányműről amire rátolod a kis harditárcsát majd abba bele a kormány rudat. Tehát közvetlen kapcsolat sincs a kormánymű és a kormányrúd között.. Ettől függetlenül lehet, hogy onnan kerülhetett be olaj hiszen ott vannak azon az oldalon a csövek a műbe.. De a motortérbe. Ha valahogy átszivárog akkor lehet esetleg belül olyan. De hogy a bizti tábla takarója olajos.. Hát akkor minimum spriccelnie kellett az olajnak. Kívül a motortérbe nincs olaj?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A problémám a következô. A szervó teljesen kitekert állapotban "sírt" ekkor nem tekertem ki a kormányt teljes végállásba, hogy nehogy tönkremenjen. Ezután hidegen lassú autózás mellett teljes kormány úton nyekergett. Ezután néha nem volt szervó rásegítés, mostanra meg teljesen megszünt. Olaj van a tartályban, viszont tegnap valamiért leszedtem az utastérben a biztositék takaró mûanyagját és az olajos volt. Kérdésem adott, mi lehet a hiba? Esetleg a szervószivattyú mehetett tönkre, vagy az utastérbe található valami csô aminek a szervóhoz köze van, és esetleg itt szivárog az olaj és ettôl lett olajos a biztosíték tábla takarómüanyagja isés ez miatt a szivárgás miatt nincs szervóm. X17Dtl motorkódú az autó ha ez számít valamit. Köszönöm a segítséget mindenkitôl.

Elvileg oda nem kerülhet be a kormányműtől az olaj... :D

Elég feszes a szíj a szivattyúnál? Lehet, hogy meg van nyúlva már a szíj, és amiatt van vele probléma!

Le kéne szedd a szíjat, kicserélni, ha van mire, és egyúttal nézd meg a szervószivattyú csapágyát is, hogy nincs-e megszorulva.

Hát a beltérbe nincs cső... Ott csak annyi van hogy a tűzfalón benyúlik egy kis csöcs a kormányműről amire rátolod a kis harditárcsát majd abba bele a kormány rudat. Tehát közvetlen kapcsolat sincs a kormánymű és a kormányrúd között.. Ettől függetlenül lehet, hogy onnan kerülhetett be olaj hiszen ott vannak azon az oldalon a csövek a műbe.. De a motortérbe. Ha valahogy átszivárog akkor lehet esetleg belül olyan. De hogy a bizti tábla takarója olajos.. Hát akkor minimum spriccelnie kellett az olajnak. Kívül a motortérbe nincs olaj?

Ebben az esetben keményen kellene ám fogynia az olajnak a tartályból.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! 1.4 99évj astra classic sedánnál a azt vettem észre mintha kicsit keményebb volna a szervó lehet ezen segíteni valahogy ? a szervó olaj full úgy hogy nem tud mit lehetne csinálni vele.

Ha égett szaga van az olajnak a tartályban, akkor cserés. Cserétől komfortosabbá válik a szervó újra.

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Noshát, van nekem egy szervó szettem, 1.8-ról lett lebontva, ékszíjas tácsával. A problámám a következő, felraktam az én 1.4-esemre, sajnos tartóbakot is cserélnem kellett, a gond az, hogy a szivattyú pontosan egy ékszíjnyi távolsággal kijjebb van mint a főtengely tárcsa. Tehát nemtudom meghajtani. Mit lehet csinálni?

Ami nekem eszembe jutott az az, hogy szerzek egy dupla tárcsát, és annak a külső peremét használom fel egy körre.

Vagy átszerelem az egészet hosszbordásra.

Amugy mindenképp egy körrel kell megoldanom, mert a szivattyúmon nincs feszítő.

köszi.

Del.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi kormánykerék leszereléséhez.

Az összes szerviz könyvet átbogarásztam de egyikben sem ez a típusú kormány leszerelése van leírva.

Köszönöm.

(a fórumot keresővel átbogarásztam. de csak hasonló kérdéseket találtam, választ nem)

989312pic.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.