Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

C20NE szervó szettem lesz. Sima ékszíjas. Beszerelhető az X14NZ-be? Kell hozzá valami extra?

Elvileg az neked nem lesz jó. Én is jártam sajna. Már eleve a a tartó sem egyezik meg. De én ugy oldottam meg, hogy felcsavaroztam a szivattyút a motorblokk oldalára a vezérműszíj közé a helyére. De ahhoz olyan szivattyút kell venni ami oda jó.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg az neked nem lesz jó. Én is jártam sajna. Már eleve a a tartó sem egyezik meg. De én ugy oldottam meg, hogy felcsavaroztam a szivattyút a motorblokk oldalára a vezérműszíj közé a helyére. De ahhoz olyan szivattyút kell venni ami oda jó.

Ez az a fajta, aminek 5-bordás szíja van? Neked passzoltak hozzá a furatok a blokk oldalán? Képeid vannak róla?

Link to comment
Megosztás:

Ez az a fajta, aminek 5-bordás szíja van? Neked passzoltak hozzá a furatok a blokk oldalán? Képeid vannak róla?

Az a fajta aminek leszedhető a tárcsája van, 5 bordás. Simán fel lelhet csavarozni a motorblokk oldalára, furatok megvannak. Legalábbis az én 1.4 esemen megvoltak.

Megpróbálom lefotozni de nagyon kevés a hely ott nem bizti h le tudom. De megpróbálom. :)

ITT VAN RÓLA EGY KÉP HOGY HOVA KELL CSAVAROZNI

thumb-5CAF_4CC5488D.jpg

Én így oldottam meg.

Link to comment
Megosztás:

Nálad is így kezdődött? Mondjuk ma úgy ébredtem, hogy vennem kéne egy Corsát... :)

Nem erre gondoltam,csak amikor átgondolod,hogy mennyi munkával és kínnal jár beépíteni valamit és amúgy sem éri meg,mert csak hibaforrás és felesleges súly...na akkor kezdesz corsás lenni! :D

Nekem menet közben sosem hiányzott a szervó,parkolásnál meg gurítani kell és kész,állóhelyzetben nem tekerünk kormány amúgy sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eltörött az egyik stabrúd bekötőm. Már folyamatban van a beszerzése, viszont addig szükségem lenne az autóra. Kérdésem, hogy szabad vele így járni hogy gyakorlatilag nincs stabilizátor rudam? Párszáz km-ről lenne szó, főúton.

Köszönöm!

Shimán,csak rohadt idegesítő hangja van,amikor zörög. :o

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint az eredeti alsó burkolat nem illeszkedik és a légzsákos nem állíthatónak az alsó burkolatát kell furkálni? Ezt majd lehet én is megjátszom, ha tényleg nem lesz már mit csinálni a kocsin. :D

A légzsákos alsó burkolattal az a gond hogy ha fullra lefele állítod a kormányt akkor a burkolat hátsó fele elakad a műszerfalban. De úgysem használod olyan pozícióban.

Egyébként nekem megvolt a burkolat alsó fele is. Csak nem légzsákos kocsihoz való, tehát az átvezetőszalag nem fért el benne, ezért raktam én rá a lufis burkolatot.

Átjelöltem az állítókar helyét, kivágtam a légzsákos burkolatot és már kész is. :o Egyébként a légzsákos burkolatot simán fel lehet csavarozni a állítható oszlopra. A furatok passzolnak.

Link to comment
Megosztás:

A légzsákos alsó burkolattal az a gond hogy ha fullra lefele állítod a kormányt akkor a burkolat hátsó fele elakad a műszerfalban. De úgysem használod olyan pozícióban.

Egyébként nekem megvolt a burkolat alsó fele is. Csak nem légzsákos kocsihoz való, tehát az átvezetőszalag nem fért el benne, ezért raktam én rá a lufis burkolatot.

Átjelöltem az állítókar helyét, kivágtam a légzsákos burkolatot és már kész is. :o Egyébként a légzsákos burkolatot simán fel lehet csavarozni a állítható oszlopra. A furatok passzolnak.

Azt néztem én is, hogy olyan a csavarlyukak kialakítása, hogy passzol a kettő. A nem légzsákosé más. :D

Link to comment
Megosztás:

Azt néztem én is, hogy olyan a csavarlyukak kialakítása, hogy passzol a kettő. A nem légzsákosé más. :o

Ja, értem.:D

Igen az más, de ha gondolod van nekem eladó alsó borítás állítható kormányoszlophoz.a teteje az szerintem passzolni fog hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.