Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Igen! De a leengedéskor nem sok olaj jött le a szervóból.

ca. 8 dl öntöttünk vissza.

Most egy hülye kérdés jön. Itt van légtelenítő csavar?

Mert olyat mi nem csináltunk. Leengedtük a régi olajat, vissza az új és ennyi. Lehet kellett volna légteleníteni is?

Link to comment
Megosztás:

ca. 8 dl öntöttünk vissza.

Most egy hülye kérdés jön. Itt van légtelenítő csavar?

Mert olyat mi nem csináltunk. Leengedtük a régi olajat, vissza az új és ennyi. Lehet kellett volna légteleníteni is?

Nem kell légteleníteni, és nekem is szól a két végállásban... bár nem vészes a hangja.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy láttam, nálatok is a végállásban a szervó add furcsa hangokat. Nálam ez akkora, hogy nem is merem a végállásba hagyni. Azonnal el kell tekernem onnan mert félek hogy tönkremegy. (annnyira)

Azt többen is írtátok, hogy nálatok is van vmi de akkor ez normális???? Mert olajcsere előtt szerintem nem volt ilyen. Vagy ha ilyen is volt nem ennyire.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy láttam, nálatok is a végállásban a szervó add furcsa hangokat. Nálam ez akkora, hogy nem is merem a végállásba hagyni. Azonnal el kell tekernem onnan mert félek hogy tönkremegy. (annnyira)

Azt többen is írtátok, hogy nálatok is van vmi de akkor ez normális???? Mert olajcsere előtt szerintem nem volt ilyen. Vagy ha ilyen is volt nem ennyire.

Kinek mennyi az annyi....? Ha nem melegszik a szervószivattyú, akkor nincs gáz! Ha melegszik, elszállhat a szimmering, aztán meg a csapágy! Vagy fordítva :lol: nem mindegy? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindeninek!

Elég sokáig tartott, de végigolvastam a fórumot, visztont úgy látom, hogy még senki sem találkozott a következő hibával, ha valaki mégis akkor megköszönném, ha megmondaná a tutit.

Tehát: egy ideje észrevettem, hogy a pedálsor alatt van egy kis folt a szőnyegen. Nem foglalkoztam vele, esős, sáros idő volt, gondoltam, szokványos. Aztán mikor már 35-40-42 fokos időben is foltos volta szőnyeg, gondoltam megnézem. Nos az a helyzet, hogy ott, ahol a kormányrúd átmegy a tűzfalon, csöpögött az olaj. van ott egy szivacstömítés, ami már egyész jól megszívta magát, rendesen ki lehetett csavarni. . .

A szereld magad könyvben nem találtam, hogyan kell kiszerelni a kormányrudat, úgyhogy ha valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet a baja (gondolom tömítés, de milyen, mi a neve) azt megköszönném.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Ahogy láttam, nálatok is a végállásban a szervó add furcsa hangokat. Nálam ez akkora, hogy nem is merem a végállásba hagyni. Azonnal el kell tekernem onnan mert félek hogy tönkremegy. (annnyira)

Azt többen is írtátok, hogy nálatok is van vmi de akkor ez normális???? Mert olajcsere előtt szerintem nem volt ilyen. Vagy ha ilyen is volt nem ennyire.

Zúgó hang vagy nyekereg? Nekem erôteljes zúgása van végállásban, de tudtommal nem is tesz jót neki.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindeninek!

Elég sokáig tartott, de végigolvastam a fórumot, visztont úgy látom, hogy még senki sem találkozott a következő hibával, ha valaki mégis akkor megköszönném, ha megmondaná a tutit.

Tehát: egy ideje észrevettem, hogy a pedálsor alatt van egy kis folt a szőnyegen. Nem foglalkoztam vele, esős, sáros idő volt, gondoltam, szokványos. Aztán mikor már 35-40-42 fokos időben is foltos volta szőnyeg, gondoltam megnézem. Nos az a helyzet, hogy ott, ahol a kormányrúd átmegy a tűzfalon, csöpögött az olaj. van ott egy szivacstömítés, ami már egyész jól megszívta magát, rendesen ki lehetett csavarni. . .

A szereld magad könyvben nem találtam, hogyan kell kiszerelni a kormányrudat, úgyhogy ha valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet a baja (gondolom tömítés, de milyen, mi a neve) azt megköszönném.

Üdv!

Elképzelhetô, hogy vhonnan máshonnan szivárog az olaj csak a kormányrúd az ami elvezeti a szônyegre. Én azért körbenéznék a tüzfal mentén meg a motortérben. Addig nem kell lebontani semmit, egyszer biztosra kell menni!!! Az olajat is meg kell nézni, nem-e fékfolyadék vagy szervóolaj.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon éles fémes nyikorgást ad elő a szervószivattyúm , ha lassan haladva élesen jobbra kanyarodok , jellemzően parkoláskor. Csak akkor csinálja, ha sebességben van a kocsi , ha üresben gurulva fordulok be jobbra a parkolóhelyre, akkor semmi hangja és máskor sem, hiába tekerem ki álló helyzetben végállásba. Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon éles fémes nyikorgást ad elő a szervószivattyúm , ha lassan haladva élesen jobbra kanyarodok , jellemzően parkoláskor. Csak akkor csinálja, ha sebességben van a kocsi , ha üresben gurulva fordulok be jobbra a parkolóhelyre, akkor semmi hangja és máskor sem, hiába tekerem ki álló helyzetben végállásba. Mi a véleményetek?

Én tavaly kb 3 hétig hallgattam hasonló hangot majd egy 1000km-es szinte megállás nélküli táv után másnap reggel csak egy tócsa vigyorgott ki a garázsból, generál lett a vége (20-ért felújították -lehet le is húztak bár nem tudom annyira az árakat). Ettől még lehet nem az a tied gondja de számításba veheted.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon éles fémes nyikorgást ad elő a szervószivattyúm , ha lassan haladva élesen jobbra kanyarodok , jellemzően parkoláskor. Csak akkor csinálja, ha sebességben van a kocsi , ha üresben gurulva fordulok be jobbra a parkolóhelyre, akkor semmi hangja és máskor sem, hiába tekerem ki álló helyzetben végállásba. Mi a véleményetek?

Amikor nekem kezdett hangoskodni a szervószivattyúm az nem volt nagyon feltűnő. Csak a garázsban hallottam, amikor a falak visszaverték a hangot. Aztán mégis úgy döntött a szivattyú egyik pillanatról a másikra, hogy neki elege van a melóból, és kilehelte a lelkét.

Nekem 27 ezer lett volna a javítás ha odaviszem a szivattyút. Nem vittem, vitettem így aztán jól rá..... fizettem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

szia Hening, mondtak h teged kerdezelek szervo ugyben.....szoval erzodni fog a motoron hogy gyengebb lett miutan szervot szerelek ra? Kb menyibe lenne bontobol megvenni mindent ami kel hoza? Megeri a faradsagot es a penzt a szervositas? meg fiatal vagyok es eros :lol: de azert kenyelmes is ha megengedik a korulmenyek. Szoval erdemes szervositani?

Link to comment
Megosztás:

szia Hening, mondtak h teged kerdezelek szervo ugyben.....szoval erzodni fog a motoron hogy gyengebb lett miutan szervot szerelek ra? Kb menyibe lenne bontobol megvenni mindent ami kel hoza? Megeri a faradsagot es a penzt a szervositas? meg fiatal vagyok es eros :lol: de azert kenyelmes is ha megengedik a korulmenyek. Szoval erdemes szervositani?

Egy bontott készlet 25-30 ezer körül van. Ha cserélni kell hozzá a generátort is, akkor + 10-15. :lol:

Én nem érzem, hogy sokat gyengült volna az autó tőle. :lol:

Mivel maholnap 40 leszek, nálam inkább a kényelem a mérvadó, de ezt döntsd el magad, hogy neked mi éri meg. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.