Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Akkor talán gyürü lehet mert mondom márol a holnapra kezdte csinálni,és tényleg nincs semmi hangja meg változás.talán annyi hogy egy kicsit hidro tőke oda van de nem vészes ahogy nézegetem az olajat sem eszi jobban mint elöte mert ugye ezek kicsit csipegetik ahogy tudom.azt meg tudod mondani hogy vectra b 96-on is ki lehet villogtatni a hibakodokat mert ugy probáltuk mint az astrán de ugy nem ment vagy nem ott hidaltunk valamit jol át?na mit szolsz jó jártam a váltoval ennyiért?

Link to comment
Megosztás:

bocsi eböl nem értek fent semmit.meg ebben a vectrán a kézifék kar elött van a dugalj a müanyag allat.kódjaim már vannak leirva mi micsoda csak azt nem tudom melyiket hidaljam át hogy kivillogja,mert amit atál cimet nincs képen rajta ez a fajta eszt a nyelvet meg nem értem.valami egyszerübb ötleted nincs?csaó

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
tidnátok segiteni opel vectra b 96 motordiagnosztika világit hibakodok elöször egyszer villan majd 5 majd3majd10 majd2majd10 és utána ezeket ismétli de sehol nem találom a 20-at meg a 30-at vagy ezeket hogy kell értelmezni?elöre is köszi+

A végén a 10 meg a 2 ami ismétlődik csak a diagnosztikai üzemmódot jelzi, bár az az érdekes, hogy ezzel is kéne kezdenie...

Az 1 5 3 talán az 1530 akar lenni, ami "Air Flow Relay", de gőzöm sincs mi ez. Gábor majd megmondja. De egyébként milyen motorról is beszélünk?

Link to comment
Megosztás:

most pontosan megszámoltam és még mást is villogot leirom pontosan ugy ahogy villogás szerint 1szünet 5sz 3sz 10sz 1sz 5sz 3sz 10sz 1sz 5sz 3sz 10sz 10sz 2sz 3sz 10sz 10sz 2sz 3sz 10sz 10sz 2sz 3sz 10sz és ezek után kezdi az egészet elöröl.és ahogy járatuk helyben éget végig ahogy elindulttunk elaludt de félek hogy megint kigyulad és idegesit hogy nem tudom mi a baj?légyszi nézetek utána mert felgyujtóm az biztos...

Link to comment
Megosztás:

most pontosan megszámoltam és még mást is villogot leirom pontosan ugy ahogy villogás szerint 1szünet 5sz 3sz 10sz 1sz 5sz 3sz 10sz 1sz 5sz 3sz 10sz 10sz 2sz 3sz 10sz 10sz 2sz 3sz 10sz 10sz 2sz 3sz 10sz és ezek után kezdi az egészet elöröl.és ahogy járatuk helyben éget végig ahogy elindulttunk elaludt de félek hogy megint kigyulad és idegesit hogy nem tudom mi a baj?légyszi nézetek utána mert felgyujtóm az biztos...

Ebből sem derül ki, hogy milyen a motorod!

Sokunknak az aláírásban van ez a kód.

Tedd te is ezt!

Link to comment
Megosztás:

most pontosan megszámoltam és még mást is villogot leirom pontosan ugy ahogy villogás szerint 1szünet 5sz 3sz 10sz 1sz 5sz 3sz 10sz 1sz 5sz 3sz 10sz 10sz 2sz 3sz 10sz 10sz 2sz 3sz 10sz 10sz 2sz 3sz 10sz és ezek után kezdi az egészet elöröl.és ahogy járatuk helyben éget végig ahogy elindulttunk elaludt de félek hogy megint kigyulad és idegesit hogy nem tudom mi a baj?légyszi nézetek utána mert felgyujtóm az biztos...

Akkor ez 1530, 0230.

Ezek Simtec kódok:

- 1530: Air Flow Relay

- 0230: Fuel Pump

Úgy tűnik, valami az AC-pumpával ill. a tankszellőztetéssel lesz.

De ennek nem ebben a topicban lenne a helye... :D

Link to comment
Megosztás:

valami kosz lehetet az ac-ban mert ma is éget a motor diagnosztika.indultunk az elejéröl a kimérésekel ahogy tanácsoltátok ac relé- jó mérés ac-nál hogy van e áram oda ér-e,az is meg volt de egyszer ment egyszer nem de érdekes motor fordulata nem hulámzot mert gondolom annyi ideig nem hagyot ki csak akkadozot ekkor már gyanus volt mert jártam már igy astrával akkor azt csináltam mit most ezzel ac ki szürö a mai benzinektöl hál istenek cserére szorult ac oda vissza töltöröl megjáratva és csak tolta a koszt.utána vissza minden és most nem ég a diagnosztika de ki tudja lehet csak holnapig.de akkor meg hülyülök mert nem az ennyém a verda csak néha segitek bele kontárkodni mert elég a szegényem baja nekem még az astra van.de azért köszi nektek a tanácsokat.majd hamarosan jövök megint mert tutti megint lesz valami sztori valamelyik csodaszekérel ert ezek azok.Üdv

Link to comment
Megosztás:

Nekem is morgó hangok jöttek a motortérből, hát a szervó szivattyú volt csapágyas. Olyannyira, hogy egy idő után az olajat is elengedte. Bontóban 10-12 közötti árakról beszéltek és ki tudja.... Van egy ismerősöm egy jól felszerelet műhellyel, kiváncsi lettem, gondoltam szétszedem. Megéri !!!

A szíjtárcsát le kell préselni a tengelyről, alatta egy zeeger gyűrűt kell kivenni és már jöhet is ki a tengely a csapággyal. A csapágyat leszedtem a tengelyről. Hát a golyókosár darabokban volt. A tömítő szimmering a házban marad, könnyen kiszedhető. Irány el egy csapágyboltba a "mintadarabokkal". Szimmeringet számra ugyanolyat tudtak adni még a HIGH TEMP felirat is megegyezett rajta. A csapágy meg 6203 SR jelű, szerintem mindenhol kapható. Irány vissza, összeraktuk. Érdemes a szíjtárcsát felpréselés előtt felmelegíteni, mert nagyon nehezen megy fel a tengelyre. Szivattyú fel és álomcsendes lett. Ja csapágy + szimmering 5060 Ft- volt, plusz 1 l. szervóolaj. Meg egy napi meló, egy unalmas szombaton.

Csodálkozom, hogy egy felújításért 60.000-et el mernek kérni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is morgó hangok jöttek a motortérből, hát a szervó szivattyú volt csapágyas. Olyannyira, hogy egy idő után az olajat is elengedte. Bontóban 10-12 közötti árakról beszéltek és ki tudja.... Van egy ismerősöm egy jól felszerelet műhellyel, kiváncsi lettem, gondoltam szétszedem. Megéri !!!

A szíjtárcsát le kell préselni a tengelyről, alatta egy zeeger gyűrűt kell kivenni és már jöhet is ki a tengely a csapággyal. A csapágyat leszedtem a tengelyről. Hát a golyókosár darabokban volt. A tömítő szimmering a házban marad, könnyen kiszedhető. Irány el egy csapágyboltba a "mintadarabokkal". Szimmeringet számra ugyanolyat tudtak adni még a HIGH TEMP felirat is megegyezett rajta. A csapágy meg 6203 SR jelű, szerintem mindenhol kapható. Irány vissza, összeraktuk. Érdemes a szíjtárcsát felpréselés előtt felmelegíteni, mert nagyon nehezen megy fel a tengelyre. Szivattyú fel és álomcsendes lett. Ja csapágy + szimmering 5060 Ft- volt, plusz 1 l. szervóolaj. Meg egy napi meló, egy unalmas szombaton.

Csodálkozom, hogy egy felújításért 60.000-et el mernek kérni.

Én is csodáltam, de ki kellett fizetnem mert mert már túl voltam rajta. Egyébként a felújítás 2 éves garanciával utcáról beesett jöttmentnek csak 28 ezer. Ennyit még meg is érne, főleg ha nincs otthon 10 tonnás présgépem... Csókosnak és szerelőknek ebből engedmény jár. Hogy mennyi azt csak saccolni tudom.... Minden esetre én azzal szívtam meg, hogy a szerelőm vitte, hozta a cuccot.

Link to comment
Megosztás:

Kinek mennyire zajos a szervo? Nekem helyben kormanyozasnal hallani a sirasat...ez normalis gondolom. Uj olajjal lehet rajta segiteni vagy nem erdemes?

enyémen nem segített :D

bár az enyém pont akkor kussol el ha mozdítok a kormányon....csak akkor hallani a sírását ha egyhelyben állok

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Meg tudja valaki mondani hogy a hosszbordásszíjas-feszítős szervónál mennyire kell megfeszíteni a szíjat?

Mert az autóm eszi a hosszbordás szíjakat, sajna 1 hónap alatt a vadiúj szíj is kezd hosszában szétrepedni.

1065973472regi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

uj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az első képen a régi szíj látható, a másodikon az egy hónapos.Látszik, hogy ugyanaz a gond.Valószínűleg túl lett feszítve.Most a generátorral lazábbra vettem amennyire lehet.Utólagos szervós a masina.Kezdetben annyira meg lett feszítve, hogy érezhetően fogta az autót, a szivattyú csapágya is kezdett hangoskodni. Most semmi hang nincs.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Én is hamarosan tervezem a szervósítást.

Olyan kérdéseim lennének, hogy:

Nehéz volt szerezni tartókonzolt a szivattyúnak ( a tartó bakkal van egyben)

Kérdés: Gondolom nem tudok akármelyik Opel motor szivattyúját felmókolni arra a tartóra?

Második:

Mennyire kompatibilisek a szíjtárcsák. A C14NZ-men még ékpályás tárcsák vannak.

Hogyan érdemes összevariálni a tárcsákat.

Én úgy képzeltem, h minden hosszbordás lesz és a bele teszek egy feszítőt. Úgy tudom megvan a gyári helye, csak menetfúróvan ki kell pucolni.

Ez megvalósítható így?

Előre is kösz!

Link to comment
Megosztás:

Én is hamarosan tervezem a szervósítást.

Olyan kérdéseim lennének, hogy:

Nehéz volt szerezni tartókonzolt a szivattyúnak ( a tartó bakkal van egyben)

Kérdés: Gondolom nem tudok akármelyik Opel motor szivattyúját felmókolni arra a tartóra?

Második:

Mennyire kompatibilisek a szíjtárcsák. A C14NZ-men még ékpályás tárcsák vannak.

Hogyan érdemes összevariálni a tárcsákat.

Én úgy képzeltem, h minden hosszbordás lesz és a bele teszek egy feszítőt. Úgy tudom megvan a gyári helye, csak menetfúróvan ki kell pucolni.

Ez megvalósítható így?

Előre is kösz!

Az a legcélszerűbb, ha bontóban megveszed a komplett cuccot. :lol:

Kell hozzá: korm. mű, tartály, a felfogatásával, csövek, tartóbakok a csövekhez, motortartó bak, a szívattyúval, feszítő, szíjtárcsák, generátor a tartóbakkal (ha nincs külön tárcsa, vagy nem egyforma a két generátor), na és persze a szíj.

C14NZ-nél cserélni kell a főtengely szíjtárcsát, a generátor szíjtárcsát (vagy komplett generátort).

Ebként kétféle verzió létezik. Az egyik az, amikor a generátorral feszíted a szíjat, ami 3 szög alakban fut. A másik, amikor van egy feszítő berendezés a vezérlés burkolata alatt, és az feszíti a szíjat.

Én ezt az utóbbit szereltem az enyémbe. Itt van pár kép. Sajnos csak az elkészülés után jutott eszembe a fényképezés. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma megtörténtek a vason az olajcserék, többek között a szervóban is lecseréltük.

Az új olajnál azt vettem észre, hogy amikor kitekerem a 2 végállásba a végén el kezd "nyikorogni" (mintha nem lenne olaj benne) de nagyon csúnyán. De amint elkezdem visszatekerni elmúlik.

Mi lehet a baj? Vmit elrontottunk az olajcserekor? Vagy ez normális és már eddig is csinálta csak nem tűnt fel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma megtörténtek a vason az olajcserék, többek között a szervóban is lecseréltük.

Az új olajnál azt vettem észre, hogy amikor kitekerem a 2 végállásba a végén el kezd "nyikorogni" (mintha nem lenne olaj benne) de nagyon csúnyán. De amint elkezdem visszatekerni elmúlik.

Mi lehet a baj? Vmit elrontottunk az olajcserekor? Vagy ez normális és már eddig is csinálta csak nem tűnt fel?

Nekem is nyekeg végállásban, de csak ott.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.