Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

sziasztok..ha veszek komplett szerós kormányművet mennyire nehéz ezt beszerelni egy x14nzbe???kell-e valamire odafigyelni?

Szerót ne vegyél max bérelj ha játszól neten. SZERVÓT meg a kocsiba vegyél. Oda figyelni arra kell, hogy húzd meg a csavarokat. Én is enzébe tettem minden akadály nélkül. Szét kell szedni a fél motorteret a csövek beforgatásához de 2 délután alatt meg volt. Bár több féle verzió létezik széles szíjas vékony szíjas ezekből is kb 2-2verzió. Jó lenne tudnod hogy a blokkon meg-e van neked a 2furat feszítőnek vagy a szivattyúnak.

Link to comment
Megosztás:

Hol kell megnéznem???ha tudnál segiteni :D

Több ezerszer volt erről szó. HOGY IS MONDJAM. Hát ne mán nem tom leírni hogy érthető legyen :wacko:

Motor

Na msot ez egy SE-motor de ne zavarjon me ugyanaz. Tehát ahogy van a vezérlést védő műanyag ott középen likas na ott van a lyuk elvileg a blokkon majdnem a blokk leg tetején. Még a képen látszik is na azon tályon keresgélj.

Link to comment
Megosztás:

ilyen nekem is van.akkor megoldhato gondolom...???akkor beszerzek egy kormányművet :D köszi

Hát innentől már MEG OLDHATÓ de van itt még más buktató is. Pl a széles szíjasnál ha szerzel ékszíj tárcsát egy jó dolog ha szerzel generátor tárcsát még jobb de az olyan hogy vagy rá tudod tenni vagy nem. TEHÁT vagy kell generátort is cserélned vagy nem. Ezeken felül már csak a motorteret kell meg bontani. És benn van.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok..ha veszek komplett szerós kormányművet mennyire nehéz ezt beszerelni egy x14nzbe???kell-e valamire odafigyelni?

Legegyszerűbb, ha egy ugyanilyen motorú autóból megveszel mindent, ami a szervóval kapcsolatos: kormánymű, csövek, szivattyú, generátor, szíjfeszítő.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok!

a segítségeteket szeretnmém kérni. az útóbbi időbe elkezdte a szervóm a kanyarodás közbeni nyikorgást :wacko:

nésztem, olaj van benn, még ha nemis sok.

kiszeretném cserélni a szervó olajamat, és ehez kérnék segítséget, hogy pontosan hogyan és mit töltsek majd utána? :D

előre is köszönöm mindnekinek, üdv!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a segítségeteket szeretnmém kérni. az útóbbi időbe elkezdte a szervóm a kanyarodás közbeni nyikorgást :wacko:

nésztem, olaj van benn, még ha nemis sok.

kiszeretném cserélni a szervó olajamat, és ehez kérnék segítséget, hogy pontosan hogyan és mit töltsek majd utána? :D

előre is köszönöm mindnekinek, üdv!

Lehet, hogy először fel kellene tölteni a tartályt rendesen.

A második jelig felülről, ez a hideg olajszint, a felső a meleg olaj szintje.

ATF, tehát automata váltóolaj kell bele(piros)

Feltöltöd a jelig, elforgatod a kormányt jobbra-balra teljesen, (de ne úgy, hogy 1 helyben áll, inkább emeld meg az elejét) és ha kell tölts még hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy először fel kellene tölteni a tartályt rendesen.

A második jelig felülről, ez a hideg olajszint, a felső a meleg olaj szintje.

ATF, tehát automata váltóolaj kell bele(piros)

Feltöltöd a jelig, elforgatod a kormányt jobbra-balra teljesen, (de ne úgy, hogy 1 helyben áll, inkább emeld meg az elejét) és ha kell tölts még hozzá.

rendben köszönöm!!

de piroson belül milyen olajat keressek a garázsban? :D milyen sűrüségüt például?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a segítségeteket szeretnmém kérni. az útóbbi időbe elkezdte a szervóm a kanyarodás közbeni nyikorgást :wacko:

nésztem, olaj van benn, még ha nemis sok.

kiszeretném cserélni a szervó olajamat, és ehez kérnék segítséget, hogy pontosan hogyan és mit töltsek majd utána? :D

előre is köszönöm mindnekinek, üdv!

Milyen nyekergést hallasz? Nem lehet, hogy csak a szíj csúszik picit mikor dologzik a szervó? Vagy ha ütközésig kitekered akkor normális jelenség hogy nyit egy megkerülőszelep annak is van hangja. Vagy nyikoroghat akár a fék körül is valami. Pontosan mikor és hogyan nyikorog?

Link to comment
Megosztás:

Milyen nyekergést hallasz? Nem lehet, hogy csak a szíj csúszik picit mikor dologzik a szervó? Vagy ha ütközésig kitekered akkor normális jelenség hogy nyit egy megkerülőszelep annak is van hangja. Vagy nyikoroghat akár a fék körül is valami. Pontosan mikor és hogyan nyikorog?

picit mintha csiszolna ott valami valamit, amikor elforgatom a kormányt.

álltalában, de nemindig csak lassabb tempóná lérezni(vagy álló helyben), de szerintem semmikép sem a szíj, annak más hangja lenne. benésztem a szervónak az olaj tartályába, elég kevés benn az olaj, és nemtűnik túl tisztának. picit talán keményebb is a szervóm :D szerintem oda elkéne egy olajcsere, legalábbis remélem h az a hiba :wacko:

Link to comment
Megosztás:

picit mintha csiszolna ott valami valamit, amikor elforgatom a kormányt.

álltalában, de nemindig csak lassabb tempóná lérezni(vagy álló helyben), de szerintem semmikép sem a szíj, annak más hangja lenne. benésztem a szervónak az olaj tartályába, elég kevés benn az olaj, és nemtűnik túl tisztának. picit talán keményebb is a szervóm :D szerintem oda elkéne egy olajcsere, legalábbis remélem h az a hiba :wacko:

Próbáld meg, Dexron II-es automataváltóolaj mehet bele.

Link to comment
Megosztás:

Hányszor írják még le hogy milyen olaj kell bele? :D

lementem most a közeli autóboltban..és ilyesmi olajbólcsakis a váltó és hajtómű olajat tudtak voltna adni.

ami 80W-90-es és piros, de nem mertem megvenni.

ez igaz nem olyan amit írtatok, de ha csak ilyen van akkor ajánlatos megvenni?

köszi szépen a segítségeteket! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

lementem most a közeli autóboltban..és ilyesmi olajbólcsakis a váltó és hajtómű olajat tudtak voltna adni.

ami 80W-90-es és piros, de nem mertem megvenni.

ez igaz nem olyan amit írtatok, de ha csak ilyen van akkor ajánlatos megvenni?

köszi szépen a segítségeteket! :D

Automataváltóba való olajat kérj, ami Dexron 2-es, de mondhatod, hogy szervóba lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.