Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

sziasztok!

Azt vettem észre, hogy mostanában mikor tekerem a kormányt, akkor ropogó hangot ad ki az első kerék tájékán.

Ha jobbra tekerem, jobboldalon, ha balra tekerem akkor pedig a bal oldalon.

Mitől lehet ez? van valakinek valami ötlete?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Azt vettem észre, hogy mostanában mikor tekerem a kormányt, akkor ropogó hangot ad ki az első kerék tájékán.

Ha jobbra tekerem, jobboldalon, ha balra tekerem akkor pedig a bal oldalon.

Mitől lehet ez? van valakinek valami ötlete?

Üdv

Toronycsapágy. Csere.

Link to comment
Megosztás:

Thx!

Mennyire drága mulatság ez?

Akkor nincs is köze a szervóhoz?

Üdv

Pár ezer forintos cucc maguk a csapágyak. De a cseréhez kell rugóösszehúzó, meg 30-as dugókulcsfej is. Úh inkább bízd szerelőre. Annak viszont ára van.

Attol függ milyen az a recsegés amit hallassz, de nem valoszínű, hogy a szervó lenne. Amugy nyekeregni (olyan gumis nyekergés)nekem is szokott de csak szigorúan 0 fok alatt a felkeményedő szilent és egyéb futómű gumi alkatrészek miatt.

Azt írta, hogy ropog. Azt inkább a tcs szokta.

Link to comment
Megosztás:

Attol függ milyen az a recsegés amit hallassz, de nem valoszínű, hogy a szervó lenne. Amugy nyekeregni (olyan gumis nyekergés)nekem is szokott de csak szigorúan 0 fok alatt a felkeményedő szilent és egyéb futómű gumi alkatrészek miatt.

Most hogy így mondod, tegnap késő este próbálgattam a kuplungot beállítani (amit sikerült is), és igencsak 0°C alatt volt (kb. -6°C, -8°C).

Úgyhogy majd most nemsokára kipróbálom, - bár most is -1°C van :\ - és jövök nyekeregni. Vagy azért mert jó, vagy azért mert továbbra is ropog.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok, van nekem egy F astrám 93-as , c14nz -röl lett át alakitva c14se-re, nekem nincs szervom ,nemrég vasároltam egy teljes szervot ( pompa,csövek,tartaly...stb - egy c16se -röl lett leszerelve),és aszt szeretném be szerelni de... :) el vagyok akadva a feszitögörgönél, ugyan is nem nagyon van ahova fel fognom a feszitögörgöt,nincsen meg a lukak ahova fell kellene fognom csak egy 6-7 mm luk és valami muanyag védo lemez van

- kérdésem egyáltalan meg lehet szervosittani az astrám?hogyan tudom fell fogni a feszitögörgöt, meg kellene lenie a felfogási helynek vagy kell alakitanom?itt vagyok elakadva- valaki még csinált ilyent ,esetleg mivel jár az egész? koszi :) . Gy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van nekem egy F astrám 93-as , c14nz -röl lett át alakitva c14se-re, nekem nincs szervom ,nemrég vasároltam egy teljes szervot ( pompa,csövek,tartaly...stb - egy c16se -röl lett leszerelve),és aszt szeretném be szerelni de... :) el vagyok akadva a feszitögörgönél, ugyan is nem nagyon van ahova fel fognom a feszitögörgöt,nincsen meg a lukak ahova fell kellene fognom csak egy 6-7 mm luk és valami muanyag védo lemez van

- kérdésem egyáltalan meg lehet szervosittani az astrám?hogyan tudom fell fogni a feszitögörgöt, meg kellene lenie a felfogási helynek vagy kell alakitanom?itt vagyok elakadva- valaki még csinált ilyent ,esetleg mivel jár az egész? koszi :) . Gy.

Nem láttam még közelről a blokk oldalát, de nem lehet, hogy neked kéne belefurni a menetet a lyukba? De lehet, hogy hülyeséget mondok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van nekem egy F astrám 93-as , c14nz -röl lett át alakitva c14se-re, nekem nincs szervom ,nemrég vasároltam egy teljes szervot ( pompa,csövek,tartaly...stb - egy c16se -röl lett leszerelve),és aszt szeretném be szerelni de... :) el vagyok akadva a feszitögörgönél, ugyan is nem nagyon van ahova fel fognom a feszitögörgöt,nincsen meg a lukak ahova fell kellene fognom csak egy 6-7 mm luk és valami muanyag védo lemez van

- kérdésem egyáltalan meg lehet szervosittani az astrám?hogyan tudom fell fogni a feszitögörgöt, meg kellene lenie a felfogási helynek vagy kell alakitanom?itt vagyok elakadva- valaki még csinált ilyent ,esetleg mivel jár az egész? koszi :) . Gy.

Javaslom,hogy fusd végig Udi képeit és ha kérdésed van,keresd meg őt ezzel kapcsolatban pü-ben. :D

Link to comment
Megosztás:

Egy imerösöm szerint a feszitö görgö csapágya elég gyakran szétmegy , föleg ezeknél az utángyártot görgöknél évente cserélni kell - aszt javasolta nekem hogy kössem össze a 3 dolgot ( áramgenerátor + servo + fötengely tárcsa) egy 121 cm szij-jal , az áramgenerator tartoját a furatnál meg nagyitsam meg, hogy onnan tujam majd állitani a szij feszességét , nálla igy van megoldva igy használja, de én kételkedem hogy az jo lenne, félek hogy nehogy a szervo pompa szétmenyen emiat - ugyanis a feszittö görgö adja meg a rugalmasságot nem az egész rendszernek.

nektek mi a vélemenyetek errol - az jo megoldás ? :)

Link to comment
Megosztás:

Egy imerösöm szerint a feszitö görgö csapágya elég gyakran szétmegy , föleg ezeknél az utángyártot görgöknél évente cserélni kell - aszt javasolta nekem hogy kössem össze a 3 dolgot ( áramgenerátor + servo + fötengely tárcsa) egy 121 cm szij-jal , az áramgenerator tartoját a furatnál meg nagyitsam meg, hogy onnan tujam majd állitani a szij feszességét , nálla igy van megoldva igy használja, de én kételkedem hogy az jo lenne, félek hogy nehogy a szervo pompa szétmenyen emiat - ugyanis a feszittö görgö adja meg a rugalmasságot nem az egész rendszernek.

nektek mi a vélemenyetek errol - az jo megoldás ? :)

Nekem egy bontott feszítő van benne 2 éve. Előtte nem volt szervóm. Ergo nem gagyi xart kell venni, hanem minőséget, és akkor nem kell évente cserélni.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Egy kis segítségre lenne szükségünk! :devlish:

Kiszedtünk egy komplett szervó cuccot C16NZ-ből, átraknánk egy C14SE-be. (De mielőtt nekifognánk, inkább kérdezünk!)

Csakhogy:

Az C16NZ-n széles szíj volt, a C14SE-n meg vékony van. Ez még nem is olyan nagy gáz, mert átrakjuk a generátort is (a C16NZ-ről, mert az széles szíjas, és amúgyis cserélné a srác). De lentre a főtengelyhez ugye kell vegyünk a bontóból egy széles szíjas tárcsát, olyat amelyik jeladós.

A burkolatot még nem szedtük le a C14SE-n, de a képek szerint amiket néztem megvan ugyanúgy a helye, mint a C16NZ-n... Azt kérdezném, hogy oda simán bepasszol a szivattyú? (lehet hogy menet nincs ott ugye? akkor azt vágni kell..)

A C16NZ-n simán (feszítő nélkül) volt megoldva egy széles szíjjal a hajtásuk (generátor - szervószivattyú - főtengelytárcsa), ugyanígy mehet fel a C14SE-re is?

Ilyen a szervószivattyú: 1.kép 2.kép 3.kép 4.kép

Ha valamit nem jól tervezünk, légyszi segítsetek! Előre is köszi mindent! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítségre lenne szükségünk! :devlish:

Kiszedtünk egy komplett szervó cuccot C16NZ-ből, átraknánk egy C14SE-be. (De mielőtt nekifognánk, inkább kérdezünk!)

Csakhogy:

Az C16NZ-n széles szíj volt, a C14SE-n meg vékony van. Ez még nem is olyan nagy gáz, mert átrakjuk a generátort is (a C16NZ-ről, mert az széles szíjas, és amúgyis cserélné a srác). De lentre a főtengelyhez ugye kell vegyünk a bontóból egy széles szíjas tárcsát, olyat amelyik jeladós.

A burkolatot még nem szedtük le a C14SE-n, de a képek szerint amiket néztem megvan ugyanúgy a helye, mint a C16NZ-n... Azt kérdezném, hogy oda simán bepasszol a szivattyú? (lehet hogy menet nincs ott ugye? akkor azt vágni kell..)

A C16NZ-n simán (feszítő nélkül) volt megoldva egy széles szíjjal a hajtásuk (generátor - szervószivattyú - főtengelytárcsa), ugyanígy mehet fel a C14SE-re is?

Ilyen a szervószivattyú: 1.kép 2.kép 3.kép 4.kép

Ha valamit nem jól tervezünk, légyszi segítsetek! Előre is köszi mindent! :lol: :lol:

Elvileg passzolnia kell. Nekem az utolsó szériás astrám van és meg volt a furata blokkon. Szval az enyémből mindent ki spóroltak ez benne volt valószínű hogy megvan nektek is a csavar helye.

Ehhez nem kell külön feszítő csak akkor hogy ha a szivattyú a motortartó bakon van és egy feszítő van a blokkra csavarva nekem ez a verzió van.

Szóval blokkra a szivattyú széles tárcsa csere generátor csere.

Annyi lehet a baj hogy mivel a se-nek van egy tárcsa az ékszíj tárcsa mögött valamivel kintebb lehet mint a sima nz-n a tárcsa így valahogy meg kell oldani a szivattyút és a generátort is egy szintre hozni vele.

Ennyit tudtam mondani de majd a szakavatottabbak meg mondják. ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ez a fajta cucc 91 vagy 92-es évjáratú lehet 93-as C14NZ-mre pont ilyen kellett volna de nem volt. C14SE-n még ilyet nem láttam, annál a motortartó bakon van a szivattyú gyárilag.

Középen elvileg csak a feszítőnek lesz helye, először meg kellene nézni, hogy passzol-e oda a szivattyú lehet-e rögzíteni. :devlish:

Ha nem jól fut a szíj akkor érdemes elhozni a generátor tartókonzolját is legtöbbször azzal van kiemelve azaz egy síkba hozva.

Link to comment
Megosztás:

A minap Békéscsabán a Centerben kacskaringózok fel a parkolóházba.

Mivel fal mellett mentem, alászedett kormánnyal, hallom, hogy "kop-kop-kop-kop"!

Gondolom a féltengely kezdi megadni magát! :devlish:

Mennyire kell ezt komolyan venni? Mármint mennyire sürgős a javítás?

Viszonylag halkan kopog, csak a fal miatt hallottam meg.

Link to comment
Megosztás:

A minap Békéscsabán a Centerben kacskaringózok fel a parkolóházba.

Mivel fal mellett mentem, alászedett kormánnyal, hallom, hogy "kop-kop-kop-kop"!

Gondolom a féltengely kezdi megadni magát! :devlish:

Mennyire kell ezt komolyan venni? Mármint mennyire sürgős a javítás?

Viszonylag halkan kopog, csak a fal miatt hallottam meg.

Várj egy kicsit, amíg kiderül pontosan honnan jön a hang. Engem egy leesett kipuftartó bak szívatott, verte a kasztnit a dob bal kanyarban. Én is féltengelyre gyanakodtam.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg passzolnia kell. Nekem az utolsó szériás astrám van és meg volt a furata blokkon. Szval az enyémből mindent ki spóroltak ez benne volt valószínű hogy megvan nektek is a csavar helye.

Ehhez nem kell külön feszítő csak akkor hogy ha a szivattyú a motortartó bakon van és egy feszítő van a blokkra csavarva nekem ez a verzió van.

Szóval blokkra a szivattyú széles tárcsa csere generátor csere.

Annyi lehet a baj hogy mivel a se-nek van egy tárcsa az ékszíj tárcsa mögött valamivel kintebb lehet mint a sima nz-n a tárcsa így valahogy meg kell oldani a szivattyút és a generátort is egy szintre hozni vele.

Köszi a segítséget! :lol:

...Ez a fajta cucc 91 vagy 92-es évjáratú lehet 93-as C14NZ-mre pont ilyen kellett volna de nem volt. C14SE-n még ilyet nem láttam, annál a motortartó bakon van a szivattyú gyárilag.????? (És csak ott lehet? ez nem jó rá??)

Középen elvileg csak a feszítőnek lesz helye, először meg kellene nézni, hogy passzol-e oda a szivattyú lehet-e rögzíteni. :lol:

Ha nem jól fut a szíj akkor érdemes elhozni a generátor tartókonzolját is legtöbbször azzal van kiemelve azaz egy síkba hozva.

Összenézzük, az lesz a biztos! A generátor tartókonzolja is megvan, sőt még a feszítője is az a görbe vas, amin lehet feszíteni rajta... Biztos ami biztos. :devlish: :lol:

Köszi neked is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A minap Békéscsabán a Centerben kacskaringózok fel a parkolóházba.

Mivel fal mellett mentem, alászedett kormánnyal, hallom, hogy "kop-kop-kop-kop"!

Gondolom a féltengely kezdi megadni magát! :lol:

Mennyire kell ezt komolyan venni? Mármint mennyire sürgős a javítás?

Viszonylag halkan kopog, csak a fal miatt hallottam meg.

Nekem már "hangos" volt, ropogott, mint állat. :lol: De muszájvolt menni vele... (én úgy vettem, hogy tudtam, hogy azt cserélni kell) 1200 Km után cseréltem csak, de a hangon kívül semmi kellemetlenséget sem okozott. (persze azért ha van rá keret érdemes hamar cserélni :lol: )

De ha vészes lenne a helyzet nefélj, mert meghallanád :devlish: az enyém szólt mint állat a jobbos kanyarokban :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítségre lenne szükségünk! :devlish:

Kiszedtünk egy komplett szervó cuccot C16NZ-ből, átraknánk egy C14SE-be. (De mielőtt nekifognánk, inkább kérdezünk!)

Csakhogy:

Az C16NZ-n széles szíj volt, a C14SE-n meg vékony van. Ez még nem is olyan nagy gáz, mert átrakjuk a generátort is (a C16NZ-ről, mert az széles szíjas, és amúgyis cserélné a srác). De lentre a főtengelyhez ugye kell vegyünk a bontóból egy széles szíjas tárcsát, olyat amelyik jeladós.

A burkolatot még nem szedtük le a C14SE-n, de a képek szerint amiket néztem megvan ugyanúgy a helye, mint a C16NZ-n... Azt kérdezném, hogy oda simán bepasszol a szivattyú? (lehet hogy menet nincs ott ugye? akkor azt vágni kell..)

A C16NZ-n simán (feszítő nélkül) volt megoldva egy széles szíjjal a hajtásuk (generátor - szervószivattyú - főtengelytárcsa), ugyanígy mehet fel a C14SE-re is?

Ilyen a szervószivattyú: 1.kép 2.kép 3.kép 4.kép

Ha valamit nem jól tervezünk, légyszi segítsetek! Előre is köszi mindent! :lol: :lol:

Ugyanilyen szettet szereztem én is, és nekem csak azért nem lett még beépítve, mert nincsenek meg a furatok a blokkon. Azaz vannak, sokkal távolabb, már a műanyag burkolat alatt, hasonlóan mint Udinak, nekem is egy olyan lemezt kéne csinálnom hozzá, csak nekem a szivattyút tartaná. Ehhez viszont kijjebb kell jönnie a generátornak, és a főtengelytárcsának... tele a ...-m az egésszel.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanilyen szettet szereztem én is, és nekem csak azért nem lett még beépítve, mert nincsenek meg a furatok a blokkon. Azaz vannak, sokkal távolabb, már a műanyag burkolat alatt, hasonlóan mint Udinak, nekem is egy olyan lemezt kéne csinálnom hozzá, csak nekem a szivattyút tartaná. Ehhez viszont kijjebb kell jönnie a generátornak, és a főtengelytárcsának... tele a ...-m az egésszel.

Oh, értem.

Köszi az infót! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ugyanilyen szettet szereztem én is, és nekem csak azért nem lett még beépítve, mert nincsenek meg a furatok a blokkon. Azaz vannak, sokkal távolabb, már a műanyag burkolat alatt, hasonlóan mint Udinak, nekem is egy olyan lemezt kéne csinálnom hozzá, csak nekem a szivattyút tartaná. Ehhez viszont kijjebb kell jönnie a generátornak, és a főtengelytárcsának... tele a ...-m az egésszel.

Hosszbordás főtengelytárcsa alapból kijjebb van, nem? Most a feszítőnek nincs meg a furat, vagy a szivattyúnak? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.