Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Én is utólag tettem bele, és jól tettem.

Generátort én sem bántottam, csak a szíjtárcsáját.

A feszítő csavarjai is általános csavarok, volt a garázsban, elvágtam méretre és kész.

Egy ideig úgy jártam, h semmi nem volt rögzítve a kasznihoz. A tartály is csak gyors kötözővel.

Most sincs teljesen kész. Apránként szépül.

Na azt azért nem hagytam ki.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Tennap kikoszorálódott a kormány szervó tömlője,bontó nincs közelbe,új megrendelős 20on 30 ezer:(

Megfelelő megoldás a tömlőt kivágni és pl rézcsővel megpatkolni?

Mekkora nyomás van ezekbe a tömlőkbe?

Ha valaki tudja akkor köszi.

Meg lehet oldani úgy is, de lehetőleg peremes legyen a rézcső, és erős bilinccsel rögzítsétek, akár kettővel is.

(ha visszatérő ágban van, akkor ott lazábbak az elvárások :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Meg lehet oldani úgy is, de lehetőleg peremes legyen a rézcső, és erős bilinccsel rögzítsétek, akár kettővel is.

(ha visszatérő ágban van, akkor ott lazábbak az elvárások :huh: )

Sajna az autó szerelő ezt nem így gondolta,cső meg 1-1 bilincs, hát nem bírta, 1 Y fordulás aztán lelőtte.

Én kételkedtem,de ő magabiztos volt:(

Szóval a mostani "szakembergárda"alacsonyan kvalifikált,de már a ######om ki van mert a villanyszereléstől az asztalos melóig mindent én csinálok az autószerelgetéshez semmi kedvem.

Azért köszönöm a segítséget ,de addigra"megcsinálta".

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kérdésem csak annyi lenne, hogy kb időben mennyi egy ilyen szervós szett beszerelése? 20-ért kaptam ajánlatot egy komlett szettre amiben a szivatyú sima ékszijjas lenne és a kormánymű egy 97-es kocsiból valló! Ez mennyire jó ajánlat? Milyen hibák adódhatnak esetleg egy ilyen bontott cuccnál?

Köszi BB

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem csak annyi lenne, hogy kb időben mennyi egy ilyen szervós szett beszerelése? 20-ért kaptam ajánlatot egy komlett szettre amiben a szivatyú sima ékszijjas lenne és a kormánymű egy 97-es kocsiból valló! Ez mennyire jó ajánlat? Milyen hibák adódhatnak esetleg egy ilyen bontott cuccnál?

Köszi BB

Sima ékszíjas szervó tudtommal nem volt C14NZ/SE motoros autóban. Bele lehet applikálni gondolom, de kell hozzá gépészkedni kicsit. Kell a szivattyú tartóbakja, ami gondolom a jobb első motortartó bak is egyben, az viszont nem biztos, hogy passzolni fog a C14NZ blokkra. Ha valami csoda folytán passzolna a blokkra, és még a szivattyú szíjtárcsája is egyvonalban futna a generátoréval és a főtengelyével, akkor keresni kell egy ékszíjat, aminek a hossza szabványos, nem biztos, hogy éppen lesz olyan hosszú. Ha ezeket a problémákat megoldod, tulajdonképpen nyert ügyed van.

Link to comment
Megosztás:

Sima ékszíjas szervó tudtommal nem volt C14NZ/SE motoros autóban. Bele lehet applikálni gondolom, de kell hozzá gépészkedni kicsit. Kell a szivattyú tartóbakja, ami gondolom a jobb első motortartó bak is egyben, az viszont nem biztos, hogy passzolni fog a C14NZ blokkra. Ha valami csoda folytán passzolna a blokkra, és még a szivattyú szíjtárcsája is egyvonalban futna a generátoréval és a főtengelyével, akkor keresni kell egy ékszíjat, aminek a hossza szabványos, nem biztos, hogy éppen lesz olyan hosszú. Ha ezeket a problémákat megoldod, tulajdonképpen nyert ügyed van.

Ezen agyaltam én is. Úgy tudom, hogy szervónál már hosszbordás szíj van. Nálam a jobb első motortartóbak is egyben a szivattyú tartóbak.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Karcsi (vagy valaki, akinek C/X14NZ motorú az autója és szervós) arra lennék kíváncsi, hogy elöl a hűtő alatti kereszttartón hány helyen vannak rögzítve a szervócsövek? 1 vagy 2 tartófül van, mert nekem a kereszttartón 2 lyuk van, viszont az EPC csak 1 tartólemezt ír. Sajna a képeken, amit múltkor küldtél nem látszik.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Karcsi (vagy valaki, akinek C/X14NZ motorú az autója és szervós) arra lennék kíváncsi, hogy elöl a hűtő alatti kereszttartón hány helyen vannak rögzítve a szervócsövek? 1 vagy 2 tartófül van, mert nekem a kereszttartón 2 lyuk van, viszont az EPC csak 1 tartólemezt ír. Sajna a képeken, amit múltkor küldtél nem látszik.

Köszi!

2 van elől, a kereszttartón, és van még 1 ugyanolyan, és még egy bilincsszerű a bal nyúlványon.

Link to comment
Megosztás:

A másik verdában (Daihatsu Applause) van szervó és persze szervófolyadék is, doksi viszont piszok kevés.

Kénytelen vagyok itt (is) érdeklődni:

-Az átlagos Astrában mennyi a feltöltési mennyiség szervófolyadékból? (Mivel kb 5-6 év biztos nem volt cserélve sőt talán még előtte sem!)

-Mivel lehet átmosni a szervókört? mert ugye biztos marad benne kis cuccos, és így keveredik egy kevés az újjal? vagy kicsit rá kell indítani és járatni hogy menjen le mint ahogy a motorolajjalszokták, hogy egy fél indítózás kilöki a maradékot? (Szerk: ezt úgy kell kihajtzani, hogy a kiegyenlítőről a csvet lekötni

-Azt felfogtam ,hogy a DexronII és III nem kompatibilis egymással, de az olyan biztos belerakható ami mindkettőnek megfelelő minősítésű. (Shell DEX II,III at kaptam és vette egy lityit)...Szerk: annyit tudok hpgy mindkettő (II és III is!)jó a géphez .

ELŐRE IS köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

-Az átlagos Astrában mennyi a feltöltési mennyiség szervófolyadékból?

-Mivel lehet átmosni a szervókört? mert ugye biztos marad benne kis cuccos, és így keveredik egy kevés az újjal? vagy kicsit rá kell indítani és járatni hogy menjen le mint ahogy a motorolajjalszokták, hogy egy fél indítózás kilöki a maradékot?

-Azt felfogtam ,hogy a DexronII és III nem kompatibilis egymással, de az olyan biztos belerakható ami mindkettőnek megfelelő minősítésű. (Shell DEX II,III at kaptam és vette egy lityit)...Szerk: annyit tudok hpgy mindkettő (II és III is!)jó a géphez .

F Astrában 1 liter a teljes feltöltési mennyiség, bár nekem majdnem 800 ml ment bele a felsô jelölésig töltve. Nem kell semmivel kimosni csak ha D II-es volt benne akkor azt tölts bele. Ha a legalacsonyabb ponton engeded le az olajat, akkor megfelelôen távozik. Indítani és 1x-2x ütközésig járatni majd a feltöltés után kell a légtelenítés céljábol. (természetesen jó ha addig nem teszed vissza a tartályra a dugót).

Nagyvonalakban ennyi :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. A japánnál is valami ilyen van a német nyelvű szerelési útmutatóban.

1 liter meg azért lényeges, mert blinkre nem akarok halom cuccot otthon tartni, elfogy, oszt a maradék meg eláll amíg bele nem töltögetem. (Ezen olyan manuális váltó van ahol 2,2 lityi a feltöltési mennyiség....sok kedvem és pénzem sincsen 3 liter ilyent venni)

ha D II-es volt benne akkor azt tölts bele

nem tudom...gőzöm sincsen.Amit kaptam az mindkettőt alapból teljesíti.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. A japánnál is valami ilyen van a német nyelvű szerelési útmutatóban.

1 liter meg azért lényeges, mert blinkre nem akarok halom cuccot otthon tartni, elfogy, oszt a maradék meg eláll amíg bele nem töltögetem. (Ezen olyan manuális váltó van ahol 2,2 lityi a feltöltési mennyiség....sok kedvem és pénzem sincsen 3 liter [url="http://olajshop.hu/termekek/valvoline/hajtomuolajok/durablend_gear_oil_gl_5_ls ilyent venni)

Nekem ha jól emlékszem 1,7 liter körül ment bele de ugyis meg kellett vennem a 2L-et. Sztem neked is vigan elmegy 2L-el viszont amit muszáj azt kénytelen leszel megvenni :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.