Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Sziasztok, Corsa B-be 1.5td Isuzu diesel-be keresek szervószivattyút. Úgy hallottam hogy minden Isuzu diesel Opelé jó bele. Ez igaz lehet??? Nekem 120-as a tárcsa átmérőm.

Sztem írd be lenn az "Adok-veszek-cserélek" rovat Keresek / Corsa alkatrészek részébe :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi....

Az létezik hogy ugyanaz az Astra szivattyú mint az enyém? Mert képen ugyanúgy néz ki...Ja és 17DTL-est is találtam ami szintén ugyanúgy néz ki....

Bele teheted szerintem. Az 1.7 TDS mocisé is ugyanaz a szivattyú mint ami az 1.7 DTL-ben van, legfeljebb kicsit felülkormányozottabb lesz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Bajban vagyok. Ma meló után akarok nekiállíni befaragni a szervót, de azt hiszem hiányzik egy cső.

Tudna valaki feltenni képeket a komplett felszerelt szervóról. Szivattyú, csövek elhelyezkedése, csőcsatlakozások...

Légyszi, ha vkinek van ideje segítsen.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Bajban vagyok. Ma meló után akarok nekiállíni befaragni a szervót, de azt hiszem hiányzik egy cső.

Tudna valaki feltenni képeket a komplett felszerelt szervóról. Szivattyú, csövek elhelyezkedése, csőcsatlakozások...

Légyszi, ha vkinek van ideje segítsen.

Előre is köszönöm!

Itt találsz pár képet, de pont a csövek elhelyezkedése nincs rajta.

Azok a hűtő alatt/mögött mennek el.

Link to comment
Megosztás:

Kösz Hening!

Azt jól látom,h nem építettél be feszítőt a hosszbordás szíjjhoz?

Nem csúszik meg a főtengely szíjtárcsán?

De beépítettem. :huh:

Arra kell figyelni, többek között, hogy a blokk oldalában lévő furatokban a menetet újra kell fúrni. Külömben az életben nem hajtod bele a csvarokat. :D

Nem jól látod, a 7-es számú képen pont a feszítőt látni.

Csak kicsit Péter barátom beelőzött a válasszal. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ahhhh so....

Oké nem szóltam.

A csavar helyeket már kipucoltam. Egyik hozzászólásnál láttam, h egy közdarabot tettek a feszítő alá. Ez mitől függ,h kell-e?

Ha oda kerülök úgyis megtudom. Csak hajt a kiváncsiság.

Vmi eltérés volt a szíj síkjában, ezért kellett a közdarab, hogy a szíj egyenesen fusson.

De ha Te komplett készletet vettél akkor nem hiszem, hogy lesz probléma vele.

Link to comment
Megosztás:

Azt értem, h miért kell a közdarab.

Csak, h mitől függ. Az ilyen kis blokkos /C14NZ/ Astrákat nem adták ki az elején szervóval és ezért nem illik teljesen oda a feszítő csak a nagy blokkosokra?

Tulajdon képpen mindegy, csak kiváncsi voltam.

Azért kösz.

Az enyém is kisblokkos, és teljesen jó lett közdarab nélkül is.

Link to comment
Megosztás:

Nálam szükség volt a "közdarabra" mivel az új 6 bevágásos hosszbordás verziót vettem meg és a szíjfeszítőnek nem volt furata. A régi 5 bevágásos hosszbordás verziónál a feszítő helyére megy a szervószivattyú annak a furatai nálam megvoltak.

Képek a műtétről és a "közdarabról" :huh: : http://www.kep.tar.hu/udi/50150762?o=0#2

Ha minden jól megy hamarosan nem lesz szükségem erre a "közdarabra"....klímás lesz a verda! <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

Összeállt a múlt 7végén. Szervós a masina.

Csak közben hengerfejes lett.

Nos olyan apróbb hiányosságaim vannak, mint:

- a kormánymű (Saginaw) jobb oldali kasznihoz felfogó gumibetét nincs meg. Ideiglenesen megoldottam.

- a kormányoszlop ahol kimegy a motortérbe onnan is hiányzik az a gumiharang szerűség.

Esetleg ha maradt vkinél elfekvőben szóljon.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szervóolajat kell valamilyen rendszeres időközönként cserélni?

Belenéztem és szép piros volt.

Elméletileg ha napi 5-6 óra üzemideje van akkor évente, tehát ha kiszámolgatod a hőfok - használat és egyéb ilyen dolgokat akkor nagyjából 3-5 évet bír de tekintve a minőségét és a kémiai változásokkal járó minőségvesztést elviekben 2 évente cserélni kellene -JCB vagy Caterpillar hidraulikaolaj tökéletes bele akár 5 évig is, sajnos nem egy olcsóságról van szó kivéve ha valaki meg tudja másképp oldani a beszerzését. Én 2 vagy 3 éve tettem bele és még semmi baja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.