Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

C14NZ-n mit lehet módosítani és kb. mennyi lehet, hogy egy picit több legyen, mint 60LE. Gondolok itt a hengerenkénti befecskendezésre, stb? Ezek mibe fájhatnak? És ami még fontosabb, hogy nem akarom úgy felhúzni, hogy hamar tönkremenjen, vagy ilyesmi.

Ilyen téren vagy Táposzecsö, vagy Udi cartárssal kellene értekezned, nekik elég komoly 1.4-eseik vannak.

De az így beleölt pénzed se fogod soha viszont látni és a koltségek, ha mindent (fékeket is) cserélsz, akkor szerintem már majdnem hogy jobban megéri 2000-esre alakítani.

Bár én nem akarok senkit rábeszélni semmire, de ha egyszer beülsz hozzám, akkor már nem akarsz majd semmi mást! :)

Link to comment
Megosztás:

Ilyen téren vagy Táposzecsö, vagy Udi cartárssal kellene értekezned, nekik elég komoly 1.4-eseik vannak.

De az így beleölt pénzed se fogod soha viszont látni és a koltségek, ha mindent (fékeket is) cserélsz, akkor szerintem már majdnem hogy jobban megéri 2000-esre alakítani.

Bár én nem akarok senkit rábeszélni semmire, de ha egyszer beülsz hozzám, akkor már nem akarsz majd semmi mást! :)

Én sosem értettem azokat, akik autón keresni akarnak, nem is értem hogy lehet? :omg: :)

Szóval megtartanám mindenképp, már így is többe van, mint amiért el tudnám adni, pedig szinte semmi különös nincs rajta, dehát ilyen drágák ezek a gyerekek B)

Egyébként nekem is megfordult a fejemben nem egyszer, hogy meg kéne 2000-esre csinálni, de egy kicsit tartok tőle. Talán a nehéz jobb lábam miatt is, de az anyagi része is valószínű húzós.

Tényleg, ha egyáltalán ezt lehet mérni anyagilag, mibe fájt nektek? Részletekben kb. mennyiből tudnál hozzásegíeni egy ilyen technikához?

Gondolom első egy erős fék/futómű (), aztán kell egy motor (), meg ezt be kell szakszerűen szerelni () és a papírjait elintézni a kocsinak, kpm vizsga? (), és akkor még a rendszeresebb karbantartásról nem beszéltem (gondolom többször kell átnézni, meg ahogy látom mindíg van valami, ami előjön).

Link to comment
Megosztás:

...kpm vizsga? ()...

Kérlek, ne káromkodj!!!! :)

hengerenkéntit meg legálban lehet, mivel csak a HF cserélődik a sallangjaival. A blokk marad, tehát a motorszám is. :)

Ez is csak amolyan féllegál megoldás. Motorszám marad, ez igaz, de mivel teljesítmény növekedés van, ezért bla-bla-bla. Szokásos magyar aktatologatásos hülyeség, mert műszakin a kutya se mér teljesítményt. B)

Link to comment
Megosztás:

Kérlek, ne káromkodj!!!! :)

Ez is csak amolyan féllegál megoldás. Motorszám marad, ez igaz, de mivel teljesítmény növekedés van, ezért bla-bla-bla. Szokásos magyar aktatologatásos hülyeség, mert műszakin a kutya se mér teljesítményt. :)

boccs a káromkodás miatt B) :D

Ez lenne az egyik fő oka annak, hogy maradnék az "eredeti" motornál

(boccs Demó, tudom, hogy szép és jó, de felénk szoktak kötözködni).

Az a baj, hogy nekem már kukkantottak bele motorba, hogy stimmelnek e a számok,

azóta parásabb vagyok kicsit. A híradóba meg nem akarok benne lenni, hogy üldöznek

(legalábbis próbálnak utólérni) egy gyanúsan gyors Corsát :omg:

Igazából csak ezért "tologatnám az aktát", hogy stimmeljenek a számok.

A teljesítményt meg gondoltam, hogy úgysem mérik, meg nézik, úgyhogy azt nyugodtan piszkálnám.

Persze ésszel, és nyugodtabb lennék, ha egy jobb futómű lenne alatta előtte, amin pl. hátul is tárcsafék van,

mert sajna időnként ehhez a motorhoz ez a mostani is kevéske :o egy plusz 20LE körül már nyugodtabb lennék (egy kicsi ideig ;) ).

Link to comment
Megosztás:

Hát a papírt 2.0 esetén felejtsd el... lehetetlen.

hengerenkéntit meg legálban lehet, mivel csak a HF cserélődik a sallangjaival. A blokk marad, tehát a motorszám is. :)

Köszi a segítséget! Én is így gondoltam, inkább legyen rendben a papírja, főleg, hogy "normálisan" is szeretném használni B)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként, azt hiszem, nemrég te kerestél műanyagost kasztni elemekhez. Ha budapesti vagy, akkor szerintem itt keresd Need For Speed-et! Neki valami hajóépítő, vagy mifene építette a mantája üvegszálas elemeit, és írdatlan jól sikerült. Ráadásul azt mondogatta Ricsi (Need), hogy nem is volt túl drága. Igaz, ez már több éve történt, de gondolom, az a srác még mindíg foglalkozik ilyesmivel.

Ha már erről a témáról írok, akkor megmutatom az én álom A Corsámat: íme. Majd egyszer ilyenem lesz (ha lesz), belül pedig Demó mester technikája. :)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként nekem is megfordult a fejemben nem egyszer, hogy meg kéne 2000-esre csinálni, de egy kicsit tartok tőle. Talán a nehéz jobb lábam miatt is, de az anyagi része is valószínű húzós.

Tényleg, ha egyáltalán ezt lehet mérni anyagilag, mibe fájt nektek? Részletekben kb. mennyiből tudnál hozzásegíeni egy ilyen technikához?

Kb. olyan 3K lenne a full átalakítás, mindennel együtt.A dolog szűk keresztmetszete a kihajtás összerakása.Irdatlan sokat lehet vele szívni.mondjuk nekünk már ez is gyorsan menne.

A jobb lábaddal nem lenne gond, az első csörte után megtanulnád tisztelni a technikát.Én olykor remegő lábbal szálltam ki a sajátomból.Kisit gyorsan sikerült menni.

Az egész Corsa projekt pedig közel 1M-be volt, de minden alkatrész újonan került bele az autóba, amit cserélni kellett.

Amúgy ha parázol a kötsög rendőröktől, akkor tényleg célszerű csak 14SE-re alakítani, F13CR váltóval, és elég csak az első fékeket cserézni 256mm-re.Ég és föld lesz a különbség a régi 236-hoz képest, főleg, ha tömör tárcsa van fent.

De utóbbi sem olcsó dolog.Egy ilyen 14SE motort álltalában kompletten szokták adni, és olyan 70e.ft szokott lenni.Az F13CR pedig 30-40e.ft......A fékek pedig nyergestől olyan 40e.ebből 10e. max. a 256-os féknyereg, és olyan 30e. a tárcsa+betét.De ilyenkor célszerű már a fékcsöveket is cserézni........

Link to comment
Megosztás:

A hátsó tárcsa teljesen fölösleges, még a C20XE-hez se feltétlenül kell.

Ha jó fékeket akarsz, akkor tegyél elölre 256-os rendszert, azzal nem lesz gond.

Ezt is még lehet javítani, de tulajdonképpen fölösleges. Nálam pl komplett Kadett GSI 16V fékrendszer van alatta. 4 nagy tárcsa, nagy fékrásegítö és nagy 22-es föfékhenger.

Akármelyik Corsás vezette eddig a vasam, mindenki el volt ájulva a fékeimtöl, mert alig léptek kicsit a pedálra, máris fejeltek egyet, gyönyörüen adagolható és még többszöri padlófékre 200-ról 0-ra sem fogy el a fékerö.

Nekem azért nem szimpatikusak a kisblokkos motortuningok, mert a költségekhez képest elég ninimális a teljesítménynövekedés.

Akármilyen motortuning illegális, mert teljesítményadót fizetünk, így ha 60-ból csinálsz mondjuk 80 lovat, akkor is adót csalsz.

Ha meg már csalok, akkor rendesen! :)

Link to comment
Megosztás:

Demó! Most futottam át a Corsás képes topicot, és ott építésre egy ötajtóst mutattál, mostmeg egy háromajtóssal rohangálsz. Milyen lépésről maradtam le? :)

Az ötajtós itt pihen a ház mögött fölbakolva, teljesen üresen. B)

Lejárt a müszakija és úgy gáz átiratni.

Majd egyszer talán lesz belöle valami...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.