Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

A címe pedig legyen a, hogyan költsünk autóra egy rakás pénzt, amit sosem kapunk vissza?Avagy a Corsa A megvadítása! <_<

Ilyen autót eleve nem szabad eladásra építeni, mert akkor az egész csak kidobott pénz.

Az enyém is alattam fog megrohadni, vagy egy bontóban... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Múlkor ugye Demó csőgázon elment egy rendőr Ignis mellett az illegalon itt Kméten.Nemlátta..........volt a válasz. <_<

Ma, valszeg ugyanezek a versenyzők engem viszont láttak, oszt' farkasszemet néztünk itt az 5-ös út kereszteződésében.Ilyen szabályosan még soha nem indultam el a Corsával, mint most! :rolleyes: ;)

De amúgy meg nem volt semmi vadulás.Vmi még mindig rázza a futóművet.Remélem csak holnapig.......

Link to comment
Megosztás:

Múlkor ugye Demó csőgázon elment egy rendőr Ignis mellett az illegalon itt Kméten.Nemlátta..........volt a válasz. <_<

Ma, valszeg ugyanezek a versenyzők engem viszont láttak, oszt' farkasszemet néztünk itt az 5-ös út kereszteződésében.Ilyen szabályosan még soha nem indultam el a Corsával, mint most! :rolleyes: ;)

De amúgy meg nem volt semmi vadulás.Vmi még mindig rázza a futóművet.Remélem csak holnapig.......

:D :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

De amúgy meg nem volt semmi vadulás.Vmi még mindig rázza a futóművet.Remélem csak holnapig.......

Nah, majdnem le uis vettük azzt a fránya váltót, de előtte bepróbáltunk egy másik váltóba egy másik féltengelyt, és láss csodát........ugyanúgy mozog.

Kiskasza egyik barátja is eljött szakérteni, és a féltengelycsuklókat ill. a motorfelfüggesztést is megjelölte, mint lehetséges hibaforrást.Utóbbit némi turpiszsággal lehet orvosolni, előbbit viszont valszeg cserézni kell.Nah' erre most nincs keret.Úgyhogy a dolog kövi hónapig elnapolva.

De érdekes volt, hogy normális használat mellett nem volt hibajelenség.Ahogy elkezdtem húzatni a gépet, a kormány is megvadult a kezemben.

Szal ígyhát.........

Link to comment
Megosztás:

Nah, majdnem le uis vettük azzt a fránya váltót, de előtte bepróbáltunk egy másik váltóba egy másik féltengelyt, és láss csodát........ugyanúgy mozog.

Kiskasza egyik barátja is eljött szakérteni, és a féltengelycsuklókat ill. a motorfelfüggesztést is megjelölte, mint lehetséges hibaforrást.Utóbbit némi turpiszsággal lehet orvosolni, előbbit viszont valszeg cserézni kell.Nah' erre most nincs keret.Úgyhogy a dolog kövi hónapig elnapolva.

De érdekes volt, hogy normális használat mellett nem volt hibajelenség.Ahogy elkezdtem húzatni a gépet, a kormány is megvadult a kezemben.

Szal ígyhát.........

Én azt mondom,hogy valahol szétkéne kapni és a tartókat meghackelni,ahogy a srác mondta.

Egyenként kivenni és lemezzel "körbezsaluzni" és megcsinálni.

A csuklókra meg te tudod mi lesz.Ha újakat veszel legalább azt kizártuk,de azt szeretném kérni,had legyek ott a cserénél,látni is akarom milyen gecó meló azt cserélni,mármint a csuklót,mert tudod,hogy nekem is kell majd és ha lehet majd magam rakom össze.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Agyam dobom el... ha van... :)

Lassan elmegy a kedvem, hogy ótó építsek... mindenki aki ismik közül ezt tette, szinte mind eladta... vagy hirdeti... B)

Ne építs.Inkább vegyél olyat, ami készen van, de készülj fel rá, hogy ha megunod, utána csak óriási deficit árán tudod eladni, ha majd el akarod.

Célszerűbb inkább olyant venni, ami alapból erős, gyors, stb.......

Vagy az ésszerűség határait ne lépd át.Pl. ha veszel egy 1 C14NZ Corsa A-t, akkor csak max. SE-ig húzd.Már az is jóó móka.Nem kell végletekbe esni.S, ezt később még el is tudod adni hipp-hopp............

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Corsátlan lettem..... :)

Ideje lesz eldönteni, hogy örülsz-e ennek, vagy sem. :)

Abban igazad van, hogy olcsóbb "készen" megvenni egy ilyen autót mint építeni, lásd pl. a te példád is, DE...

Én pl. nem vennék más által összerakott autót, csak ha tudom az illetöröl, hogy alaposan dolgozik és nem kókányol, vagy ha van arra lehetöség, hogy a kocsit A-Z-ig át tudjam nézni.

Az itthon összerakott Corsák közül szerintem nem vennék meg sokat, csak úgy 5-öt., föleg nem annyiért, amennyit kérnek értük, ha eladósorba kerülnek.

Ha most nulláról kellene építkeznem, akkor szerintem Kiskasza Corsája lenne a legjobb vétel az építkezés helyett. Minden új, minden korrektül van összerakva és teljesen az én ízlésemnek megfelelö az optika is. Nagyon igényes kis gép, amire már nem sokat kellene költeni ahhoz, hogy tökéletes legyen. B)

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz a Boost Beast, de van elsökerekea A Corsa, ami közel se 700 lóerös és jobbat megy 402 méteren.

Jaja, az igaz, bár az autobahn az nem csak 402 méter B) Gondolom ott jobban ki lehet használni, mint egy lámpától lámpáig élvezkedés, meg talán az utak is jobbak :) . Igazából nekem azok a technikai megoldások tetszenek, amiket összehozott benne amolyan "német precizitással" :) az összehangolt kuplung, váltó. Meg durván néz ki a szélesítés is a kasztnin (mondjuk ehhez kell is). Egyébként ilyen nekem sem kéne :D :o

Gondoltam én is a C20 -ra átalakításra, de szerintem maradok a gyári C14NZ -nél. Viszont gondolkoztam olyanon, hogy néhány elemet lecserélni valami üvegszálas vagy ilyesmi könnyebb, de strapabíró anyagra (pl. motorháztető, oldalelemek). Egyrész nem rohadna többet, másrészt lehet nyeri lehetne pár kilót :omg:

Van erre valami tippetek, hol lehetne emberi áron öszehozni egy ilyet (semmi szélesítés, ilyesmi, csak gyári elemek műanyagra másolásáról lenne szó). Meg, hogy egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni? Nyílván valami kevlár lenne a tuti, de annak valószínű az ára is húzós lenne.

Egyébként jó az oldal, tetszenek az élménybeszámolók a C20-as Corsákkal, szinte nekem is a torkomba dobogott a szívem, ahogy olvastam ;) Sajnálom, hogy Wolfi is eladta a kis méregzsákot, de úgy olvastam, hogy jó helyre került, talán ez megnyugtató.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az ilyen mértékü és költségü könnyítés helyett, inkább érdemes belefogni egy kis teljesítménynövelésbe.

Azt viszont nem tudom, hogy érdemes-e foglalkozni az 1.4-es motor fejlesztésével, mert igaz, hogy van itt több is a klubban, akinek 90, 100, vagy mégtöbb lóeröt tud a kis 1.4, de költségvetésben az már közelít egy C20NE, vagy akár C20XE projekthez.

Abba viszont csak akkor vágnák bele, ha hosszútávon gondolkozol ezzel a kocsival és ha az se baj, ha a nyakadon marad.

Mondjuk én le nem cserélném a C20XE Corsámat másra, mert már nagyon jól összeállt és tényleg nagyon jól is megy.

A Boost Beaströl meg csak annyit még, hogy az autópályán még rosszabb, mint 402 méteren, az a kocsi csak 201méteren megy nagyon jót, a 4kerékhajtás miatt. Utána meg nagyon visszafogja a súlya.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én mindenképp a nyakamon szeretném tartani, mert mindíg is ilyen kocsit akartam (ez ebben a topikban nem számít perverziónak B) ), már megvan kb. 1 éve. Gondolkoztam motorcserén is, de szerintem nagyon nem fogok variálni vele. Elég költséges és egy ilyen egyedi autónál már több odafigyelés kell, nekem meg nincs műhely, meg rendes garázs, ahol ezeket normálisan meg lehetne csinálni, nem is beszélve az anyagi oldaláról. A műanyag elemcsere csak azért jutott eszembe, mert úgy is nemsokára lakatolni meg fényezni kell vinni, mert már elég fakó színe van szegénynek, meg 1-2 rozsda is kezdi felütni a fejét (nem vészes, tök egyben van, csak megelőzésképp), hát igen, benne van a korban... :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én mindenképp a nyakamon szeretném tartani, mert mindíg is ilyen kocsit akartam (ez ebben a topikban nem számít perverziónak B) ), már megvan kb. 1 éve. Gondolkoztam motorcserén is, de szerintem nagyon nem fogok variálni vele. Elég költséges és egy ilyen egyedi autónál már több odafigyelés kell, nekem meg nincs műhely, meg rendes garázs, ahol ezeket normálisan meg lehetne csinálni, nem is beszélve az anyagi oldaláról. A műanyag elemcsere csak azért jutott eszembe, mert úgy is nemsokára lakatolni meg fényezni kell vinni, mert már elég fakó színe van szegénynek, meg 1-2 rozsda is kezdi felütni a fejét (nem vészes, tök egyben van, csak megelőzésképp), hát igen, benne van a korban... :)

Képed is van a kis gépről?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.