Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

1983-as GSI. :lol:

Érdekes, mert a kasztni az első hűtőrács alapján a '89-es modellfrissítés utáni (akkor ugye meg már volt GSi), szvsz az egész autó abból az évjáratból való, (bár nemtom a műszerfal mikortol lett megújítva, ebben még a régi van) csak a papírokkal van valami kutyulás...

Hacsaknem volt az embernek egy GSi-je ami hullára törött, ezért átpakolta a belsejét meg a motort egy '83-as kasztniba, és vitte a hűtőmaszkot is, mert az is nagyon tetszett neki, és így volt egyszerűbb lepapírozni...

Mondjuk így én is ismerek '91-es Calibra Turbót, miközben a Turbót hivatalosan csak '93-tól gyártották...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, mert a kasztni az első hűtőrács alapján a '89-es modellfrissítés utáni (akkor ugye meg már volt GSi), szvsz az egész autó abból az évjáratból való, (bár nemtom a műszerfal mikortol lett megújítva, ebben még a régi van) csak a papírokkal van valami kutyulás...

Hacsaknem volt az embernek egy GSi-je ami hullára törött, ezért átpakolta a belsejét meg a motort egy '83-as kasztniba, és vitte a hűtőmaszkot is, mert az is nagyon tetszett neki, és így volt egyszerűbb lepapírozni...

Mondjuk így én is ismerek '91-es Calibra Turbót, miközben a Turbót hivatalosan csak '93-tól gyártották...

Ez a lökhárító és a hütörács a 90 elötti GSI modelleké, tehát avval nem variáltak. A belseje is GSI.

Link to comment
Megosztás:

Lányok! Még nem volt szerencsém (???) a Corsa fékjeit bazbirgálni. Van ezen vmi fékerőszabályzó??? Vészfékezésnél blokkol mindkét hátsóm. Félek, hogy télen ehhez nem kell majd vészfékezés. :lol:

Persze, hogy van:) Én mondjuk lecserélném az egész cuccot az Opel Corsa B Combo fékrendszerére, és fékjeire.

Ebben a témában, Demó és Corsawolf (nekem warwolf marad) tudna segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsot. Már egy-két dolognak magam is utána néztem, és van tervem. Igazából semmi bajom nem lenne a gyári a fékekkel. Bár nekem csak 1.5D a gépem, amiből eddig 160km/h-nál többet nem sikerült kisajtolnom. De a 130-140-et bírja tartósan pályán. Ehhez meg jó a gyári fékerő. Csak működjön rendesen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdemes lehet a főfékmunkahengert átnézni, illetve a szervot. Vagy éppenséggel a dobot kitisztitani, nem tom. Mivel nem vagyok autószerelő, ehhez sem értek:) Csak irkálok, mert így alakult:)
igen, érdemes. Csak hideg van és lusta vagyok... Ha meg tudom csinálni anélkül, hogy totál szétszedjem, akkor jó. De sztem ha rámaegy, akkor az A Vectra főfékhengere sem rosszabb, mint a B Corsa. Sőt, sokkal jobb, mert az van. (Pontosítok, Cavalier.. :lol: ) Persze ha nem jó, akkor nem rakom fel. :lol:
Link to comment
Megosztás:

igen, érdemes. Csak hideg van és lusta vagyok... Ha meg tudom csinálni anélkül, hogy totál szétszedjem, akkor jó. De sztem ha rámaegy, akkor az A Vectra főfékhengere sem rosszabb, mint a B Corsa. Sőt, sokkal jobb, mert az van. (Pontosítok, Cavalier.. :blink: ) Persze ha nem jó, akkor nem rakom fel. :unsure:

Ez attól függ, hogy milyen motor van a Cavalier-edben. 2000-töl fölfelé már asszem 22-es föfékhengerek vannak a fékrásegítökön (ezeken oldalt szokott rajta állni), a kisebb motoroknál meg még a 20-as föfékhengerek szoktak rajta lenni, ugyanúgy, mint a Corsákon. A 22-esnek már a felfogatása sem passzol, mivel azon 45 fokban ferdén vannak a csavarok, ezért rögtön lehet látni, hogy passzol-e. Fékrásegítöt már nem olyan egyszerü cserélni, de ha egészben cserélnéd, akkor arra is van már kipróbált megoldásom.

Link to comment
Megosztás:

Ez attól függ, hogy milyen motor van a Cavalier-edben. 2000-töl fölfelé már asszem 22-es föfékhengerek vannak a fékrásegítökön (ezeken oldalt szokott rajta állni), a kisebb motoroknál meg még a 20-as föfékhengerek szoktak rajta lenni, ugyanúgy, mint a Corsákon. A 22-esnek már a felfogatása sem passzol, mivel azon 45 fokban ferdén vannak a csavarok, ezért rögtön lehet látni, hogy passzol-e. Fékrásegítöt már nem olyan egyszerü cserélni, de ha egészben cserélnéd, akkor arra is van már kipróbált megoldásom.

Köszönöm, majd jelentkezem ezügyben. Egyébként van még nagyobb, a 2,5-ösökben közel 24-es a főfékhenger. A corsánál a 19-es sem kizárt. Persze ettől még lehet kompatibilis. Sőt igazán nem is tudom, hogy miért baj, ha más az átmérője. Mert ha a lökete más, azt még érteném (bár az sem teljesen)...

A Cav 20-as. Tehát szerinted jó? Azt lehet tudni, hogy miben jobb ez az A Corsa főfékhengernél? :unsure:

2000-töl fölfelé már asszem 22-es föfékhengerek vannak a fékrásegítökön (ezeken oldalt szokott rajta állni), ...
Micsoda?? :blink:
Link to comment
Megosztás:

Micsoda?? :unsure:

A 22,22-es föfékhengeren ha szemben állsz bele, akkor bal oldalt áll rajta egy nagy 22-es, ha pedig 20-as (19, valamennyi), akkor pedig alul áll rajta.

A 20-asnak vízszintesen van két csavarja, amivel rögzítve lesz, a 22-esnek pedig 45 fokban ferdén.

Nekem most Kadett GSI 16V fékrásegítö van benne, ami ugyanakkora, mint a Calibrákban is szokott lenni, 22-es föfékhengerrel. Ez már nem passzolt gond nélkül a Corsába, mert túl nagy az átméröje a dobnak. Elötte még a gyári fékrásegítö volt benne a 256-os fékekkel és nem lett akkora a különbség, hogy megérje keresgélni, mert nagyon ritka a 22-es föfékhenger ABS nélküli változatban. Ha jobb fékeket szeretnél, akkor szerintem rakjál rá nagyobb tárcsákat, az elég lesz.

A föfékhenger viszont elöfordulhat, hogy 20-asban csak a Corsáé passzol, mert ami nekem volt az F Astra 1.8 kombin, arra nem passzoltak a fékeröszabályzók a hátsó doboknak. Viszont, ha kell, nekem még van két jó Corsa föfékhengerem.

Link to comment
Megosztás:

..ha pedig 20-as (19, valamennyi)...
Van 19.05 és 20.64 a corsákon.

A 20-asnak vízszintesen van két csavarja, amivel rögzítve lesz, a 22-esnek pedig 45 fokban ferdén.

Nekem most Kadett GSI 16V fékrásegítö van benne, ami ugyanakkora, mint a Calibrákban is szokott lenni, 22-es föfékhengerrel. Ez már nem passzolt gond nélkül a Corsába, mert túl nagy az átméröje a dobnak.

Van 8 és 9" átmérőjű. Márminthogy létezik. Nekem mindkettő 8-as.

A föfékhenger viszont elöfordulhat, hogy 20-asban csak a Corsáé passzol, mert ami nekem volt az F Astra 1.8 kombin, arra nem passzoltak a fékeröszabályzók a hátsó doboknak. Viszont, ha kell, nekem még van két jó Corsa föfékhengerem.
Köszönöm szépen, de nem magával a fékerővel van gondom, szerintem elmegy, hanem a fékerőszabályzással nem jó vmi. Ezért inkább csak erre összpontosítok. Megpróbálom az 1.6-os dobfékes vectráét. Ha nem jó akkor tovább agyalok. :unsure:
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen, de nem magával a fékerővel van gondom, szerintem elmegy, hanem a fékerőszabályzással nem jó vmi. Ezért inkább csak erre összpontosítok. Megpróbálom az 1.6-os dobfékes vectráét. Ha nem jó akkor tovább agyalok. :unsure:

Nem lehet, hogy a főfékmunkahengeredben az egyik kör behalt?S, ezért blokkol a hátsó, mert a maradék nyomás arra a körre öszpontosul?

Csak tippelek.............

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a főfékmunkahengeredben az egyik kör behalt?S, ezért blokkol a hátsó, mert a maradék nyomás arra a körre öszpontosul?

Csak tippelek.............

dehogynem lehet! :blink: Ezért szeretnék másikat beszerelni, és gondoltam, ha az jó rá ami itthon van és hibátlanul működik, akkor nem veszek másikat. ;) De már gondolkodtam állítható fékerőszabályzón is, csak az nagyon drága. ;) (Meg nem is jó ötlet, ha más a baj oka) Olyanokat tuningverdákra szoktak rakni, nem pedig egy terpjáró (pesti utak.. :unsure: ) szívódízelre.
Link to comment
Megosztás:

dehogynem lehet! :blink: Ezért szeretnék másikat beszerelni, és gondoltam, ha az jó rá ami itthon van és hibátlanul működik, akkor nem veszek másikat. ;) De már gondolkodtam állítható fékerőszabályzón is, csak az nagyon drága. ;) (Meg nem is jó ötlet, ha más a baj oka) Olyanokat tuningverdákra szoktak rakni, nem pedig egy terpjáró (pesti utak.. :unsure: ) szívódízelre.

Nekem meg a fékerőm kevés, szal fel kell tennem egy nagyobb rendszert majd.Amint lesz hozzá " kedvem".

Most nincs..........

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.