Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

első-hátsó futóművet szeretném cserélni

a vectra futómű erősebb, masszívabb, strapabíróbb és akkor a c20ne moci is pikk-pakk belemegy :lol:

bármilyen átalakítás is lesz, mindenképpen 100LE fölött kell lennie az autónak :lol:

Bazs!!

ha pogácsa kell szólj. ;)

A multkor tök finomakat vettem a cukrászdába. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Volna egy kérdésem.A B, és az A Corsa futóműve mennyire egyezik meg?Tehát adott esetben mennyire bonyolult dolog beaplikálni?Mert abból indulok ki, hogy az ültetőrugók amik nálam vannak, jók A és B Corsába, valamint Tigra A-ba is.Mert akkor ha kompatibilisek egymással az alkatrészek, akkor pl. egy B Corsa GSi................ bontásra, szal értitek!

Link to comment
Megosztás:

A c20ne motorról irnál egy kicsit bővebben mert én még nem ismerem ezt a tipust.

Egyébként arra szeretnélek kérni ,hogy ha elkezded az átépítést akkor dokumentáld is azokat,hogy tanulhassunk belőle. :lol:

2000ccm, 8V, 117LE, igenjó tuningalap, ésa olcsón tuningolható, valamint olcsón beszerezhető.40e.-től.

Az első Kadett GSI-ket ilyen mocikkal tették össze, ha jól emléxem, de aztán váltottak C20SEH (130LE), majd C20XE ami 2000/16V.

De volt Astra GSi-ben, Calibrában, A Vectrában is.Nagyon megbízható moci amúgy.

Link to comment
Megosztás:

Bazs sok sikert a nagy "bugyi" felrakásához és ET13-as felnikhez a Vectra Corsa TR-en.

Ajánlom Blitz-et biztos , "szívesen" segít majd neked:))

a bugyi nem nekem való, nem kell :lol:

szerintem Blitz nem vállal tuningot a Tom óráinak hekkelése óta :lol:

Link to comment
Megosztás:

Volna egy kérdésem.A B, és az A Corsa futóműve mennyire egyezik meg?Tehát adott esetben mennyire bonyolult dolog beaplikálni?Mert abból indulok ki, hogy az ültetőrugók amik nálam vannak, jók A és B Corsába, valamint Tigra A-ba is.Mert akkor ha kompatibilisek egymással az alkatrészek, akkor pl. egy B Corsa GSi................ bontásra, szal értitek!

hello

A B és A corsa futomű abban egyezik,hogy a gátlók biztos és talán az agyrész is egyforma sőt akad olyan A corsa amiben már B futómű van, de viszont az nem biztos ,hogy a B gsi is belemegy .A rugók amugy saját részre vannak?????

És még annyi -megértem,hogy erősebb futóművet akartok ,de az enyémben 2 éve "teljesen széria!!!" futómű van és én elégedet vagyok vele a féltengely pedig elbirja mivel az A corsa Gsi is 100ló felett van

A 18E-s motorom most kerül hízokurára s majd kiderül,hogy menyire birja a 150ló feletti teljesitményt a futómű bár előtte egy kis tuningra kerül ő is,erősebb szilentek gátlók rugók stb.

Amugy 220-nál még stabil volt az autó igy is.

Link to comment
Megosztás:

hello

És még annyi -megértem,hogy erősebb futóművet akartok ,de az enyémben 2 éve "teljesen széria!!!" futómű van és én elégedet vagyok vele a féltengely pedig elbirja mivel az A corsa Gsi is 100ló felett van

Érdemes lenne jobb futóművet venni. Ég és föld. Uhuhu Corsa GSI-je sokkal jobb volt mint az én széria Corsa A-m, de amikor komplett futómű ki került, no akkor picit változott a helyzet.... Csak magyaroknak drága... az A Corsát nem azok veszik. Ha nem kapom a futóművem én sem venném meg.... annyi mint az autó:lol:) Akkor nem jutott volna lakatolásra.

Egyébként a GSi nincs 100 LE.... (tudtommal 98)

A 18E-s motorom most kerül hízokurára s majd kiderül,hogy menyire birja a 150ló feletti teljesitményt a futómű bár előtte egy kis tuningra kerül ő is,erősebb szilentek gátlók rugók stb.

Amugy 220-nál még stabil volt az autó igy is.

A tornyok nagyon nem birják tudtommal... alul is kell erősíteni nem csak felső toronytámasz.... nagyon nyaklik a kaszni.

150 LE-t hogyan??? Gondolom 20SEH hengerfej + hasonlók. A fékek fontosak, bár ilyen teljesítménynél nincs mit fékezni:)))) (nincs súly) SZVSZ a féltengely nem lesz elég....

115LE elég a GSI féltegely véleményem szerint, bár nincs semmi tapasztaltom csak halomások.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.