Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

A fékvitához: Rájöttem a tutira! :)

Mivel abban mindenki egyetért,hogy a 236 alapvetően elég egy corsára,de az egyik tábor szerint kevés a tartalék és hamar elmelegszik. Viszont több embert zavar a rugózatlan tömeg növekedése, így mi lenne ha a 236 tömört szétfúrkáltatnám? :D

Szerinted észreveszed, ha kicsit könnyebb, vagy nehezebb féktárcsád van? Én egyáltalán nem éreztem különbséget eddig soha és ezért annyira nem is érdekel annyira a rugózatlan tömeg. Amikor ledobtam a 236-ot és felkerült a 284, azon kívül, hogy hirtelen lett fék az autón, nem éreztem semmi negatívumot.

Az utólagosan fúrt tárcsák elrepednek igen rövid idő után. :D

De próbáld csak ki nyugodtan, hogy legyenek ezirányú tapasztalataid.

Annyit kérek csak, hogy ha lehet, akkor nem utcai forgalomban, hanem valami lezárt pályán.

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére én nem próbálgatok ilyesmit meg csak unatkozom azért fórumozok, tehát az egésznek az ég világon semmi jelentősége.

Ez oké, nincs is ezzel semmi baj, csak mi páran igen sok időt, munkát és pénzt áldoztunk már az ilyen dolgok próbálgatásába, tesztelésébe.

Bizonyos mennyiségű tapasztalat is összegyűlt ezalatt és Te pont ezeket kérdőjelezed meg folyton, úgy, hogy közben Te semmit nem próbáltál még ki abban az adott témában, a gyári verzión kívül.

Magyarán, leszarozod a munkánkat és a fáradozásainkat. És akkor ne vegyem zokon? :)

Link to comment
Megosztás:

Ez oké, nincs is ezzel semmi baj, csak mi páran igen sok időt, munkát és pénzt áldoztunk már az ilyen dolgok próbálgatásába, tesztelésébe.

Bizonyos mennyiségű tapasztalat is összegyűlt ezalatt és Te pont ezeket kérdőjelezed meg folyton, úgy, hogy közben Te semmit nem próbáltál még ki abban az adott témában, a gyári verzión kívül.

Magyarán, leszarozod a munkánkat és a fáradozásainkat. És akkor ne vegyem zokon? :)

Beírkálok ezt-azt,ami eszembejut, felmerül bennem.

Sokan ugranak rá,ez jellemzi az általános idegállapotot. :D

Link to comment
Megosztás:

Beírkálok ezt-azt,ami eszembejut, felmerül bennem.

Sokan ugranak rá,ez jellemzi az általános idegállapotot. :)

Ezt légyszi ne vedd sértésnek, csak azt írom le most is, amit tapasztaltam.

Szerintem inkább a stílusodat jellemzi, mert itt senkinek az idegállapotával nem voltak és nincsenek is gondok, de érthető okokból senki nem bírja, ha valaki olyan osztja, akinek köze nincs a témához és csak elméletben "tunerkedik", de azt annyira, hogy csak igaza lehet és meg sem lehet győzni.

Ha kicsit hajlandóbb lennél esetleg elfogadni mások személyes tapasztalatait, tuti sokkal kevesebb gondja lenne itt az embereknek veled.

De nekem az az érzésem, hogy direkt szítod a tüzet. Túl unalmas az életed, hogy itt ennyit akciózol?

Link to comment
Megosztás:

Erről a szétfurkálásról az a BBS felnis aukció jut eszembe: "mostmár 4x100" :)

A rugózatlan tömeghez egy-két gondolat: akkora súlykülönbség nincs pl. a 256 és a 236 között szerintem, hogy egy gyári futómű ne bírja el, viszont cserébe tartósabb (ha már azt nem fogadjuk el, hogy hatékonyabb) féket kapunk ugyanannak a mozgási energiának a lelassításához, ráadásul egy ésszel történő fejlesztés nem csak a fékeket, hanem a futóművet is érinti, ami adott esetben akár jobban el bírja a megnövekedett rugózatlan tömeget is (további előnyei mellett).

Tudom elhangzott a 288 is, ami már valóban nehezebb a 236-nál, de pl. Demónál ez igencsak indokolt, akár a rugózatlan tömeg növelése árán is, bár szerintem azzal sincs gond, mert nála már nem igazán beszélhetünk gyári futóműről (és nála már rég nem csak a gátlókról/rugókról van szó :D ).

Egyébként meg, ha valakit ennyire érdekel a rugózatlan tömeg az felejtse el az úgynevezett könnyűfém felniket is. Vagy rakjon fel lemezfelnit vagy vegyen méregdrágán rendes magnéziumosat.

A gyakorlatban már nem is olyan egyszerű dolog a tuningolás/autóépítés :D

Link to comment
Megosztás:

Erről a szétfurkálásról az a BBS felnis aukció jut eszembe: "mostmár 4x100" :)

A rugózatlan tömeghez egy-két gondolat: akkora súlykülönbség nincs pl. a 256 és a 236 között szerintem, hogy egy gyári futómű ne bírja el, viszont cserébe tartósabb (ha már azt nem fogadjuk el, hogy hatékonyabb) féket kapunk ugyanannak a mozgási energiának a lelassításához, ráadásul egy ésszel történő fejlesztés nem csak a fékeket, hanem a futóművet is érinti, ami adott esetben akár jobban el bírja a megnövekedett rugózatlan tömeget is (további előnyei mellett).

Tudom elhangzott a 288 is, ami már valóban nehezebb a 236-nál, de pl. Demónál ez igencsak indokolt, akár a rugózatlan tömeg növelése árán is, bár szerintem azzal sincs gond, mert nála már nem igazán beszélhetünk gyári futóműről (és nála már rég nem csak a gátlókról/rugókról van szó :D ).

Egyébként meg, ha valakit ennyire érdekel a rugózatlan tömeg az felejtse el az úgynevezett könnyűfém felniket is. Vagy rakjon fel lemezfelnit vagy vegyen méregdrágán rendes magnéziumosat.

A gyakorlatban már nem is olyan egyszerű dolog a tuningolás/autóépítés :D

5:30-tól érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét. Lenne egy kérdésem.

uuyfl17mve7x8kwz7w7r.jpg

Corsa b be szeretnék C20NE motort ez a donor kocsinak a motortartója amit nekem át kell alakítanom. Demo is árul ilyet 2 darabból álló, kérdésem az lenne, hogy ami képet küldtem ez áttehető és egyeznek majd dolgok? Vagy ez így nem lesz jó? Köszönöm és bocsánat, hogy ide írtam, de itt már páran át estek ezen a műveleten gondoltam több a tapasztalat.

duenhu_067344_1_.jpg

Demóé

drysumpclearance.jpg

Házilag gyártott.

Szóval szerintem a bal oldali az jó meg haverom ingyen heggeszt a hátuljára egy tartó részt meg van még egy C14SE szervó bakkom azon meg rajta vannak, hova esnek a lyukak. Úgy is imád ilyeneket csinálni mondta, hogy szívesen megcsinálja nekem, már csak a jobb oldalit nem tudom, hogy elég hosszú e.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét. Lenne egy kérdésem.

http://www.kephost.com/images4/2011/8/19/u...e7x8kwz7w7r.jpg

Corsa b be szeretnék C20NE motort ez a donor kocsinak a motortartója amit nekem át kell alakítanom. Demo is árul ilyet 2 darabból álló, kérdésem az lenne, hogy ami képet küldtem ez áttehető és egyeznek majd dolgok? Vagy ez így nem lesz jó? Köszönöm és bocsánat, hogy ide írtam, de itt már páran át estek ezen a műveleten gondoltam több a tapasztalat.

Hali.

Most vagy nem hiszel nekem, vagy nem tudom, de szerintem már párszor leírtam, hogy mi kell neked.

Sőt, fel is ajánlottam, hogy hívj fel, elmagyarázom, de ez se történt meg még a mai napig.

Én nem azért álltam neki tartókat gyártani B Corsához, mert ebből akarok meggazdagodni, hanem mert NINCS rá gyári megoldás.

Ha lenne, mint pl. az A Corsánál, akkor én se bajlódnék ilyesmivel, hidd el!

Ez passzol neked még mindig.

De ha sokallod az árát, nyugodtan beszerezheted máshol is, én nem fogok megsértődni.

Annyi, hogy akkor inkább tőle kérdezgesd a többi infót is, mert lehet más motorpozícióval dolgozik és akkor az én tippjeim nem érnek semmit.

http://img695.imageshack.us/img695/7189/drysumpclearance.jpg

Házilag gyártott.

Szóval szerintem a bal oldali az jó meg haverom ingyen heggeszt a hátuljára egy tartó részt meg van még egy C14SE szervó bakkom azon meg rajta vannak, hova esnek a lyukak. Úgy is imád ilyeneket csinálni mondta, hogy szívesen megcsinálja nekem, már csak a jobb oldalit nem tudom, hogy elég hosszú e.

A képen A Corsa nyúlvány látható, semmi köze a B-éhez.

Ha faragni akartok, csak hajrá, meg lehet csinálni igényesen is, de láttam már pár olyan verziót, amivel egy métert nem mennék.

Az enyémek a gyári pontokra passzolnak, nem kell faragni és nem kell 5x újragyártani mindent, mint a próbálgatós verziónál.

Ha kell tartó, akkor megadom a számlaszámom, de csörgess már meg légyszi, mert itt nem tudok minden nap fent lenni.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Most vagy nem hiszel nekem, vagy nem tudom, de szerintem már párszor leírtam, hogy mi kell neked.

Sőt, fel is ajánlottam, hogy hívj fel, elmagyarázom, de ez se történt meg még a mai napig.

Én nem azért álltam neki tartókat gyártani B Corsához, mert ebből akarok meggazdagodni, hanem mert NINCS rá gyári megoldás.

Ha lenne, mint pl. az A Corsánál, akkor én se bajlódnék ilyesmivel, hidd el!

Ez passzol neked még mindig.

De ha sokallod az árát, nyugodtan beszerezheted máshol is, én nem fogok megsértődni.

Annyi, hogy akkor inkább tőle kérdezgesd a többi infót is, mert lehet más motorpozícióval dolgozik és akkor az én tippjeim nem érnek semmit.

A képen A Corsa nyúlvány látható, semmi köze a B-éhez.

Ha faragni akartok, csak hajrá, meg lehet csinálni igényesen is, de láttam már pár olyan verziót, amivel egy métert nem mennék.

Az enyémek a gyári pontokra passzolnak, nem kell faragni és nem kell 5x újragyártani mindent, mint a próbálgatós verziónál.

Ha kell tartó, akkor megadom a számlaszámom, de csörgess már meg légyszi, mert itt nem tudok minden nap fent lenni.

Értem csak úgy eltűntél mint az arany óra azt hittem megsértődtél mert nem tudtam átvenni a cuccot vagy vmi. Amúgy azért nem hívtalak mai napig mert még nem volt meg a motor és addig minek fárasszalak telefonon értelmetlen dolgokkal neked is van magánéleted. Viszont lenne egy kis gond, beszereztem C20NEhez való szervószivattyút is és állítólag volu is most szerezte meg és beleér neki elől valamibe így nem tudja feltenni. Valami konzolt kell gyártani ami megint jó móka. Azt írta, hogy valami 2 cm-en múlik a dolog. Van egy olyan tippem, hogy ez rá a megoldás. Szerinted?

hm29506njxz7bsm5ug3b.jpg

782_eA.jpg

Valahol olvastam, hogy kimondottan ez való szervósokhoz. Így pont kb 2 centivel hátrébb is van. Mondjuk az alsó kép mókás, hogy be se tudod tenni a gumibakot. :)

Ilyet tudnál nekem csináltatni, hogy ne kelljen szenvedni még a rohadt szervóval is? Mert akkor mindenféle képpen érdekel a dolog mert máshonnan nem tudok beszerezni ebayre meg nem szeretnék 2 hetet várni. Köszönöm a számod még nem tudom de privátba megdobhatnál meg nem válaszoltál arra se, hogy postán megoldható lenne-e vagy nem tudom milyen gyakran jársz pestre most szabadabb leszek 1 ideig mint múltkor voltam. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Ezekkel a tartókkal ugyanoda esik a motor pozícióca, mint az enyémmel.

Az Én tartóim is extra szervós motortartók, és pont ugyanúgy nem passzolnak a gyári szervószivattyúk, mint a Te általad linkelt motortartókkal. :lol:

De légyszi csörgess meg, vissza is hívlak, csak ne itt kelljen már mindent lekörmölnöm, mert az kb. 20x addig tart, mint telón elmondani.

A szivattyú lefelé nem fér el és nem előre. A motorra pedig nem lehet már ráemelni, mert ferde lesz és hozzá is érne a motorháztetőhöz.

Vagy átalakítod a gyári tartót, amihez aluhegesztés is kell, én már egyet így oldottam meg, vagy veszel egy akármilyen tuningcégtől egy szervószivattyútartót.

http://www.mathijssentechnics.nl/?View=pag...vid=&mid=2#

A gyári semmilyen motortartóval nem fér el átalakítás nélkül!

Link to comment
Megosztás:

Ezekkel a tartókkal ugyanoda esik a motor pozícióca, mint az enyémmel.

Az Én tartóim is extra szervós motortartók, és pont ugyanúgy nem passzolnak a gyári szervószivattyúk, mint a Te általad linkelt motortartókkal. :D

De légyszi csörgess meg, vissza is hívlak, csak ne itt kelljen már mindent lekörmölnöm, mert az kb. 20x addig tart, mint telón elmondani.

A szivattyú lefelé nem fér el és nem előre. A motorra pedig nem lehet már ráemelni, mert ferde lesz és hozzá is érne a motorháztetőhöz.

Vagy átalakítod a gyári tartót, amihez aluhegesztés is kell, én már egyet így oldottam meg, vagy veszel egy akármilyen tuningcégtől egy szervószivattyútartót.

http://www.mathijssentechnics.nl/?View=pag...vid=&mid=2#

A gyári semmilyen motortartóval nem fér el átalakítás nélkül!

Az fäsza :lol: De még mindig nem tudom a számod . :lol: Akkor asszem emiatt megint várhatok fél évig amire megint szerzek ilyen szart, mondjuk nem izgat mert inkább szervó legyen mint nagy motor :D Arról nem is beszélve, hogy ez a szervó tartó cucc többe kerül mint amennyiért én vettem a motort és a vezérműszíj cserélve van meg még sok cucc pl. a kuplung is cserélve van.... Mondjuk külföldön kicsit 8x többet keresnek az emberek és ahhoz van állítva az ár nem magyarországra.

http://www.ebay.co.uk/itm/CORSA-B-TIGRA-PO...6#ht_1969wt_890

Link to comment
Megosztás:

Az fäsza :lol: De még mindig nem tudom a számod . :lol: Akkor asszem emiatt megint várhatok fél évig amire megint szerzek ilyen szart, mondjuk nem izgat mert inkább szervó legyen mint nagy motor :D Arról nem is beszélve, hogy ez a szervó tartó cucc többe kerül mint amennyiért én vettem a motort és a vezérműszíj cserélve van meg még sok cucc pl. a kuplung is cserélve van.... Mondjuk külföldön kicsit 8x többet keresnek az emberek és ahhoz van állítva az ár nem magyarországra.

http://www.ebay.co.uk/itm/CORSA-B-TIGRA-PO...6#ht_1969wt_890

Senki nem állította, hogy olcsó egy ilyen átalakítás!

De mint mondtam, simán megoldható a gyárival, csak kicsit faragni kell rajta. Ha már benne van minden, akkor lehet látni, hogy mit kell csinálni.

A számom meg pl. az általad linkelt hirdetésben is benne van, de asszem priviben is elküldtem már.

Amúgy 06-20/39-71-315

Link to comment
Megosztás:

Senki nem állította, hogy olcsó egy ilyen átalakítás!

De mint mondtam, simán megoldható a gyárival, csak kicsit faragni kell rajta. Ha már benne van minden, akkor lehet látni, hogy mit kell csinálni.

A számom meg pl. az általad linkelt hirdetésben is benne van, de asszem priviben is elküldtem már.

Amúgy 06-20/39-71-315

Bocsánat figyelmetlen voltam, privibe nem küldted el, de a hirdetésbe benne volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.