Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

5. Demónak beszólni nem menő. :D És nem csak azért mert a fórumozók 99%-a kiáll mellette, hanem mert tényleg letett valamit az asztalra, ami ugyan nem jelenti azt hogy mindig és mindenben igaza van, de hatalmas tapasztalattal rendelkezik, ami esetenként legalább annyit számít, mint az elmélet. Amúgy meg ha másért nem, akkor tiszteletből.

:D :D :)

Link to comment
Megosztás:

He-he érdekes dolgok ezek amikor én mondtam hogy elég a kistárcsa az astrára, meg ment itt a vita a nagyobb főfékhengerről. Finoman le lettem hülyézve. Valami olyasmit vágtak többen a fejemnhez hogy ugye Zotya kistárcsával is blokkolod a kereket minek nagy....pedig ha jól emlékszem én is a gumi-út kapcsolatára hivatkoztam...na ugye hogy ugye?! :)

Link to comment
Megosztás:

He-he érdekes dolgok ezek amikor én mondtam hogy elég a kistárcsa az astrára, meg ment itt a vita a nagyobb főfékhengerről. Finoman le lettem hülyézve. Valami olyasmit vágtak többen a fejemnhez hogy ugye Zotya kistárcsával is blokkolod a kereket minek nagy....pedig ha jól emlékszem én is a gumi-út kapcsolatára hivatkoztam...na ugye hogy ugye?! :)

Ezt én sosem tagadtam, de én saját tapasztalatból (..és beszarásból) tudom, hogy bizony elég hajmeresztő, amikor elfogy a 236 elmelegedés miatt...

Link to comment
Megosztás:

Ezt én sosem tagadtam, de én saját tapasztalatból (..és beszarásból) tudom, hogy bizony elég hajmeresztő, amikor elfogy a 236 elmelegedés miatt...

Igaz, de ezt ki is emeltem én is, de akkor simán csak arról volt szó, hogy van egy gyári F meg egy nagytárcsás nagyobb rásegítővel/főfékhengerrel, és ezzel együtt jobb lesz a fékhatás egy adott vészfékezéskor. Nade hagyjuk nem is tudom miért hoztam szóba. :) Csak elég szomorú, hogy nem azt nézik sokan hogy ki mit mond hanem azt hogy ki mondja.

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretnék offolni/flémelni, de ha már a nevemben (is) vitatkozik valaki engedjétek meg, hogy megvédjem az álláspontomat.

6. Bár nem ismerem az előzményeket (ha volt is valami), de ilyet oltári nagy suttyóság írni, mert nem tudhatod ki van a drót másik végén... (persze nem csak ezért)

Nevedben? :) Visszaolvasva a korábbi ilyen jellegű hsz-eidet,veled értek egyet. Az én stílusomhoz elég ez a fék,nem szoktam elmelegíteni és 170ről kétszer 0-ra fékezni egymás után.

Láttam,hogy állást keres,voltam olyan jófej és próbáltam neki segíteni (tudtam is volna),aztán elküldött a halál f*szára,hogy mennyé innen mit akarsz itt hülyegyerek...

Amilyen az adjonisten.....

Amit levezettél azt én is leírtam egy párszor tömören,annyit mondtam,hogy nagyobb féktől nem lesz rövidebb fékút és erősebb autóhoz kell a nagyobb fék természetesen meg a rugózatlan tömeget is megemlítettem,hogy a világon mindenhol csökkenteni igyekeznek.

Link to comment
Megosztás:

Nevedben? :D Visszaolvasva a korábbi ilyen jellegű hsz-eidet,veled értek egyet. Az én stílusomhoz elég ez a fék,nem szoktam elmelegíteni és 170ről kétszer 0-ra fékezni egymás után.

Láttam,hogy állást keres,voltam olyan jófej és próbáltam neki segíteni (tudtam is volna),aztán elküldött a halál f*szára,hogy mennyé innen mit akarsz itt hülyegyerek...

Amilyen az adjonisten.....

Amit levezettél azt én is leírtam egy párszor tömören,annyit mondtam,hogy nagyobb féktől nem lesz rövidebb fékút és erősebb autóhoz kell a nagyobb fék természetesen meg a rugózatlan tömeget is megemlítettem,hogy a világon mindenhol csökkenteni igyekeznek.

Rám is hivatkozva, ha jobban tetszik. Nincs ezzel semmi baj, csak sajnos nem voltál túl pontos és az ördög bizony a részletekben rejlik. :D (amúgy én is vétettem egy hibát, de eddig nem vette észre senki, most meg direkt nem javítom ki :D )

Azért ő nem pontosan így fogalmazott, viszont azelőtt a komment előtt, amit megkifogásoltál te egy ilyet küldtél, és ez sem kevésbé lekezelő mint az övé:

Tök nagy élmény lehet az orrtolós fosba rakni még +30,40,50 kg-t az első tengely elé,attól hátramenetben kétkerékre áll nem? :)

Meg el tudom képzelni mennyit javít a kanyarsebességen.

Mert ugye erős motort bármibe lehet tenni,de attól még olyan messze lesz a sportautótól,mint ide Nagykáta.

Nekem nem az az élmény,hogy hármasban elkapar az eleje. :lol:

De ebbe én tényleg nem akarok belefolyni, csak azért jöttem mert a nevem felmerült és úgy gondoltam letisztázom az én részemet.

Link to comment
Megosztás:

Igaz, de ezt ki is emeltem én is, de akkor simán csak arról volt szó, hogy van egy gyári F meg egy nagytárcsás nagyobb rásegítővel/főfékhengerrel, és ezzel együtt jobb lesz a fékhatás egy adott vészfékezéskor. Nade hagyjuk nem is tudom miért hoztam szóba. :D Csak elég szomorú, hogy nem azt nézik sokan hogy ki mit mond hanem azt hogy ki mondja.

Ha igazad van ne hagyd magad. :D

Ha máshogy nem megy küldj el mindenkit a sunyiba. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi Tápi! :)

Én már inkább nem is reagálok Hakapeszimaki dolgaira, mert úgyis neki kell, hogy igaza legyen. Ha Ő beszól, azt mindenki nyelje le, ha neki beszólnak, akkor egyből vérig van sértve ezek szerint, de mindegy, mert végül úgyis neki lesz igaza. :D

Nem akarom bántani, ő ilyen, inkább próbálom magam visszafogni, ha valamiben más a véleményem. :D

Link to comment
Megosztás:

Én már inkább nem is reagálok Hakapeszimaki dolgaira, mert úgyis neki kell, hogy igaza legyen. Ha Ő beszól, azt mindenki nyelje le, ha neki beszólnak, akkor egyből vérig van sértve ezek szerint, de mindegy, mert végül úgyis neki lesz igaza. :D

Nem akarom bántani, ő ilyen, inkább próbálom magam visszafogni, ha valamiben más a véleményem. :D

:D

Jobban szeretek észérvekkel meggyőzni másokat, csak sajna mostanában elég szelektívan fogadják errefelé a magyarázatokat. Nem mindegy ki mondja. :)

Csakis saját magad veregetheted hátba, hogy ezt elérted. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretnék offolni/flémelni, de ha már a nevemben (is) vitatkozik valaki engedjétek meg, hogy megvédjem az álláspontomat.

1. Én soha nem szerettem a 236-os fékeimet (először fura volt olvasni mintha én emellett kiálltam volna valamikor), de ennek ellenére igaz, hogy gyári felállásban normál használatban elég egy 236-os fék még egy F Astrára is. És ez bizony hegyi utakra is vonatkozik. Ha az ember ismeri az autóját és annak műszaki állapota a fék tekintetében rendben van, akkor meg tud állni biztonságosan. Ha valaki ugyanolyan tempót akar diktálni egy kanyargós hegyi úton mint egy síkon lévőn, akkor ott nem a fék lesz a hibás.

2. Olyan hogy egy fék jó vagy rossz, olyan nincs. Milyen szempontból, milyen autón és mire? Egy kis fék jobb a nagyobbtól, mert könnyebb és a könnyebb dolgok a forgó és rugózatlan tömegnél egyértelműen előnyösebbek, gyorsulás, lassulás, úttartás és fogyasztás szempontjából kedvezőbb, és jobban is adagolható. Persze a különbségeket a megfelelő mértékkel kell kezelni. És a nagy fék is jobb a kicsinél, mert sokkal jobban terhelhető és nagyobb tartalékokkal rendelkezik, ami különösen fontos romló műszaki paramétereknél és úgy általában is.

3. Önmagában egy fék attól, hogy kisebb vagy nagyobb nem eredményez változást a fékútban. A fékút legnagyobb részben a kerék és az útfelület közötti tapadáson (súrlódási tényezőn) múlik. És akkor a legkisebb, ha az úthoz képest néhány százalékos szlippel van fékezve a kerék (ha még jól rémlik :D ) Tehát ha egy autóban a fék bármikor bármilyen körülmények közt meg tudja fogni a kerekeket, akkor ahhoz az autóhoz elegendő az a fékteljesítmény, és nem is kell rá nagyobb fék, sőt az talán hátrányos is lenne a fenti okok miatt. A félreértések elkerülése végett megjegyzem, hogy a bármikor nemcsak annyit jelent hogy bármilyen sebességről, hanem azt hogy bármilyen sebességről történő fékezés bármelyik pillanatában. Azaz ha 150-ről és 100-ról is be lehet satuzni a kereket az nem azt jelenti, hogy 150-ről 100-ig tartó erőteljes fékezés után erre még mindig képes a fék. Egy újabb gyorsítás utáni fékezésről nem is beszélve.

4. Sokan gondolnak úgy a fékekre mint a kipufogóra: minél nagyobb annál jobb. Sajnos nem így van, mindig az optimumot kell keresni és mindig rendszerben kell gondolkozni a lehető legtöbb paraméter figyelembe vételével. Ha nem említ senki semmilyen szempontot, akkor a vita parttalan és az marad a végére hogy a másik a hülye. Ennek nincs sok értelme.

5. Demónak beszólni nem menő. :D És nem csak azért mert a fórumozók 99%-a kiáll mellette, hanem mert tényleg letett valamit az asztalra, ami ugyan nem jelenti azt hogy mindig és mindenben igaza van, de hatalmas tapasztalattal rendelkezik, ami esetenként legalább annyit számít, mint az elmélet. Amúgy meg ha másért nem, akkor tiszteletből.

6. Bár nem ismerem az előzményeket (ha volt is valami), de ilyet oltári nagy suttyóság írni, mert nem tudhatod ki van a drót másik végén... (persze nem csak ezért)

7. Nem vagyok hardcore tuner. Nem is tudom miaz. Kerestem értelmező kéziszótárban, de nem találtam semmit. Youtube-on meg

van. Ilyet nem tudok. :)

Hello,

1. Tévedés, Fastrába nem elég a 236-os fék, max egy nagymuternak.

2. Már hogy nyestbe lehetne jobban adagolható egy kicsi fék a nagyobbnál, fizika minimális ismeretével belátható hogy nem. Milyen romló műszaki paraméterekre gondolsz?

3. Satuztál már valaha az életben 100-ról vagy 150-ről kereket? Én nem blokkoló kerékkel fékezek, mert ugye úgy lesz rövidebb a féktáv, na és itt jelenik meg az adagolhatóság jelentősége.

4. Ne haragudj de a corsákon azért van 236-os fék mert így volt olcsóbb, az fastrákra is ezért szerelték, ez a gazdasági optimum, de azt be kell látni hogy pont a kipufogóval ellentétben a fék tényleg akkor jobb ha nagyobb és ha az ember szeret sietni a kisautóval akkor bizony kötelező egy 256-os garnitúra

5. Most nem beszóltam, csupán csokorba szedtem mik jártak a fejemben a hsz olvasása alatt

Link to comment
Megosztás:

Hello,

1. Tévedés, Fastrába nem elég a 236-os fék, max egy nagymuternak.

2. Már hogy nyestbe lehetne jobban adagolható egy kicsi fék a nagyobbnál, fizika minimális ismeretével belátható hogy nem. Milyen romló műszaki paraméterekre gondolsz?

3. Satuztál már valaha az életben 100-ról vagy 150-ről kereket? Én nem blokkoló kerékkel fékezek, mert ugye úgy lesz rövidebb a féktáv, na és itt jelenik meg az adagolhatóság jelentősége.

4. Ne haragudj de a corsákon azért van 236-os fék mert így volt olcsóbb, az fastrákra is ezért szerelték, ez a gazdasági optimum, de azt be kell látni hogy pont a kipufogóval ellentétben a fék tényleg akkor jobb ha nagyobb és ha az ember szeret sietni a kisautóval akkor bizony kötelező egy 256-os garnitúra

5. Most nem beszóltam, csupán csokorba szedtem mik jártak a fejemben a hsz olvasása alatt

Szerintem is egy kalap szar a 236os fék a corsán, akkor astrán még nevetségesebb lehet :) Meg még a rásegítés se valami nagy dolog. Bármilyen kocsiba átül az ember ami újabb mint a corsa-astra 100x jobb fékek vannak. :D Én most nem rég tettem fel 236 helyett 256ot és már nem az, van hogy beülök más kocsiba és kifejelem a szélvédőt első fékezésnél. Hanem ugyan olyan jól fog a cucc mint az újabbakba és még a rásegítést is szeretném nagyobbra cserélni és akkor lesz az igazi. :D Meg lehet állni a 236os fékkel is csak akkor a brutál vészhelyzeteket kerülni kell. Mellesleg ha javít az ember a fékén és erre pénzt áldoz akár 1x fogja kihozni egy nagyon durva csávából már megérte a befektetés. Ja és aki azt állítja, hogy 236 ugyan úgy fog mint egy 256 úgy, h még a rásegítés sincs mókolva az még nem cserélt féket nagyobbra és nem próbálta ki. :D Ja és vezettem nem rég haverom corsáját amin 236os van halál félelmem volt mert egyszerűen nem tudtam megállni a fékkel az enyémhez voltam szokva így taposnom kellett mint 1 barom. Ja és jó állapotú tárcsái és betétei vannak.

Link to comment
Megosztás:

... Ja és vezettem nem rég haverom corsáját amin 236os van halál félelmem volt mert egyszerűen nem tudtam megállni a fékkel az enyémhez voltam szokva így taposnom kellett mint 1 barom. Ja és jó állapotú tárcsái és betétei vannak.

No ez már súrol egy másik kérdést, amit fel is tennék!

Fékpedál nyomogatásnál melyik mikor kezd el reagálni?

Tapasztalatból a legtöbb ember tudja, hogy egy nagyobb féknél ugyanazzal a reakcióidővel hamarabb megállsz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.