Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Gyári adatokról beszéltem: corsa b 100-0: 49m, polo 9n3 100-0: 38m

Tápiószecső elég hard-core tuner itt a fórumon és ő is azt mondja elég a 236 még astrán is.

Ha már Demóhoz hasonlítjuk: nem mindegy, hogy 100+ lovat vagy 300+ -ot kell megfogni (nyílvánvalóan némi sebességkülönbség is akadhat).

Valamint egy egyszeri hideg fékes mérés nem biztos, hogy mérvadó, főleg, hogy Tápi és Demó autója sem mondható igazán gyárinak.

Egy komolyabb csapatás után igen gyorsan elfárad a 236. Szeptember 3 pályanap. Menjetek pár kört és utána mérjétek le a fékutat. Meg fogtok lepődni :D

A másik meg, hogy milyen bután néz már ki egy nagy felni alatt a kis rozsdás dobfék :)

Link to comment
Megosztás:

Ha már Demóhoz hasonlítjuk: nem mindegy, hogy 100+ lovat vagy 300+ -ot kell megfogni (nyílvánvalóan némi sebességkülönbség is akadhat).

Valamint egy egyszeri hideg fékes mérés nem biztos, hogy mérvadó, főleg, hogy Tápi és Demó autója sem mondható igazán gyárinak.

Egy komolyabb csapatás után igen gyorsan elfárad a 236. Szeptember 3 pályanap. Menjetek pár kört és utána mérjétek le a fékutat. Meg fogtok lepődni :D

A másik meg, hogy milyen bután néz már ki egy nagy felni alatt a kis rozsdás dobfék :)

Ami sokkal gyorsabban tud menni nyilván kell neki a nagyobb fék. Ebben egyetértek.

Link to comment
Megosztás:

Tudok mondani az enyémnél tíz évvel fiatalabb autót,amin ugyanúgy elöl 236,hátul dob és 165-ös gumi van és mégis megáll több mint 10méterrel hamarabb,mint a corsa. :) De megnézhetsz bármilyen tesztet egy új városi kisautó simán megáll 37-38m-en belül. Akkora féktávon amit mondjuk az e36 m3 tudott 15évvel ezelőtt széleskerékkel,nagyfékkel elöl-hátul.

Isten bizony én fogékony vagyok a jó dolgokra,amelyeknek átlátom az értelmét. Direkt kipróbáltam,hogy száraz aszfalt,fél éves nyárigumi,30ok,120-nál satu és azonnal állóra tudta fogni az összes kereket. Nagyobb sebességről nem próbáltam,mert nem olyan jó csúszkálni nagy tempónál... Tehát van elegendő fékerő egy jól működő gyári rendszerben is szerintem. Tovább növelni mi értelme volna? Meg jó-jó,hogy a kisebb hamarabb elfárad,de közúton ennek nem sok jelentősége van,nem pályázni akarok.

Meg van ez a rugózatlan tömeg nevű dolog,amit a világon mindenhol csökkenteni igyekeznek. :D

És szerinted miért áll meg annyival hamarabb az újabb autó, ha ugyanúgy 236-os tárcsák vannak elöl?

Egyrészt, a Corsában nincs, vagy ha van is, csak egy kezdetleges, primitív ABS van. Másrészt, összehasonlítottad a dugattyúfelületeket a nyergekben és a főfékhengerben? A rásegítő is megérne egy pillantást. A fékhatásért nagyon sokminden felelős, korántsem csak a tárcsaátmérő.

A féket mióta mérik úgy, hogy le bírja-e blokkolni a kerekeket nagyobb sebességnél?

Nekem még akkor is nagy volt a különbség, amikor 256-ról 284-re alakítottam át. Szerintem igenis fontos a jó fék, ami Corsáknál soha nem jelenti a gyári állapotot, mert még nem ültem gyárilag jó fékkel szerelt Corsában, mindegy hogy A, vagy B.

Link to comment
Megosztás:

És szerinted miért áll meg annyival hamarabb az újabb autó, ha ugyanúgy 236-os tárcsák vannak elöl?

Súlyelosztás, futóműkarakterisztika,meg ezer más dolog,amit ha valaki pontosan tud és ismer annak komoly pénzeket fizetnek fejlesztőmérnökként egy-egy autógyárban és komoly összegeket ölnek bele fejlesztés gyanánt egy egy új futóműbe.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!!!

Élmény olvasni a fórumot! :D :lol: ;)

Szerencsétlent meg hajátok mááár lógva. Csak most tanulja, hogy kell beismerni/abbahagyni az okoskodást olyan dologban amiről még nincs elég tudása, tapasztalata. :)

Inkább építsetek nekem egy méregzsákot, van hozzá egy 93'-as kék foltosom :D

A legutóbbi kép róla: :D

opel_bring_kkal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Srácok!!!

Élmény olvasni a fórumot! :D :lol: ;)

Szerencsétlent meg hajátok mááár lógva. Csak most tanulja, hogy kell beismerni/abbahagyni az okoskodást olyan dologban amiről még nincs elég tudása, tapasztalata. :)

Inkább építsetek nekem egy méregzsákot, van hozzá egy 93'-as kék foltosom :D

A legutóbbi kép róla: :D

Veri nájsz dísz :) motor nekem is segíthettek berakni a corsába :D de hozhattok is hozzá alapanyagot :lol::D hehe Ha kell nyakig bedzsuvázom magam csak legyen benne már az alázó :D

Link to comment
Megosztás:

... hozhattok is hozzá alapanyagot :D:D hehe Ha kell nyakig bedzsuvázom magam csak legyen benne már az alázó :D

:D Nekem mindent hozhattok! :)

Amúgy jelenleg én örülnék, ha a kézifékemet be tudnám húzni rendesen. Próbáltam hátul állítani rajta, de csak a Katit meg a gyerekét tudom idézni.

Ebben kezdő vagyok. Mit tegyek?

Link to comment
Megosztás:

:D Nekem mindent hozhattok! :)

Amúgy jelenleg én örülnék, ha a kézifékemet be tudnám húzni rendesen. Próbáltam hátul állítani rajta, de csak a Katit meg a gyerekét tudom idézni.

Ebben kezdő vagyok. Mit tegyek?

Ne húzd be a kéziféket :D whhehehehehehe bocs. :D Alul keresztbe hátul megy a kocsin a bowden ott lehet ráfeszíteni valahogy én is így csináltam azóta jó!

Link to comment
Megosztás:

Ne húzd be a kéziféket :D whhehehehehehe bocs. :D Alul keresztbe hátul megy a kocsin a bowden ott lehet ráfeszíteni valahogy én is így csináltam azóta jó!

:)

No igen ezt próbáltam, ezért emlegettem Katit. Meg sem mozdul, lehet rossz csavarlazítót használtam.

Link to comment
Megosztás:

:D

No igen ezt próbáltam, ezért emlegettem Katit. Meg sem mozdul, lehet rossz csavarlazítót használtam.

Hát remélem nem kis szaros kulcsokkal próbálgatod mert én nagy krovával adtam neki :) Ha meg igen toljál rá valami nagy csövet, hogy legyen erőkar. Amikor szedtük le a féknyergeket akkor is az legnagyobb inbusz kellett rátoltunk egy dolgozó lány nagy csövet már lazult is simán meg se mozdult még kalapáccsal verve se:D

Link to comment
Megosztás:

Hát remélem nem kis szaros kulcsokkal próbálgatod mert én nagy krovával adtam neki :D Ha meg igen toljál rá valami nagy csövet, hogy legyen erőkar. Amikor szedtük le a féknyergeket akkor is az legnagyobb inbusz kellett rátoltunk egy dolgozó lány nagy csövet már lazult is simán meg se mozdult még kalapáccsal verve se:D

:lol: Értettem! Köszi a tanácsot! :D

Cserébe kapsz egy corsa részletet :D

opel_00_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintem az egyik legszebb része! :)

Link to comment
Megosztás:

Srácok!!!

Élmény olvasni a fórumot! ;) :) :D

Inkább építsetek nekem egy méregzsákot, van hozzá egy 93'-as kék foltosom :D

Demjén művek, Hajós.C14SE-től az MV6-ig minden megoldást képes kivitelezni.Kisit kattant a csóka, de amúgy jóó fej! :D :D :lol:

:lol: Nekem mindent hozhattok! :)

Amúgy jelenleg én örülnék, ha a kézifékemet be tudnám húzni rendesen. Próbáltam hátul állítani rajta, de csak a Katit meg a gyerekét tudom idézni.

Ebben kezdő vagyok. Mit tegyek?

Áztasd be csavarlazítóval, és utána erőszakoskodj vele.Mondjuk a vége lehet így is az lesz, hogy az állító részt uninstallálni kell, és szerválni hozzá egy újat.

Link to comment
Megosztás:

Súlyelosztás, futóműkarakterisztika,meg ezer más dolog,amit ha valaki pontosan tud és ismer annak komoly pénzeket fizetnek fejlesztőmérnökként egy-egy autógyárban és komoly összegeket ölnek bele fejlesztés gyanánt egy egy új futóműbe.

Kissé túlkomplikálod ezt az egészet. Tény, hogy nem valami nagy durranás a Corsák futóműve, de a féke sem az.

Tény, hogy faragtam már pár autóra nagyobb féket és az is tény, hogy mindegyik sokkal jobb lett, mint amilyen előtte volt.

Nagy különbség volt már az is, amikor egy Tigráról ledobtam a gyári kisnyerges 256-os féket és ráraktam egy normális 256-ot.

Nekem a Corsán már az első fékrendszerem is olyan volt, hogy 3-szori 200-ról állóra fékezést simán kibírt, annyi, hogy izzott a tárcsa, de még mindig fogott.

Ez a fék a mai napig szépen dolgozik Johnnynál.

A második a 284-es volt, ami még ettől is stabilabbnak bizonyult, a mostani 4-dugós 294 pedig már teljesen hibátlan. :)

Ezek az én tapasztalataim, de úgy látszik leszarod, mert szerinted jó a gyári fék is, legalábbis a Te igényeidet kielégíti.

Neked is vannak tapasztalataid mondjuk a powerboxal, vagy mivel, amit pedig itt mindenki leszar, mégis itt erősködsz, hogy milyen jól megy a Corsád.

Majd ha egyszer ültél egy gyors corsában, akkor majd talán belátod, hogy nem volt igazad, de lehet még akkor is csak a saját igazad fogod mondogatni, már csak büszkeségből is. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezek az én tapasztalataim, de úgy látszik leszarod, mert szerinted jó a gyári fék is, legalábbis a Te igényeidet kielégíti.

Neked is vannak tapasztalataid mondjuk a powerboxal, vagy mivel, amit pedig itt mindenki leszar, mégis itt erősködsz, hogy milyen jól megy a Corsád.

Majd ha egyszer ültél egy gyors corsában, akkor majd talán belátod, hogy nem volt igazad, de lehet még akkor is csak a saját igazad fogod mondogatni, már csak büszkeségből is. :D

Tök nagy élmény lehet az orrtolós fosba rakni még +30,40,50 kg-t az első tengely elé,attól hátramenetben kétkerékre áll nem? :)

Meg el tudom képzelni mennyit javít a kanyarsebességen.

Mert ugye erős motort bármibe lehet tenni,de attól még olyan messze lesz a sportautótól,mint ide Nagykáta.

Nekem nem az az élmény,hogy hármasban elkapar az eleje. :D

Link to comment
Megosztás:

Tök nagy élmény lehet az orrtolós fosba rakni még +30,40,50 kg-t az első tengely elé,attól hátramenetben kétkerékre áll nem? :)

Meg el tudom képzelni mennyit javít a kanyarsebességen.

Mert ugye erős motort bármibe lehet tenni,de attól még olyan messze lesz a sportautótól,mint ide Nagykáta.

Nekem nem az az élmény,hogy hármasban elkapar az eleje. :D

Garantálom neked, hogy ahol Te már kicsúszol, ott Én még vígan beveszem a kanyart az orrtolós szarommal. :D

Nem tudom mit képzelsz, hogy milyenek lehetnek ezek a nagymotoros Corsák, de szerintem nagyon el vagy tévedve. :lol:

Van több ismerősöm, aki szalomozik, rallyzik vagy pályanapozik XE Corsákkal és nagyon sikeresek, ami rólad nem mondható el.

Kíváncsi vagyok, hogy mit fogsz még felhozni, mert azt már tudjuk, hogy a Te 1.2-d a legerősebb, hogy a Te 236-os féked a legjobb és hogy a Te gyári futóműved a legstabilabb. :D

Gyere ki pályanapra, ott bizonyíthatsz, addig itt úgyse fog senki komolyan venni, mert abszurd dolgokat állítasz és elvárod, hogy elhiggyük neked.

Az a pálya egyáltalán nem gyors, gyengébb autóval is simán autózható gyorsan, ha jó kanyarban és jó a féke. ;)

Link to comment
Megosztás:

Garantálom neked, hogy ahol Te már kicsúszol, ott Én még vígan beveszem a kanyart az orrtolós szarommal. :D

Nem tudom mit képzelsz, hogy milyenek lehetnek ezek a nagymotoros Corsák, de szerintem nagyon el vagy tévedve. :D

Van több ismerősöm, aki szalomozik, rallyzik vagy pályanapozik XE Corsákkal és nagyon sikeresek, ami rólad nem mondható el.

Kíváncsi vagyok, hogy mit fogsz még felhozni, mert azt már tudjuk, hogy a Te 1.2-d a legerősebb, hogy a Te 236-os féked a legjobb és hogy a Te gyári futóműved a legstabilabb. :D

Gyere ki pályanapra, ott bizonyíthatsz, addig itt úgyse fog senki komolyan venni, mert abszurd dolgokat állítasz és elvárod, hogy elhiggyük neked.

Az a pálya egyáltalán nem gyors, gyengébb autóval is simán autózható gyorsan, ha jó kanyarban és jó a féke. :lol:

1.Ezt a személyeskedős hangnemet fejezd be légyszives. Amúgy tudtam volna neked melót a nagybátyám autószerelő műhelyében Óbudán de ezzel a hangnemmel elrúgtad ezt a lehetőséget. :)

Nem tudhatod ki van a drót másik végén....

Mit hozok még fel? Amióta megvan a 190E-m tudom milyen egy igazán jó futómű és a corsa mekkora fényévekre van tőle.

Link to comment
Megosztás:

Ez a fék a mai napig szépen dolgozik Johnnynál.

Jelentem tökéletesen működik. :)

Annyira megnézném, amikor néhány húzosabb fékezés után elmelexik neki a 236 nyúlósra és ott vakargatja a kézifékkart, mert nem tud megállni. :D

Másfelöl én csak ültettem most a corsán, de nem orrtolós, inkább négykerékencsúszós...és piszok jó, fülig ér a szám körforgókban! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok autószerelő és nem is értek hozzá, maradjunk annyiban. :D

Már neharagudj, de Te szítod itt folyton a tüzet a szúrkálódásoddal, szinte könyörögsz, hogy így kezeljenek az emberek. :D

Nem tudom mi a bajod velünk, mondhatunk bármit, Te tuti nem értesz egyet.

Ha én azt mondom, hogy sokkal jobb a nagy fék, nem hiszed el, ha még 5-en azt mondják, hogy sokkal jobb, akkor sem, de ha egyvalaki azt mondja, hogy elég a 236 is (csak elég, nem jó), akkor azt egyből elhiszed és próbálsz minket is meggyőzni.

Mi ebben a ráció? :)

Link to comment
Megosztás:

Másfelöl én csak ültettem most a corsán, de nem orrtolós, inkább négykerékencsúszós...és piszok jó, fülig ér a szám körforgókban! :)

Nagyon sokat lehet javítani a Corsák úttartásán már kisebb átalakításokkal.

Ha komolyabban belenyúlnak, akkor pedig igen komoly kanyarvadász gépeket lehet belőlük építeni. Tény, hogy sokkal egyszerűbb ilyesmit csinálni belőlük 1.6-al, de nagyon jól mennek az XE Corsák is a megfelelő beállításokkal. Messze nem annyira orrtolósak, mint egy gyári futóműves Corsa.

Link to comment
Megosztás:

Mit hozok még fel? Amióta megvan a 190E-m tudom milyen egy igazán jó futómű és a corsa mekkora fényévekre van tőle.

A két autó fényévekre van egymástól, még ha elviekben hasonló kor szülöttei is.Egy gyári sportautó sosem fogja azt az élményt nyújtani, mint egy épített még akkor sem, ha közel egy kategóriába tartoznak.Más feeling.Ki kell próbálni, és megérted majd. :)

Link to comment
Megosztás:

A két autó fényévekre van egymástól, még ha elviekben hasonló kor szülöttei is.Egy gyári sportautó sosem fogja azt az élményt nyújtani, mint egy épített még akkor sem, ha közel egy kategóriába tartoznak.Más feeling.Ki kell próbálni, és megérted majd. :D

Maserati Quattroporte vs Corsa A 20NE ------> teszkör végén: bazdmeg az autód! :)

Link to comment
Megosztás:

Igazán komoly skalpjaim sajnos soha nem voltak, se XE-vel, se LET-el, legalábbis utcán nem. A verseny más tészta. :D

Volt 2,5 TDI A6, VTI Civic, 530iX és pár vadul fénykürtöző Audi és BMW az autópályán, de semmi különleges, pedig a mostani motorral már lehetne meglepetéseket okozni komolyabb sportautóknak is. :)

De sajnos felénk nem sok ilyesmi van.

Link to comment
Megosztás:

Igazán komoly skalpjaim sajnos soha nem voltak, se XE-vel, se LET-el, legalábbis utcán nem. A verseny más tészta. :D

Volt 2,5 TDI A6, VTI Civic, 530iX és pár vadul fénykürtöző Audi és BMW az autópályán, de semmi különleges, pedig a mostani motorral már lehetne meglepetéseket okozni komolyabb sportautóknak is. :)

De sajnos felénk nem sok ilyesmi van.

Félreértesz. Nem racsingoltunk, hanem elvittem egy kvátroporte tulaját Losi morzsájával. Egy büdös szót nem szólt, csak miután kiszállt. :D Ez volt a fentebb említett mondat. :D

Link to comment
Megosztás:

Igazán komoly skalpjaim sajnos soha nem voltak, se XE-vel, se LET-el, legalábbis utcán nem. A verseny más tészta. :D

Volt 2,5 TDI A6, VTI Civic, 530iX és pár vadul fénykürtöző Audi és BMW az autópályán, de semmi különleges, pedig a mostani motorral már lehetne meglepetéseket okozni komolyabb sportautóknak is. :)

De sajnos felénk nem sok ilyesmi van.

ha már itt járunk,régóta furdalja vmi az oldalam, mégpedig az hogy egy NE corsa hogy viszonyul(na) egy vti civichez? van egy pár vti-s ismerősöm de soha nem jutottunk el egy esetleges megmérettetéshez?! Vmi tapasztalat vkinek? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.