Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Szép estét illetve éjszakát mindenkinek!

Én most regisztráltam mint kis A Corsa tulajdonos, amit persze nagyon szeretek!

Remélem sikeresen be fogok illeszkedni közétek!

Rögtön egy olyan kérdéssel fordulok a hozzá értő tagokhoz, hogy lehetséges -e beépíteni B corsa váltót a kocsimba?

Link to comment
Megosztás:

Szép estét illetve éjszakát mindenkinek!

Én most regisztráltam mint kis A Corsa tulajdonos, amit persze nagyon szeretek!

Remélem sikeresen be fogok illeszkedni közétek!

Rögtön egy olyan kérdéssel fordulok a hozzá értő tagokhoz, hogy lehetséges -e beépíteni B corsa váltót a kocsimba?

Üdv itt! :D

Megértünk, hogy szereted :D

Milyen motor van benne? Képek vannak róla esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Persze, lehetséges, de nem autótípus, hanem motorfüggő. Az A és B Corsának sok közös motorja volt, ezekhez ugyanazokat a váltókat is rakták fel, úgyhgy ezek simán cserélhetőek a két típus között. Pl. itt sok infót találsz ha értesz picit németül.

Köszi a segítséget, bár a német tudásom nem a legjobb. :D Azt az egyet viszont tudom, hogy a B corsa váltója valamivel finomabb és pontosabb, mert ugye korszerűbb. Láttam a neten már elég jó áron, így a csere jobban érdekel, mint a gányolás :D

Link to comment
Megosztás:

A corsa GSi féltengelyek elbírják az a c20xe blokkot ill. a c16sei váltó jó lehet neki? motortartó bakon kívűl mit kell még átfaragni? :D

A féltengelyek elbírják elvileg, de az F13 váltót felejtsd el. Ha eredeti GSI féltengelyeid vannak, akkor össze lehet rakni nagy váltóval is őket egy speckós csuklóval, de csak ha tényleg GSI-é mindkettő és nem lettek kicserélve a 20 év alatt másikra. Le kell venni a belső gumiharangot és fogakat számolni. Amúgy nekem vannak rendes féltengelyeim is ilyen átalakításhoz, amilyennel pl. az enyém is megy. Az tuti bírja és kétrészes is a hosszú, ami által jobb az egyenesfutás kigyorsításnál.

Amúgy, ha belekerülne egy C20XE, akkor nem akarod majd eladni :D

Link to comment
Megosztás:

A féltengelyek elbírják elvileg, de az F13 váltót felejtsd el. Ha eredeti GSI féltengelyeid vannak, akkor össze lehet rakni nagy váltóval is őket egy speckós csuklóval, de csak ha tényleg GSI-é mindkettő és nem lettek kicserélve a 20 év alatt másikra. Le kell venni a belső gumiharangot és fogakat számolni. Amúgy nekem vannak rendes féltengelyeim is ilyen átalakításhoz, amilyennel pl. az enyém is megy. Az tuti bírja és kétrészes is a hosszú, ami által jobb az egyenesfutás kigyorsításnál.

Amúgy, ha belekerülne egy C20XE, akkor nem akarod majd eladni :D

van jó áron egy komplett moci váltóval (astra) féltengelyekkel, ami nincs rajta az computer+ac szted bele lehet faragni az enyémbe?

privátban kérlek mondj egy összeget, hogy te mennyiért vállalsz építést! :D

Link to comment
Megosztás:

van jó áron egy komplett moci váltóval (astra) féltengelyekkel, ami nincs rajta az computer+ac szted bele lehet faragni az enyémbe?

privátban kérlek mondj egy összeget, hogy te mennyiért vállalsz építést! :D

Minden attól függ, hogy mit akarsz, jó lenne ezt telón megbeszélni. Van motortartóm, meg minden, ami kellhet neked hozzá. Mikori a motor?

Link to comment
Megosztás:

Minden attól függ, hogy mit akarsz, jó lenne ezt telón megbeszélni. Van motortartóm, meg minden, ami kellhet neked hozzá. Mikori a motor?

"semmi extrát" :D sima mezei utcára való c20xe motoros A corsát! évjáratot nem tudok most mondani :D de cs-n küldtem egy képet róla (gondolom a gyújtás része miatt kérdezed...)

Link to comment
Megosztás:

Nagy Grat! :D

Miket kellett változtatnod ehhez?

Köszi,

ami jobb lett az a gumi, federal rs-r 195/50R15, reggelt jól bírta a hidegebb aszfaltot, 8. körben is tapadt, a kánikulában viszont az 5. kör után hűteni kellett,

a fék most ds2500-volt, ami árban fele a ds3000-nek, tudásban is, ez lett csak rosszab

be lett építve egy kagyló és állítottunk a széttartáson, ezek is jók lettek

két stabrúd készül majd hozzá, 2-3 centivel előre lesz téve az első tengely

az első kerékcsapágyak meghaltak...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.