Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Felhívtam őket:http://www.marotikonyvker.hu/home.html

De nekik is csak német, meg angol nyelvü van. DÖBBENET! Kadett, meg Omega, meg minden féle fajta Opelhez van magyarnyelvű, csak A Corsa-hoz nincs MIJÉÉÉÉÉÉÉRT??????!!!!!!!!!!! :lol: :D

Mert a Corsás úgy is megold bármi felmerülő problémát kábelkötegelővel vagy egyéb univerzális szerszámmal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mert a Corsás úgy is megold bármi felmerülő problémát kábelkötegelővel vagy egyéb univerzális szerszámmal :lol:

Ha már kábelkötgelő!? :D Minap vettem egy csomiteleszkópot. természetesen utángyártottat. (habár a gyári sem lett volna drágább). Természetesen a csatlakozásnál nem stimmeltek a méretek! És akkor jött a KÁBELKÖTEGELŐ, és láss csodát!! ;) Patent! Egyébként tényleg megoldunk mindent gyorsbaokosba, de akkor is! Egy jó kis magyarnyelvü kiadványért a vesémet eladnám! :D Minap lent voltam Miskolcon, és ott a havernak az "Így Csináld" sorozatból a Zaporozsec-hez volt egy könyve! ÉRTED??! ZÁÁPORJÓZSEFHEZ??!! :lol: 1700-as évek óta nem gyárják, de ahhoz van! A nyomorúlt A Corsához meg nincs! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy naív kérdésem azért lenne! (amit, ha lenne kézikönyvem, nem tennék fel! :D ) Mekkor a a corsa tankja? Normális, hogy 39 lityit nyomtam bele a minap? Vagy mehetek, és egy "L" betüt tetováltathatok a homlokomra :lol:

Teletankal indúltam, volt benne városban is egy 90 km, és most egy Miskolc oda-vissza! 510 Km-en áll a mutató! És még mindig el fog menni egy jó 150 kilómétert! Hát ilyen jó fogyasztású autóm még nem volt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét én vagyok a barom kérdéseimmel. Már-már saját magam is unom.

Tehát, követtem a fényt motorháztető bowden irányába, de nem láttam meg. Az a luk szerintem pont akkora, hogy a bowden kifér rajta. Esetleg volna más ötletetek, ahol ki tudom vinni azt a szerencsétlen hőmérőt?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Egy naív kérdésem azért lenne! (amit, ha lenne kézikönyvem, nem tennék fel! :D ) Mekkor a a corsa tankja? Normális, hogy 39 lityit nyomtam bele a minap? Vagy mehetek, és egy "L" betüt tetováltathatok a homlokomra :lol:

Teletankal indúltam, volt benne városban is egy 90 km, és most egy Miskolc oda-vissza! 510 Km-en áll a mutató! És még mindig el fog menni egy jó 150 kilómétert! Hát ilyen jó fogyasztású autóm még nem volt! :lol:

Hali!

42 Literes az A Corsa tankja! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét én vagyok a barom kérdéseimmel. Már-már saját magam is unom.

Tehát, követtem a fényt motorháztető bowden irányába, de nem láttam meg. Az a luk szerintem pont akkora, hogy a bowden kifér rajta. Esetleg volna más ötletetek, ahol ki tudom vinni azt a szerencsétlen hőmérőt?

Köszi

Esetleg még a bal oldali torony mögötti tömbszelencén lehet kihúzni,amin a hátsó ablak mosó csöve megy be az utastér irányában, nekem a ködlámpa vezója van ott behúzva! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét én vagyok a barom kérdéseimmel. Már-már saját magam is unom.

Tehát, követtem a fényt motorháztető bowden irányába, de nem láttam meg. Az a luk szerintem pont akkora, hogy a bowden kifér rajta. Esetleg volna más ötletetek, ahol ki tudom vinni azt a szerencsétlen hőmérőt?

Köszi

Nem vagy barom :lol: :D

Valami lyukat csak találsz a falon.

A kábeleknek is át kell mennie valahol. Lehet, hogy kicsit kerülő, de az anyós oldalon is áthúzhatod, ahol az antenna megy be az utastérbe. Ahhoz szerintem könnyebb hozzáférni az akksinál és könnyebben ki is lehet pattintani. Kicsit tágítasz vagy belevágsz a tömítésbe (kábelvastagságtól függően) és már mehet is tovább a drót :lol: A fényt az alagút végén meg szerintem pont a gumitömítés miatt nem láthattad, azt ki kell tapogatni és kipattintani, amíg melléhúzod a neked kellő szálat. Persze a gumigyűrűn belülre kell húzni, hogy ne súrlódjon a vezeték a kasztnin.

Találtam egy kis rajzot a gépháztetőről, hátha segít:

21413510_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A teljes lengyel nyelvű javítási könyvet itt találjátok: http://www.corsa-a.pl/

Link to comment
Megosztás:

Nem vagy barom :lol: :D

Valami lyukat csak találsz a falon.

A kábeleknek is át kell mennie valahol. Lehet, hogy kicsit kerülő, de az anyós oldalon is áthúzhatod, ahol az antenna megy be az utastérbe. Ahhoz szerintem könnyebb hozzáférni az akksinál és könnyebben ki is lehet pattintani. Kicsit tágítasz vagy belevágsz a tömítésbe (kábelvastagságtól függően) és már mehet is tovább a drót :lol: A fényt az alagút végén meg szerintem pont a gumitömítés miatt nem láthattad, azt ki kell tapogatni és kipattintani, amíg melléhúzod a neked kellő szálat. Persze a gumigyűrűn belülre kell húzni, hogy ne súrlódjon a vezeték a kasztnin.

Találtam egy kis rajzot a gépháztetőről, hátha segít:

A teljes lengyel nyelvű javítási könyvet itt találjátok: http://www.corsa-a.pl/

Szia Stefan!

Köszönöm a segítséget. Nekem nincs fenn elöl antenna, jobban mondva sehol sincs. Azért meg fogom találni azt a lyukat?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia Stefan!

Köszönöm a segítséget. Nekem nincs fenn elöl antenna, jobban mondva sehol sincs. Azért meg fogom találni azt a lyukat?

Köszi

Jó kérdés. Szerintem mindenképp ott lesz, max. be lesz dugaszolva. Az is lehet, hogy az a kis gumidugó színre is van fújva, ha sosem volt használva, de tuti megtalálod. Ezt a dugót is kilyukaszthatod a vezeték átmérőjére, de mindenképp érdemes visszarakni valamit, hogy ne jusson be könnyen víz. Viszonylag magasan van, szóval nem nagyon tud, de gondolom könnyebben párásodik is, ha nincs ott semmi.

Link to comment
Megosztás:

Jó kérdés. Szerintem mindenképp ott lesz, max. be lesz dugaszolva. Az is lehet, hogy az a kis gumidugó színre is van fújva, ha sosem volt használva, de tuti megtalálod. Ezt a dugót is kilyukaszthatod a vezeték átmérőjére, de mindenképp érdemes visszarakni valamit, hogy ne jusson be könnyen víz. Viszonylag magasan van, szóval nem nagyon tud, de gondolom könnyebben párásodik is, ha nincs ott semmi.

Köszönöm!

Szóval akkor vhol az aksi körül keresgéljek egy gumidugó szerű valamit?

Üdv: Peti

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opel FUN-ok!

Stefan egyik hozzászólásában mellékelt egy pdf fájlt ami az hőn áhított A Corsa könyv lengyel változatát tartalmazza. Egy kicsit szorgoskodtam, és kimásoltam egy két robbantott rajzos képet egy word formátumba. huszonvalahány oldal, de csak kép. Lengyelül sajnos nem tudok! Akinek kell az dobjon üzenetben egy mailt, és elküldöm neki szívesen! :lol:

Na maradok tisztelettel: Mihaszna a Zulu! :D

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opel FUN-ok!

Stefan egyik hozzászólásában mellékelt egy pdf fájlt ami az hőn áhított A Corsa könyv lengyel változatát tartalmazza. Egy kicsit szorgoskodtam, és kimásoltam egy két robbantott rajzos képet egy word formátumba. huszonvalahány oldal, de csak kép. Lengyelül sajnos nem tudok! Akinek kell az dobjon üzenetben egy mailt, és elküldöm neki szívesen! :lol:

Na maradok tisztelettel: Mihaszna a Zulu! :D

Nekem elküldhetnéd!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.