Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Milyen eljárással készítetted?

A tengelyek először esztergálva lettek 30-as acélrúdból (jó cucc :lol: ), utána rá lettek marva a fogak.

Aki fogazta őket, az elintézte a hőkezelést és az egyengetést is.

Én meg megpucoltam őket, mivel hőkezelés után olajosak voltak. :D

És most készen vannak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A tengelyek először esztergálva lettek 30-as acélrúdból (jó cucc :lol: ), utána rá lettek marva a fogak.

Aki fogazta őket, az elintézte a hőkezelést és az egyengetést is.

Én meg megpucoltam őket, mivel hőkezelés után olajosak voltak. :lol:

És most készen vannak. :lol:

Mennyi lett az ára a végére? :D

Link to comment
Megosztás:

Mennyi lett az ára a végére? :D

Azt nem mondhatom el, mert akkor meg kellene, hogy öljelek. :lol:

Ezek még anyagköltség nélkül lettek csinálva, ami ezután lesz, annál már kicsit máshogy fog kinézni a költségvetésem.

Én is mindenért rendesen fizetek, mert nem várhatom el a munkatársaimtól sem, hogy ingyen dolgozzanak nekem én meg pénzt keressek az ő munkájukon. Na meg a fogazást és a hőkezelést nem tudjuk cégen belül megcsinálni.

Az áruk 40-50e körül lesz szerintem, de majd akkor tudom, ha kiszámolom az anyagköltséget.

Németben ennél rosszabb tengelyeket lehet kapni lényegesen többért.

Jó tengelyek újonnan 500 euró körül mennek, használtan a Stefán még mindig elég sokat fizetett a Hennig tengelyekért.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem mondhatom el, mert akkor meg kellene, hogy öljelek. :lol:

Ezek még anyagköltség nélkül lettek csinálva, ami ezután lesz, annál már kicsit máshogy fog kinézni a költségvetésem.

Én is mindenért rendesen fizetek, mert nem várhatom el a munkatársaimtól sem, hogy ingyen dolgozzanak nekem én meg pénzt keressek az ő munkájukon. Na meg a fogazást és a hőkezelést nem tudjuk cégen belül megcsinálni.

Az áruk 40-50e körül lesz szerintem, de majd akkor tudom, ha kiszámolom az anyagköltséget.

Németben ennél rosszabb tengelyeket lehet kapni lényegesen többért.

Jó tengelyek újonnan 500 euró körül mennek, használtan a Stefán még mindig elég sokat fizetett a Hennig tengelyekért.

Ha szükségem lenne rá, akkor úgy is téged kereslek meg ilyen ügyben! :D

Link to comment
Megosztás:

Hát, Szeged nagyon messze van tőled? Mert hetente 3x járok arra, mindig esténként (péntek, vasárnap és hétfő este), olyankor le tudnám vinni. A többit sztem beszéljük meg PÜ-ben, ne offoljunk itt.

Szia!

Megkaptad a pü-t? Csak azért kérdem, mert még soha nem írtam, s nem vagyok biztos benne, hogy sikerült írni neked. Köszi!

Üdv: Peti

Link to comment
Megosztás:

Készül még kis külső csuklós verzió is.

Arra ott lesz sablonnak a Henning, ha esetleg elakadsz :lol:

Amúgy nem rosszak, kíváncsi leszek, hogyan fognak szuperálni a LET-ben.

Szerintem sem baj, ha a nagycsuklósból többet is csinálsz, hátha egyszer én is átnyargalok :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szépen alakul. Géesísedik? :D

Kilincseket nem fújod színre?

Úgyúgy! (Motorikusan nem fog.)

Dehogynem, az is tervben van, de majd csak ha jó idő lesz.

Sőt még az ablakspricnik is színre lesznek fújva, ha már egyszer úgyis cserélem őket (az Astra-Vectra-Calibra-B Corsa megfelelő alkatrésze nem csak egy sugárban spricceli a vizet)

Link to comment
Megosztás:

Úgyúgy! (Motorikusan nem fog.)

Dehogynem, az is tervben van, de majd csak ha jó idő lesz.

Sőt még az ablakspricnik is színre lesznek fújva, ha már egyszer úgyis cserélem őket (az Astra-Vectra-Calibra-B Corsa megfelelő alkatrésze nem csak egy sugárban spricceli a vizet)

:D

A gyári spriccni tényleg elég rossz, főleg, ha nem egyből ér oda a víz és az ablaktörlő már súrolgatja a szélvédőt.

Link to comment
Megosztás:

Arra ott lesz sablonnak a Henning, ha esetleg elakadsz :lol:

Amúgy nem rosszak, kíváncsi leszek, hogyan fognak szuperálni a LET-ben.

Szerintem sem baj, ha a nagycsuklósból többet is csinálsz, hátha egyszer én is átnyargalok :D :lol:

A Hennig tengelyeknek a méretei már vagy 3 éve megvannak. :lol:

Meg én eleve másmilyen megoldással fogom őket csinálni, nálam a kis csuklósnak a hosszú tengelye is osztott lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.