Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

A trafóról kapja a jelet a fordulatszámmérő és egy zöld kábelt kell keresned a kilóméteróra csatijában, az a jel.

Köszönöm szépen a segtséget. El lehet szrni valamit a km óra kiszerelésekor?

Mire figyeljek?

Ja és még valami, hogyan tudom kiszerelni az óraegységet?

Üdv: Peti

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segtséget. El lehet szrni valamit a km óra kiszerelésekor?

Mire figyeljek?

Ja és még valami, hogyan tudom kiszerelni az óraegységet?

Üdv: Peti

Gondolom újabb műszerfalas a tiéd is. Torx csavarok tartják a burkolatot, azt leszeded, és alatta pár csavar tartja még a km órát. Kiszedésnél csak az szivatós, hogy a kábel elég rövidre van hagyva, szóval valószínűleg majd úgy kell kitapogatni, hogy hol kell a spirált, meg a csatit leszedni.

Az időmérő órát, a viszvillogó kapcsoló kihúzása (kiszedése) után tudod szintén kicsúsztatni, ott már látni fogod mi van mögötte.

Link to comment
Megosztás:

Ismerem ezt a zöld V6 Corsát. (ki gondolta volna B) )

Most épp egy 3000 V6 van benne egy X25XE szívósorral. Előtte X25XE volt benne.

Youtubeon van jópár videó róla, ha valakit érdekel, írja be, kogy klima8.

A fehér, lefalazott indexeset is láttam már, viszont a LET valami új lehet, mert azt még nem ismertem.

hmmm 16 mp 0-180ra.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segtséget. El lehet szrni valamit a km óra kiszerelésekor?

Mire figyeljek?

Ja és még valami, hogyan tudom kiszerelni az óraegységet?

Üdv: Peti

De ha a motortérben kitekered a kilóméteróra spirált, ami nagyon egyszerű és semmit nem tudsz vele tönkre tenni, akkor egésszen kijön az óra és kényelmesen tudod szerelgetni! Én így szoktam, mert nekem nem fért be a kezem az óra mögé!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segtséget. El lehet szrni valamit a km óra kiszerelésekor?

Mire figyeljek?

Ja és még valami, hogyan tudom kiszerelni az óraegységet?

Üdv: Peti

A helyedben minden képpen kitekerném azt a spirált a váltóból, simán ki jön!

Így biztosan látni fogsz mindent és nem kell tapogatózni!

Link to comment
Megosztás:

De ha a motortérben kitekered a kilóméteróra spirált, ami nagyon egyszerű és semmit nem tudsz vele tönkre tenni, akkor egésszen kijön az óra és kényelmesen tudod szerelgetni! Én így szoktam, mert nekem nem fért be a kezem az óra mögé!

Nekem befért, igaz én nőgyógyásznak készültem :blush: B)

Amúgy tök egyszerű leszedni a spirált a műszerfalról is. Ahol bemegy a spirál, ott van egy fém fül, amit fel kell feszíteni kicsit és már ki is lehet húzni szépen az egészet. Persze ha még nem láttad, hogy néz ki, tényleg nem egyszerű, de én tuti nem állnék neki a motortérben szétszedni, inkább matatok ;)

Link to comment
Megosztás:

Találtam képet. Oldalnézetből (balról) így néz ki:

km_ora_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kék a spirál, illetve ennek a fém burkolata, a piros meg az a rész, ahova be kell pattintani. A piros alsó részén látszik az a kiálló acélpöcök, ez tartja a helyén a spirál burkolatát, ezzel megfelelő pozícióban a belül mozgó részt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem befért, igaz én nőgyógyásznak készültem :blush: B)

Amúgy tök egyszerű leszedni a spirált a műszerfalról is. Ahol bemegy a spirál, ott van egy fém fül, amit fel kell feszíteni kicsit és már ki is lehet húzni szépen az egészet. Persze ha még nem láttad, hogy néz ki, tényleg nem egyszerű, de én tuti nem állnék neki a motortérben szétszedni, inkább matatok ;)

Na ez még jobb megoldás!

Link to comment
Megosztás:

Annyit javítanék, hogy a kis fémpöcköt azt hiszem nem is felfelé kell feszíteni, hanem csak be kell nyomni (a műszerfal felé).

Általában nem ugrik le egyből a spirál, mert passzentosan pont olyan hosszú szokott lenni, hogy rajtamarad, de ha kicsit húzol az egész műszeregységen kifelé, akkor leugrik. Amúgy meg a legtöbbször szépen lejön, de mindenképp úgy kell hozzákezdeni, hogy ki vannak szedve a csavarok (akkor a kezed is könnyebben odafér).

Ha sima műszerfalat cseréltek fordulatszámmérősre, ott szokott lenni egy kis trükk:

A fordulatszámmérősnek a spirál csatlakozása nem középen van, hanem aszimetrikusan (mivel mindenképp a sebességmérőre megy rá) és a kasztninak a kormányoszlop tartója miatt nem mindíg lehet odahúzni a spirált. Ilyenkor érdemes visszatolni és kikerülve az oszlopnak azt a részét úgy áthúzni, hogy minél egyenesebben menjen a műszerre a spirál.

Az összerakásnál a középső forgó részére vigyázzunk, mert az műanyag, de egyébként csak rá kell pattintani és kész.

Link to comment
Megosztás:

Stefan!

Köszönöm az ötletet, csak az a gond, hogy én nem látom azt a képet, amiről beszélsz. Vagy félreértettem valamit?

:-)

Már látom

csak vmiért nem töltötte be előbb.

Pedig elvileg ott kéne lennie... Néha nekem sem jeleníti meg egyből másnak a képét.

Próbáld meg az, hogy válaszolsz arra a hozzászólásra és a kép linket kimásolod, aztán pl. egy új ablakban megnyitod.

Tegnap egy lekvárosbuktát buktam be így majdnem, de amikor válaszolni akartam láttam, hogy ott van Gepardnak is a kép is B)

Link to comment
Megosztás:

Visszarakásnál csak egy féleképp lehet felrakni, vagy rosszul is visszamegy a spirál?

Szögletes profilja van annak a forgó műanyagnak a spirál belsejében, amit elvileg nehezen lehetne belepasszítani, de nekem még sosem volt gondom vele, mert szerintem úgy működik, hogy a házat a feszítő pöcökkel ráfeszítik és a fogrórész az első pár fordulat után be is ugrik a helyére.

Összerakás előtt érdemes egy kis műanyagra is jó zsírt (szilikonzsír pl.) is rárakni, hogy kevésbé kopjon utána, de ha maradt még rajta egy kevés a gyáriból vagy nincs rajta, az sem feltétlenül akkora baj.

A lényeg, hogy válaszoljak a kérdésedre, hogy nem lehet rosszul visszarakni B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.