Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Na még egy utolsó kérdés. Egy kicsit magas vagyok, s így a fejem hozzáér a tetőhöz. Megoldható vhogyan az eredeti ülések magasságának csökkentése?

Még egyszer köszi mindent!

Ha van tetőablakod is, akkor hamar el lehet érni a tetőt. Én nem találtam megoldást, a gyári konzolon süllyeszteni.

Másik üléssel és gyártott konzollal egész jó lett.

Link to comment
Megosztás:

C20XE A Corsa eladó!

Lehet most nem lesz sokáig eladó, ma délután szólt a srác, hogy eladó, szóltam egy-két embernek és két komolyabb érdeklődő is van. ;)

Az egyiknek meglenne rá a lóvéja, tetszene is neki, mert látta már, de még alszik rá egyet.

A másiknak pedig lenne egy Vectra turbója cserébe értékegyeztetéssel. (Nem, nem Anti! B) :blush: )

Link to comment
Megosztás:

Jan. 3-án kaptam tőled utoljára pü-t, arra gondoltál? ;)

Arra, de már tárgytalan. :blush:

Szerk.: nem működik az ablakmosóm. Hátrahúzom a kart, és semmi. Ha előre tolom, akkor működik szépen minden (elől-hátul mossa). Annyira sikerült rájönnöm, hogy ha a kis szivattyúról lehúzom a kábeleket és úgy próbálom hátrahúzni, akkor beindítja az ablaktörlőket, mintha mosná. De ha visszadugom, akkor megint semmi. Kiszedtem a kart, szétszedtem, megtakarítottam, és vissza: működik. Elsőre. Másodikra megint szar. Ezt eljátszottam 2x, és mindkétszer ugyanez lett a végeredmény. Gondoltam a "relére", de az is teljesen okésnak tűnik. Mi lehet a baja? B)

Link to comment
Megosztás:

Annyira sikerült rájönnöm, hogy ha a kis szivattyúról lehúzom a kábeleket és úgy próbálom hátrahúzni, akkor beindítja az ablaktörlőket, mintha mosná. De ha visszadugom, akkor megint semmi...

Ez alapján úgy tűnik, mintha zárlatos lenne a szivattyú. A biztosítékokat is nézd át, lehet, hogy csak ott ment ki valamelyik!

Link to comment
Megosztás:

Szia Stefan!

Én is 187 magas vagyok és van tetőablakom is, de valószínűleg az üléspozíciómból adódik a probléma. Ugyanis eléggé elől ülve vezetek, s így a sín kialakítása miatt kicsit magasabbra kerül az ülés, mint hátratolva.

Ez a helyzet :-(

Link to comment
Megosztás:

Ez alapján úgy tűnik, mintha zárlatos lenne a szivattyú. A biztosítékokat is nézd át, lehet, hogy csak ott ment ki valamelyik!

Vmi módszer, amivel meg tudnám nézni, hogy zárlatos-e? Műszer?

Sajna a biztik jók, habár nem tudtam pontosan melyik az övé (a 14-es versenyzőre saccolok), de amúgy az összes jó benne.

Link to comment
Megosztás:

Szia Stefan!

Én is 187 magas vagyok és van tetőablakom is, de valószínűleg az üléspozíciómból adódik a probléma. Ugyanis eléggé elől ülve vezetek, s így a sín kialakítása miatt kicsit magasabbra kerül az ülés, mint hátratolva.

Ez a helyzet :-(

Igaz nekem a GSi ülései vannak bent, lehet, hogy az kicsit eleve alacsonyabb, de nem emlékszem rá, hogy a másik Corsámban (amiben sima ülések vannak) lett volna valami gondom a tetővel (az is ugyanolyan tetőablakos pedig).

A lábam hossza miatt én is koppig hátratolva használom, a hátrészének döntése meg úgy van beállítva, hogy a kormány kényelmesen használható legyen (a klasszikus "kinyújtott kézzel a csuklómat rá tudom rakni a kormány tetejére" beállítás).

Mögöttem nem sok hely van mondjuk, bár a kis plüssgyíkom ott utazik B)

Link to comment
Megosztás:

Vmi módszer, amivel meg tudnám nézni, hogy zárlatos-e? Műszer?

Sajna a biztik jók, habár nem tudtam pontosan melyik az övé (a 14-es versenyzőre saccolok), de amúgy az összes jó benne.

A biztosítékok elrendezéséről még a múltkor linkeltem be egy leírást, amit itt meg is találsz. Elvileg így kell lenniük. Zárlatnál illett volna valaminek kimennie, de ahogy nézem külön nincs a szivattyúnak, valószínűleg az ablaktörlőkkel megy együtt, úgyhogy ha kiment, akkor az ablaktörlőnek sem kéne mennie. Lehet, hogy mégis az első tipped jó és valamelyik relé adta meg magát, de az is lehet, hogy egyszerűen valahol kontakt hibás egy kábel.

Ha minden biztosíték jó (szerintem eleve ezekkel kell kezdeni), akkor még azt megpróbálhatod, hogy az ablakmosó motort kiszeded és rákapcsolsz 12V-ot, hogy működik e. Ha igen, akkor relé, vagy valami kábel. Más ötletem hirtelen nincs.

szerk.: amúgy hülye vagyok, most olvasom, hogy ha a hátsót is mosod/törlöd, akkor jó, pedig 1 motor hajtja, szóval inkább kontakt gyanús a dolog (kapcsoló/kábel/relé), de biztos van más tippe nálam okosabb embereknek B)

Link to comment
Megosztás:

Igaz nekem a GSi ülései vannak bent, lehet, hogy az kicsit eleve alacsonyabb, de nem emlékszem rá, hogy a másik Corsámban (amiben sima ülések vannak) lett volna valami gondom a tetővel (az is ugyanolyan tetőablakos pedig).

A lábam hossza miatt én is koppig hátratolva használom, a hátrészének döntése meg úgy van beállítva, hogy a kormány kényelmesen használható legyen (a klasszikus "kinyújtott kézzel a csuklómat rá tudom rakni a kormány tetejére" beállítás).

Mögöttem nem sok hely van mondjuk, bár a kis plüssgyíkom ott utazik B)

Én 194cm vagyok, GSI ülések alacsonyabban vannak ugyan, de nekem az alap fotellal sem volt gondom.

Link to comment
Megosztás:

az ablakmosó motort kiszeded és rákapcsolsz 12V-ot, hogy működik e. Ha igen, akkor relé, vagy valami kábel. Más ötletem hirtelen nincs.

szerk.: amúgy hülye vagyok, most olvasom, hogy ha a hátsót is mosod/törlöd, akkor jó, pedig 1 motor hajtja, szóval inkább kontakt gyanús a dolog (kapcsoló/kábel/relé), de biztos van más tippe nálam okosabb embereknek B)

Az is megvolt. Mindkét irányba forgott. Akkor marad nyárra a javítás, ezt a hideget nem szeressük. Köszi a segítséget! ;)

Kérdés: nincs valakinek meg elektronyikus formában a Corsa A "Hogyan csináld" c. könyv? Megvan a Kadett, Omega és Vectra. De Corsa-s nincs! Ahogy észrevettem a kép is onnan van!

Link to comment
Megosztás:

...

Kérdés: nincs valakinek meg elektronyikus formában a Corsa A "Hogyan csináld" c. könyv? Megvan a Kadett, Omega és Vectra. De Corsa-s nincs! Ahogy észrevettem a kép is onnan van!

Nem Corsás könyvből van, hanem egy Opel Kezelési és Karbantartási könyvből, most nem ugrik be az író.

Magyar nyelven a Corsás nekem sem jönne az rosszul, de jobb szeretem eredetiben a papírt lapozgatni B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.