Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Hello,

Elujságolnám, hogy ma vételeztem egy 91-es gsi-t c20xe motorral!

mostmár 2-en vannak és mindketten rángatnak alacsony fordulaton.

C16NZ motorvezérlő elektronoka hibás tuti, csere és jó - a héten veszek bele

C20XE néha jó, de többnyire rángat, nehezen veszi a fordulatot, de 3-4ezer felett összeszedi magát és hasít

van hogy alapjárat sincs... talán légtömegmérő, a motor egy 92-es vectrából való

Ötlete vkinek?

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

Találtam egy donort!

1.6 16V GSi Kadett külföldi papíros!

Ehhez a motorhoz mit kellene kicserélni az én autómon(Corsa A 1.4i, 1992.12., 5gangos váltó)?

A mostani váltó az megfelelne?Mert nem akarnék a féltengely hegesztéssel foglalkozni!

Vagy azt is a GSi-ből kellene áttenni?

Gondolom a motortartókat minden féle képpen a GSi-ből kellene áttenni!?!

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

Találtam egy donort!

1.6 16V GSi Kadett külföldi papíros!

Ehhez a motorhoz mit kellene kicserélni az én autómon(Corsa A 1.4i, 1992.12., 5gangos váltó)?

A mostani váltó az megfelelne?Mert nem akarnék a féltengely hegesztéssel foglalkozni!

Vagy azt is a GSi-ből kellene áttenni?

Gondolom a motortartókat minden féle képpen a GSi-ből kellene áttenni!?!

Szerintem sima 1.6 16V, nem GSi az. Kadettnél 1.8-tól volt GSi, ha jól tudom.

A féltengelyek szerintem nem lesznek jók a Corsába, már csak a hossza miatt sem.

1.6 16V Corsa csak a B GSi-ből volt, de attól még elképzelhető, hogy rámegy az A-ban lévő F10/F13-rera.

A motortartót talán érdemes lehet átrakni, akkor kicsit masszívabban lesz benne a motor, de bakot újat érdemes venni bele.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Elujságolnám, hogy ma vételeztem egy 91-es gsi-t c20xe motorral!

mostmár 2-en vannak és mindketten rángatnak alacsony fordulaton.

C16NZ motorvezérlő elektronoka hibás tuti, csere és jó - a héten veszek bele

C20XE néha jó, de többnyire rángat, nehezen veszi a fordulatot, de 3-4ezer felett összeszedi magát és hasít

van hogy alapjárat sincs... talán légtömegmérő, a motor egy 92-es vectrából való

Ötlete vkinek?

A Corsa GSI C20XE-vel? B)

Szerintem, ha lehozod hozzám, akkor megoldom, meg amúgy is jó lenne átnézni ilyen átépített autót, hogy milyen megoldások vannak benne.

Az egyémen kívül még egy GSI-ről tudok, amiben C20XE van, azt már készen átépítve hozták be és ha jól tudom igen ritkán Bp.-en használták.

Tennél fel képeket motortérről, meg az autóról? Esetleg az aljáról, féltengelyek, lengőkarok...

Nagyon érdekel, hogy mit vettél! ;)

Link to comment
Megosztás:

Srácok, vkinek nem kellenének az ültető rugóim elsők és a hátsók is 60-asak, legalábbis az van ráírva! elcserélném -40-es körüliekre!

Nekem túl sok a -60mm, mert nagyon alacsonyan van a katalizátorom, lejebb, mint a kocsi köszöbének szintje és így leér a kapubehajtóban!

Próbáltam feljebb csalni a kipufogót, de nemment!

Vki tudna segíteni a kipufogóm feljebb csalásán, mert hely az lenne neki?

Link to comment
Megosztás:

A Corsa GSI C20XE-vel? B)

Szerintem, ha lehozod hozzám, akkor megoldom, meg amúgy is jó lenne átnézni ilyen átépített autót, hogy milyen megoldások vannak benne.

Az egyémen kívül még egy GSI-ről tudok, amiben C20XE van, azt már készen átépítve hozták be és ha jól tudom igen ritkán Bp.-en használták.

Tennél fel képeket motortérről, meg az autóról? Esetleg az aljáról, féltengelyek, lengőkarok...

Nagyon érdekel, hogy mit vettél! ;)

Ez egy német építésű fekete-metál corsa, benne: erősített váznyúlvány, állítható futómű, digit műszerfal, bukócső.

A GFS-nél nézték át és rendbe találták.

Képek privben.

Merre laksz?

Légtömegmérőt lehet-e pucolni?

Ma reggelre nagyon kritikus lett a hangulat, alig marad meg az alapjárat és alig pörög fel a motor, de melegen elviselhetöbb, 3ezer felet jól van.

B.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy német építésű fekete-metál corsa, benne: erősített váznyúlvány, állítható futómű, digit műszerfal, bukócső.

A GFS-nél nézték át és rendbe találták.

Képek privben.

Merre laksz?

Légtömegmérőt lehet-e pucolni?

Ma reggelre nagyon kritikus lett a hangulat, alig marad meg az alapjárat és alig pörög fel a motor, de melegen elviselhetöbb, 3ezer felet jól van.

B.

Rakhatál ide is pár képet B)

Link to comment
Megosztás:

Ez egy német építésű fekete-metál corsa, benne: erősített váznyúlvány, állítható futómű, digit műszerfal, bukócső.

A GFS-nél nézték át és rendbe találták.

Képek privben.

Merre laksz?

Légtömegmérőt lehet-e pucolni?

Ma reggelre nagyon kritikus lett a hangulat, alig marad meg az alapjárat és alig pörög fel a motor, de melegen elviselhetöbb, 3ezer felet jól van.

B.

Szerintem nem a légtömegmérővel lesz ott a gond.

Hajóson lakok, Bp.-től kb. 140km-re délre. Itt van minden alkatrészem próbára és van diagnosztikai műszerem is.

XE A Corsákkal szerintem itthon nekem van a legtöbb tapasztalatom, tehát mindenképp jó lenne összefutnunk, mert az hogy német építésű, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy tökéletes. Főleg mert már évek óta itthon van.

Link to comment
Megosztás:

Ja, heggeszteni tuti lesz mit, mint az enyémen is, csak az enyémen legalább eltakarták a küszöbök. ;)

Bukócsövet nem láttam egyik képen se. B)

Az ülései viszont nagyon tetszenek, meg úgy az egész szerintem jól néz ki.

Ez legalább nem piros, mint a legtöbb 2000-es Corsa. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.