Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Nem biztos, hogy díjazná a motor, ha hirtelen nem lenne folytás.

Eddig az összes autó elég gyenge volt, miután összeraktam és még nem volt alatta kipuff.

Miután aláraktuk a kipufogót, egyből megjött az ereje. Ezeknek kell egy kis folytás.

Én a helyedben néznék egy gyári Kadett 16V kipufogórendszert. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egyébként lehet egyből beledobok még egy szervókormányt is, hogy vezethető maradjon utána is a Corsa.

B Corsa szervós kormánymű A Corsa összekötőkkel, szervószivattyúnak pedig egy G Astra elektromos szivattyúra gondoltam, mert másmilyent tuti nem tudnék bepréselni semerre, így inkább meg se próbálom. :rolleyes:

Itthon még nem láttam szervós A Corsát, főleg nem bigblockal. :)

Majd megpróbálom összeszedni az alkatrészeket hozzá tavaszig és ha minden meglesz, akkor bedobom.

Azért az se lenne egy hátrány, hogy sokkal jobb lenne a kormánymű áttételezése, mert a szervós direktebb.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.2S jel szigoruan marad, egy bébionbórd matricán is agyalok, valamint halványan bevillant egy T betű is. Vagy az már sok??

Azt tudom, hogy kell folytás, a feltöltött dizeleknél nem sok a jelentősége szerintem a teljesítményt tekintve.

Csendes gyári cucc Corsára, gondolom 2 dobból áll, halk verzió: mindkét dobon átsuhan a gáz.

Sport verzió: csak a hátsó (gondolom ide spéci kellene) csillapít. Hangot. Egy picit. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kéne egy Y pillangószeleppel, egy cső ami kikerüli a középső dobot, mégegy Y amivel visszatér mögé.

Mivel a hátsó Y-on keresztül szabad bejárása lenne a gáznak a kikerült dobba, igen egyedi lenne a hang. Rosszul gondolkodom??

Nem is lenne szerintem olyan drága kivitelezni.

A megoldás némileg a hatósági szexuálást is reduukálná. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Kéne egy Y pillangószeleppel, egy cső ami kikerüli a középső dobot, mégegy Y amivel visszatér mögé.

Mivel a hátsó Y-on keresztül szabad bejárása lenne a gáznak a kikerült dobba, igen egyedi lenne a hang. Rosszul gondolkodom??

Nem is lenne szerintem olyan drága kivitelezni.

A megoldás némileg a hatósági szexuálást is reduukálná. Szerintem.

Akkor már egyszerűbb lenne rögtön a középdob után egy Y-al elintézni. igaz akkor nem hátra megy, hanem csak kinyomná a dob mögött, de hangja lenne. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akkor már egyszerűbb lenne rögtön a középdob után egy Y-al elintézni. igaz akkor nem hátra megy, hanem csak kinyomná a dob mögött, de hangja lenne. :rolleyes:

Mekkora tutiságot mondtál.. Már tovább is fejlesztettem:

1. -Kapcsoló halk állás (teljes rendszer)

2. -Kapcsoló sport állás (hátsó dob ignorálva)

3. -Kapcsoló diszkrét állás (alapjáraton, vagy x fordulatig teljes rendszer, utána üvvőőőütééééss!!)

a kopirájt az enyém, háromszoros duplastipistopi, vinnék mint a cukrot :)

Link to comment
Megosztás:

Mekkora tutiságot mondtál.. Már tovább is fejlesztettem:

1. -Kapcsoló halk állás (teljes rendszer)

2. -Kapcsoló sport állás (hátsó dob ignorálva)

3. -Kapcsoló diszkrét állás (alapjáraton, vagy x fordulatig teljes rendszer, utána üvvőőőütééééss!!)

a kopirájt az enyém, háromszoros duplastipistopi, vinnék mint a cukrot :rolleyes:

Nekem ilyen nem kell, örülök, ha le lesz már cserélve a mostani 63,5-ös rendszerem valami 70-esre, vagy 76-osra. :)

Mondjuk akkor hely hiányában már a váltókulisszát is el kell tünteltni az alagútból, de annyi baj legyen, szerintem úgyis elég szar lenne 6 sebességes váltóra ráhangolni a Corsa váltókulisszáját. Inkább egyból Calibra kulisszát teszek majd be.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen nem kell, örülök, ha le lesz már cserélve a mostani 63,5-ös rendszerem valami 70-esre, vagy 76-osra. :)

Mondjuk akkor hely hiányában már a váltókulisszát is el kell tünteltni az alagútból, de annyi baj legyen, szerintem úgyis elég szar lenne 6 sebességes váltóra ráhangolni a Corsa váltókulisszáját. Inkább egyból Calibra kulisszát teszek majd be.

Neked fog is kelleni öblös cső, hogy amit bedolgozik a turbó levegőt, az gyorsan el is tudjon távozni :rolleyes: Én célközönségnek azokra gondolok akik szerint egy direktszűrő+négypólusú gyertya+oktánszámnövelőő pasztilla+potis lambdaszonda+koppány kipufogó kombó hoz 50% teljesítménytöbbletet :)

Link to comment
Megosztás:

Megtörtént. Igen. Stefan cartárs ótójában testközelből megtapasztaltam. Megláttam. Meg is tapogattam. C20XE az A Corsában.

Haj letevődés volt és adrenalin túladagolás. Lehet ez nélkül élni, de minek??

Még ha fel is írná nekem ezt orvos, a TB úgysem támogatja sajnos.. Pedig életet mentene, mert míg nem lesz meg a sajátom, addíg hétszeresen fogok öregedni, mint a kutyák

.

Ahogy gyűri maga alá az aszfaltot ez gépezet, még a 175-ös téli gumikkal is, az jobb, mint egy fizetett pajzánkodás (nemtom az milyen lehet, csak meséltek róla :rolleyes: ). ....hátha beleolvas a zasszony, bár annyira érdekli ez az egész, mint a stálkonyhája engem :)

még mindig csak a magamhoztérés fázisban vagyok, köszi Stefan, nagy hal vagy!! :)

Link to comment
Megosztás:

Megtörtént. Igen. Stefan cartárs ótójában testközelből megtapasztaltam. Megláttam. Meg is tapogattam. C20XE az A Corsában.

Haj letevődés volt és adrenalin túladagolás. Lehet ez nélkül élni, de minek??

még mindig csak a magamhoztérés fázisban vagyok

Akkor Isten hozott az eszementek között!Megfertőződtél! :) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hmmm... Innentől felelősségemnek érzem, hogy egyszer megautókáztassalak egy 3000-es Mantával. :) Ott a móka nem az egyenesben van. :) Hamár fertőzés van, akkor legyen fertőzés. :)

Vigyázz Sanyi eccer szavadonfoglak! :rolleyes:

Megboldogult egri leányka koromban volt egy Alfa 6-osom (sok más mindenféle gépsárkány mellett, persze nem egyidőben). 2.5 V6 6db dupplatorku weber, sperrdifi.. Nem újkeletű a fertőzés, csak pár évig lappangott :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.