Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Régebbi vagy újabb műszerfalas? Nekem A2-höz azt hiszem van.

Ha jól emlékszem a világításkapcsolónak csak a vékony előlapja van eltörve, de a kapcsoló működik.

Elakadásjelzőben már nem vagyok biztos, de ha van is, szerintem az is olyan, aminek a rugója már nem jó és nem lehet szépen megnyomva működtetni, de lehet, hogy ha szétkapod, akkor meg lehet csinálni.

Este megnézem.

új műszerfalas. 93-as a kocsi. az a baja a világításkapcsolónak, hogy amikor felkapcsolom a villanyt ,akkor minden rendben van, egészen addig, amig a kapcsoló meg nem mozdúl, mert akkor egyszercsak lekapcsol helyzetjelzőre. Néha ezt nem veszem észre.

A vékony előlap az hol van a kapcsolón? mert azon gondolkodáám, hogy a kettőből esetleg össze lehet e hozni egyet?

:rolleyes:

Az elakadásjelzővel ugyanaz a gondom, mint a tiéddel sajnos. Nekem abból egy teljesen működőképes kellene.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szakik! :)

Nem tud valaki egy bontót, ahol "A" Corsa-hoz lehet kapni elakadásjelző, és világítás kapcsolót? Január közepén lejár a vizsga a vason, és addig szeretném megcsinálni ezeket, mert biztos, hogy megvágnának a vizsgán. Egy rahedli bontót felhívtam már, és mindenhol azt a választ kaptam, hogy A Corsához semmi nincs sajnos. Elmentem a Unix-ba, és ott ugyan lehet kapni, de az elakadásjelző kapcsolóra 6ezret mondtak, a világítás kapcsolóra meg 9ezret! :rolleyes: Az most karácsonykor egy kicsit karcos lenne, de ha minden kötél szakad, akkor az lesz.

Ha esetleg valakinek van eme két darab otthon elfekvőben, akkor egyeztetés után szívesen átvenném! Persze anyagi javak ellenében! :)

Maradok tisztelettel: Mihaszna a Zulu

Hali!

Ha mégsem lenne Stefannak, akkor még van esély:

Opel Szabados Bt. Bontott és új Opel alkatrészek Tel.:+36 1 258 1119, +36 30 924 6498, +36 30 225 2416

Budapest XVII.ker. 526.sor 17.

Vagy:

www.sorosauto.hu tel.: +36 1 294 1972, +36 30 266 9611, +36 70 569 4135

1188 Budapest, Pestszentimre, Napló utca 63/A

Valamelyiküknél biztosan lesz, ami kell!

Link to comment
Megosztás:

Na, mostmár nemsoká talán otthon leszek. Holnapra csinálok képet :)

Amúgy szerintem az elakadásjelző valami típushiba lehet, hogy egy idő után kikopik a pöcök és nehéz leállítani.

A világításkapcsoló "előlap" alatt azt a kis vékony kerek részt értem, ami felfekszik a helyénél és ami alá kell feszegetni, amikor ki akarod szedni (ezért is van eltörve, de már ilyen volt). Azért neveztem el előlapnak, mert igazából takaró szerepe van meg a felirat is azon van. Na, mindegy majd holnap :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A világításkapcsoló javítható. Az enyémnek is ugyanez volt a baja.

Szét kell szedni és próbálgatni. Lehet látni, hogy mi a hiba. Sajnos mivel már vagy 2 éve volt, ezért nem tudom megmondani, hogy mi volt a megoldás, de nem kellett hozzá semmi alkatrész, így meg lehetett oldani. A kapcsoló azóta is működik. :rolleyes:

Elakadásjelzőt meg ha nem találtam hirtelen bontóban, akkor eddig minden autómhoz gyári újat vettem, annyira nem szoktak drágák lenni.

Link to comment
Megosztás:

Na, egy ilyet fel tudok ajánlani:

Corsa-A_vilagitas_kapcsolo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Igyekeztem valami jó közeli képet. Nem tudom mennyire látszik a repedés, de az egy letört darab volt, ami vissza lett ragasztva, de nem tudom mennyire bírja a strapát majd megint, úgyhogy a feszegetéssel óvatosan.

A másikat meg tényleg ne dobd ki, mert Demónak igaza van, sokszor viszonylag könnyen javítható. Ha jól emlékszem valami kis fémgolyó van benne, amit rugó szorít oda, másik mélyedésbe ugrik át amikor kapcsolsz és az hajlamos nem teljesen átugrani egy idő után, vagy, ha a rugó eldeformálódik. Szétszedésnél vigyázz, hogy ne guruljon messzire :rolleyes:

Ha kell, akkor elviszem azért csütörtök este a Lurdyba :)

Link to comment
Megosztás:

Na, egy ilyet fel tudok ajánlani:

http://kepfeltoltes.hu/081209/Corsa-A_vila...ltoltes.hu_.jpg

Igyekeztem valami jó közeli képet. Nem tudom mennyire látszik a repedés, de az egy letört darab volt, ami vissza lett ragasztva, de nem tudom mennyire bírja a strapát majd megint, úgyhogy a feszegetéssel óvatosan.

A másikat meg tényleg ne dobd ki, mert Demónak igaza van, sokszor viszonylag könnyen javítható. Ha jól emlékszem valami kis fémgolyó van benne, amit rugó szorít oda, másik mélyedésbe ugrik át amikor kapcsolsz és az hajlamos nem teljesen átugrani egy idő után, vagy, ha a rugó eldeformálódik. Szétszedésnél vigyázz, hogy ne guruljon messzire :)

Ha kell, akkor elviszem azért csütörtök este a Lurdyba :D

Ez nem is annyira vészes! :) Sanos nekem a csütörtök nem jó, sőt az egész hétre már be vagyok táblázva. Maradjunk annyiban, hogy kereslek majd itt a fórumon, mert előbb utóbb szükségem lesz valami kapcsolóra, mert Jan 12-én lezár a műszaki a vason! :)

Lehet, hogy a 7végén, vagy a jövőhéten megnézem én azt a kapcsolót, szétkapom, és ha nem jutok vele dülőre, akkor megkereslek, és bizniszelhetünk! :D

Még 1szer köszi a segítséget!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Módosítva : Sörös Sanyi
Képpel nem idézünk! Levettem linkre. Üdv.: S.S.
Link to comment
Megosztás:

Ez nem is annyira vészes! :) Sanos nekem a csütörtök nem jó, sőt az egész hétre már be vagyok táblázva. Maradjunk annyiban, hogy kereslek majd itt a fórumon, mert előbb utóbb szükségem lesz valami kapcsolóra, mert Jan 12-én lezár a műszaki a vason! :)

Lehet, hogy a 7végén, vagy a jövőhéten megnézem én azt a kapcsolót, szétkapom, és ha nem jutok vele dülőre, akkor megkereslek, és bizniszelhetünk! :)

Még 1szer köszi a segítséget!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

Oké. Majd, írsz privit.

Amúgy meg tényleg érdemes megnézni, hogy mi van belül, hátha tényleg csak valami apróság.

Kiszedésnél vigyázz, hogy nehogy te is eltörd a peremét. Kis ügyeskedéssel ki lehet szépen piszkálni.

IMG-ket szedd ki legközelebb a hozzászólásból, hogy ne képpel idézz! :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy pár GSi légbeömlőt szeretnék beszerelni az A Corsa-m motor fedelébe.

Hogyan fogatnátok meg? Mert eredeti felfogatást még nem láttam,de gondolom, hogy ott vannak kialakítva felfogató profilok.

Ha kivágtam,akkor ragasszam bele?

Hogyan csinálnátok?

Ne tedd tönkre azt a szép formás géptetőt.Szerintem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez a besüllyesztett jól nézne ki rajta, persze színre fújva.

Én is nagyon agyaltam ilyenen, igaz nekem funkciója is lenne, hogy több hideg levegőt tudjon szívin a direktszűrő (nem mintha sokat számítana, de az én lelkemet megnyugtatná :rolleyes: ).

Amúgy a topbuzz.co.uk oldalon találni sok hasznos kis leírást átalakításokról, meg infókat Corsa-A -pontosabban Vauxhall Nova -khoz. Itt írják le a "kopoltyú" felrakását is, igaz itt Astráét mókolják épp, de a technika gondolom hasonló.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez a besüllyesztett jól nézne ki rajta, persze színre fújva.

Én is nagyon agyaltam ilyenen, igaz nekem funkciója is lenne, hogy több hideg levegőt tudjon szívin a direktszűrő (nem mintha sokat számítana, de az én lelkemet megnyugtatná :rolleyes: ).

Amúgy a topbuzz.co.uk oldalon találni sok hasznos kis leírást átalakításokról, meg infókat Corsa-A -pontosabban Vauxhall Nova -khoz. Itt írják le a "kopoltyú" felrakását is, igaz itt Astráét mókolják épp, de a technika gondolom hasonló.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.